Приклад розрахунку систем опалення

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Розрахунок системи опалення складається з декількох пунктів:

 1. Розрахунок тепловтрат - необхідний для точного підбору джерела тепла для системи опалення.
 2. Вибір системи опалення (радіатори, тепла підлога, конвектора) і температурного режиму. Вибір температурного режиму в системі опалення залежить від джерела теплової енергії, він необхідний для підбору радіаторів, конвекторів. Чим менше температура в системі опалення тим потужніше підбираються конвектора, і більше радіатори.
 3. Гідравлічний розрахунок - здійснюється для розрахунку швидкості і обсягу теплоносія, діаметрів трубопроводів в опалювальній системі і, найголовніше, вибору циркуляційних насосів.
 4. Економічний розрахунок - здійснюється фахівцями для підбору обладнання з максимальною якістю і мінімальною ціною. Якщо ж в системі присутні так звання « зелені технології » (Тепловий насос, сонячні колектори) прораховується раціональність їх використання в тій чи іншій опалювальній системі і, що немало важливо, час окупності даного обладнання.

Ці розрахунки здійснюються для того, що б максимально точно організувати опалювальну систему з найбільш високим ККД (коефіцієнт корисної дії).

Перше, найважливіше, що необхідно здійснити для того, що б зберегти ваш бюджет під час опалювального періоду, це зробити мінімальні тепловтрати по дому (застосувати якісний ізолятор для стін, горища, дахи та застосування якісних склопакетів). З гарною ізоляцією будинку знижуються його тепловтрати через утеплену поверхню, за рахунок чого здійснюється економія палива, яке використовується для нагріву води в опалювальній системі (газ, тверде паливо). 

Вибір джерела тепла в опалювальній системі

Після теплотехнічного розрахунку огороджуючих конструкцій здійснюється підбір джерела тепла. Вибір використовуваних джерел тепла для котеджів досить широкий, це як традиційні джерела у вигляді котлів, так і сучасне обладнання засноване на використанні альтернативних джерелах енергії, так само можливі комбіновані варіанти.

Конденсационный газовый котёл отопления Viessmann
   • Газовий котел
   • використовує для нагріву теплоносія паливо у вигляді газу, ці котли діляться на 2 основних типи:

    Конвекційний - робоча температура в системі опалення подачі в системі опалення 70/80/90 ° С, із середнім ККД близько 98%.

     Конденсаційний - у цього котла вище ККД, ніж у попереднього, і становить воно близько 108%, з рекомендованою температурою подачі води до 55%, ніж ця температура нижче, тим вище ККД. В експлуатації цей тип котла зарекомендував себе краще, ніж попередній, так, як йде менше споживання їм газу. Використовується як найпоширеніший вид джерела тепла для систем опалення.
     • Твердопаливний котел - використовує для нагрівання води в опалювальній системі тверде паливо (дрова, вугілля, пелети, брикети). Може бути застосований як основне джерело тепла в будинку так і допоміжний. Його раціонально використовувати при неможливості провести газ, але необхідно мати зайвий простір для збереження сировини (в ідеалі добре провітрюється) і буферної ємності (що так само займає чимало місця в котельні).
     • Viessmann Vitocal - тепловой насос в разрезеТепловий насос - отлічниq альтернатівниq джерело теплової енергії для будинку може, що відноситься до зелених технологій, він утилізує тепло навколишнього середовища передаючи її системі опалення. Існують 3 їх основні типи це "Повітря – Вода", "Повітря – Повітря", "Вода – Вода".
      Найбільш бюджетному тепловим насосом, який вимагає мінімальних витрат на уставку є тепловий насос « повітря-повітря » , але найпоширенішим є тепловий насос « повітря-вода », для монтування системи опалення з таким обладнання потрібна менша кількість грошових коштів в порівнянні з тепловим насосом « вода-вода » , при цьому він має досить високим ККД. Він утилізує тепло з повітря передаючи його воді в системі опалення.

З тепловим насосом відмінно поєднується електричний котел, який необхідний для « підтримки » теплового насоса « повітря – вода » при дуже низьких зовнішніх температурах. Так як він безпосередньо залежить від зовнішньої температури, чим вона нижча, тим менше COP (коефіцієнт перетворення) теплового насоса. &Nbsp; У такому поєднанні значно зменшується кількість необхідної електроенергії для котла, за рахунок його незначною роботи. В опалювальний період практично все навантаження бере на себе тепловий насос.

Тепловий насос « вода-вода » утилізує тепло з грунтових вод передаючи її воді в системі опалення. Цей тип насоса вважається найефективнішим, так як його робота не залежить від зовнішньої температури. Його колектор розміщують в землі нижче лінії замерзання грунту, де постійна температура дорівнює приблизно + 12 ° С. Він здатний повністю опалювати будівлю в будь-який час року, незалежно від зовнішньої температури.

З тепловим насосом « вода – вода » розумно ставити електричний котел, так, як це значно дешевше ніж газовий. Електрокотел в даному випадку буде включаться тільки в тих випадках, коли робота теплового насоса буде припинена в зв'язку з його поломкою. Природно що у кожного теплового насоса (в залежності від типу і виробника) є певні технічні особливості і підбір обладнання вимагає високої кваліфікації інженера. Якщо взяти для прикладу теплові насоси Viessmann Vitocal, то вони залишаються ефективними навіть при температурі зовнішнього повітря близько -15 градусів за Цельсієм. Природно у обладнання бюджетного сегмента показники ККД і діапазон температур може бути менше.

Підсумки

На даний момент самим екологічним і ефективним джерелом теплової енергії є тепловий насос, з малим терміном окупності (залежить від його типу, режиму використання, і зовнішньої температури), цей розрахунок, як і розрахунок системи опалення,   повинен проводитися кваліфікованими фахівцями. Далі ми наводимо варіанти які ролі має виконувати обладнання і яким чином може виглядати правильна система опалення в приватному будинку.

   1. Електричний котел – є найпоширенішим резервним (додатковим) котлом до теплових насосів.
   2. Тепловий насос « повітря – повітря » відмінно підходить для доповнення до вже існуючої системи опалення для значної економії коштів для опалення будівлі. Може працювати як на опалення взимку, так і на охолодження влітку.
   3. Конденсаційний котел – найпоширеніший джерело теплової енергії використовує газ для нагріву теплоносія в системі опалення.
   4. Тепловий насос « повітря – вода » + Електричний котел – раціональність такої системи з точки зору ціни при її установки і подалі експлуатації.
   5. Тепловий насос « повітря – вода » + Конденсаційний котел – об'єктивно використовувати в уже існуючій системі опалення з конденсаційним котлом.
   6. Твердопаливний котел – використовується як основне або резервне джерело тепла який вимагає багато місця для зберігання дров та буферної ємності.
   7. Тепловий насос « вода – вода » + Електричний котел – тепловий насос « вода – вода & raquo; повністю покриває всі тепловтрати будинку і може працювати без резервних джерел теплової енергії. Електричний котел потрібно лише для « страховки » теплого насоса, якщо станеться його збій або поломка.

Відгуки

Спасибо за предоставленную информацию. Теперь мы будем знать, что система отопления это не только котел. Почитав статью, можно выбрать подходящий вариант. Очень полезно.

Интересно, выгодно ли ставить дорогущее оборудование и через сколько оно окупиться, если такое вообще произойдет.

Период окупаемости зависит от типа выбранного оборудования, площади помещения и других факторов. Чтобы запросить подробный расчет, вам необходимо позвонить на наш телефон и дать необходимую для подсчета информацию.