Тепла підлога – найбільш зручний спосіб опалення будинку і квартири. Система дозволяє рівномірно розподіляти тепло по приміщенню, а також тримати ноги в теплі, що сприяє правильній терморегуляції організму.
Як правило, електричну теплу підлогу, на відміну від водяної, не використовують по всій площі будинку, а укладають виключно у ванних кімнатах або на лоджіях. На це є кілька причин:
Тим часом, у ванній кімнаті електричні теплі підлоги укладають часто, оскільки саме вони дозволяють нагрівати холодне покриття навіть у літній час, коли основне джерело тепла не працює на опалення.
У будь-якому випадку, перш ніж укладати систему в одній зоні або по всій площі будинку, слід зрозуміти, скільки електрики вона споживає, щоб одразу бути готовим до майбутніх рахунків за комунальні послуги. Про це ми й поговоримо далі.
Будь-який виробник випускає теплу підлогу сегментами певної квадратури, які ви можете комбінувати відповідно до своїх потреб. Кожна секція споживає певну кількість електрики, зазначену у технічних характеристиках.
Розглянемо на конкретному прикладі, скільки саме електрики витрачатиме система. Компанія Uponor, яка є одним із найкращих виробників подібних систем, випускає гріючі мати різних типорозмірів. У технічних характеристиках ви знайдете енергоспоживання різних сегментів:
Допустимо, у вас є кімната, площею 13 квадратних метрів. У такому разі проєктувальник може використовувати, наприклад, 2 секції площею 5 м2 та одну секцію 3 м2. У такому разі система в кімнаті витрачатиме 2080 Вт, або 2,08 кВт електрики за годину. Слід також враховувати, що не завжди поверхня підлоги покривається теплорозподільником на 100%, оскільки тепла підлога не укладається під стаціонарні конструкції, під якими немає простору (наприклад, кухонний гарнітур або тумби без ніжок).
Станом на листопад 2023 року вартість одного кіловата електрики – 2,64 грн. Відповідно, ваша тепла підлога підлога в нашій кімнаті витрачатиме приблизно 5,5 гривень на обігрів кімнати щогодини при роботі на максимальну потужність.
На споживання електрики теплою підлогою впливає лише потужність, на якій вона працює. Потужність роботи регулюється термодатчиком, який вимірює температуру поверхні підлоги та температуру повітря у приміщенні. Відповідно, якщо ви хочете, щоб у приміщенні була температура 22 градуси, а за вікном досить холодно, теплій підлозі доведеться нагріватися сильніше, щоб прогріти приміщення, а значить вона витрачатиме більше електрики.
На споживання електрики може впливати метод монтажу системи. Усього існує два методи: у стяжку або безпосередньо під плитку. Якщо ви укладаєте теплорозподільник у стяжку, то йому доведеться прогрівати шар від бетону 3 до 6 сантиметрів, а якщо під плитку – то системі потрібно буде нагріти тільки її. Тим не менш, метод укладання в стяжку сприяє інертності теплої підлоги, тобто така система буде повільніше прогріватися, але і повільніше остигати.
Як ми вже вказували раніше, споживання електрики зростатиме, якщо теплій підлозі доведеться постійно працювати на максимальну потужність. Як цього уникнути?
Значно скоротити витрати електрики вдасться, якщо ваше приміщення є енергоефективним.
Енергоефективний будинок передбачає наявність правильного конструктиву, який допомагає зберегти всередині максимальну кількість тепла, тобто значно скоротити тепловтрати. Для цього необхідно забезпечити хорошу теплоізоляцію зовнішніх конструкцій, а також передбачити невеликі склопакети з термічним хорошим опором.
Також в енергоефективному будинку мають бути відсутні вентиляційні канали, які викидають тепло на вулицю. Позбутися вентканалів допоможе припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією, яка наповнюватиме герметичний будинок свіжим повітрям, підігрітим за рахунок тепла відпрацьованого повітря, нагрітого системою опалення.
Електрична тепла підлога в будь-якому випадку витрачатиме досить багато електрики. Якщо є можливість, краще віддати перевагу водяній системі, а електричні мати використовувати виключно в санвузлі. Як правило, ванні кімнати не мають великої площі, тому для них використовують невеликі мати, що гарантують цілком прийнятне споживання енергії.
Для організації оптимального опалення звертайтесь до фахівців Альтер Ейр – вони зможуть створити грамотний проєкт економічної системи, який найкраще підходитиме для вашого об'єкта.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник