Кондиціонери досить швидко стали незамінними помічниками в нашому будинку, офісі, квартирі. Але чи часто ми за ними доглядаємо? Ми завжди сподіваємося на те, що ці прилади будуть працювати вічно і без поломок, але це зовсім не так.
Хоч і не вимагають постійного обслуговування кондиціонерів, але раз на півроку потрібно проводити очищення кондиціонера від пилу і, по можливості, міняти фільтри.
Внутрішні блоки спліт-систем оснащені фільтрами дрібнокомірковими сітками. Вони захищають випарник від попадання в нього пилу, вовни та інших дрібних частинок.
Очищення фільтра здійснюється легко, достатньо промити його теплою водою та висушити. Витягуються фільтри так само просто, як і фільтри, наприклад, в пилососі. Крім того, в комплекті кондиціонера передбачена окрема інструкція з очищення та заміни фільтрів, що дозволить вам не помилитися.
Що ж відбувається, якщо фільтри довго не чистилися й засмітилися?
Чим вищий ступінь засміченості кондиціонера, тим нижча буде швидкість проходження повітря через випарник внутрішнього блоку.
Крім цього, може порушитися режим роботи охолоджувальної системи, теплообмінник буде погано вентилюється, а фреон всередині нього буде випаровуватися повільно, що може призвести до обмерзання трубок всередині приладу. Після вимкнення кондиціонера замерзлий фреон почне танути і утвориться вода, що буде просто випливати з внутрішнього блоку.
Ще однією проблемою, до якої призводять забруднені фільтри, є засмічення дренажної системи. У цьому випадку вода буде литися просто струмком. Також забруднені фільтри будуть місцем розмноження мікробів, оскільки у вологому запорошеному середовищі вірогідність їх розмноження набагато вища, ніж у будь-якому іншому.
Хотілося б підкреслити, що заміна і очищення фільтрів не є обов'язком компанії, яка надає гарантійне обслуговування, а виконується самим власником кондиціонера.
Забруднені фільтри – не єдина причина виникнення поломок кондиціонера. Ще однією причиною може бути витік фреону. Дана проблема може виникнути в будь-якому кондиціонері і не є чимось особливим. Для запобігання поломок потрібно заправляти кондиціонер фреоном кожні півтора роки чи щороку.
Якщо ж не виконувати додаткову заправку фреоном, його рівень може впасти нижче допустимого. Внаслідок чого може відбуватися перегрів компресора, що розташовується в зовнішньому блоці, а так як вартість ремонту кондиціонера становить майже половину вартості самого кондиціонера, то поломка принесе достатні витрати.
Першими ознаками витоку фреону є утворення інею на з'єднаннях трубок зовнішнього блоку, а також повільне охолодження повітря в приміщенні. У випадку виникнення поломок, варто вимкнути прилад і звернутися в сервісну службу.
Компанія Альтер Ейр не тільки реалізує всі види кондиціонерів і спліт-систем, але і надає послуги сервісу цього обладнання. Ми зможемо якісно і оперативно заправити ваш кондиціонер фреоном, очистити фільтри, замінити пошкоджені елементи й ін. За відповідями на всі питання звертайтеся в офіс Альтер Ейр.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник