Канальні кондиціонери: принцип роботи, сфера використання, переваги і недоліки

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зміст:

 1. Канальний кондиціонер – що це?
 2. Принцип роботи канальних кондиціонерів
 3. Середовище застосування канальних кондиціонерів
 4. Переваги та недоліки канальних кондиціонерів
 5. Монтаж канального кондиціонера
 6. Підсумки
 7. ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ НА ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМИ КОНДИЦІОНУВАННЯ

Для того, аби забезпечити комфортне перебування і регулювати температурні показники в приміщенні, найчастіше використовують кондиціонери. Коли справа доходить до організації кондиціонування, настінні блоки - не завжди найкращий варіант як з точки зору ефективності, так і естетики. У такому випадку варто розглядати варіант установки канальних кондиціонерів.

Канальний кондиціонер – що це?

Канальна система кондиціонування - це система з внутрішнім блоком канального типу. Тобто, як і будь-яка система кондиціонування, вона складається із зовнішнього та внутрішнього блоків, з'єднаних між собою фреоновими трубопроводами.
Внутрішній блок канального типу включає в себе фреоновий теплообмінник, необхідну електроніку і вентилятор для забезпечення циркуляції повітря через нього.

Канальні системи - це приховані системи кондиціонування. У приміщенні, де встановлена ​​така система, на видноті залишаються лише решітки або дифузори (для забору та подачі повітря), які через повітроводи з'єднані з канальним блоком. Тому блок кондиціонера повинен вибиратися таким чином, аби напору вентилятора було достатньо для подолання опору мережі повітропроводів. Така система може бути: канальна спліт-система і мульти-спліт система. У першому випадку на один зовнішній блок припадає один канальний внутрішній блок, а в другому - від 2-х до 6-ти внутрішніх блоків (будь-якого типу) на один зовнішній.

При використанні даних систем, можливе розміщення повітророзподільних пристроїв відповідно до розташування меблів і особливостей дизайну в приміщенні.


У нашому офісі можна наживо побачити, 
як виглядає канальний кондиціонер і система повітроводів!
Запрошуємо на безкоштовну консультацію!

Тисність на кнопку і ми обов'язково зателефонуємо!


Принцип роботи канальних кондиціонерів

Кондиціонер канального типу, а точніше його принцип роботи, не сильно відрізняється від настінної системи. Канальні кондиціонери так само складаються з двох типів блоків - внутрішнього і зовнішнього. Проте, завдяки своїй конструкції, канальний кондиціонер в квартирі має вищу продуктивність, ніж настінний.

По суті, канальний кондиціонер - це та ж спліт або мульти-спліт система, тільки з внутрішніми блоками канального типу. Внутрішній блок побудовано таким чином, що повітря, проходячи через кондиціонер (як через повітропровід), охолоджується або нагрівається. Залежно від потужності зовнішнього блоку, може застосовуватись різна кількість внутрішніх блоків.

Канальний кондиціонер Дайкін


Середовище застосування канальних кондиціонерів

Найчастіше канальні кондиціонери використовують для приміщень з великою площею, або ж у тому випадку, коли настінний блок кондиціонера порушує естетику інтер'єру. В основному кондиціонери канального типу перевищують за потужністю настінні системи. Кондиціонер канального типу застосовується як в побутових, так і промислових приміщеннях, оскільки здатний обробляти значні обсяги повітря.

Канальні кондиціонери відмінно підійдуть для квартир, приватних і заміських будинків, адміністративних будівель, офісів і конференц-залів. Особливу увагу варто звернути на канальні кондиціонери Daikin FBQ, FDXM, Mitsubishi Electric SRP.

Наші останні проекти

Переваги і недоліки канальних кондиціонерів

Канальні кондиціонери для квартири мають цілу низку переваг. Завдяки тому, що кондиціонер подає повітря до приміщення через систему повітроводів, дифузорів і решіток, його можна монтувати в підсобному приміщенні, аби мінімізувати шум в приміщенні, що обслуговується.
При проектуванні якісної системи кондиціонування на базі канальних кондиціонерів, можна передбачити підмішування чистого повітря. Але варто пам'ятати, що такий підхід не здатний забезпечити повноцінний повітрообмін в приміщенні!

Однією з основних переваг, які відрізняють канальний кондиціонер від настінних систем - це його висока продуктивність і ефективність роботи. Якщо ваше приміщення потребує рівномірне охолодження або обігрів повітря, то канальний кондиціонер - ідеальне рішення. Також істотним плюсом є те, що завдяки прихованому монтажу, канальна система є зовсім непомітною користувачеві, тож не псує дизайн кімнати. Помітними залишаються лише дифузори або решітки, через які подається повітря до приміщення. Крім того, канальні кондиціонери не створюють високого звукового тиску при роботі, тому їх можна залишати ввімкненими навіть у нічний час доби - вони ніяк не завадять вашому сну.

Дивіться, як виглядає канальна система кондиціонування
реалізована компанією Альтер Ейр, у готовому дизайні квартири!

Переваги канальних кондиціонерів:

 • Внутрішній канальний блок є прихованим і не впливає на дизайн приміщення;
 • Внутрішній блок кондиціонера можна розмістити в технічному приміщенні;
 • Мінімальний рівень шуму в приміщенні - при правильному проектуванні та монтажі;
 • Можливість подачі (підмішування) свіжого повітря;
 • Система кондиціонування на базі канального кондиціонера може працювати паралельно з системою вентиляції;
 • Вища ефективність (у порівнянні з настінними системами кондиціонування).

Недоліки канальних кондиціонерів:

 • Для досягнення необхідних параметрів мікроклімату потрібен високий рівень професіоналізму;
 • Для розміщення обладнання і повітроводів необхідно передбачити опуск стелі;
 • Неграмотне проектування і монтаж системи призводить до підвищеного рівня шуму при роботі системи і некомфортного розподілу повітря;
 • Ціна є вищою, аніж у звичайних настінних кондиціонерів;
 • Потрібно здійснювати проектування та монтаж об`єктів ще до початку ремонту в приміщенні, а краще - на стадії будівництва.

Мінус, який стосується канальних спліт-систем - ціна, яка зазвичай перевищує вартість настінних кондиціонерів. Однак вона повністю виправдана, оскільки ви отримуєте комплексне рішення в області кондиціонування повітря в оселі. Також можуть виникнути складнощі на етапі проектування або монтажу, якщо ви вирішили здійснювати їх самостійно. Для уникнення грубих помилок і фінансових витрат на їх усунення в майбутньому, краще відразу звертатися до фахівців у цій галузі.

Аби оцінити на практиці переваги канальних кондиціонерів і уникнути несправностей, наполегливо рекомендуємо довіряти проектування і монтаж даних систем професіоналам, які мають досвід у даній галузі.

Монтаж канального кондиціонера

Канальні кондиціонери для будинку монтуються у фальшстелі, що, звичайно, представляє собою складніший процес, аніж монтаж настінного блоку. Але таке рішення виграє в естетичному плані, адже всі системи залишаються прихованими, помітними лишаються тільки дифузори або решітки. Аби створити сприятливий мікроклімат в будинку, можна паралельно реалізувати дві системи - вентиляцію і кондиціонування.

У квартирі або будинку встановлюється канальний кондиціонер і вентустановка з рекуперацією. Від них прокладаються повітроводи, по яких свіже і охолоджене повітря через один щілинний дифузор подається в кімнати. Таким чином канальний кондиціонер в будинку і припливно-витяжна установка з рекуператором, спільно функціонуючи, забезпечують комфортний мікроклімат. У зимовий час вентустановка буде підтримувати температуру в приміщенні, заощаджуючи ресурс на опалення кондиціонером. За це відповідає ентальпійний теплообмінник.

Монтаж канального кондиционера фото

Підсумок

Можна зробити висновок, що канальні кондиціонери - це ефективні кліматичні агрегати, які є естетично універсальними для будь-якого інтер'єру. Але такі кондиціонери також мають проблематичні аспекти, які необхідно враховувати. Побудова системи на базі канального кондиціонера, вимагає професіоналізму, інакше можна зіткнутися з рядом проблем (зайвий шум, неефективна робота, поломка обладнання і т.п.).

 • Використання канального кондиціонера, в першу чергу, позбавляє приміщення від зайвих внутрішніх блоків, замість цього у вас присутні лише естетично привабливі, обрані вами вентиляційні решітки або дифузори.
 • Системи кондиціонування повітря на базі канальних кондиціонерів є оптимальним рішенням як для житлових (квартири, котеджі, приватні будинки), так і для офісних приміщень, ресторанів, торгових залів. Вони дозволяють організувати високий рівень кліматичного комфорту і при цьому не порушувати дизайн приміщень.


Компанія Альтер Ейр є вашим партнером у проектуванні, постачанні обладнання та монтажі систем кондиціонування на базі канальних кондиціонерів. Ми надаємо гарантію і ведемо подальше сервісне обслуговування даних систем.


Для того, щоб отримати детальну інформацію про канальні кондиціонери або спроектувати систему кондиціонування, звертайтеся до фахівців компанії Альтер Ейр. Дізнатися відповідь на питання " канальні кондиціонери ціна ?" ви можете також у наших менеджерів і на сайті компанії.

Залишайте заявку на консультацію та проектування від інженерів Альтер Ейр! 

Відгуки

Спасибо за полезный материал. Хотел уточнить сколько приблизительно обойдется монтаж канального кондиционера?

Здравствуйте, Роман. Расценки на монтаж канальных кондиционеров вы можете посмотреть здесь - https://alterair.ua/services/installation-channel-conditioners/. Спасибо, что проявили внимание к нашей статье ;)

Такие системы обязательно проектировать? Или можно и самому как-то поставить?

Установить то можно, но вот настолько качественно - это вопрос. А ведь от того, насколько правильно вы установите такую систему зависит её эффективность и долговечность. Решать Вам;)

Доброго вечора. Скільки коштує канальне кондиціонування повітря і обігрів? + Вентиляція чистого повітря до будинку 90кв.м.

Доброго дня! Дякуємо за питання. Вартість залежить від підібраного обладнання, що визначається розрахунком: 1) приблизна вартість канального кондиціювання 1-ї кімнати (від 50 тис. грн); 2) приблизна вартість вентиляції – від 120 тис. грн