Монтаж побутових вентиляторів

Чітке дотримання плану робіт
Професійні бригади
Перевірене обладнання
Гарантія якісного результату

Варіанти вентиляторів та їх особливості

Навіщо потрібні побутові вентилятори?

За комфорт в наших квартирах, будинках відповідає внутрішнє оформлення, зручна і практична меблі, улюблені і красиві предмети. За здоровий мікроклімат в таких кімнатах, як кухня, ванна, санвузли, гардеробна відповідають витяжні вентилятори.

Ці пристрої допомагають продовжувати термін експлуатації і зовнішній вигляд обробки, будівельних матеріалів кімнат. Наприклад, для ванної властива підвищена вологість, що призводить до псування і руйнувань внутрішньої обстановки. Можливі також утворення цвілі на стінах. У кухні спостерігається підвищений скупчення парів від приготування їжі, які завдають шкоди як меблів, так і можуть поширюватися по всій квартирі, будинку.

Установка вентилятора у ванній кімнаті і в інших приміщеннях з особливими умовами мікроклімату запобіжить неминуче руйнування інтер'єру, подбати про здоров'я вашої сім'ї, надаючи сприятливий вплив на якість повітрообміну в будинку.

Монтаж вентилятора у ванній та інших кімнатах

Витяжка з приміщень санвузлів і ванних кімнат організовується через існуючі індивідуальні вентиляційні канали у квартирах або будинках.

За типом установки побутові пристрої діляться на два типи: настінні і стельові.

Настінні вентилятори частіше зустрічаються, так як їх монтаж досить простий та зручний. Вони встановлюються в отвір повітровода – накладна система. Стельові вентилятори, як випливає з їх назви, закріплюються на стелі.

За внутрішньої конструкції витяжні пристрої бувають відцентровими і осьовими.

Важливо!

Монтаж вентиляторів будь-якого типу і принципу роботи довіряти фахівцям. Неправильна установка призводить до поганої циркуляції повітря, підвищеному рівню шуму в роботі.

​Розглянемо етапи монтажу витяжних пристроїв в залежності від їх видів детальніше.

Монтаж відцентрового вентилятора

​Монтаж відцентрового вентилятора здійснюється в 2 етапи.

1 етап – корпусу вентилятора та електричного кола

 • Установка корпусу для прихованого монтажу.
 • Монтаж повітровода (в разі необхідності).
 • Монтаж повітровода у вентиляційну шахту.

При будівництві або ремонті у підшивній зоні стелі монтується корпус вентилятора (як у випадку витяжних вентиляторів від німецького виробника Maico).

Далі монтується повітровод (гнучкий або жорсткий) від викидного клапана корпусу вентилятора Maico у вентиляційну шахту з подальшим забезпеченням герметизації (виконується монтажною піною або цементним розчином на стадії ремонту/будівництва).

Діаметр повітровода може бути 100 мм – для санвузлів, 150 мм – для кухні.

Схема монтажу відцентрового вентилятора
Схема монтажу відцентрового вентилятора збоку

2 етап – монтаж електродвигуна

 • Монтаж електродвигуна в заздалегідь змонтований корпус вентилятора.
 • Монтаж декоративної кришки.
 • Запуск вентилятора (при необхідності проводиться налаштування регулювання).

Коли всі будівельні або ремонтні роботи закінчені двигун пристрою монтується в корпус вентилятора.

Схем підключення існує декілька в залежності від функцій, якими оснащений пристрій.

Перший варіант – підключення вентилятора паралельно освітленню. Запуск двигуна буде відбуватись в той момент, коли загориться світло у кімнаті (ванній, санвузлі).

Другий варіант  – вентилятор виводиться на окрему клавішу та вмикається/вимикається за бажанням користувача.

Далі проводяться пусконалагоджувальні роботи та перевірка якості роботи пристрою.

Монтаж осьових вентиляторів

Варіантів установки витяжних побутових вентиляторів всього два:

 • монтаж безпосередньо на вентиляційний канал,
 • монтаж у підшивній зоні стелі з подальшим відведенням повітря, що видаляється у вентиляційний канал по прямій ділянці повітровода.

Також витяжні вентилятори розрізняються по опціях. Це може бути:

 • звичайне включення/вимикання вентилятора,
 • вентилятор з таймером затримки VZC (при виключенні клавішею вентилятор ще продовжує працювати певний час).
 • вентилятор, який включається по датчику вологості H.
 • вентилятор з фотоелектронікою, який включається при мінімальному освітленні в приміщенні F.

Кожна з таких функцій передбачає своє індивідуальне електричне підключення, тому при самостійному монтажі необхідно уважно ознайомитьсь з інструкцією та електричною схемою підключення.

Якщо ви не володієте достатньою кількістю спеціалізованих знань про те, яким чином правильно здійснити монтаж вентиляторів у ванну, зверніться до фахівців, щоб бути впевненими у позитивному результаті.

Досвідчені монтажники компанії Альтер Ейр зроблять якісний монтаж побутових вентиляторів за всіма вимогами. Також вони здійснять пусконалагоджувальні роботи та перевірять справність встановленого обладнання. Якщо всі необхідні етапи монтажу дотримані, то побутовий вентилятор буде служити тривалий термін і не буде вимагати додаткового сервісу.

Етапи монтажу побутового вентилятора

Монтаж стельового вентилятора

Установка стельового вентилятора – досить складний процес, який найкраще зможуть виконати професіонали. Але якщо вже ви вирішили зробити це самостійно, необхідно пам'ятати декілька основних правил монтажу:

 • Для початку, в цілях безпеки слід відключити електрику, перш ніж починати процес установки стельового вентилятора. Також детально ознайомтеся з інструкцією, яка йде у комплекті з вентилятором, щоб уникнути неправильних кроків.
 • Далі необхідно встановити розпірку, яка буде тримати вентилятор на стелі.
 • Потім встановлюється кронштейн для вентилятора, до якого безпосередньо кріпиться корпус пристрою (розподільча коробка).
 • Наступний етап – визначення системи проводів, які відповідають за електроживлення, а також монтаж двигуна стельового вентилятора.
 • Потім необхідно з'єднати по черзі дроти вентилятора та розподільної коробки, як вказано в інструкції. Після цього всі з'єднані дроти помістити в розподільну коробку і закрити її кришкою.
 • Після цього варто прикріпити лопаті вентилятора. Якщо інструкція дозволяє, найкраще зробити це ще до монтажу: це заощадить ваш час і зусилля.
 • Якщо стельовий вентилятор має в своїй конструкції світильник, то монтаж цього елемента буде завершальним.

Коли всі етапи монтажу дотримані та проведені відповідно до вимог, стельовий вентилятор буде працювати правильно і буде якісно виконувати свою функцію.

Ціни на монтаж стельових вентиляторів дізнавайтеся у наших менеджерів.

Спеціальні умови співпраці

Ми раді спільно вести проєкти з організаціями та самозайнятими фахівцями, рекомендувати вас своїм клієнтам і допомагати з інженерною частиною на аутсорсі. Додатково запрошуємо відвідати семінари серії "Інженерія в дизайні", де ми на прикладах показуємо, як грамотно впроваджувати інженерні системи в інтер'єри кінцевих замовників.

Стати партнером
Дизайнерам
інтер'єрів
Архітекторам
Прорабам
Ділерам
Чому ми?
01
РЕАЛІЗАЦІЯ СИСТЕМИ "ПІД КЛЮЧ"

Здійснюємо повний процес реалізації кліматичної системи - від створення концепції до монтажу і сервісу.

02
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО КЛІМАТУ

Наші фахівці реалізують всі основні кліматичні системи в будинку - від вентиляції до автоматизації.

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 12 РОКІВ

Надаємо інженерні послуги з 2008 року, але ніколи не зупиняємося. Щороку - нові технології та пропозиції.

04
ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД

Забезпечуємо повний технічний контроль інженерних систем на об'єкті - для клієнтів і суміжних організацій.

Наші проєкти

Найкращий доказ нашого професіоналізму – реалізовані об'єкти

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Огляди реалізації
клімат-систем

Огляд вентилятора Maico AWB 100 TC (Німеччина)
Огляд вентилятора Maico AWB 100 TC (Німеччина)
Автор запису
Огляд тихого та ефективного вентилятора зі зворотним клапаном Maico ECA ipro
Огляд тихого та ефективного вентилятора зі зворотним клапаном Maico ECA ipro
Автор запису
Розпакування і відеоогляд осьових вентиляторів Vortice Punto Evo і Punto Four MFO
Розпакування і відеоогляд осьових вентиляторів Vortice Punto Evo і Punto Four MFO
Хочете відчути роботу клімат-систем?

Залишайте заявку і відвідайте наш шоу-рум, де встановлені всі інженерні системи і ви зможете наочно оцінити їх роботу до замовлення.

Монтаж осьового вентилятора

Етапи монтажу побутового вентилятора
 • Підготовка вентотвору
 • Підведення електроживлення
 • Монтаж
01
Підготовка вентиляційного отвору для монтажу

Підготовка вентиляційного отвору для монтажу

Підготовка вентиляційного отвору для монтажу вентилятора або ділянки воздуховода, до якого вентилятор буде підключатися (в разі стельового монтажу і наявності вентиляційного каналу в стіні). В основному стандартні витяжні вентилятори мають приєднувальний патрубок з розмірами Ø 100 мм або Ø 150 мм. Якщо вентилятор буде монтуватися на стелі, повинна бути забезпечена достатня висота для плавного повороту воздуховода від вентилятора до вентканалу.

02
Підведення електроживлення

Підведення електроживлення

Як правило, електроживлення підводиться через вмикач світла (або через ту ж саму кнопку живлення, що і світло, або через двоклавішний вимикач – світло / вентиляція) до місця монтажу вентилятора. Зазвичай схеми підключення йдуть в комплекті з вентилятором.

03
Монтаж вентилятора

Монтаж вентилятора

Після того, як отвір для монтажу вентилятора готове, можна виробляти безпосередньо установку вентилятора і підключити живлення. Після завершення всіх монтажних процедур необхідно обов'язково перевірити роботу вентилятора, рівень шуму пристрою та ін.

Ціни на монтаж вентиляторів

Вартість монтажу вентиляторів в ТОВ "Альтер Ейр"

Вартість монтажу може змінюватись в залежності від кількості обладнання та його особливостей.

Ціни на монтаж побутових відцентрових вентиляторів:

Монтаж повітровода Ф 100 оцинкованого
м. п.
210 грн
Дорога (виїзд)
по Києву
371 грн
Монтаж і підключення відцентрового вентилятора Maico ER 60/100
1 шт.
530 грн

Ціни на монтаж побутових осьових вентиляторів:

Монтаж повітровода Ф 100 оцинкованого
м. п.
210 грн
Монтаж і підключення осьового вентилятора
1 шт.
689 грн
Дорога (виїзд)
по Києву
371 грн
Залишились питання?

Швидка консультація від спеціаліста Альтер Ейр

Про компанію
Хочете облаштувати здоровий і сприятливий клімат в будинку?
Ви звернулися за адресою!

Ми вирішуємо проблему мікроклімату в будинку починаючи від вентиляції, кондиціонування, опалення і закінчуючи зволоженням й очищенням повітря. Робимо так, щоб всі системи продуктивно взаємодіяли між собою і при цьому не споживали багато енергії, аби заощадити ваші витрати.

Детальніше про компанію

500 корисних оглядів
2 000 задоволених клієнтів
10 000 товарів у магазині
1 800 реалізованих об'єктів

Висновки 

Витяжна вентиляція потрібна в ванних кімнатах, санвузлах, а також в приміщеннях з металопластиковими вікнами, які перешкоджають процесу природної вентиляції повітря.

Можна встановити вентилятори вже в готові вентиляційні канали або в підшивними зону стелі.

Кожен клас вентиляторів має своє індивідуальне електричне підключення, тому потрібно підходити до монтажу зі знанням призначення всіх електричних висновків.

Сам же монтаж складається з 3-х стадій:

 1. Підготовка вентиляційного отвору до монтажу вентилятора.
 2. Підводка всього електроживлення.
 3. Монтаж вже самого вентилятора.

Звертаючись до компанії Альтер Ейр, ви отримаєте якісне рішення в найкоротші терміни за доступною ціною.


Замовте монтаж побутових вентиляторів

Подбайте про здоров'я та комфорт своєї сім'ї

Відгуки і питання
Відгуки відсутні