Канальні кондиціонери: принцип роботы, сфера використання, переваги і недоліки

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Для того, що б регулювати температуру та інші кліматичні показники в приміщенні, найчастіше використовують кондиціонери. Раніше ми розповідали Вам про побутових кондиціонерах і їх різновидах, тепер мова піде про більш складній техніці.

Канальний кондиціонер – що це?

Канальний кондиціонер – це спліт-система з внутрішнім блоком канального типу. Тобто, як і будь-яка спліт-система, вона складається з зовнішнього і внутрішнього блоків, з'єднаних між собою фреоновими трубопроводами.

Внутрішній блок канального типу включає в себе фреоновий теплообмінник, необхідну електроніку і вентилятор для забезпечення циркуляції повітря через нього.

Канальні спліт-системи – це приховані системи кондиціонування. В обслуговуваному такою системою приміщенні видно тільки решітки або дифузори (для забору і подачі повітря), які з'єднані повітроводами з канальним блоком. Тому блок кондиціонера повинен вибиратися так, щоб напору вентилятора було достатньо для подолання опору мережі повітроводів.

При використанні даних систем можливе розміщення повітророзподільних пристроїв у відповідності з розміщенням меблів у приміщенні і особливостями дизайну.

Рекомендуемое оборудование раздела

Принцип роботи канальних кондиціонерів

Кондиціонер канального типу, його принцип роботи, в той час, не сильно відрізняється, точніше особливо не відрізняється від побутової спліт-системи. Канальні кондиціонери так само складаються з двох блоків, внутрішнього і зовнішнього. Завдяки своїй конструкції, канальний кондиціонер в квартирі набагато ефективніше може виконувати додаткові завдання кондиціонера, такі як опалення, очищення, осушення і зволоження повітря.

По суті, канальний кондиціонер, це та ж спліт-система, тільки внутрішні блоки канального типу. Пристрій блоку побудовано так, що повітря, проходячи через кондиціонер (як через повітровід) охолоджується або нагрівається. В залежності від потужності зовнішнього блоку, може бути різна кількість внутрішніх блоків.

Внутренний блок канального типа включает в себя фреоновый теплообменник, необходимую электронику и вентиляторКанальный кондиционер – это сплит-система с внутренним блоком канального типа.

Середовище застосування канальних кондиціонерів

Найчастіше канальні кондиціонери використовують для приміщень великих обсягів, або в тих місцях, де не бажано, що б внутрішній блок кондиціонера був на виду. Найчастіше кондиціонери канального типу перевищують по потужності звичайні настінні спліт-системи.

Кондицыонер канального застосовується як в побутових, так і промислових приміщеннях, оскільки здатен обробляти значну кількість повітря. Спліт-системи не тільки охолоджують і підігрівають повітря, але й іонізують, очищають, а також зволожують за необхідності. Використовуючи функцію підмішування свіжого повітря з вулиці, ви забезпечите миттєву свіжість і чистоту кімнатного повітря, оскільки він подається вже відфільтрований від пилу і мікробів.

Канальні кондиціонери відмінно підійдуть для заміських будинків, адміністративних будівель, офісів, конференц-залів. Особливу увагу варто звернути на канальні кондиціонери Daikin FBQ, FDXS, Mitsubishi Electric SRP, Sakata SIB.

Наші останні проекти

Переваги і недоліки канальних кондиціонерів

Канальні кондиціонери для квартири мають цілий ряд переваг, завдяки тому, що кондиціонер подає повітря в приміщення по системі повітроводів, дифузорів і решіток, його можна монтувати в підсобному приміщенні, що б виключити попадання шуму в обслуговуване приміщення. При проектуванні якісної системи кондиціонування на базі канальних кондиціонерів, можна передбачити підмішування свіжого повітря, що робить таку систему універсальною.

Одним з основних переваг, які відрізняють канальний кондиціонер від стандартних спліт-систем – це його висока продуктивність і ефективність роботи. Якщо ваше приміщення потребує рівномірного охолодження або обігріву повітря, а також його подмішування з вулиці, то канальний кондиціонер – ідеальне рішення. Також істотним плюсом є те, що при прихованому монтажі канальна спліт-система абсолютно не помітна користувачеві і не псує дизайн кімнати. Видно лише зовнішні гратки (решітки), через які подається повітря в приміщення. Крім того, канальні кондиціонери не створюють високого звукового тиску при роботі, тому їх можна залишати увімкненими навіть в нічний час доби і вони ніяк не завадять вашому сну.

Переваги канальних кондиціонерів:

 • Внутрішній блок прихованої установки не впливає на дизайн приміщення;
 • Внутрішній блок кондиціонера можна розмістити в технічному приміщенні, а не в обслуговуваному;
 • Мінімальний рівень шуму в приміщенні при правильному проектуванні і монтажі;
 • За допомогою канального кондиціонера можна обслуговувати одночасно кілька приміщень для зменшення витрат на обладнання;
 • Можливість подачі (підмішування) свіжого повітря;
 • Система кондиціонування на базі канального кондиціонера може працювати спільно з системою вентиляції;
 • Вища ефективність у порівнянні зі звичайними спліт-системами.

Размещение и принцип работы канального кондиционера в доме

Недоліки канальних кондиціонерів:

 • Для досягнення необхідних параметрів мікроклімату потрібен високий рівень проектування і монтажу, ніж для звичайних настінних кондиціонерів;
 • Для розміщення обладнання і повітроводів необхідна фальш-стеля;
 • Неграмотне проектування та монтаж системи призводить до підвищеного рівня шуму при роботі системи і некомфортному розподіленню повітря;
 • Необхідно звертатися до фахівців, для проектування та підрахунку параметрів кондиціонера;
 • Ціна трохи вища, ніж у звичайних кондиціонерів;
 • Потрібно займатися проектуванням та монтажем, ще до початку ремонту в приміщенні, а краще на стадії будівництва.

Мінусом, який стосується канальних спліт-систем – це трохи більша вартість, ніж вартість настінних кондиціонерів. Однак вона повністю виправдана, оскільки ви отримуєте комплексне рішення в області кондиціонування повітря в будинку. Також можуть виникнути деякі складнощі на етапі проектування або монтажу, якщо ви вирішили здійснювати їх самостійно. Для уникнення грубих помилок і витрати фінансових коштів на їх усунення в майбутньому, краще відразу звертайтеся до фахівців у цій галузі.

Щоб оцінити на практиці переваги канальних кондиціонерів та уникнути недоліків, настійно рекомендуємо довіряти проектування і монтаж даних систем професіоналам, які мають досвід у цій галузі.

Монтаж канального кондиціонера

Канальні кондиціонери для дому монтуються у зоні підшивної стеелі, що звичайно ускладнює його монтаж, але і покращує вигляд у приміщенні, в якому знаходяться лише вибрані вами вентиляційні решітки або дифузори. Один внутрішній блок, може обслуговувати кілька приміщень. Щоб створити сприятливий мікроклімат в будинку, можна з'єднати дві системи (вентиляцію і кондиціювання) в одну. У квартирі або будинку встановлюється канальний кондиціонер в домі і вентустановка з рекуперацією. Від них розводять повітроводи, якими подається в кімнати свіже і охолоджене повітря через один щілинний дифузор. Таким чином канальний кондиціонер і припливно-витяжна установка з рекуператором, спільно функціонуючи, забезпечують більш ефективну роботу. У зимовий час вентустановка буде підтримувати температуру в приміщенні, заощаджуючи ресурс на опаленні кондиціонером.

Результат монтажа канального кондиционера в квартире или доме

Підсумок

Можна зробити висновок, що канальні кондиціонери це дуже універсальні кліматичні агрегати, вони можуть виконувати безліч завдань. Але, звичайно, такі кондиціонери мають ряд недоліків. Побудова системи на базі канального кондиціонера, вимагає високих знань, тобто проектувати таку систему повинен професіонал, інакше вона може створити ряд незручностей (зайвий шум, не ефективна робота, тощо).

 • Використання канального кондиціонера, насамперед, позбавляє приміщення від зайвих внутрішніх блоків, замість цього у вас є тільки красиві, вибрані вами вентиляційні решітки або дифузори.
 • Канальний кондиціонер, дозволяє регулювати температуру в декількох приміщеннях.
 • Завдяки набірному способу монтажу, можливе впровадження в канальну систему кондиціонування деяких додаткових агрегатів, іноді сам кондиціонер володіє корисними додатковими функціями, такими як, осушення або зволоження повітря, вентиляція.
 • Системи кондиціонування повітря на базі канальних кондиціонерів є оптимальним рішенням як для житлових (квартири, котеджі), так і для офісних приміщень, ресторанів, торгових залів. Вони дозволяють організувати високий рівень комфорту і при цьому не порушувати дизайн приміщень.

Компанія Альтер Ейр є вашим партнером в проектуванні, постачання обладнання та монтаж систем кондиціонування на базі канальних кондиціонерів. Ми надаємо гарантію і ведемо подальше сервісне обслуговування даних систем.

Для того що б отримати докладну інформацію про канальні кондиціонери або спроектувати систему кондиціонування, звертайтеся до фахівців компанії Альтер Ейр.

Відгуки

Спасибо за полезный материал. Хотел уточнить сколько приблизительно обойдется монтаж канального кондиционера?

Здравствуйте, Роман. Расценки на монтаж канальных кондиционеров вы можете посмотреть здесь - https://alterair.ua/services/installation-channel-conditioners/. Спасибо, что проявили внимание к нашей статье ;)

Такие системы обязательно проектировать? Или можно и самому как-то поставить?

Установить то можно, но вот настолько качественно - это вопрос. А ведь от того, насколько правильно вы установите такую систему зависит её эффективность и долговечность. Решать Вам;)