Центральна система вентиляції офісів: реалізація, переваги і недоліки

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Однією з різновидів вентиляції офісних будівель є центральна вентиляція.

Центральна система вентиляції в основному проектується одночасно з будівельною частиною, так як потрібно передбачити місця розташування обладнання, місця проходу повітроводів через приміщення. Але можлива розробка і монтаж вентиляції і в існуючих будівлях.

Застосовується центральна система вентиляції в будівлях, які працюють в одному режимі і не вимагають регулювання вентиляції.

Застосування центральної системи вентиляції в приміщеннях офісу – досить раціональне рішення, оскільки ще на етапі будівництва можна організувати всі необхідні елементи для нормального повітрообміну офісного приміщення, що в свою чергу має важливе значення для продуктивної роботи персоналу.

Центральна система вентиляції включає:

 • центральні, великі припливні або припливно-витяжні установки, які можуть розташовуватися або в спеціально обладнаному приміщенні – венткамері, або на даху будівлі;
 • магістральні повітропроводи (вертикальні та горизонтальні);
 • повітроводи в приміщеннях;
 • повітророзподільні і повітрозабірні пристрої.

Реализация центральной системы вентиляции в офисном здании

Припливні установки

Припливні установки є незамінною складовою вентиляційної системи, так як для оптимальних кліматичних умов у приміщення повиннно постійно подаватися чисте свіже повітря. Такі пристрої здатні цілодобово забезпечувати будівля киснем, проте не варто також забувати і про витяжку відпрацьованого повітря. Якщо не організувати викиди забрудненого повітря, до концентрація вуглекислого газу в приміщенні буде підніматися вище допустимих санітарних норм, що загрожує негативними наслідками для людського організму. Тому в приміщенні повинні бути передбачені витяжні отвори для усунення цієї проблеми.

Припливно-витяжні установки

Для зручності замість припливних установок найчастіше встановлюють приточно-витяжні агрегати. Дані пристрої не тільки подають очищене від пилу і мікробів повітря, але і якісно видаляють запилене кімнатне.

Однією з головних переваг припливно-витяжних установок є функція рекуперації. Вона передбачає те, що майже 40% всієї енергії на свою роботу установка бере не від мережі, а перетворюючи тепло кімнатного повітря. Оскільки у великих приміщеннях, особливо офісних, постійно виробляється велика кількість теплоти (зокрема персоналом), його раціонально використовувати на обслуговування припливно-витяжної установки. Тому компанія Альтер Ейр рекомендує використовувати ці пристрої для центральних систем вентиляції.

Повітроводи

Також необхідно звернути увагу і на вибір типу повітроводів для приміщення. Якщо необхідно прокласти їх не по прямій лінії або у важкодоступних місцях, то застосовуються так звані гнучкі повітроводи. Вони дозволяють змінювати кут траси і підлаштовуються під параметри приміщення.

Можливості удосконалення центральної системи вентиляції

Крім основних елементів, таких як вентиляційні установки, в системах центральної вентиляції можуть застосовуватися додаткові пристосування, які дозволяють зробити її роботу ще більш ефективною.

До них можна віднести:

 • повітряні заслінки різних конструкцій;
 • вентилятори різних характеристик;
 • фільтри необхідного ступеня очищення;
 • калорифери електричні, водяні, парові, необхідної потужності;
 • теплообмінники пластинчасті, роторні;
 • повітроохолоджувачі фреонові, водяні;
 • камери зволоження;
 • шумоглушники.

Приспособления и комплектующие центральной системы вентиляции

Шумоглушники

Приміром, шумоглушники є незамінними пристроями, що дозволяють мінімізувати рівень звукового тиску системи, який виникає при її роботі. Особливо це стає актуальним у тих приміщеннях, де до такого параметру, як рівень шуму, пред'являються підвищені вимоги. Це можуть бути як побутові, так і адміністративні будівлі різного призначення (офіси, розважальні центри, SPA-салони тощо).

Калорифери

Також попередня обробка повітря може супроводжуватися його підігрівом до потрібної температури. З цією функцією впораються калорифери. Такі пристрої регулюють температуру повітря, яке подається в приміщення, що особливо актуально в холодний період року.

Переваги і недоліки центральної системи вентиляції

Переваги використання центральної системи вентиляції офісної будівлі:

 • при роботі системи в одному режимі в будівлі може досягатися непогана енергоефективність;
 • обладнання розміщується в окремому приміщенні і не створює шуму для офісної частини будівлі;
 • можлива висока ступінь автоматизації та диспетчеризації;
 • центральні вентиляційні установки виробляють спеціалізовані фірми, з використанням якісних комплектуючих і технологій, що гарантує достатній термін безаварійної експлуатації.

Недоліки використання центральної системи вентиляції:

 • великі капітальні витрати;
 • необхідно на стадії проектування точно врахувати потрібну кількість повітря;
 • вертикальні магістральні повітроводи забирають корисну площу будівлі;
 • неможливість зміни та регулювання системи при переплануванні.

Підсумок

Центральна система вентиляції – дуже вигідне грошове вкладення. Звичайно ж, вона вимагає досить великих грошових витрат. Так само певною трудністю є те, що для ефективної роботи центральної системи необхідно починати її проектування вентиляції, разом з проектуванням будівлі або на початку ремонтних робіт. Але при цих недоліках, є одна величезна перевага – клімат у великому привести будівлю до стану набагато простіше регулювати з допомогою центральної системи вентиляції. За детальною консультацією звертайтесь до спеціалістів компанії Альтер Ейр.

Відгуки

Очень понравилась статья - все расписано четко, обширно и понятно. Удивило, что здесь предлагается вариант даже усовершенствования центральной системы вентиляции.

А как правильно выбрать установку для вентиляции в офис 90 квадратов.

Площадь помещения не достаточно для общей информации, которая необходима для выбора подходящего оборудования. Прозвоните нашим консультантам и они ответят на все ваши вопросы более подробно.