Опалення будинку без використання газу

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Якщо немає можливості підвести газ до будинку, а потрібно опалювати будинок, є безліч можливостей як можна це здійснити. У цьому матеріалі ми розглянемо три варіанти систем опалення на базі твердопаливного котла, оскільки на сьогоднішній день для приватного будинку це більш економічно виправдане і безпечне рішення ніж система на зрідженому газі. Так само ми наведемо аргументи за і проти для кожного варіанту, для того що б при замовленні розрахунку системи опалення ви мали краще уявлення про пропоновані системах.

Важливо відзначити, що даний матеріал є ознайомчим і якщо у вас виникнуть конкретні питання щодо реалізації системи опалення для конкретного об'єкта, то слід звернутися в наші інженерний відділ. Проектування систем опалення відповідальне питання і наші фахівці, при необхідності, підберуть найоптимальніший по комфорту, економічності і початковим витратам варіант.

Чому саме твердопаливний котел?

Чому саме твердопаливний котел в якості основи опалювальної системи - причини досить очевидні.

Переваги:

- здатний повністю здійснювати опалення і гаряче водопостачання в будинку з хорошим ККД без використання газу;

- використовує дрова які є більш дешевим джерелом енергії ніж газ;

- існують універсальні твердопаливні котли здатні працювати на різних видах палива;

- піролізні котли тривалого горіння мають низьку витрату палива при високій тепловіддачі.

Недоліки:

- вимагає постійної уваги (щоденна завантаження і постійна чистка від золи);

- необхідність у виділенні чимало місця для установки буферної ємності і зберігання дров;

- рекомендується ставити джерело безперебійного живлення для циркуляційного насоса в силу інерційності процесу горіння твердого палива, для безпеки в разі перебоїв електропостачання;

- ККД (коефіцієнт корисної дії) залежить від вологості, чим вологість вище тим нижче ККД котла.

Далі виділимо 3 основних системи опалення на базі твердопаливного котла застосовуються на сьогоднішній день в Україні.

Твердопаливний котел

Система опалення з твердопаливним котлом - схемаЗ розвитком технологій ККД твердопаливних котлів з кожним роком все збільшується (піролізні котли, автоматична подача пеллет, модульований подача кисню в камеру згоряння і тд) і використовувати його як альтернативне джерело тепла ставє все ефективнішим. З ним необхідно встановлювати буферну ємність, яка використовується для акумуляції зайвого тепла виробленого котлом.

Твердопаливний котел може повністю справлятися з тепловими втратами будинку (якщо зроблений якісний теплотехнічний розрахунок і котел підібраний правильно) і здійснювати нагрів води для гарячого водопостачання.

Переваги:

- мінімальна кількість монтажних робіт в порівнянні з іншими системами описаними в цій статті.

Недоліки:

- для нагріву гарячої води для побутових потреб необхідна експлуатація котла круглий рік.

Твердопаливний котел в комплексі з вакуумним сонячним колектором.

Твердопаливний котел + сонячні колектори - схема опаленняСистема опалення з вакуумним колектором економічніша і зручна в усі періоди експлуатації, як в зимовий так і в літній період часу.

Постійна необхідна температура для гарячого водопостачання в баку ГВС підтримується за допомогою сонячних колекторів, а опалення приміщень здійснюється за допомогою котла. Підживлення тепла в системі гарячого водопостачання здійснюється з буферної ємності (яку гріє твердопаливний котел) тільки в тому випадку, якщо сонячні колектори не справляються з підтримкою необхідної температури в баку ГВС.

Переваги:

- комфортність в нагріванні води для гарячого водопостачання сонячним колектором в будь-який час року.

Недоліки:

- енергоефективність сонячних колекторів залежить від погодних умов (туман, хмарність та тд) і пори року.

Твердопаливний котел з тепловим насосом «повітря – повітря».

Продуктивність теплового насоса цілком і повністю залежить від температури зовнішнього повітря, чим вона нижча, тим менше СОР (коефіцієнт перетворення) теплового насоса. Існує обмеження по зовнішній температурі при якій експлуатація теплового насоса заборонена або не має економічного сенсу так як СОР прагне до одиниці

Тепловий насос може бути застосований в такій системі як основне джерело тепла, але при дуже низьких температурах є шанс того що він не буде справлятися з опаленням, після чого відбувається підживлення тепла з твердопаливного котла.

Існує обмеження по зовнішній температурі при якій експлуатація теплового насоса заборонена або не має економічного сенсу так як СОР прагне до одиниці

Переваги:

- тепловий насос може виробляти тепло взимку і холод влітку;

- можливість здійснювати опалення будинку тепловим насосом до певної температури зовнішнього повітря (в залежності від теплового насоса).

Недоліки:

- відносно велика вартість обладнання;

- зниження потужності при значно низьких температурах.

Наші останні проекти

Висновки

Підводячи підсумки можна з упевненістю сказати що опалювати будинок без газу можливо за допомогою твердопаливного котла і навіть можливе використання його в двухконтурній системі, хоча і логічніше робити це в зимовий період.

У той же час застосування обладнання використовує альтернативні джерела енергії, при істотних стартових витратах (на покупку самого устаткування), дозволяє в подальшому істотно підвищити ефективність системи опалення та зробити її більш гнучкою.

Так використання сонячних колекторів позбавляє від необхідності додаткового обладнання для забезпечення гарячого водопостачання. Геліотермальная система (сонячні колектори) звичайно дорожче електричного бойлера, але дозволяє не тільки обігрівати воду, а й служити в якості допоміжної системи опалення.

Так само варто відзначити що безпеку, довговічність і ефективність роботи в чималому ступені залежать від від того чи якісно зроблена установка твердопаливного котла. Тому не варто довіряти цю роботу компаніям одноденок, така економія може в результаті обернутися дорогим ремонтом.

Відгуки

Думал, что твердотопливные котлы уже редко используются. Но теперь вижу, что с комплексным подходом других систем - очень даже ничего получается. В планах строительство дома, пересмотрю варианты для отопления.

Спасибо за такую информацию. Очень интересна и познавательна, особенно для тех, у кого нет подключения к центральному газоснабжению.