Газове опалення приватного будинку: характеристики, порівняння, вартість

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

  

Зміст

 1. Газові котли опалення: типи, характеристики і порівняння
 2. Нетурбовані газові котли
 3. Турбовані газові котли
 4. Модуляція
 5. Газові конвектори
 6. Переваги газового опалення
 7. Приклад газового опалення на реалізованому об'єкті с Вишеньки, котеджне містечко Riviera Zoloche
 8. Висновок


  Система опалення в будинку - запорука комфортної атмосфери і сприятливого стану мешканців. Саме тепле приміщення в зимовий період допомагає зберігати міцне здоров'я і добре самопочуття людини.

  Що ж таке опалення? Це штучний обігрів приміщення з метою відшкодування тепловтрат і підтримки бажаної температури. Реалізувати систему опалення можна різними способами, в залежності від джерела тепла.
Найбільш популярним і доступним способом обігріву є газове опалення приватного будинку.
 
Реалізувати газову систему опалення приватного будинку можна двома способами:
 • за допомогою газових котлів (централізована система опалення);
 • за допомогою газових конвекторів (децентралізована система опалення).
 

Газові котли опалення: типи, характеристики і порівняння

  Газові котли для приватного будинку використовуються досить часто, це обумовлено широким вибором моделей, стильним дизайном і високими показниками ККД. Котли бувають настінного і підлогового типу монтажу. Настінні котли встановлюються на стіну або спеціальну раму і справляються с обігрівом невеликих будинків, квартир і офісів. Дане обладнання відрізняється невеликими розмірами, а його потужність часто не перевищує 100 кВт. Основними перевагами настінних газових котлів є стильний лаконічний дизайн і легке управління.

  Котли підлогового типу виготовляються з міцних матеріалів, стійких до значних навантажень. Такі котли відрізняються високою продуктивністю і можуть використовуватися навіть у промислових приміщеннях.
Так само газові котли можуть бути:

 • одноконтурні. Працюють виключно на обігрів приміщення. Для підготовки гарячої води необхідно підключати бойлер.
 • двоконтурні. За допомогою проточного теплообмінника або вбудованого водонагрівача виконують функцію підігріву води, а також обігрівають приміщення. Таким чином завдяки йому здійснюється опалення і гаряче водопостачання приватного будинку.

Газові котли можуть відрізнятися за принципом роботи:

 • з відкритою камерою згоряння (нетурбований), підсмоктування повітря відбувається всередині приміщення;
 • із закритою камерою згоряння (турбований), підсмоктування повітря здійснюється як зовні, так і зсередини за допомогою вбудованого вентилятора.
 

Нетурбовані газові котли

  Встановлюються такі котли на стіну абоо підлогу, в залежності від типу пристрою. В першу чергу необхідно передбачити відведення продуктів згоряння. Наступним етапом йде підведення газу. Якщо потужність котла понад 30 кВт, обов'язково потрібно виділити окреме приміщення, в якому має бути присутня природна витяжка і приплив повітря, вікно. Приміщення (котельня) регламентується обсягом, площею і висотою стелі.

  Якщо ж потужність котла нижче 30 кВт, можна провести монтаж і в кухні. При цьому кухонне приміщення повинно бути закритим і захищеним від всіх приміщень. Варіант «open space» вже не підходить за нормами. Газ підводиться від зовнішньої стіни і підводиться до котла. Монтаж проводиться на неспалимій стіні подалі від усіх горючих предметів і меблів. Так само в кухні повинні бути кватирка або вікно і витяжка.

  Важливо передбачити відсікання газу в разі витоку, не важливо в кухні встановлено обладнання або в котельній. Для цього існує спеціальний клапан, що відтинає, який спрацьовує по сигналізації. У разі найменшого витоку газу, контролер фіксує підвищену концентрацію газу в повітрі і відразу замикає систему.

  Основні переваги нетурбованих газових котлів:

 • доступна вартість, нижче ніж у турбованих котлів;
 • легка експлуатація;
 • механічна автоматика, що дає можливість роботи без електроенергії.

  З недоліків можна виділити наступні:

 • необхідний більш температуростійкий димохід у тепловій ізоляції;
 • низький ККД (не вище 90%);
 • необхідне підвищене провітрювання приміщення, пов'язане з тим, що забір повітря на горіння здійснюється з приміщення.
 
газові котли опалення
 

Турбовані газові котли

  Котли з закритою камерою згоряння мають більш високий коефіцієнт корисної дії, ніж з аналоги з відкритою камерою. Це обумовлено обсягом подачі повітря. Кількість повітря, яке необхідно для горіння газу чітко унормована. Вентилятор бере рівно стільки кисню, скільки необхідно для згоряння газу.

  Якщо кількість повітря перевищує норму, то ефективність котла падає. Те ж відбувається, якщо повітря недостатньо, газ згоряє не повністю і відповідно котел подає менше тепла. Рекомендується, щоб в будь-якому випадку був присутній невеликий надлишок повітря (2-5%), таким чином газ в котлі згорає повністю і при цьому ефективність практично не падає. Тоді під час викиду продуктів горіння виходить повітря з мінімальним вмістом шкідливих речовин для навколишнього середовища.

  У газового котла з відкритою камерою горіння подача повітря відбувається мимоволі. Зазвичай надходження повітря в пальник більше ніж 5%, надлишок може досягати від 15 до 20%, через це нетурбовані котли мають більш низьку продуктивність.

  Монтаж котлів з закритою камерою горіння здійснюється на негорючій поверхні. Для даного виду обладнання необов'язково виділяти окреме приміщення, можливо установка на кухні навіть підлогового котла. За технікою безпеки, заборонено закривати котел меблями.

  Однією з різновидів котлів із закритим пальником є конденсаційний котел. Головна відмінність конденсаційного котла від турбованого - використання теплоти конденсації продуктів згоряння. Забираючи тепло з продуктів згорання виділяється конденсат. Забираючи теплоту конденсації, ККД котла зростає на 10-15%.

Головні переваги газових котлів із закритою камерою згоряння:

 • високий ККД (вище 90%), а у конденсаційних котлів ККД може підніматись вище 110% (відносно нижчої теплоти згорання газу);
 • сучасна автоматика;
 • підвищена економічність палива (від 10% і вище);
 • можливість підключення до будь-якої системи опалення;
 • використання інноваційних технологій;
 • висока модуляція;
 • широкий функціональний діапазон;
 • забір повітря зовні, через це вимоги до провітрювання менше, ніж у нетурбованих котлів.

Недоліки турбованих котлів:

 • висока вартість у порівнянні з котлом з відкритою камерою згоряння. 
 
 

Модуляція

  Температура в газовому котлі безпосередньо залежить від кількості газу, що спалюється. Тому для максимально високого ККД застосовується автоматичне регулювання. Погодозалежне регулювання дозволяє подавати необхідну кількість газу для обігріву приміщення. Зовнішній датчик температури встановлюється на стіну з північного боку, налаштувальник вибирає спеціальний графік погодозалежності за яким буде функціонувати обладнання. На даний момент програмування дійшло до того рівня, коли для кожного регіону України розроблений свій графік. Якщо вулична температура піднімається, котел знижує свою продуктивність і навпаки. Модуляція має певні межі, в середньому від 2 до 30 кВт.

  Модуляція залежить від того, чи можливо виникнення полум'я в пальнику при низькому споживанні тепла. Крім зовнішнього датчика погодорегулювання, можлива установка внутрішнього датчика. Таким чином рівень комфорту в приміщенні значно збільшиться. Обидва датчика під'єднуються до котла, в результаті обладнання підбирає середній показник. Якщо в кімнаті температура повітря вище заданої, то продуктивність котла падає, поки показники не прийдуть в норму. Зовнішні датчики відповідають за погодозалежність, а внутрішні дають команду, коли котлу активувати і деактивувати роботу. 

  Погодозалежне регулювання можливо для будь-якого котла, але більш ефективна робота гарантована тільки з турбованим.
 

Газові конвектори

  Газовий конвектор, це по факту мінікотел у приміщенні. Монтаж так само здійснюється на негорючій поверхні, подалі від горючих предметів. Так само необхідною умовою є відведення продуктів згоряння. Газові конвектори встановлюються в кожній кімнаті індивідуально.

  Зовнішній вигляд конвекторів схожий з радіаторами. Відмінність полягає лише в тому, що радіатори працюють від котла, а до конвекторів відразу підводиться газ. Якщо порівнювати з газовими котлами, то газові конвектори мають порівняно низьку вартість. Це обумовлено відсутністю потреби проведення труб в приміщення, установки розширювальних баків.

газовый конвектор
 

Переваги газового опалення

  Однією з переваг газового опалення є широкий вибір обладнання та виробників. Крім того, обладнання оснащується широким функціональним діапазоном і хорошою автоматикою.

  Компактні габарити дозволяють установку обладнання в місцях з обмеженим вільним простором. Крім того, стильний дизайн котла органічно поєднується з будь-яким інтер'єром приміщення. Легкий монтаж дозволяє заощадити кошти на встановленні та налаштуванні пристрою.

  Варто відзначити, що управління газовим котлом просте і зрозуміле. Таке обладнання не потребує постійного догляду, за винятком профілактичних робіт перед опалювальним сезоном.

  З недоліків можна виділити наступні:

 • дороге паливо;
 • необхідність спеціального приміщення, що відповідає всім технічним нормам;
 • вибухонебезпечність;
 • відведення продуктів згоряння.
 

Приклад газового опалення на реалізованному об'єкті с Вишеньки, котеджне містечко Riviera Zoloche

  Основним завданням було організувати систему газового опалення в одноповерховому котеджі. Головним елементом і джерелом тепла служить газовий конденсаційний котел Viessmann Vitodens 200-W. Загальна потужність котла дорівнює 13 кВт.
 

 
  Додатково було встановлено зовнішній датчик погодозалежності. Нагрів води ГВП здійснюється за допомогою сонячних колекторів, встановлених на даху будівлі.

  Опалювальними приладами є радіатори Kermi, підлоговий конвектор Kampmann і підлогове опалення. Таким чином було реалізовано опалення та гвс будинку.
 


Наші останні проектиВисновок

  Система опалення приватного будинку з газовим котлом - широко поширений спосіб для обігріву будинків, дач і котеджів. Важною складовою правильного розташування системи є проектування опалення, яке розробляється на перших етапах проекту. Як джерело тепла найчастіше використовуються газові котли. Таке обладнання буває з відкритою камерою згоряння (турбований) і з закритою камерою згоряння (нетурбований).

  Найчастіше рекомендується використання саме турбованих газових котлів. Це обумовлено високим коефіцієнтом корисної дії, досконалою автоматикою і легким керуванням.

  Одним з видів газового опалення є газові конвектори. Це невеликі прилади, які встановлюються індивідуально у кожному приміщенні і підведення газу здійснюється до кожного пристрою окремо. Такий спосіб є недостатньо зручним і тому цей спосіб обігріву практично не використовується на практиці.

Опалення приватного будинку ціна залежить від обраного обладнання та інших складових системи обігріву.

Відгуки