Як вибрати очищувач повітря: найважливіші параметри вибору

Автор запису
Опубліковано 27 бер 2023
Оновлено 18 лис 2023
12 хв читання
0 коментарів
4036
0 / 5
Зміст
  1. Які проблеми вирішує очищувач
  2. Принцип роботи і пристрій очищувачів
  3. Типи фільтрів в очищувачах
  4. Критерії вибору очищувача повітря
    1. Продуктивність очищувача
    2. Шумові характеристики
    3. Способи управління
    4. Особливості обслуговування
    5. Додаткові функції
    6. Конструкція приладу
  5. Види очищувачів 
    1. Із сухими фільтрувальними елементами 
    2. З функцією зволоження 
    3. Клімато-комплекси
    4. Топ очищувачів 
  6. FAQ
    1. Як здійснити підбір очищувача для алергіків?
    2. Якої фірми краще встановити очищувач повітря?
    3. Який очищувач повітря вибрати для видалення тютюнового диму?

Актуальність очищувачів повітря з кожним роком набуває своїх обертів. Вони є важливим атрибутом повсякденного життя для людей, які страждають на алергічні реакції, захворювання дихальної системи та мають домашніх тварин. Очищувачі здатні видаляти пил, мікроби, запахи, багато алергенів та інші забруднювальні речовини з повітря. Усе це допомагає значно знизити ризик виникнення респіраторних захворювань і зробити якість життя кращою.

У цій статті ми розглянемо, як правильно вибрати очищувач повітря, поговоримо про особливості цих пристроїв.

Очищувач повітря
Очищувач повітря

Які проблеми вирішує очищувач

Очищувач повітря - це пристрій, який фільтрує повітря в приміщеннях від забруднень, грибків, бактерій і сторонніх запахів за допомогою різного роду фільтрів усередині конструкції. В Україні проблема забруднення повітря є однією з найсерйозніших і негативно впливає на здоров'я місцевих жителів. Звичайно, потрібні конкретні заходи для боротьби з проблемою брудного повітря. Однак на ринку представлено безліч очищувачів повітря, які допоможуть вирішити цю проблему індивідуально для кожного. Купівля очищувача повітря стає інвестицією в здоров'я і комфорт вашої родини, і може допомогти убезпечити себе і своїх близьких від згубного впливу забруднень повітря.

Принцип роботи і пристрій очищувачів

Загалом, очищувач повітря працює за допомогою вентилятора, який витягує повітря з приміщення і направляє його в камеру з фільтрувальними елементами. Далі повітряні маси проходять через фільтри, які вбирають запахи або затримують шкідливі частинки, і таким чином очищають повітря. Деякі моделі очищувачів оснащені вбудованим зволожувачем повітря, що допомагає створити оптимальний рівень вологості в приміщенні.

Типи фільтрів в очищувачах

Одними з найважливіших компонентів очисника повітря є фільтри. Існує кілька їхніх видів:

Механічні - це найбільш широко використовувані типи фільтрів, які вловлюють забруднення розміром від 0.3 до 10 мікрон у вигляді пилу, пилку тощо. Вони поділяються на фільтри грубого (клас G) і тонкого (клас F) очищення. Фільтрувальні елементи G-класу затримують великі частинки забруднювачів, а F-класу - дрібніші. 

Адсорбційні вугільні вбирають запахи, гази, дим та інші леткі органічні сполуки. Для максимальної ефективності вугільного фільтра важливо передбачити фільтр класу G4, оскільки в іншому разі елемент вугільної фільтрації швидко засмітиться. 

Фільтри тонкого очищення з HEPA-технологією прибирають до 99,97% частинок розміром до 0,3 мікрона, включно з алергенами, вірусами тощо. 

Іонізаційні. Їх використовують для видалення дрібних забруднень із повітря шляхом виділення негативних іонів, які привертають позитивно заряджені частинки та осаджують їх на поверхню.

Фотокаталітичні фільтри містять фотокаталізатор, який відмінно справляється з видаленням запахів з приміщення, але має невеликі показники ефективності фільтрації.

Очищувач повітря Ballu
Очищувач повітря Ballu

Критерії вибору очищувача повітря

Якщо ви поки що не знаєте, який вид очищувача повітря обрати, то давайте розглянемо певні критерії, які допоможуть визначитися з вибором очищувача повітря:

  1. Розміри приміщення. Важливо коректно підібрати очищувач оптимальної продуктивності відповідно до площі приміщення - для максимальної ефективності роботи пристрою.
  2. Тип фільтра. Визначте призначення очищувача і, ґрунтуючись на цьому, виберіть тип фільтра. Якщо ви алергік, то ми рекомендуємо очищувач з HEPA-фільтром. Для місць зі зниженою вологістю радимо вибирати водяний фільтр. Для приміщень зі скупченням неприємних запахів - вугільний або фотокаталітичний. А іонізаційний допоможе підтримувати оптимальну атмосферу в приміщенні.
  3. Рівень шуму. Очищувачі повітря шумлять у процесі роботи, і якщо ви плануєте використовувати його в спальні або на робочому місці, варто підібрати модель із низькими шумовими показниками або опцією нічного режиму.
  4. Додатковий функціонал. При виборі очищувача важливо пам'ятати, що деякі моделі мають додаткові функції у вигляді зволожувача повітря, контролю рівня вологості або датчиків якості повітря. 

Вирішуючи, який вибрати очищувач повітря для квартири або для будинку, важливо врахувати всі переваги і недоліки цього пристрою.

Товари зі статті
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Китай
Китай
Побутовий очисник повітря Panasonic F-VXR50R
Ціна
Ціна за запитом
В наявності
Побутовий очисник повітря Daikin MCK55W, 059-21601
Акція
Топ
Японія
Японія
Побутовий очисник повітря Daikin MCK55W
Ціна
38 262 грн
40 276 грн
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Китай
Китай
Побутовий очисник повітря Panasonic F-VXL40R-S
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Китай
Китай
Побутовий очисник повітря Neoclima MP-50
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Китай
Китай
Побутовий очисник повітря Panasonic F-VXK70R-T
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Китай
Китай
Побутовий очисник повітря Panasonic F-VXK70R-K
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Швеція
Швеція
Мийка повітря Electrolux EHAW-7515D
Ціна
9 599 грн
Завантажити ще

Продуктивність очищувача

Для того, щоб оцінити ефективність очищувача, достатньо знати клас фільтрації приладу (відсоток часток, що затримуються фільтром за один прохід повітря) і продуктивність вентилятора (об'єм повітря, що проганяється через прилад за годину). Обидва параметри разом визначають показник ефективності CADR. Щоб визначити необхідний рівень CADR для конкретного приміщення, необхідно помножити площу приміщення на 6. Наприклад, для приміщення площею 50 м², потрібен очищувач повітря з CADR не менше 300. Якщо виробник не вказав показник CADR, можна його обчислити, помноживши ефективність фільтра на продуктивність вентилятора. 

Шумові характеристики

Показник шумових характеристик очищувача для повітря може варіюватися залежно від потужності приладу. 

Нижче наведено таблицю з оптимальним рівнем шуму очисника повітря для кожної кімнати:

Тип приміщенняОптимальний рівень шуму
Спальня25-35 дБ
Кабінет35-45 дБ
Робоче приміщення35-45 дБ
Вітальня45-55 дБ
Тип приміщення
  • Спальня
    Спальня
  • Кабінет
    Кабінет
  • Робоче приміщення
    Робоче приміщення
  • Вітальня
    Вітальня
Оптимальний рівень шуму
  • Спальня
    25-35 дБ
  • Кабінет
    35-45 дБ
  • Робоче приміщення
    35-45 дБ
  • Вітальня
    45-55 дБ
Очищувач повітря Ballu
Очищувач повітря Ballu

Способи управління

У простіших пристроях встановлено електромеханічне управління приладом, здійснюване через поворотні регулятори. Вони можуть бути доповнені світловими індикаторами, що відображають роботу тієї чи іншої функції. У приладах середнього класу - електронне управління з додатковими опціями: 

  • можливість програмування циклів роботи, 
  • контроль показань датчиків
  • наявність дисплея, що полегшує взаємодію з приладом. 

Сучасні очищувачі вищого класу оснащені електронною системою управління, яка може бути інтегрована в систему "розумного будинку", що дає змогу віддалено керувати роботою приладу. 

Потрібна допомога у виборі?

Особливості обслуговування

Обслуговування очисника повітря є важливим фактором для його ефективної роботи. У домашніх умовах достатньо проводити очищення фільтрів кожні 2 - 3 місяці. Чистити фільтри нескладно, особливо для моделей зі знімними елементами. 

Деякі моделі вимагають купівлі витратних матеріалів, таких як фільтри або іонообмінні колонки. Фільтри необхідно замінювати кожні 6 - 12 місяців, залежно від умов експлуатації та моделі приладу. Найзручнішими в обслуговуванні є очищувачі повітря з HEPA-фільтрами, оскільки вони потребують мінімальної уваги. А очищувачі з функцією зволоження потребують регулярного чищення ємності для води, і в періоди простою пристрою необхідно злити воду до наступної експлуатації, щоб уникнути розвитку бактерій і цвілі в ємності.

Додаткові функції

Однією з найбільш популярних додаткових функцій є іонізація, яка допомагає боротися з алергенами та іншими шкідливими речовинами в повітрі.

Зволоження допомагає підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні. 

Опція ароматизації дає змогу насичувати повітря в приміщенні ароматами ефірних олій, якщо є бажання. Для цього потрібно залити олію в пристрій. 

Конструкція приладу

Коли обираєте очищувач повітря, слід враховувати зручність використання, включно з наявністю регуляторів, які дадуть змогу швидко і легко налаштувати бажаний рівень очищення повітря.

Крім того, важливо врахувати спосіб монтажу. Деякі моделі можна легко повісити на стіну або встановити на підлогу, а інші вийде розмістити на столі або в будь-якому зручному для вас місці. Також варто враховувати, що очищувачі повітря потребують чищення і заміни фільтрів.

Види очищувачів 

Ринок очищувачів повітря пропонує широкий асортимент моделей з різними функціями і способами очищення повітря. Вони діляться на три основні типи, які ми розглянемо нижче.

Із сухими фільтрувальними елементами 

Очищувачі з сухими фільтрами засновані на використанні фільтрів, які затримують пил, алергени, запахи тощо. Фільтри можуть бути різних класів: від простих сітчастих до високоефективних HEPA-фільтрів, які затримують забруднення на його поверхні. Такі фільтри потребують регулярної заміни. 

В інтернет-магазині Alter Air ви можете знайти очищувач з таким видом фільтрів від виробників Daikin, Panasonic, Ballu і LG у різних цінових категоріях.

LG PuriCare AeroTower
LG PuriCare AeroTower

З функцією зволоження 

Очищувачі з функцією миття повітря дають змогу не тільки фільтрувати, а й зволожувати повітря за допомогою водяного фільтра, який захоплює забруднення з повітря й утримує їх у воді. Цей тип очищувачів особливо популярний у спекотну пору року, коли повітря має знижену вологість. Alter Air рекомендує очищувачі від компанії Electrolux, LG і Neoclima, які оснащені цією функцією.

Клімато-комплекси

Кліматичні системи - це пристрої, які поєднують у собі функції очищувача повітря і кондиціонера. Крім зволоження та очищення повітря, такі системи здатні кондиціонувати приміщення. Комплекси оснащені сухими/мокрими або комбінованими фільтрами, які затримують пил, алергени та інших забруднювачів. 

Топ очищувачів 

Давайте зробимо стрибок у майбутнє, де чисте повітря стане нормою для кожного будинку. Alter Air - ваш вірний помічник у створенні здорового повітря всередині приміщення. Ми пропонуємо широкий вибір очищувачів повітря, що відрізняються за своїми функціональними можливостями та ефективністю очищення. Серед них найпопулярніші й оптимальні у співвідношенні вартості та ефективності від компаній: Daikin, Electrolux, LG, Panasonic, Ballu і Neoclima. Але потрібно пам'ятати, що очищувач повітря не здатний замінити повноцінну систему вентиляції.

Створіть комфортну атмосферу у своєму будинку з Alter Air. На нашому сайті представлені тільки якісні та перевірені товари, які забезпечать чисте і свіже повітря у вашому домі. 

Товари зі статті
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Корея
Корея
Побутовий очисник повітря LG AS60GDPV0
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Корея
Корея
Побутовий очисник повітря LG LSA50A
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Китай
Китай
Побутовий очисник повітря Ballu AP-110
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Швеція
Швеція
Побутовий очисник повітря Electrolux EHAW 7510D
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Китай
Китай
Побутовий очисник повітря Ballu AP-105
Ціна
Ціна за запитом
Знятий з виробництва
Залишити відгук
Корея
Корея
Побутовий очисник повітря LG Mini On
Ціна
Ціна за запитом
Завантажити ще

FAQ

Як здійснити підбір очищувача для алергіків?

Під час вибору очищувача повітря для алергіків рекомендується обирати моделі з HEPA-фільтрами, які можуть видалити до 99,97% алергенів із повітря, таких як пил, пилок, шерсть тварин та інші мікрочастинки. Рекомендуємо звернутися до нас за кваліфікованою допомогою в питанні підбору, щоб купити найбільш підходящий очищувач повітря для вашого будинку.

Якої фірми краще встановити очищувач повітря?

Обираючи очищувач повітря на сайті Alter Air, рекомендуємо дивитися насамперед на тип фільтрації, продуктивність і рівень шуму. На сайті представлені моделі найпопулярніших брендів, серед яких можна виділити:

  1. Panasonic
  2. Daikin 
  3. Electrolux 
  4. Ballu 
  5. LG

Який очищувач повітря вибрати для видалення тютюнового диму?

Ми рекомендуємо обирати очищувачі з фотокаталітичним фільтром, тільки він може впоратися з тютюновим запахом. А для більшої ефективності потрібно обладнати в приміщенні припливно-витяжну систему вентиляції, здатну видаляти запахи, вологу і подавати в приміщення чисте, свіже повітря. 

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
Відгуки відсутні
Схожі статті
Інші рубрики