Вентиляція з фільтром і підігрівом повітря

Вентиляція з фільтром в сучасних будинках
Фільтрація повітря, що поступає
Ідеальна температура у вашому домі цілий рік
Приплив свіжого і витяжка відпрацьованого повітря
Рекуперація тепла і вологи, енергоефективність

Що таке вентиляція 

Все частіше люди зіштовхуються з проблемою нестачі якісного повітрообміну в приміщенні. Намагаються уникнути проблем частим провітрюванням, вологим прибиранням та іншими малоефективними методами, щоб підвищити якість повітря. На сьогоднішній день за рішення даної проблеми відповідає припливно-витяжна вентиляція з фільтром

Вентиляція – це контрольований повітрообмін в приміщенні, робота якого полягає в постійній подачі свіжого повітря і заборі відпрацьованого. Для подачі і забору повітря необхідний баланс, тільки так робота буде максимально налагодженою. Це своєрідна компенсація повітря, яку забезпечує припливно-витяжна система. Наявність системи передбачає монопольну роботу, виключаючи необхідність провітрювання житла або інших людських втручань. 

Вентиляція може бути: 

 • витяжною – викидає відпрацьоване повітря з приміщення. 
 • припливною – подає свіже повітря в приміщення. 

Найкращим варіантом для будинку або квартири вважається саме комбінація даних видів - припливно-витяжна вентиляція. Аби уникнути потрапляння пилу, забруднень чи комах до приміщення, передбачена система фільтрації. Крім того, вона покликана захистити внутрішні механізми вентустановки від сторонніх предметів і пилу.

Вентиляція з фільтрацією

Навіщо фільтрація повітря

У вентиляційній системі повинна бути фільтрація від пилу і забруднень

Види фільтрів

Види фільтрів і принцип їх роботи в припливно-витяжній системі вентиляції

Фільтри від Альтер Ейр

Компанія Альтер Ейр займається виробництвом власних фільтрів.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

Реалізація системи вентиляції з фільтрацією і підігрівом повітря повинна проходити в кілька етапів. Розглянемо їх детальніше.

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Обговорення проєкту на першій консультації, загальне уявення про реалізацію

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Розробка проєктної документації по вентиляції з підігрівом повітря

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Надання оптимальних варіантів вентустановок на вибір

Montazh
МОНТАЖ

Установка вентиляційного устаткування в точній відповідності з проектом

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Перевірка якості роботи вентсистеми і настройка режимів її роботи

Servis
СЕРВІС

Вентсистеми вимагають регулярного сервісного обслуговування

Фільтри у вентсистемі

Які види фільтрів ми вам пропонуємо
Які види фільтрів ми вам пропонуємо

Подивіться варіанти вентиляційних установок і фільтрів до них.

Навіщо встановлювати фільтри в вентсистемі
Навіщо встановлювати фільтри в вентсистемі

Навіщо і які фільтри потрібні в припливно-витяжній вентиляційній системі.

Навіщо потрібен вугільний фільтр
Навіщо потрібен вугільний фільтр

Вугільні фільтри докуповуються опціонально, але в умовах великих міст вони просто необхідні для очищення повітря.

Наші проєкти

Подивіться наші реалізовані проєкти з системи вентиляції

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Двощілинні дифузори бренду TROX призначені для якісного розподілу повітря по приміщенню. Вони поєднують у собі візуальну естетичність і високий технічний потенціал. Завдяки внутрішнім ламелям повітряні потоки направляються в різні боки, рівномірно розсіюючись і не створюючи протягів. Зовні залишаються видимі тільки лаконічні щілини на стелі. Для доступу до дифузорів досить лише натиснути на замок з клямкою, розміщені з лицьового боку.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

У застельовому просторі ванної кімнати встановлений низьконапірний внутрішній канальний блок Daikin FDXM 35F - він працює на охолодження спальні. Доступ до нього здійснюється через люки. Потужності кондиціонера вистачає для обслуговування приміщень площею до 35 м2, що є оптимальним для даної кімнати. Опуск стелі склав 300 мм. Кондиціонер має різні режими роботи (в тому числі високопродуктивний, автоматичний і режим роботи під час відсутності мешканців), економить до 80% енергії в режимі очікування, оснащений тижневим і 24-годинним таймером.

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Вертикальний бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ на 200 л призначений для забезпечення мешканців квартири гарячою водою. Внутрішня поверхня бака покрита якісною емаллю без вмісту нікелю, що забезпечує довгу роботу водонагрівача, також є антикорозійне покриття. Температуру всередині можна підтримувати в межах від 5 до 74℃. Індикатор нагріву води завжди показує поточну температуру на передній панелі бака. Є функція швидкого нагріву. Це відмінне рішення для квартири, що дозволяє не залежати від сезонних відключень та інших незручностей.

Електричний котел Vaillant Eloblock

Електричний котел Vaillant Eloblock потужністю 6 кВт з ККД до 99% працює на опалення і гаряче водопостачання всієї квартири. Має широкий діапазон налаштування температур як для опалення, так і ГВП. Є захист від замерзання і 2-х рівневий захист від перегріву. Оснащений технологією передачі даних eBus. За допомогою капілярного термостата мешканці можуть плавно регулювати температуру нагрівання в діапазоні від 25 до 85℃.

Розширювальний бак Zilmet

Розширювальний бак Zilmet призначений для компенсації тиску в системі опалення. Працює разом з електричним котлом Viallant, розташованим вище. Спеціальне внутрішнє покриття бака перешкоджає розмноженню будь-яких бактерій, тобто вода не набуває металевого смаку, не застоюється і не змінює своїх властивостей.

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Сучасна система для фільтрації і пом'якшення води: очищає воду від усіляких забруднень і запахів, нейтралізує залізо, роблячи її м'якою, приємною і безпечною для побутової техніки, водопровідних труб і використання людиною. Очищена вода також годиться для вживання просто з-під крана. Рефайнер не вимагає заміни вугільних фільтрів, а управління здійснюється за допомогою WiFi - максимальна автоматизація і комфорт!

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

НОВІ ВІДЕО НА НАШОМУ КАНАЛІ

Системи вентиляції, кондиціювання та опалення в готовому інтер'єрі - Київ, ЖК Новопечерські Липки
Система припливно-витяжної вентиляції у будинку на базі Maico WS 320 KBET
Автор запису
Jablotron Living Technology - нове слово в вентиляції будинку і квартири | Alter Air
Автор запису

Що ще важливо знати про фільтри

Як підібрати фільтр для вентиляційної системи

Існує багато різновидів вентиляційних фільтрів. І вибір потрібного вам варіанту залежить від ряду нюансів:

 • типу системи вентиляції; 
 • параметрів повітря в приміщенні; 
 • типу і діаметра вентиляційного каналу; 
 • виду вентустановки.

Також важливо враховувати, що фільтри повинні мати достатню місткість (залежить від кількості затриманого пилу), гарну пропускну спроможність повітряних мас і не перешкоджати аеродинамічним показниками вентиляційного обладнання. 

Ви навіть можете встановити поспіль кілька фільтрів, однак при цьому важливо враховувати потужність вентустановки, загальну прохідність повітря і можливий аеродинамічний опір.

З яких матеріалів виготовляються фільтри

Фільтри для систем вентиляції складаються з рами і власне фільтруючого матеріалу. Рама виготовляється з оцинкованої або нержавіючої сталі, здатної запобігти появі корозії та передчасному зносу системи. 

Фільтруючий елемент може виготовлятися зі скловолокна, металевої сітки, поліестеру, поліпропіленового волокна і т. д.

Наприклад, Альтер Ейр виробляє фільтри з наступних матеріалів: 

 • целюлози; 
 • скловолокна; 
 • мікроскловолокна; 
 • мельтблоуна; 
 • голкопробивних нетканих волокон.

Додаткове очищення повітря може досягатися за рахунок активного вугілля в складі (наприклад, у вугільних фільтрах), оксидів та інших фільтруючих речовин.

Як часто і навіщо потрібна заміна фільтрів?

Замінювати фільтри потрібно обов'язково – інакше через нетривалий час робота вентиляційної системи може погіршитися. Через попадання пилу та інших дрібних частинок фільтри забиваються, а опір починає стрімко зростати. Згодом без заміни фільтрів система виходить з ладу і припиняє роботу. 

Заміна фільтрів варіюється за часом, в залежності від того, для чого вони призначені і де розташовані. В середньому, фільтри грубої очистки замінюються раз в 2-3 місяці, а вугільні фільтри - приблизно раз на півроку. Все залежить від місця проживання господарів і кількості людей, які постійно перебувають в приміщенні. 

Заміна вугільних фільтрів повинна також обов'язково здійснюватися. Їх вартість досить висока, тому рекомендується перед вугільним фільтром ставити додатковий механічний фільтр – G4 (грубої очистки). Його заміна буде здійснюватися раз на два місяці, продовжуючи термін експлуатації вугільного фільтра.

Вентиляція з підігрівом

Вентиляція з підігрівом дозволяє створити у квартирі оптимальний мікроклімат – вона дає вам свіже очищене повітря комфортної температури. При цьому повністю відсутні протяги, в кімнати не потрапляє дим і смог. 

Паралельно з припливом повітря видаляється відпрацьоване повітря з проблемних зон – кухні, санвузлів, гардеробних. Тобто така система вентиляції здійснює максимально якісний повітрообмін в будинку або квартирі.

Нагрівальний елемент
Нагрівальний елемент

Яку роль відіграє нагрівальний елемент в системі вентиляції і за допомогою чого відбувається його нагрівання

Принцип роботи такої системи вентиляції
Принцип роботи такої системи вентиляції

Як працює вентиляція з підігрівом і в чому її переваги

Рекуперація тепла
Рекуперація тепла

Що таке рекуперація тепла і навіщо потрібен калорифер в системі вентиляції