Зшитий поліетилен – надійність на довгі роки!

Автор запису
17 лют 2016
7 хв читання
0 коментарів
0 / 5
Тепла підлога

Зшитий поліетилен (REX, PE-X, XLPE) – це гнучкий, високотехнологічний і міцний матеріал, який виготовляється хімічним або фізичним способом зшивання молекул, які утворюють додаткові поперечні містки. Така технологія виробництва називається «зшивкою».

Завдяки своїм властивостям і високій міцності використовуються у системах водопостачання, опалення, у тому числі тепла підлога, а також для встановлення сантехніки. Головна особливість цього типу труб – стійкість до низьких температур. Саме тому, а також завдяки міцності всієї конструкції, у разі замерзання обладнання труби не лопнуть.

Труби із зшитого поліетилену – це міцний, стійкий до температурних впливів (оскільки обробляється під високим тиском) і надійний матеріал для виготовлення трубопроводу.

Виробництво

Структура труб из сшитого полиэтилена

Існує 4 технології виробництва зшитого поліетилену:

 • Перший метод характеризується нагріванням полімерів етилену з пероксидами (PE-Xa). Ступінь такого зшивання найвищий серед аналогів та досягає 85%.
 • У другому випадку здійснюється обробка вологою з органосиланидами і каталізатором (PE-Xb). Ступінь зшивання в результаті становить не менше 65%.
 • Третій спосіб називається радіаційним або електронним (PE-Xc), при якому електрони «бомбардують» полімери етилену. В результаті ступінь зшивання даного продукту 60%.

Найрідше сьогодні використовується азотний метод отримання зшитого поліетилену (PE-X). Ступінь такого зшивання – 60%. Щільність «зшивання» теж відрізняється, що варто враховувати при монтажі в приміщеннях різних типів. Вона може бути: низька (LDPE), середня (MDPE) і висока (HDPE). Чим нижчий ступінь зшивання труб, тим більше вони схильні до пошкоджень.

Типи труб

Розрізняють труби в залежності від тиску, якй вони здатні витримувати:

 • легкі (0,25 МПа)
 • середньо легкі (0,4 МПа)
 • середні (0,6 МПа)
 • важкі (1,0 МПа)

Для монтажу в побутових умовах оптимальним варіантом будуть легкі труби.

Потрібна консультація?

Переваги труб із зшитого поліетилену

 • Одне з головних переваг таких труб – висока міцність, завдяки якій вони можуть експлуатуватися до 50 років.
 • Форма трубки не деформується при механічних впливах і зберігає свій початковий вигляд.
 • Термостійкі в широких межах від -100°С до +95°С.
 • Невисокий коефіцієнт теплопровідності сприяє тому, що вода в трубах охолоджується повільніше, відповідно, кімната довше залишається теплою, коли відключають опалення. Втрати тепла зводяться до мінімуму.
 • Характеризуються високою стійкістю до утворення корозії.
 • Так як вони досить гнучкі і поглинають можливі сплески тиску, то рівень шуму таких труб низький.
 • Трубки із зшитого поліетилену зручно і просто монтувати.
 • Продаються за доступною ціною і, як правило, високої якості.
 • Не пропускають кисень, завдяки спеціальному захисному покриттю. Ця якість дозволяє запобігати корозії конструкції.
 • Екологічність, тому що елементи конструкції високоякісні і виготовляються з чистих, нешкідливих для людського організму речовин.
 • Малогабаритні, тому гармонійно, а головне непомітно впишуться в будь-який інтер'єр.

Встановлення

Труба из сшитого полиэтилена в разрезе

Монтуються труби із зшитого поліетилену за допомогою фітингів, що скорочує безповоротні втрати енергії. Але, для встановлення системи опалення «тепла підлога», використовується мінімальна кількість даних приладів, щоб в майбутньому уникнути несправностей і запобігти просочуванню теплоносія та ремонтних робіт.

Важливо пам'ятати, що під час монтажу користуються методом холодного пресування, що набагато спрощує роботу і не вимагає будь-якого зварювання або пайки, як у металевих аналогах. Встановлення даного обладнання варто довірити досвідченим фахівцям, які забезпечать високу якість обслуговування.

Пам'ятайте, що хороший монтаж – це запорука довготривалої експлуатації будь-якої системи. Компанія Альтер Ейр має в своєму арсеналі бригаду, яка виконає весь спектр потрібних робіт з індивідуальним підходом, якісно і в найкоротші терміни.

Гнучкі труби зі зшитого поліетилену

Сфера застосування труб опалення «зшитий поліетилен»

Цей матеріал часто застосовується в будівництві, монтажі системи опалення, у тому числі, «теплої підлоги» для житлових і промислових приміщень, а також ідеально підходить для холодного і гарячого водопостачання. Таким чином, труби із зшитого поліетилену використовуються для підключення сантехніки і монтажу різних водопровідних систем. Труби із зшитого поліетилену – популярне і необхідне обладнання в цілому світі. Оптимальне співвідношення цінової політики та якості виготовлення матеріалів дозволить кожному відчути переваги встановлення даної конструкції.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні