Як правильно здійснити вентиляцію у ванній кімнаті, санвузлі

Автор запису
17 лют 2016
14 хв читання
4 коментарі
5 / 5

Ванна кімната є важливою частиною сучасного будинку або квартири. Саме тут можна повністю усамітнитися, заглибитися в процес релаксації, відпочити від накопичених проблем і розслабитися. Тому ванна — одна з найулюбленіших кімнат людини. Надзвичайно важливо, щоб час, який ми проводимо на цьому острівці свободи, був максимально приємним і комфортним.

Однак ванна також є і найбільш вологим приміщенням у будинку .

Вентиляція у ванній кімнаті так само важлива, як і в інших приміщеннях. Головною особливістю приміщень ванних кімнат є постійно підвищена вологість повітря. Якщо не забезпечити вентиляцію ванної кімнати, то на стінах і меблях, які знаходиться всередині приміщення, почне накопичуватися конденсат. Так, накопичення конденсату на стінах, стелі, крім того, що псує внутрішнє облицювання ванної кімнати, ще й може призвести до появи грибка і цвілі. Це призводить не тільки до некомфортному мікроклімату всередині приміщення, але і згубно впливає на внутрішню обробку. Єдиний вірний вихід з цього становища — правильна вентиляція ванної.

Типи вентиляції ванної кімнати

Існує кілька способів забезпечити вентиляцію ванної кімнати. Вентиляція ванної кімнати буває природною і примусовою (або додатковою). Перший і найпростіший – природна вентиляція кімнати, коли повітря видаляється через вентиляційну решітку, а надходить через щілину між підлогою і дверима.

Більше детальнішої інформації про вентиляцію ванної кімнати/санвузла у статтях: Вентиляція будинку: припливна, витяжна та припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла та Вентиляція в квартирі: обладнання та рішення по бюджету.

Компанія Альтер Ейр пропонує широкий асортимент вентиляторів для ванної, подивіться на відео.

Природна вентиляція, як правило, закладена в самій конструкції будинку, та складається і системи повітроводів. Безпосередньо у ванну кімнату виводяться тільки ґратки (решітки) для забору повітря. У більшості випадків, використання природної вентиляції вкрай неефективно. Це обумовлено тим, що необхідна нормальна циркуляція повітря в приміщенні, а такої може й не бути у зв'язку з відсутністю протягів і будь-якого руху повітря. У той же час вентиляційні канали можуть забиватися, а якщо ванна велика, то природної вентиляції буде недостатньо. У такому випадку користуються витяжними вентиляторами.

Ідеальний вихід — використання примусової вентиляції ванної. Сюди відноситься встановлення спеціальних вентиляторів. В основному для вентиляції ванної кімнати використовуються настінні вентилятори, двигун яких ховається в стіну, а безпосередньо в саме приміщення виходить тільки забірна решітка.

Товари зі статті

Важливо пам'ятати, що у ванній кімнаті потрібно використовувати спеціальні вентилятори з захистом від бризок — це значно підвищить їх довговічність. Що стосується функціоналу, то вентилятори для ванної кімнати краще всього вибрати з датчиком вологості. Такі пристрої трохи дорожчі, але вони будуть вмикатися тільки тоді, коли вологість перевищить допустиму норму. Видалятися повітря з ванної повинен по системі повітроводів і обов'язково виводитися назовні, найкраще через дах.

Подібні правила застосовані і до вентиляції санвузлів. Зазвичай для вентиляції туалетної кімнати вистачає одного витяжного вентилятора, який встановлюється на місце звичайної вентиляційної решітки. Для оптимальної і комфортної роботи, такі пристрої можна під'єднати до джерела світла — вони будуть автоматично вмикаатися разом з лампочкою, коли хтось заходить до кімнати. Якщо його шум створює дискомфорт, то можна придбати вентилятори з таймером, які будуть активуватися після того, як людина покине туалет.

Вентилятори для ванної кімнати і санвузла

Настінні вентилятори

Примусову вентиляцію можна реалізувати за допомогою різного обладнання, в залежності від розміру приміщення і можливості монтажу в конкретному приміщенні. Найпоширенішим обладнанням для вентиляції ванних кімнат, санвузлів, душових є настінні вентилятори. Такі вентилятори, надзвичайно прості в монтажі, монтуються прямо в стандартний отвір. Ринок таких вентиляторів дуже різноманітний, доступні вентилятори в звичайному виконанні, дизайнерські серії — для людей, які дуже вимогливі до зовнішнього вигляду техніки.

Технічні можливості вентиляторів не обмежені, для користувача доступні вентилятори з датчиком вологості (гігростат сприяє постійній підтримці оптимального рівня вологості, включаючи вентилятор, коли її рівень перевищує норму), таймером ввімкнення і вимкнення (затримує роботу пристрою на задані користувачем хвилини), датчиком руху (реагуючи на присутність людини в санвузлі, запускає роботу вентилятора), регулюванням швидкості дозволяє використовувати витяжний пристрій економічно, уповільнюючи обороти двигуна, коли немає потреби в дуже ефективній вентиляції, фотоелектронікою, яка включає вентилятор одночасно з ввімкненням освітлення у ванній. Переваги які забезпечує вентилятор з датчиком вологості детально розглянуті в статті "Вентилятор для ванної з датчиком вологості: особливості використання та підключення".

Товари зі статті

Особливою популярністю користуються тихі вентилятори, які не приносять шумового дискомфорту своєю роботою. Підключити настінний вентилятор можна самостійно, прочитавши прикладену до нього інструкцію. Наша компанія рекомендує звернути увагу на настінні вентилятори осьового типу Elicent Elegance 100, Soler&Palau Silent 100 CZ Design, Maico ECA ipro 100 та відцентрового –Maico ER 60 та Vortice Vort Quadro Micro 100. 

Перевага відцентрових вентиляторів в тому, що вони більш продуктивні – витрата повітря до 90 м³/год. Монтуються такі пристрої на спеціальний профіль, який встановлюється в спеціальному отворі стіни або стелі, кріпиться саморізами в кутах корпусу. Опуск стелі повинен бути 180 мм, а діаметр повітровода 100 мм. Врахуйте, відцентрові вентилятори НЕ монтують прямо на гіпсокартон.
Детальніше про правильний монтаж осьових і відцентрових вентиляторів читайте в статті: "Як змонтувати осьовий і відцентровий вентилятор побутового призначення".

Товари зі статті

Канальні вентилятори для ванних кімнат

Крім настінних вентиляторів, у приміщеннях ванних кімнат, туалетів або санвузлів часто використовуються канальні вентилятори.

Таку назву вони отримали за рахунок способу монтажу: їх встановлюють в повітряних каналах круглого, прямокутного і квадратного перерізу. Завдяки цьому, механізм пристрою повністю прихований від очей користувача і не буде шкодити загальному інтер'єру приміщення.

Для будинків, квартир, у яких проєктується повноцінна система вентиляції або ж просто ванна великого об'єму, потрібно використання канальних вентиляторів. Їх перевага полягає в тому, що перебуваючи у ванній чи туалеті, людина не бачить ніякого обладнання, лише красиву гратку або дифузор. Такі вентилятори монтуються приховано у підстелевому просторі або в підсобному приміщенні, повітря забирається з приміщення через систему повітроводів.

Товари зі статті

Багато виробників канальних вентиляторів пропонують малошумні агрегати, які практично не створюють звукового тиску при роботі. До таких вентиляторів можна віднести Soler&Palau серії TD – компактні і потужні канальні вентилятори, здатні повністю усунути забруднене задушливе повітря з ванної кімнати. Крім того, Альтер Ейр рекомендує канальні вентилятори таких торгових марок, як SystemairOstbergSalda та ін. У них вдало поєднуються висока якість і доступна ціна, що робить ці пристрої популярними серед українських споживачів.

Зверніть увагу на шумові характеристики вентиляторів. Такі пристрої мають велику потужність і тиск, що дозволяє їм видаляти вологе повітря з великих приміщень. Наша компанія пропонує унікальні канальні вентилятори Soler&Palau TD Silent, вони мають рекордно низькі шумові характеристики, завдяки інноваційному шумоізольованому корпусу. При виборі канального вентилятора звертайте увагу на пристрої так званого "трубного" типу. Наприклад, Soler&Palau серії SILENTUB і TDM. Це вентиляційне обладнання дуже тихе і застосовується в невеликих системах вентиляції. Ці канальні вентилятори можна кріпити до повітроводу або монтувати безпосередньо в стіні, щоб організувати повітрообмін в декількох кімнатах одночасно.

А тепер розповімо про комплектацію: у них однофазний електродвигун з класом захисту-ізоляції IP44 (SILENTUB) і IPX44 (TDM) і класом герметичності – II. Резинометалічні втулки перешкоджають поширенню вібрацій і шуму. Канальні Soler&Palau серії SILENTUB і TDM практичні та довговічні пристрої для здійснення циркуляції повітря між двома невеликими приміщеннями, тому відмінно підійдуть для ванної кімнати і санвузла.

Внутрішньотрубні вентилятори Maico ECA 11 E/ECA 15 E здійснюють витяжку або приплив повітря в залежності від способу монтажу в спірально-навивний трубі. Вони міцні з II класом захисту, двигун оснащений підшипниками, щоб мінімалізувати звук або виникаючі вібрації. Пристрої Maico ECA 11 E/ECA 15 E можуть працювати без перерви.

Канальні осьові вентилятори Elicent TUBO TP випускаються в трьох типорозмірах 100/120/150 – ці значення відповідають діаметру повітроводу. Дані пристрої застосовуються для витяжки повітря прямо на вулицю, тому вбудовуються в тонкі стіни або монтуються в короткі повітроводи довжиною 1,5 м. Корпус Elicent TUBO 100 TP виготовлений з міцного пластику, двигун надійний і забезпечує витрату повітря 90 м³/год. Монтуються без особливих зусиль у верхній частині стіни.

Хорошим аналогом вищеописаних канальних вентиляторів є пристрої осьового типу Vortice PUNTO CHOST MG. Вони високопродуктивні – 65 м³/год, виготовлені з міцної ABS пластмаси, обладнані термозахистом і майже безшумні.

Потрібна допомога в підборі вентилятора?

Підсумок

Примусова вентиляція у ванній, душовій кімнаті, санвузлі — дуже важливий фактор, незалежно від того, де ви живете, в квартирі чи заміському будинку. Природна вентиляція не дає бажаних результатів, найчастіше через те, що в приміщенні відсутня нормальна рециркуляція повітря. Використання вентилятора у ванній дозволяє позбутися від надмірної вологості, яка може завдати шкоди вашому здоров'ю.

Компанія Альтер Ейр – сертифікований представник провідних світових брендів вентиляційного обладнання, тому купуючи вентилятори для ванної кімнати у нас, ви отримуєте оригінальний товар від виробника з гарантією і знижкою.

Крім запропонованих моделей, на сайті інтернет-магазину компанії Альтер Ейр ви можете знайти велику кількість подібних вентиляторів за розумною ціною.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Марина

  Здравствуйте! А можно ли использовать такие вытяжные вентиляторы в кухне?

 • Команда Альтер Эйр

  Добрый день, Марина! Конечно, данные вентиляторы можно монтировать и в кухню. Они эффективно удаляют запах пищи и копоть из помещения.

 • 5 / 5

  Сергей

  Скажите,а в сан.узле частного медицинского кабинета можно использовать канальные вентиляторы?

 • Команда Альтер Эйр

  Здравствуйте, Сергей! Да, Вы можете использовать канальные вентиляторы для данного помещения. Но поскольку мед. кабинеты имеют разные назначения, стоит учитывать нормы ДБН 2.2. 10-2001. Для этого можете перейти по ссылке https://dbn.co.ua/load/normativy/dbn/1-1-0-104 и скачать файл (ДБН В.2.2-10-2001 Будівлі і споруди. Установи охорони здоров'я). На странице 58 данного документа содержится вся информация. Также можете обратится к нашим менеджерам, они с радостью помогут подобрать необходимую технику, а также объяснят все нюансы данного решения.