Витяжний вентилятор для туалету

Автор запису
17 лип 2018
14 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Зміст
 1. Необхідність витяжки в туалеті
 2. Опис і принцип роботи витяжного вентилятора в туалеті
  1. Осьовий вентилятор для витяжки
  2. Відцентровий витяжний вентилятор
  3. Канальний вентилятор в туалет
  4. Накладний витяжний вентилятор
 3. Додаткові можливості витяжного вентилятора для туалету
 4. Правильний вибір витяжки для туалету

Необхідність витяжки в туалеті

Туалет в квартирі або приватному будинку часто не займає лідируючих позицій серед кімнат, які відрізняються високою відвідуваністю, хоча використання даного приміщення залишає значущі наслідки. Такий результат досягається за рахунок неякісної роботи центральної системи вентиляції, якщо мова йде про багатоквартирному будинку. Якщо ж говорити про приватний будинок, неприємні запахи після відвідування цього приміщення можуть затримуватися через засмічень в повітроводах або недостатньої потужності витяжного вентилятора в туалеті. Якщо першу причину можна усунути чищенням, то в другому випадку необхідно вибрати іншу модель пристрою.

Установка витяжки в туалеті

Опис і принцип роботи витяжного вентилятора в туалеті

Щоб повністю вивести неприємні запахи з туалету вам необхідний витяжний вентилятор в туалет. Але перед тим, як зробити вибір на одній з певної моделі, необхідно вивчити що представляє собою такий пристрій і як воно працює. Залежно від типу роботи – існує два основних типи вентиляторів для туалету.

Осьовий вентилятор для витяжки

Вважається найбільш поширеним пристроєм, який здатний забезпечити витяжку повітря з туалету. Свою довіру зміг завоювати за рахунок простоти конструкції, монтажу та подальшої експлуатації. Має високу пропускну здатність і може працювати на повну потужність при відсутності опору зустрічного повітря. Саме тому, рекомендується проводити монтаж такого вентилятора або в горизонтальний повітропровід, який виходить на вулицю, або у вентиляційну шахту невеликої довжини.

Товари зі статті

Відцентровий витяжний вентилятор

Досить габаритні пристрої, але завдяки своєму потужному двигуну здатний утворювати високий тиск, щоб повітряні маси могли долати великі підйоми і перепади. Конструктивно вони нагадують равлика, з двома отворами – для всмоктування повітря і його викиду. Завдяки цьому, такі вентилятори відмінно справляються з неприємними запахами і зайвої вологістю.

Також витяжні пристрої для видалення повітря в туалеті розподіляються залежно від способу монтажу. Кожен з них має свої особливості і переваги. Перед вибором моделі, необхідно вивчити і ці варіанти.

Канальний вентилятор в туалет

Компактність пристрою дозволяє проводити монтаж в підвісній стелі, а деякі моделі можуть бути «врізані» в будь-яку частину воздуховода. Сучасні технології дозволили створити практично безшумні моделі, які не заважатимуть своєю роботою. Зовні побутової вентилятор буде закрити декоративною панеллю, зовнішній вигляд і колір якої можна вибрати самостійно. Завдяки потужному двигуну, такі моделі мають високу ефективність і продуктивність. Практично всі канальні вентилятори для витяжки в туалеті оснащені зворотним клапаном, який запобігає появі зворотної тяги. Якщо враховувати, що всі подібні приміщення з'єднані однією центральною вентиляційною системою (в багатоквартирному будинку), то відсутність неприємних запахів з інших квартир буде хорошою перевагою.

Шукаєте витяжний вентилятор?

Накладний витяжний вентилятор

Такі пристрої кріпляться на стіну або на стелю, в залежності від місця розташування виходу вентиляційного каналу. Такі вентилятори мають ряд переваг завдяки своїй будові. Зовнішня кришка захищає внутрішні елементи від попадання сміття, води або комах. Деякі вентилятори мають світлові індикатори або змінні додаткові кольорові елементи, які можна легко змінити в будь-який час. Крім того, багато виробників випускають широкий модельний ряд різних варіантів колірної гами і дизайнерських рішень лицьових панелей для витяжного вентилятора в туалеті. Завдяки цьому, власники зможуть вибрати відповідне під інтер'єр пристрій.

Товари зі статті

Додаткові можливості витяжного вентилятора для туалету

Витяжка брудного повітря і підвищеної вологості – це не всі можливості, які може надати витяг в туалеті. Сучасні виробники оснастили свої пристрої різними функціями, які призначені для спрощення використання вентилятора і для більшої зручності управління ім.

 • Таймер затримки і вибігання. Регулює час включення і деактивації вентилятора на період, який регулюється власником. Значно економить електроенергію за рахунок виключення холостий роботи пристрою.
 • Додаткові датчики: вологості – активує витяжку, якщо показник перевищив норму; освітленості і руху – вмикає вентилятор для ванної і туалету при активації світла або, коли мешканці входять в туалет, відповідно.
 • Шнуровий вимикач. Роботу вентилятора можна регулювати самостійно, в залежності від особистого побажання.
 • Автоматичні жалюзі. Закривають грати вентиляції, працюють за принципом зворотнього клапана, який гарантує відсутність зворотної тяги, навіть при непрацюючому двигуні.
 • Світло оповіщення. Знаходиться на зовнішній панелі і сигналізує про роботу витяжки.

Крім того, багато пристроїв мають радіовиключатель DS і RC, а також систему управління RLS RC, за допомогою якої включати витяжку в туалеті і налаштовувати інтенсивність її роботи можна віддалено.

Товари зі статті

Правильний вибір витяжки для туалету

Якщо мова йде про багатоповерховому будинку, а квартира знаходиться на нижньому рівні, ти вибір слід зупинити на відцентровому вентиляторі, який зможе наблизити свою продуктивність до тієї, яка вказана в робочій характеристиці. Пристрій осьового типу можна монтувати на верхніх поверхах або в приватному будинку, де тривалість повітропроводів невелика. Якщо ж є можливість для опускаючи стелі або необхідність об'єднати кілька приміщень (туалет і ванна кімната) в цьому випадку відмінно підійде витяжка канального типу.

Якщо з типом роботи і монтажу питань не виникає, необхідно визначитися з продуктивністю. З огляду на, що площа туалету невелика, то і в потужному пристрої теж немає необхідності. Крім того, чим менше продуктивність витяжки в туалеті, тим спокійніше вона буде працювати. Щоб правильно вибрати потужність, необхідно обсяг кімнати (ширина × довжина × висота стелі) помножити на 8 – необхідна кратність зміни повітря в кімнаті за санітарними нормами. Зазвичай, для туалетів в міських квартирах вистачає потужності до 100 м³/год, при нестандартних або більш габаритних приміщеннях, слід провести необхідний розрахунок. Також слід враховувати кількість мешканців та стан центральної вентиляційної системи.

Другорядний, але в багатьох випадках важливий фактор – рівень шуму. Більшість моделей мають середній показник, який прирівнюється зі звуком кулера всередині комп'ютера. Але, при необхідності, можна вибрати практично безшумну витяжку в туалет, рівень шуму якої не буде перевищувати 22 дБА. Такого результату вдалося досягти завдяки новітнім технологіям у виробництві вентиляторів. При виборі надійного пристрою слід звернути увагу на вологи- й пилузахисту вентилятора.

Хочеться відзначити, що якість витяжного вентилятора для туалету зокрема залежить і від використовуваних матеріалів, висока якість яких гарантує виробник. Тому слід віддавати перевагу компаніям з хорошою репутацією.

Maico – німецький виробник, який зміг об'єднати надійність конструкції з її компактністю і високою пропускною здатністю. ЄС-двигуни працюють на кулькових підшипниках і оснащені термозахистом. Пристрій просто монтується, а подальша експлуатація не принесе зайвого клопоту. Багатофункціональність побутових вентиляторів для туалету виражена в різних додаткових функціях, якими вони оснащені. Також всі моделі мають вбудований зворотний клапан і гарантують тиху роботу.

Витяжний вентилятор Maico

Витяжні вентилятори серії ER – надійні і безшумні пристрої для прихованого монтажу з продуктивністю в 60 або 100 м³/год. Зовнішня білосніжна панель підійде до будь-якого дизайну і захищатиме пристрій від механічних засмічень. Вентилятори ER 100 можуть працювати на два приміщення одночасно. Це стало можливим завдяки двокімнатні приєднання за допомогою ER-UPD. У цьому випадку продуктивність буде ділитися на 60 і 40 м³/год. Моделі можуть йти як в стандартній комплектації, так і з додатковими функціями (індекс VZC, H, VZ і ін.)

Витяжка для туалету від виробника Maico серії ECA ipro підходить для будь-якого монтажу, що в деяких випадках є великою зручністю. Це тиха модель, яка також порадує економним споживанням електрики. Ці вентилятори мають витончений зовнішній вигляд, який гармонійно підкреслить навіть самий унікальний дизайн. Подальша експлуатація не принесе клопоту, все елементи легко чистяться, а завдяки спеціальним кріпленням панель знімається без спеціального інструменту.

Серія AWB відрізняється високою пропускною здатністю і може працювати в туалетах з великою площею або в суміщених санвузлах. Всі моделі мають безліч додаткових функцій і оснащені зовнішньої заслінкою. Установка може бути проведена навіть у вікна, товщина яких не перевищує 30 мм. Зручні в монтажі і в подальшому догляді за пристроєм.

Elicent – італійський виробник, який спеціалізується на кліматичній техніці, приділив увагу і вентиляторів для туалету. Вони відрізняються мінімалізмом в дизайні зовнішньої кришки і змогли завоювати перевагу своїх покупців за рахунок високої якості продукту, що випускається. Крім того, вони змогли об'єднати в собі всі важливі характеристики – висока продуктивність, низький рівень шуму, економічність і прийнятна ціна.

Серія Elegance має багатозначущу назву – лицьові панелі мають стильний дизайн і можуть підкреслити унікальність будь-якого інтер'єру. Потужний двигун працює на кулькових підшипниках, а зворотний клапан-метелик запобігає потраплянню брудного повітря з системи вентиляції в кімнату. Пристрої мають безліч додаткових функцій і працюють практично безшумно.

E-Style мають горизонтальну пластикову решітку, яка захищає внутрішні компоненти від пошкоджень. Пристрій оснащений світловим індикатором і зворотним клапаном. Крім стандартних додаткових можливостей, модельний ряд має вентилятори, які можуть працювати в двох швидкостях (2VEL) або в приміщенні, де не рекомендується монтувати обладнання для мереж в 220 В (12 VOLT). У вентиляторах цієї серії з'єднані високу якість матеріалів і тиха робота.

Вентилятори серії E-Smyle призначені для настінного або стельового монтажу і викликають захоплення від однієї своєї лицьовій панелі. Унікальність зовнішнього вигляду гарантує, що аналогічного дизайну у побутових витяжних вентиляторів немає. Пристрої мають підвищену вологозахист і корпус з міцного пластику, також виробники оснастили пристрій зворотним клапаном.

Soler&Palau – іспанський виробник, який випускає дійсно безшумні вентилятори. Такого результату вдалося досягти за рахунок інноваційної запатентованої технології «сайлент-блоків», на яких кріпиться двигун всередині вентилятора. Найчастіше це канальні пристрої, завдяки компактному розміру яких, монтаж проходить в обмеженому просторі. Незважаючи на це – такі витяжки для туалету досить потужні і мають додаткові можливості.

Витяжні вентилятори різних видів бренду Soler&Palau

Найбільш популярні серії Silent і Silent Designe. Крім основних переваг, ці моделі мають унікальний зовнішній вигляд, колірна гамма яких не може зрівнятися ні з якими іншими вентиляторами. Крім основних кольорів, зовнішня панель може нагадувати мармур або різнокольорову мозаїку. Крім стандартної збірки, вентилятори можуть бути доповнені таймером (R), датчиком вологості (H) і іншими функціями (індекси CZ, CRZ і CHZ).

Також серія EcoAiR Designe Ecowatt, крім унікального виду зовнішньої панелі має економічну роботу і може функціонувати протягом тривалого часу (цілодобово). Для цього існує можливість вибрати меншу продуктивність, яка стартує від 15 м³/год. Пристрої можуть працювати в діапазоні 0°…+40°С. Також ці моделі відрізняються високою продуктивністю і тихою роботою.

Серія Decor – відмінне рішення в співвідношенні ціна-якість. Висока пропускна здатність сприяє тому, що такі пристрої можна встановлювати у великих туалетах або в суміщених санвузлах. Двигун на підшипниках гарантує велику тривалість роботи, а зворотний клапан запобігає потраплянню брудного повітря з вентиляційної системи в кімнату. Також моделі оснащені різними функціональними можливостями.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Валерий

  Действительно, при вопросе выбора вентилятора для туалета растеряться можно из-за разнообразия моделей. Спасибо автору, из статьи узнали на что следует обращать внимание. Отдельная благодарность про информацию о вентиляторе Maico, что его можно использовать на две комнаты. Такое решение значительно экономит бюджет.

 • 5 / 5

  Владислав

  Давно искал информацию о вентиляторе, именно для туалета. Как оказалось, эту тему не очень распространяют. Больше внимания уделяется либо ванной комнате, либо совмещенному санузлу. А здесь конкретно именно то, что надо. Кроме необходимых характеристик - сразу описаны некоторые модели, что очень удобно - можно сравнить и выбрать. Спасибо за предоставленную информацию.

 • 5 / 5

  Алексей Романович

  Особо не вижу разницы между вентиляторами для ванной и туалета, разве, что в его мощности. Но вот про формулу - объем умножить на 8 - только узнал. Туалет большой, теперь точно знаю, какой вентилятор брать. Так что не зря потратил время на прочтение статьи. Спасибо.