Як утеплити стелю у приватному будинку

Автор запису
Опубліковано 03 кві 2024
Оновлено 04 кві 2024
7 хв читання
0 коментарів
786
0 / 5
Зміст
  1. Утеплення стелі в приватному будинку
    1. Які бувають методи утеплення стелі?
    2. Висновки та корисні поради
  2. Наші відеоогляди

Починаючи будівництво власного будинку, ви уявляєте його комфортним та затишним. Однак ідеальної атмосфери всередині неможливо досягти, якщо неправильно утеплити підлогу, стіни, і найголовніше – стелю. Давайте поговоримо про те, як правильно утеплити дах приватного будинку, обговоримо варіанти матеріалів для утеплення стелі і дізнаємося, чому роботу з монтажу утеплювача важливо довірити професіоналам.

Утеплення стелі в приватному будинку

Сучасні тенденції будівництва вимагають щоб будинок був максимально енергоефективним. Цей термін означає, що конструктив будівлі має бути герметичним, що відображається у необхідних коефіцієнтах термічного опору зовнішніх конструкцій. Так, стіни повинні мати показник термоопору (R) 5 – 5,5, склопакети – мінімум 1,8 (при показнику Solar Factor до 35%), а ось R покрівлі має становити 6 – 6,5.

Чому саме дах має найвищі вимоги до параметра термічного опору? Вся справа у фізичних процесах, що змушують тепле повітря підніматися нагору, тобто в покрівлю. Якщо R покрівлі виявиться недостатнім, то велика кількість тепла просто виходитиме на вулицю, знижуючи енергоефективність приміщення і змушуючи вас викладати все більше грошей на оплату комунальних рахунків.

Тому поговоримо про те, яким чином можна утеплити стелю, і які варіанти підходять найкраще для різних типів покрівлі.

Які бувають методи утеплення стелі?

Який матеріал вибрати для утеплення – мінеральну вату, піну, чи, можливо, пінопласт? Насправді це не має значення, оскільки за допомогою будь-якого матеріалу можна досягти рекомендованих показників термічного опору. Але все ж таки різниця між матеріалами є, і оптимальний варіант, щоб утеплити стелю залежить, перш за все, від типу покрівлі.

Замовте теплотехнічний розрахунок

Наприклад, не рекомендується вибирати мінеральну вату для утеплення мансардного багатосхильного даху без горища. Проблема мінвати в тому, що, будучи покладеною по діагоналі, вона починає з часом стискатися, просідати під власною вагою, залишаючи порожню ділянку на вершині скатної покрівлі. Через цей отвір почне йти тепле повітря, зводячи на "ні" енергоефективність всієї будівлі.

Тому для утеплення мансардної покрівлі необхідно застосовувати поліуретанову піну, яка надійно закриє всі стики, і головне, ніколи не спресується. На сьогоднішній день саме піна є ідеальним варіантом для утеплення стелі на мансардному поверсі.

Якщо ви все-таки захочете застосувати мінеральну вату, щоб утеплити мансардний дах, тоді його потрібно максимально зафіксувати, щоб запобігти тиску верхніх частин на нижні. Мінвата укладається між кроквами, шарами 200 – 250 мм.

Якщо у вашому будинку є горище, то роботи з утеплення стелі також можуть відбуватися кількома способами. Все залежить від того, чи плануєте ви холодне або тепле горище.

  1. Тепле горище передбачає утеплення покрівлі. Таким чином, тепле повітря проходитиме через стелю верхнього поверху, обігріватиме горище і "впиратиметься" в дах. Однак сенсу в такому утепленні не дуже багато, адже, як правило, горище є технічним приміщенням, і не потребує підтримки високої температури.
  2. Холодне горище з'являється тоді, коли замість покрівлі вважають за краще утеплити перекриття верхнього поверху замість скосів покрівлі. В цьому випадку стеля верхнього поверху зупинятиме рух теплого повітря вгору, щоб він не грів даремно зайву площу горища.

Якщо ви вирішите діяти раціонально, і утеплити перекриття замість покрівлі, то можна вибирати базальтову вату – на рівній, а не скатній поверхні даний матеріал вас не підведе.

Крім мінвати та піни, для утеплення стелі також іноді використовуються пінопласт та екструдований полістирол. Яка кількість матеріалів буде потрібна? Це залежить від багатьох факторів. Але врахуйте, що для досягнення термічного опору 6 - 6,5 необхідно приблизно 20 см піни, або 30-35 см пінопласту / базальтової вати 80-ої щільності.

Висновки та корисні поради

Утеплення стелі – відповідальна робота, яку потрібно довіряти лише професіоналам. Якщо монтаж буде здійснювати аматор, він може не подбати про хорошу щільність утеплювача, і покласти пінопласт або вату просто листами.

Також ви повинні врахувати, що мати утеплювача неможливо укласти щільно до країв будинку (фронтонів), тому будь-які щілини обов'язково потрібно запінювати.

Довіряйте хорошим фахівцям вибір матеріалів та роботи з утеплення стелі вашого будинку, і в такому разі ви отримаєте енергоефективне та комфортне житло.

Наші відеоогляди

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Схожі статті
Інші рубрики