Організація вентиляції завжди актуальна в будинку або квартирі, а особливо над цим повинні замислитись люди, які планують робити ремонт та встановлювати натяжну стелю. Як зробити вентиляцію, якщо планується натяжна стеля? Якщо стельове полотно вже готове, а вентиляції ще немає, як її організувати? Ви знайдете відповіді в нашій статті.
Вентиляційна система необхідна для будь-якого приміщення, незалежно від того, житлове воно чи технічне. До питання вентиляції завжди треба підходити комплексно, оскільки стадія готовності ремонту грає важливу роль у виборі обладнання. Тому важливо звертатись до професійних інженерів, які зможуть зробити оптимальний проєкт вентиляційної системи, враховуючи наявність натяжної стелі та ваші потреби. Наявність полотна гратимете важливу роль у розробці вентиляційної системи, адже не кожен повітророзподільний елемент може бути встановленим в таку конструкцію. Також важливо правильно визначити місце для влаштування повітропроводів.
Натяжна стеля – навісна конструкція у вигляді полотна, яка робиться трохи нижче основної стелі на спеціально вмонтований каркас. В цьому каркасі можна приховати елементи вентиляційного обладнання та освітлення. Натяжна стеля – влучне дизайнерське рішення, оскільки кімната з нею має естетичний вигляд. Таким чином, можна усунути нерівності основної стелі та приховати комунікації, які під нею проведені.
Розповсюдженою є думка, що натяжній стелі потрібна якась окрема вентиляція, щоб в ній не утворювалась цвіль, але це не так. Вам необхідно забезпечити приміщення повноцінною вентиляційною системою, з метою організації правильного повітрообміну та здорового клімату. У сучасних припливно-витяжних установках є можливість контролювати рівень вологи в приміщенні. У випадку, якщо вона в межах норми, цвіль та інщі неприємні явища не загрожуватимуть ані натяжній стелі, ані іншим дизайнерським рішенням.
Безпосередньо простір між бетонною стелею та стельовим полотном не вентилюється.
Виділяють два найголовніших типи вентиляції - природну та примусову.
Природна вентиляція не потребує наявності спеціального обладнання для організації повітрообміну. Вона працює завдяки повітряній тязі. В такому випадку рух повітря виникає за рахунок перепаду тиску, проте робочий цикл природної вентиляції грунтується на коливанні температурних показників в будинку і на вулиці. Чим більше розбіжність – тим більше рухається повітря в просторі.
Ми щоденно стикаємось із природною вентиляцією, наприклад відкриваючи вікно - в такому разі відбувається обмін повітрям між кімнатою і вулицею. Серед переваг такого способу виділяють простоту і доступність.
Але недоліків у такої вентиляції набагато більше:
Звісно ж, за допомогою природної вентиляції ви ніяк не зможете контролювати рівень CO2 та вологи. У вас не вийде організувати коректний мікроклімат вдома, а отже й захистити натяжну стелю від негативних факторів.
Примусова вентиляція – це організація повітрообміну в приміщеннях за допомогою приладів, які нагнітають та видаляють повітря вентиляторами.
В цілому розділяють три типи примусової вентиляційної системи: припливна, витяжна та припливно-витяжна. Розглянемо кожний варіант детальніше.
Припливно-витяжна система може бути децентралізованою та централізованою. В першому випадку в кімнаті встановлюється побутовий рекуператор, який одночасно відповідає за приплив та видалення повітря. Однак такий варіант має багато недоліків:
Але якщо в вашому будинку вже готовий ремонт та вже на місці полотно натяжної стелі, це єдиний варіант влаштування відносно якісної вентиляційної системи.
Централізоване обладнання встановлюється на етапі проведення ремонту, коли натяжна стеля ще на етапі планування. Централізована вентиляція передбачає встановлення одного вентиляційного приладу, від якого у всі зони будинку чи квартири розводяться повітропроводи. Вони розміщуються під стелею, і саме ці коммунікації відмінно закриватиме натяжна стеля. Таким чином вам вдасться забезпечити якісний повітрообмін усіх зон, а також елегантно інтегрувати вентиляційну систему в дизайн приміщення завдяки ідеально рівному стельовому полотну.
Центральна вентиляція переміщує повітря через повітропроводи. Водночас, щоб повітря надходило в кімнату або проводилась витяжка з брудних зон, потрібно передбачити повітророзподільні або повітрозабірні пристрої відповідно.
Тобто натяжна стеля стане в нагоді одразу з двох причин:
Порівняно з гіпсокартонною стелею, натяжне полотно дає меньше простору для вибору повітророзподільних елементів. Взагалі вони бувають трьох видів:
Ключовим етапом організації центральної вентиляційної системи є монтаж повітропроводів. Тому варто планувати систему вентиляції на ранішній стадії, з метою підбору оптимального обладнання. Якщо натяжна стеля вже встановлена, ви зможете організувати лише децентралізовану вентиляцію, а яку саме – не грає ролі.
Якщо ви прийняли рішення про встановлення центральної вентиляційної системи ще на етапі ремонту, то необхідно встановити обладнання і провести повітропроводи.
Після встановлення повітропроводів будується безпосередньо натяжна стеля. Спочатку робиться каркас, потім на ньому натягується та вклеюється полотно. Після цього в полотні вирізаються отвори для встановлення повітророзподільних елементів, та монтуються анемостати, решітки або накладні дифузори.
Однак сьогодні натяжні стелі – не дуже популярне рішення, оскільки в полотно не можна інтегрувати щілинні дифузори прихованого монтажу, які є найсучаснішим варіантом для систем вентиляції і кондиціонування. Але натяжні полотна доволі бюджетні та легкі в монтажі, в них легко зробити отвори під решітки та анемостати.
Отже, якщо ви плануєте встановлювати натяжну стелю, повідомте це проєктувальникам вентиляційної системи та всім суміжним спеціалістам. Компанія Альтер Эйр спеціалізується на вентиляційних установках та вентиляції, тому наші фахівці допоможуть вам зробити правильний вибір та нададуть відповіді на всі питання. Ми допоможемо зпроєктувати грамотну систему вентиляції, враховуючи наявність стельового полотна, а також проводимо монтаж та надаємо сервісні послуги.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник