Осушувачі повітря: види та принцип дії

Автор запису
17 лют 2016
10 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Для чого потрібен осушувач повітря?

Підвищена вологість повітря може суттєво зашкодити як промисловим процесам, так і людям, які знаходяться в приміщенні. Висока вологість утворює конденсат в приміщенні, який може нашкодити конструктивним елементам будівлі. Для підтримки необхідного мікроклімату використовуються осушувачі повітря. Принцип роботи осушувача повітря залежить від обраної модифікації: у більшості випадків, повітря забирається з приміщення, потрапляє на випарник, де волога конденсується, і осушене повітря після цього потрапляє назад в приміщення.

Осушувач повітря в інтер'єрі

Деякі осушувачі мають функцію постачання припливного повітря – коли частина повітря з приміщення видаляється назовні, а натомість поставляється сухе повітря з вулиці. Перевагою даного типу є висока продуктивність, а недоліком – високі енерговитрати для нагрівання або охолодження припливного повітря і відносно велика вартість. Вибираючи осушувач повітря, варто звернути увагу на додаткові приналежності, зокрема, наявність гігростата. Осушувач повітря з гігростатом може автоматично контролювати вологість у приміщенні і вмикати осушувач, коли вона піднімається вище необхідного рівня. Водяні або електричні нагрівачі можуть підігрівати повітря перед подачею його в приміщення, термостат може контролювати температуру повітря.

Осушувачі повітря – це механічні пристрої, в основі роботи яких лежить принцип конденсації вологи. Залежно від середовища застосування, осушувачі повітря діляться на кілька видів.

Види і призначення осушувачів повітря

Побутові осушувачі повітря

Побутові осушувачі повітря такі як, наприклад, Mitsubishi Electric MJ-E20BG-R1, Mitsubishi Electric MJ-E16VX або Dantherm CDF 10 можуть використовуватися в будинках і квартирах, а також осушувати великі студії. Осушувачі повітря для будинку відрізняються невисокою продуктивністю роботи, якої, в принципі, достатньо для видалення вологи з побутових приміщень, наприклад, у ванних кімнатах, санвузлах, а також привабливим дизайном і низькою гучністю. Для цієї мети іноді використовуються також мобільні осушувачі повітря.

Побутовий осушувач повітря

Напівпромислові осушувачі повітря

Напівпромислові осушувачі повітря використовуються для осушення значних площ і видалення великої кількості вологи. Серед них можна виділити осушувачі повітря Сalorex – використовуючи їх, ви можете бути впевнені у високій продуктивності, а управління цими агрегатами досить просте. Осушувачі фірми Dantherm є найтихішими серед тих, що виготовляються на ринку, а пристрої компанії Hidros славляться своєю функціональністю і можливістю працювати при низьких температурах.

Промислові осушувачі

Промислові осушувачі повітря використовуються для видалення повітря і підтримання комфортного рівня вологості на виробництвах, де високий вміст вологи в повітрі може завдати істотної шкоди технологічному процесу або збереженню продукції.

Каталог осушувачів

У подібних пристроях, як правило, не так багато уваги приділяється створенню привабливого дизайну, але в той же час промислові осушувачі повітря відрізняються високою продуктивністю і можливістю точно регулювати вологість у приміщенні (це буде корисним при зберіганні продукції, наприклад, у винних погрібах або складах зберігання кисло-молочних продуктів).

З цих трьох груп ще окремо виділяють

Мобільні осушувачі

Промисловий мобільний осушувач повітря

Мобільні осушувачі повітря з легкістю можна переміщати з одного приміщення в інше. Ще однією істотною перевагою даних агрегатів є відсутність необхідності установки – для початку роботи мобільний осушувач повітря просто потрібно включити в розетку.

Мобільні осушувачі, крім використання у побутових цілях, знайшли широке поширення для осушення повітря при будівництві: всі мінеральні елементи, як цемент, пісок – виділяють вологу. Для переходу на наступний етап будівництва необхідно, щоб, наприклад, стяжка повністю висохла. Для цього і використовують подібні агрегати.

Мобільні осушувачі повітря для зручності транспортування можуть бути оснащені колесами і спеціальними ручками. Вони прості в обслуговуванні і можуть працювати при низьких температурах, на відміну від побутових осушувачів. Класичним мобільним осушувачем є агрегат Dantherm CDT 30.

Осушувачі повітря для басейнів

Настінний осушувач повітря

Найбільш широко використовуються осушувачі повітря для осушення приміщень басейнів.

Такі світові виробники, як Dantherm, Calorex і Hidros випускають велику кількість продукції для осушення басейнів – від невеликих настінних осушувачів для приватних басейнів, до кліматичних установок для великих аквапарків як Calorex AA 1500 VH. Але, звичайно ж, основне середовище використання осушувачів повітря – приміщення, з яких необхідно видаляти значну кількість вологи і підтримувати оптимальний мікроклімат – басейни, сауни, аквапарки.

Осушувачі повітря для басейнів так само бувають промисловими і напівпромисловими. Вибір осушувача повітря басейну залежить від параметрів приміщення – високотехнологічні осушувачі для великих басейнів (як, наприклад, Calorex Delta) можуть змінювати режим роботи, залежно від температури зовнішнього повітря, кількості відвідувачів у басейні і пори року. Більшість промислових осушувачів повітря для басейнів працюють з домішкою свіжого повітря, а для вирішення проблеми підвищеного енергоспоживання використовують систему рекуперації тепла.

За варіантом установки осушувачі повітря бувають

  • настінні,
  • підлогові,
  • канальні.

Додаткове приладдя осушувачів

Більшість осушувачів повітря можуть оснащуватися безліччю додаткових речей – гігростатом для автоматичної підтримки необхідного рівня вологості, термостатом і калорифером для регулювання температури в приміщенні та інші. Фільтр осушувача запобігає забрудненню теплообмінника і гарантує додаткову роботу пристрою.

Підберемо для вас осушувач повітря

Підіб'ємо підсумки

Підбір осушувача стисненого повітря – річ складна. Іноді для осушення великого приміщення потужності одного осушувача недостатньо, а використовувати їх більшу кількість недоцільно. У таких випадках можна використовувати осушувачі разом з системою вентиляції приміщення. Інженери компанії Альтер Ейр знайдуть найбільш оптимальне рішення, яке підійде саме для вас.

Підвищена вологість повітря часто є недоліком, особливо якщо йдеться про будівлі в безпосередній близькості до водойм або болотистої місцевості. Що вже говорити про приміщення, де апріорі вологість висока, незалежно від місцевості: наприклад, складах, підвалах або басейнах. Деякі люди не розуміють, наскільки негативно може вплинути підвищена вологість повітря в приміщенні. Якщо говорити про підвищену вологість в будинку або квартирі, то вона має негативні наслідки для людей, які знаходяться в приміщенні – різко збільшується ймовірність захворіти ГРВІ або астмою (при низькій температурі повітря). Підвищена вологість у приміщенні приводить до виникнення цвілі, грибка на поверхнях, а в довгостроковій перспективі до корозії і руйнування опорних конструкцій будівель.

Купити осушувачі повітря ви можете, звернувшись в салон кліматичної техніки Альтер Ейр, зателефонувавши за вказаними телефонами. Продаж здійснюється по всій території України. Також ми здійснюємо проєктування систем вентиляції і осушення та монтаж осушувачів в Києві.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні