Моноблочні припливні вентиляційні установки: застосування, типи і характеристики

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Моноблочнаприпливна установка– це вентиляційна установка, яка об'єднує в одному корпусі обладнання для переміщення повітря, його очищення і підготовки для подачі в обслуговувані приміщення з необхідними параметрами (температура, вологість).

Застосування припливних установок

Моноблочні припливні установки застосовуються для подачі в приміщення свіжого повітря в кількості, яка екобідна згідно санітарно-гігієнічних норм, для асиміляції тепло- і вологонадлишків або відповідно до технологічних вимог (для промислових приміщень).
Сфера застосування припливних установок досить різноманітна. Вони можуть монтуватися як в житлових приміщеннях, так і в будівлях комерційного та промислового типу.
Це можуть бути приватні будинки, котеджі, магазини, торгові центри, склади, виробничі цехи та багато іншого. Перевагою таких агрегатів є те, що вони здатні постійно подавати необхідну кількість чистого повітря в приміщення, забезпечуючи найбільш комфортні умови мікроклімату для користувачів.

Склад моноблочної припливної установки

Припливна вентиляційна установка складається з: 

 • Вентилятора
 • Нагрівача (водяний, електричний або гліколевий)
 • Охолоджувача (водяний або фреоновий)
 • Фільтру припливного повітря
 • Системи автоматики (датчики, реле і т. д.)
 • Камери зволоження (у разі необхідності)
 • Корпусу
 • Звукоізоляційного матеріалу

Строение приточной вентиляционной установки

Характеристики моноблочних вентиляційних установок

Основними характеристиками для вибору моноблочних припливних установок є:

1. Продуктивність

Продуктивність (витрата повітрявід десятків до десятків тисяч м³/год).

Продуктивність є однією з найважливіших характеристик, на яку варто звертати увагу при виборі моделі припливної установки.

Якщо неправильно визначитися з вибором, то припливна установка буде подавати недостатню кількість повітря у приміщення, або його буде в надлишку. І в першому, і в другому випадку це погано з різних причин. Коли свіжого повітря недостатньо – людина відчуває пригніченість і втому, її працездатність падає. Коли ж припливна установка подає зайву кількість повітря це також негативно, бо збільшує енерновитрати на експлуатацію.

2. Напір повітря

Напір (зовнішній статичний тиск, Па) характеризує здатність долати опір руху повітря системи повітроводів.

3. Потужність нагрівача або охолоджувача

Потужність нагрівача або охолоджувача (кВт) залежить від витрати повітря, параметрів мікроклімату, які необхідно забезпечувати в приміщенні, а взимку ще й від температури зовнішнього повітря і може бути від 2-9 кВт.

Припливна вентиляція з підігрівом реалізується за допомогою електричних і водяних калориферів.

Електричні нагрівачі економічніші, нагрівальним елементом виступає ТЕН. Даний тип калориферів може ефективно підігрівати повітря для приміщень площею 100 - 150 м², тобто, розрахований для системи припливної вентиляції будинків, квартир або невеликих офісів.

Водяний нагрівач припливної вентиляції більше підходить для опалення великих приватних будинків, котеджів, складів і магазинів загальною площею 150 м² та більше.

4. Очищення повітря

Припливні вентиляційні установки виконують функцію фільтрації зовнішнього повітря. Залежно від типу і моделі пристрою повітря проходить один або кілька етапів очищення. Перший – фільтр попереднього грубого очищення – запобігає потраплянню великого пилу з вулиці, шерсті тварин, тополиного пуху. Ефективність фільтрів попереднього очищення (G4, G3) досягає 90% в залежності від класу.

Щоб захистити дихальні шляхи (особливо дітей) від небезпечного для здоров'я дрібного атмосферного пилу потрібно встановити фільтр для тонкого очищення (клас F7, F8, F9) – захистить від шкідливих часток менше 1 мкм. Для абсолютної очистки повітря застосовуються високоефективні HEPA-фільтри, вони затримують всередині свого пористого волокна частинки розміром від 0,3 мкм (клас H10 – H14). Такі "фінішні" фільтри призначені для спеціальних приміщень, наприклад, таких як лікарня, виробництво фармацевтичних препаратів, електронних пристроїв, продуктів харчування.

Для побутової фільтрації повітря цілком достатньо перших трьох фільтрів.

Виключно в приміщеннях з найвищими вимогами до якості повітря потрібно здійснювати абсолютну фільтрацію за допомогою фільтрів особливо тонкого очищення (клас U15 U18).

Наші останні проекти

Для очищення повітря в будинку або квартирі кожен додатковий фільтр припливної вентиляції встановлюється в залежності від ряду зовнішніх чинників, наприклад:

 • місце, де знаходиться будинок;
 • поверх (якщо мова йде про квартиру);
 • розташування і місце розміщення решітки для забору повітря;

У моноблочних припливних установках фільтри вбудовані, їх кількість і клас залежить від моделі пристрою. Врахуйте, що за потребою їх можна вилучати з установки або навпаки встановлювати додаткові.

5. Рівень шуму

Шумові характеристики також мають важливе значення для роботи припливної установки. Надмірний гул, який може видавати установка під час експлуатації є небажаним фактором. Кожен завод виготовляє припливні установки з рекуперацією в шумоізольованому корпусі з сендвіч-панелей, в якому знаходяться вентилятори, калорифери, теплообмінники. Виробники передбачили шумопоглинаючий шар (найчастіше з мінеральної вати), який пригнічує вібрації установки. Якщо ж припливний агрегат не має такого шумоізолюючого покриття, ви можете використовувати спеціальні пристосування  шумоглушники, які монтуються в системі вентиляції і знижують рівень шуму установки.

Шумогасящий слой воздуховда из минеральной ваты, который подавляет вибрации установки.

Якщо ж припливний агрегат не має такого покриття, ви можете використовувати спеціальні пристосування – шумоглушники, які монтуються в системі вентиляції і знижують рівень шуму установки.

Класифікація припливних установок

Моноблочні припливні установки класифікуються:

1. По типу нагрівача:

 1. З електричним калорифером (Systemair TLP 160/2.1,TLP 315/9.0, TLP 315/6.0, Domekt S 650, Ostberg SAU 125 A)
 2. З водяним калорифером (Systemair TA 2000 HW, TA 3000 HW, TA 1500 HW, Komfovent Domekt S 800, S 650,S 1000)

Калорифери також виконують важливу функцію – додатково підігрівають повітря, що подається, до потрібної температури. Це особливо необхідно в зимовий період, щоб уникнути попадання потоку холодного повітря в приміщення.

2. По витраті повітря:

 • До 3000 м³/год – міні-припливні установки;
 • Більше 3000 м³/год – центральні припливні установки;

3. За конструктивним виконанням (монтажне положення):

 1. Для горизонтального монтажу (монтуються на горизонтальній поверхні).
 2. Для вертикального монтажу (на вертикальнії поверхні).
 3. Універсальні.

           Приточная установка Salda Приточная вентиляционная установка Systemair TLP 160

Управління моноблочними установками

Керування і регулювання моноблочними припливними установками здійснюється через систему автоматики.

Залежно від використовуваного обладнання та автоматики швидкість вентилятора і потужність нагрівача або охолоджувача може регулюватися плавно або покроково.

Можливе підключення таймера і програмування режимів роботи і параметрів припливного повітря, що подається установкою.

В установках з водяними калориферами необхідно забезпечувати додатковий захист теплообмінника від заморожування взимку, тому система автоматики таких установок складніша.

Система автоматики деяких припливних установок передбачає можливість підключення і спільного паралельного управління також витяжною установкою.

Підіб'ємо ідсумки

Отже, припливні моноблочні вентиляційні установки це:

 1. Компактні розміри (все обладнання зібрано в одному корпусі).
 2. Низький рівень шуму (особливо для установок в звукоізольованому корпусі). Можливість розміщення обладнання безпосередньо в обслуговуваному приміщенні.
 3. Швидкий монтаж.
 4. Простота доступу і обслуговування входить до складу установки обладнання.

Компанія Альтер Ейр займається постачанням моноблочних припливних установок Systemair, MAICO, Salda, LESSAR та ін., а фахівці компанії завжди готові надати допомогу в розрахунку і підборі необхідної моноблочної припливної установки, а також всієї системи вентиляції для приміщень різного призначення.

Звертаємо вашу увагу на те, що запорука ефективної роботи вентиляційної установки безпосередньо пов'язана не тільки з правильним її підбором, але і попереднім проектуванням вентиляційної системи. Від того, наскільки грамотно буде проведено розрахунок основних параметрів і місць розташування обладнання, буде залежати подальша робота системи.

Тому не нехтуйте послугами професійних інженерів, які допоможуть вам уникнути помилок і зайвих витрат коштів. Для отримання консультації фахівця щодо обладнання для систем вентиляції, а також проектування і монтажу звертайтеся в компанію Альтер Ейр.

Відгуки

Информативная статья. Много чего узнал нового. Раньше думал, что вентиляция не такая сложная система, но теперь понимаю, что сама установка - довольно не простая штука. Спасибо автору.

Очень хорошо описано, теперь можно понять как все работает. Удивило, что система может даже очищать воздух, а не просто подавать его в помещение.