Як почистити кондиціонер

Автор запису
Опубліковано 28 бер 2024
Оновлено 30 вер 2024
11 хв читання
0 коментарів
642
0 / 5
Зміст
  1. Як самостійно почистити кондиціонер у домашніх умовах
  2. Коли необхідне чищення кондиціонера? 
  3. Підготовка до чищення кондиціонера
  4. Покрокова інструкція з чищення кондиціонера
    1. Чищення фільтрів
    2. Очищення радіатора
    3. Миття роторного вентилятора
    4. Дренажна система: чищення та профілактика
    5. Як правильно очистити зовнішній блок спліт-системи?
  5. Рекомендації щодо регулярного огляду та чищення
  6. Чим і як правильно чистити кондиціонер?
  7. Висновок: як правильно експлуатувати та обслуговувати кондиціонер
  8. Наші відеоогляди

ЧЧищення кондиціонера — один із найважливіших етапів сервісного обслуговування. На жаль, деякі клієнти нехтують ним чи максимум чистять фільтри. В результаті обладнання працює гірше, а термін його експлуатації скорочується.

Як проводиться чищення кондиціонера? Які проблеми можуть виникнути під час цього процесу?

Про все це поговоримо у статті. 

Як самостійно почистити кондиціонер у домашніх умовах

Як чистити кондиціонер вдома і чи це буде ефективно? Самостійно ви цілком можете виконати частину робіт, і якщо будете робити їх, дотримуючись всіх правил чищення, це навіть буде корисно для вашого пристрою.

Чистка кондиціонера
Чистка кондиціонера

Але в домашніх умовах обиватель ніколи не зможе провести повне сервісне обслуговування та досконале очищення кондиціонера.

Пам'ятайте, що часто саме при чищенні спліт-систем фахівці звертають увагу на вразливості, слабкі місця та усувають ті проблеми, які можуть призвести до серйозних поломок. Звичайний користувач цього зробити не зможе.

Тим часом ми вважаємо, що клієнтам корисно знати, з яких етапів складається чищення кондиціонера і коли воно потрібна.  

Коли необхідне чищення кондиціонера? 

Повне сезонне чищення кондиціонера проводиться раз чи двічі на рік.

Як визначити, що настав час чистити спліт-систему?

По-перше, сигналом, що потрібне очищення, може бути візуальна забрудненість пристрою. Сміття на зовнішньому блоці, павутиння, пил, тополиний пух та інші забруднення – це всі ознаки, що чищення кондиціонера краще не відкладати. Вентилятор зовнішнього блоку має властивість втягувати сміття, що пролітає, що, звичайно, ж позначається на чистоті та працездатності кондиціонера.

Що стосується внутрішнього блоку, на нього також може потрапляти пил і бруд, на кухні ще й жир.

По-друге, якщо ви використовуєте кондиціонер інтенсивно – і влітку на охолодження, і взимку на обігрів – то, швидше за все, агрегат потрібно чистити двічі на рік. Робиться це навесні та восени, тобто перед сезонами кондиціювання та опалення.

Замовте сервіс кондиціонера

Підготовка до чищення кондиціонера

Ще раз хочемо нагадати, що технічно чищення кондиціонера це складний процес. Як би ви не готувалися, які б обладнання та засоби не купували, без професійних навичок та знань зробити все правильно та якісно не вийде.

Чищення кондиціонера здійснюється як вручну, так і інструментами — наприклад, спеціальним водометом та парогенератором.

Підготовчими роботами можна вважати:

  • вибір та придбання необхідних засобів та інструментів;
  • підготовку приміщення до чищення (захист поверхонь та меблів від можливого попадання бруду та бризок води);
  • повне вимкнення системи кондиціювання.

Покрокова інструкція з чищення кондиціонера

Часто, говорячи про очищення кондиціонерів, згадують лише фільтри. Однак чистити тільки їх недостатньо. На які деталі спліт-системи необхідно звернути увагу під час очищення кондиціонерів, крім фільтрів?

Очищення кондиціонера
Очищення кондиціонера

Розглянемо основні кроки під час цього процесу.

Чищення фільтрів

Фільтри у внутрішньому блоці працюють із повітрям усередині приміщення. При чищенні кондиціонера саме фільтри очищаються першими. До речі, це чи не єдиний етап очищення кондиціонера, який за словами фахівців, клієнти можуть виконувати самостійно. Однак, якщо ви новачок у цьому питанні й побоюєтеся наслідків, пам'ятайте, що ціна чищення фільтрів кондиціонера не настільки висока, щоб ризикувати своєю спліт-системою.

Спочатку фільтри потрібно дістати з блоку. Далі вони очищаються та обробляються дезінфікуючими засобами.

Забруднені фільтри кондиціонера, залежно від ступеня забруднення та конструкції, можна:

  • мити,
  • пилососити,
  • обробляти ароматичними рідинами.
Сервісне обслуговування кондиціонера
Сервісне обслуговування кондиціонера

Чи можна вважати, що після очищення фільтрів ваш кондиціонер чистий? Ні, оскільки навіть найкращі фільтри не затримують весь пил та бруд. Вони проходять далі в теплообмінник, вентилятор та дренаж. 

Очищення радіатора

Радіатор виконує функцію вирівнювання температури повітря до заданого користувачем значення. Дістатись до нього можна, знявши нижню кришку кондиціонера.

Зовні він є пластиною, що складається ще з кількох менших пластин. Звичайно ж, скупчення пластин буде вразливим місцем кондиціонера, тому що туди забиватиметься бруд і пил. Однак самостійно почистити радіатор досить легко – за допомогою довговорсової щітки або ручним пилососом, а потім протерши вологою губкою.

У складніших випадках, якщо забруднення старе і на радіаторі вже утворився товстий шар-плівка з пилу, доведеться звертатися до фахівців. До речі, якщо подібна ситуація сталася з фільтрами, то також без професійної допомоги не обійтися.

Миття роторного вентилятора

Роторний вентилятор кондиціонера виконує важливу функцію — направляє холодне або тепле повітря до приміщення. Якщо на ньому почне накопичуватися бруд, який пропустили фільтри, це позначиться на працездатності спліт-системи.

Самостійно лопаті вентилятора чистять мильним розчином. Невелику кількість розбризкують на лопаті, залишають відмокати, а потім включають вентилятор на мінімум. Цей домашній спосіб досить «брудний», тому що вам доведеться захищати поверхні від крапель. Через хвилину вентилятор вимикають і залишки крапель акуратно, без натискання прибирають з лопатей (наприклад, зубною щіткою або іншою не дуже жорсткою щіткою).

Якщо такий метод здається вам сумнівним (ми теж так думаємо), то краще не ризикуйте цілісністю кондиціонера і зверніться до фахівців.

Дренажна система: чищення та профілактика

У дренажній системі неминуче утворюються відкладення бруду, оскільки крізь нього проходить брудна вода.

Дренажна система
Дренажна система

Якщо її довго не видаляти — виникне грибок та пліснява. Найсерйозніші наслідки виникнуть після того, як ці спори почнуть потрапляти в повітря з кондиціонера.

Чистити дренажну систему мають професіонали — це нереально зробити самостійно. Тільки фахівець може видалити грязьові закупорювання – для цього розпорошують антибактеріальні пари. Максимум, що ви можете зробити зі свого боку – промити та витерти піддон дренажної системи.

До речі, якщо ви купите кондиціонер із режимом автоматичного очищення, то проблема буде вирішена. У цьому режимі спліт-система працює вхолосту — повітря сушить усі внутрішні деталі. 

Як правильно очистити зовнішній блок спліт-системи?

Розглянемо алгоритм, за яким фахівці проводять професійну чистку зовнішнього блоку кондиціонера:

  1. Фахівець розбирає кожух.
  2. Перевіряє наявність потік холодоагенту фреону (це ознака поломки).
  3. Перевіряється пропелер вентилятора — він не повинен перебувати в дисбалансі.
  4. Також він фіксує можливі проблеми з електронікою кондиціонера.
  5. Насамкінець перевіряються всі кріплення у зовнішньому блоці.
  6. Тільки після цього починається безпосередньо чищення кондиціонера. Спочатку поверхні обробляються хімічними засобами, далі вся хімія змивається водою із водомета.
  7. Далі фахівець приділяє увагу теплообміннику — з нього видаляється бруд, павутиння, сміття, пух. Зазначимо, що саме теплообмінник зовнішнього блоку найбільше страждає від тополиного пуху. Якщо не видаляти всі забруднення, теплознімання кондиціонера буде значно гіршим.
Очищення зовнішнього блоку кондиціонера
Очищення зовнішнього блоку кондиціонера

Невеликий нюанс. У зовнішніх блоків, які функціонують у режимі on/off, необхідно перевірити тиск фреону. У такому кондиціонері тиск статичний. В інверторному воно динамічне, тож перевірити його не вийде.

Рекомендації щодо регулярного огляду та чищення

  1. Наші рекомендації щодо експлуатації кондиціонера максимально прості.
  2. Не забувайте про те, що кондиціонер потрібно чистити 1-2 рази на рік (зазвичай ідеальний час для чищення — міжсезоння).
  3. Довіряйте сервісне обслуговування фахівцям – вони здійснять чищення не тільки фільтрів та радіаторів, але й дренажної системи, зовнішнього блоку та інших деталей.
  4. «Прислухайтесь» і придивляйтеся до роботи кондиціонера – дивні звуки, часте вибивання «помилок», швидке забруднення фільтрів може бути ознакою проблем.
  5. Вибирайте відпочатку кондиціонер зі спеціалістами після теплотехнічного розрахунку. Не купуйте пристрій, який працюватиме на межі потужності та своїх можливостей.   

Чим і як правильно чистити кондиціонер?

Для домашнього чищення кондиціонера потрібно підготувати мильний розчин і миючі щадні засоби, за допомогою яких можна очистити фільтри, радіатор тощо. Також вам можуть знадобитися щітки різного розміру та м'які безворсові тканинні серветки (звісно, чисті).

Висновок: як правильно експлуатувати та обслуговувати кондиціонер

Майже кожен кондиціонер може послужити довгі роки. Але щоб така тривала експлуатація була можлива, потрібно дотриматись двох умов:

  1. Спочатку вибрати модель спліт-системи, яка відповідає вашим потребам та випущена хорошим виробником.
  2. Регулярно чистити та обслуговувати кондиціонер — тобто раз чи двічі на рік. При цьому самостійно можна проводити чистку тільки для фільтрів, радіатора та інших деталей.

Наші відеоогляди

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Схожі статті
Інші рубрики