Кондиціонування приватних будинків (котеджів) - правильна реалізація

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Зміст:

 1. Види систем кондиціонування для приватного будинку.
 2. Розрахунок системи кондиціонування будинку.
 3. Рішення для збереження зовнішнього фасаду будинку.
 4. Спліт системи кондиціонування з настінними внутрішніми блоками.
 5. Мульти спліт системи кондиціонування с настінними внутрішніми блоками.
 6. Мульти-спліт система з внутрішніми блоками канального типу.
 7. VRV-система кондиціонування
 8. Підсумки

Система кондиціонування для приватного будинку заснована на тих же принципах, що і квартири. У невеликих будинках можуть використовуватися спліт-системи або мульти спліт-системи  з внутрішніми блоками різних типів. Кондиціювання котеджу великої площі можна організувати за допомогою мультизональних систем.

Необхідно визначити місце для монтажу зовнішніх і внутрішніх блоків системи. Основною і обов'язковою умовою для грамотної реалізації системи в будинку є те, що неприпустимо встановлювати обладнання таким чином, щоб потоки повітря були спрямовані на ліжко або робочий стіл.

Вентиляція і кондиціонування заміського будинку може бути організовані за допомогою обладнання на будь-який бюджет. Але підсумковий результат залежить від грамотного проєктування (розрахунків), професійного підбору обладнання та якісного монтажу.

Види систем кондиціонування для приватного будинку

Спліт система – це поширений варіант в охолодженні квартир, але також може застосовуватися і в житлових будинках. Під цим видом мається на увазі використання одного зовнішнього блоку і одного внутрішнього будь-якого типу (настінний, канальний, стельовий або підлоговий). Мінус такої системи, що вона не зможе забезпечити кондиціонування повітря всього будинку. Вона може підійти для однієї кімнати або бути частиною великої системи. У випадку, якщо за кількістю кімнат для охолодження - не більше 2х або кімнати розташовані далеко одна від одної, тоді таке рішення - фінансово вигідне. 

ЗАПРОШУЄМО ДО НАС В ОФІС НА БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ


Мульти спліт-система
найбільше підходить як система кондиціонування повітря в приватному будинку. Забезпечує комфортні умови повітря в декількох кімнатах одного приміщення. Це означає, що до одного зовнішнього блоку можуть бути підключені до 6 внутрішніх блоків різних типорозмірів і модифікацій. При грамотному підборі обладнання, потужності одного зовнішнього блоку вистачає на всі внутрішні. Використовуючи таку систему, можна здійснювати кондиціонування будинку якісно і, з огляду на параметри кожної окремої кімнати, налаштовувати ефективну роботу пристрою. До переваг варто додати й відсутність великої кількості зовнішніх блоків на фасаді будинку, про це ми поговоримо детальніше далі. 

Мультизональна або багатозональна система передбачає, що до одного зовнішнього блоку можуть бути підключені десятки внутрішніх блоків кондиціонерів. Організація комфортного мікроклімату приватного будинку в кілька поверхів за допомогою такої системи має ряд своїх переваг: надійна і проста конструкція подовжує загальний термін служби системи, при загальній системі трубопроводів внутрішні блоки точно і рівно підтримують задану температуру в приміщенні. А особливості самої конструкції мультизональной системи дозволяють їй працювати з досить низьким рівнем шуму.

Пропонуємо продивитися як було реалізовано кондиціонування в приватному будинку в наступному відео матеріалі.

Розрахунок системи кондиціонування будинку

Проводиться з урахуванням таких параметрів:

 • площа кімнат і висота стель;
 • кількість і площа вікон;
 • сторони світу, на які виходять вікна;
 • середня кількість осіб, які можуть перебувати в приміщенні;
 • наявність техніки, що виділяє тепло: телевізори, комп'ютери, холодильник і т.д.;
 • обладнання для обігріву.

Просте, на перший погляд, завдання в реальності вимагає відповідального підходу, знань і серйозних розрахунків. Насправді підхід «вибрати кондиціонер під площу» працює далеко не завжди, оскільки умови приміщення можуть вносити серйозні корективи в вимоги до його потужності.

БАЖАЄТЕ ДОВІРИТИ СИСТЕМУ КОНДИЦІОНУВАННЯ ПРОФЕСІОНАЛАМ? ТИСНІТЬ НА КНОПКУ

Рішення для збереження зовнішнього фасаду будинку

Застосування мульти спліт-системи або мультизональної системи обгрунтовано, якщо ви не хочете псувати зовнішній вигляд фасадів вашого будинку. Різниця між вищевказаними системами кондиціонування в приватному будинку полягає в тому, що в разі застосування мульти спліт-системи від кожного внутрішнього блоку йде окрема фреонова магістраль до зовнішнього блоку, а в разі мультизональної системи – від зовнішнього блоку йде одна загальна фреонова магістраль з відгалуженнями до внутрішніх блоків.

При установці в будинку канальних кондиціонерів, необхідно пам'ятати, що для розведення повітропроводів по кімнатах і установки решіток необхідно виділити місце під стелю підшивання. У цьому випадку ви бачите тільки решітки для розподілу повітря. Також можливі варіанти охолоджування повітря в будинку з одним потужним канальним кондиціонером (наприклад, один блок на поверх), або установкою окремих внутрішніх блоків на кожну кімнату окремо (якщо дозволяє місце). Недоліком використання одного потужного блоку – немає можливості регулювання температури в кожній кімнаті окремо, так як пульт управління всього один. Застосування декількох внутрішніх блоків канального типу здорожує саму систему, але і доцільність використання такого поєднання є обгрунтованим рішенням.

Наші досвідчені інженери, які будуть працювати над вашим об"єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Чому потрібно проєктувати систему кондиціонування до початку ремонтних робіт?

Спершу може здатися, що проєктування – крок, який можна упустити і тим самим заощадити. Але ми впевнені, що така думка є хибною і ось вам причини, чому проєктування інженерної системи потрібне і повинне виконуватися до початку ремонтних робіт:

 1. Тільки за таких умов можна вписати інженерні комунікації в дизайн інтер'єру.
 2. Формування бюджету. Проєктування дозволить вам подивитися точний кошторис проекту до початку монтажних робіт. Таким чином, ви зможете підібрати систему в строгих рамках виділеного бюджету.
 3. Можливість інтеграції з іншими інженерними системами (вентиляція, парозволоження).
 4. Точне узгодження всіх робіт зі «суміжниками» (будівельниками, дизайнерами, монтажниками і т.д.).
 5. Якісний результат. Проєктування дозволить створити ефективну систему кондиціонування, яка максимально підходить під всі параметри і особливості приміщення.

Як підсумок – ви отримуєте систему відповідно до свого бюджету, яка працює ефективно, вона вдало розміщена і працює спільно з іншими інженерними системами.

Спліт системи кондиціонування з настінними внутрішніми блоками

Спліт-системи з внутрішніми блоками настінного типу — це поширене інженерне рішення з охолодження в приватному будинку. Застосувавши одну спліт-систему для однієї кімнати, отримаємо охолодження саме цієї площі. Регулювання комфортних умов здійснюється теж тільки на цю частину будинку. Оскільки вікна в будинку розташовані з різних сторін світу, то доцільним буде встановлення ще пари спліт-систем.

Такий вид охолодження в будинку ефективний, коли необхідно лише в окремих кімнатах встановити особливі комфортні умови. У разі, коли власник будинку думає про охолодження більшої кількості кімнат і можливості регулювати мікроклімат в кожній кімнаті окремо, то тут варто звернути увагу на те, що відразу кілька зовнішніх блоків з різних сторін будинку псують в цілому його зовнішній вигляд. У такому випадку варто розглянути такий вигляд системи кондиціонування.

Приклад розміщення настінних спліт систем в будинку.


Для кондиціонування приватного або заміського будинку на базі спліт-системи з внутрішніми блоками настінного типу, рекомендуємо наступні серії.

Бюджетний варіант:

 • Lessar серії – LS / LU-H_KPA2 і LS / LU – HE_KLA2A

Середній варіант:

 • Cooper&Hunter серії CH-S_ / FTXS і CH-S_ / FTXE (Wi-Fi)

Преміум клас:

 • Daikin серії FTXB / RXB і FTXS / RXS

У даному випадку ми розставили серії пристроїів згідно їх цінової політики. При підборі зовнішніх і внутрішніх блоків в будинок визначаються конкретні моделі, виходячи з необхідної потужності роботи.

Мульти спліт-системи кондиціонування з настінними внутрішніми блоками

Зручний спосіб охолодження будинку. До одного зовнішнього блоку підключаються декілька внутрішніх блоків настінного типу. Таким чином, зберігається фасад будинку. А відразу кілька кондиціонерів одночасно можуть охолоджувати потрібні кімнати. Тут важливим моментом стане правильно підібрати модель зовнішнього блоку по потужності.

Приклад розміщення мультиспліт системи з настінними внутрішніми блоками в будинку.


Рекомендовані серії кондиціонерів для такого виду системи в будинку:

Середній варіант:

 • Cooper&Hunter серії CHML-IW_CNK (внутрішній блок) і CHML-V_NX3 (зовнішній блок)

Преміум клас:

 • Daikin серії FTXS_K (внутрішній блок) і _MXS_E (зовнішній блок)

Спліт-система з внутрішнім блоком канального типу

Перейдемо від класичних схем проєктування кондиціонування повітря в будинку до більш складних. Система охолодження будинку, побудована на базі внутрішнього блоку канального типу. Важливо розуміти, що під реалізацію такої системи буде використано застельовий простір, як для самого пристрою, так і мережі повітропроводів.

На схемі вже присутні повітроводи, які відповідають за переміщення повітря, а грамотне перетин їх забезпечує низькі шумові характеристики функціонування всієї системи.

Приклад розміщення спліт системи з канальним внутрішнім блоком в будинку.

Важливо!  
На практиці така схема є не зовсім правильною. Ось основні причини, за якими не варто впроваджувати у себе в будинку спліт-систему з одним внутрішнім блоком канального типу:

 1. Немає можливості відрегулювати свій мікроклімат на кожну із зон.
 2. При такій організації кондиціонування збільшується споживання електроенергії – він працює на всі кімнати, навіть якщо всі члени сім'ї перебувають зовсім в іншій кімнаті.
 3. З'являються шумові характеристики.

Виходячи з перерахованого вище, зав'язувати повітряне охолодження будинку на одному внутрішньому блоці кондиціонера канального типу не вірно.

Наша рекомендація - використовувати мульти спліт-системи з декількома внутрішніми блоками канального типу.

Мульти-спліт система з внутрішніми блоками канального типу

Дане рішення вважається системою преміум класу. Це пояснюється кількома причинами:
 • ефективність канальної системи кондиціонування - кожен блок обслуговує свою кімнату, що забезпечує оптимальне використання електроенергії, при цьому гарантуючи комфортне охолодження;
 • прихований монтаж системи - в інтер'єрі помітними залишаються тільки дифузори або решітки;
 • комфортний розподіл повітря - завдяки якісним дифузорам повітряний потік розсіюється рівномірно і не відчувається мешканцями;
 • низькі шумові характеристики - при коректному проєктуванні і розрахунку системи, її робота максимально тиха і непомітна.
Альтер Ейр рекомендує канальне кондиціонування в будинку, якщо ви прагнете до комфорту, якості й естетиці.

VRV-система кондиціонування

Перевага мультизональної організації в тому, що до одного зовнішнього блоку підключаються кілька десятків внутрішніх блоків, які можу відрізнятися за своїми типорозмірами, видами і функціями. Так, при професійному проєктуванні і якісному монтажі кондиціонування здійснюється по зонах, і по поверхах. Враховують розташування кімнат щодо сторін світу (північ, захід, південь, схід), термічний опір склопакетів, метраж кімнат, висоту стель, наявність техніки та ізоляцію покрівельних просторів. Проєкт такої складності вимагає точних розрахунків і професійного підбору обладнання.


1 поверх

Приклад VRV системи кондиціонування з різними внутрішніми блоками. 1й поверх.

2 поверх

Приклад VRV системи кондиціонування з різними внутрішніми блоками. 2й поверх.

Наші останні проекти

Вибираючи обладнання для системи в будинку, зверніть увагу на такі характеристики:

 • ціна обладнання і його монтажу;
 • надійність системи;
 • витрата електроенергії, клас енергоефективності;
 • рівень шуму всіх блоків системи;
 • зручність в управлінні;
 • зовнішній вигляд.

Підсумок

Втілити в життя терморегуляцію в будинку не так легко, як може здатися на перший погляд. Але користь для комфорту і здоров'я людини від такої системи величезна і ви оціните це, як тільки почнете використовувати її. Вентиляція і кондиціонування приватного будинку може бути втілена в життя за допомогою різного обладнання. Тут ми виділяємо три цінові категорії:

Преміум клас – найбільш надійні, мають найбільшу кількість функцій і еталонну якість їх реалізації. Таке обладнання забезпечує найкращий комфорт і деякі компанії, що його виробляють, гарантують технічну перевагу своєї продукції.

Середній клас – мають меншу кількість функцій, але в цілому дають достатній рівень комфорту і надійності, що відповідає вимогам значної частини споживачів. Висока конкуренція в даному ціновому сегменті кліматичного обладнання дозволяє вибирати з величезної кількості брендів, наборів функцій, дизайнерських рішень внутрішніх блоків.

Бюджетний клас – мають базовий набір функціоналу, найбільш доступні, однак до вибору конкретної моделі і виробника варто ставитися дуже серйозно. При цьому, якщо система кондиціонування приватного будинку грамотно спроєктована (не буде експлуатуватися на межі своїх можливостей) і змонтована (дотримані всі вимоги, що рекомендуються виробником) таке обладнання здатне прослужити довгі роки.

Що стосується зовнішнього вигляду фасаду будівель і дизайну самих приміщень, то для їх збереження краще використовувати мультиспліт і мультизональні системи кондиціонування з внутрішніми блоками канального типу. Це дозволить, використовуючи всього один зовнішній блок (розміщений в спеціально відведеному йому місці/ніші), забезпечити підтримку кліматичних параметрів в потрібній кількості кімнат. Внутрішні блоки канального типу при цьому будуть приховані в підшивній зоні стелі, а в приміщенні буде видно тільки дифузори або декоративні вентиляційні решітки.

Звертаючись до компанії Альтер Ейр, Ви отримаєте якісне рішення по цій системі  в найкоротші терміни за доступною ціною ми займаємося продажем, монтажем і проектування систем кондиціонування по всій Україні.

Варто відзначити, що кондиціонування і вентиляція в приватному будинку - це дві системи, які виконують різні функції. Вентиляція здійснює приплив і видалення повітря, а система кондіціолнірованія бере повітря з приміщення і повертає його, охолодженим. Вони доповнюють одна одну, створюючи сприятливий мікроклімат в будинку.

Система вентиляції і кондиціонування в приватному будинку - важливі складові затишку і комфорту.


Є ПИТАННЯ? ЗАЛИШАЙТЕ ЇХ У ФОРМІ

Відгуки

Где посмотреть кондиционирование дома для конкретных параметров? Или это только по телефону у менеджера?

Здраствуйте, Анатолий! Для качественной и быстрой консультации по Вашему вопросу рекомендуем обратиться к нашим менеджерам по тел. (044) 223-7-223.

Работал с Альтер Эйр в 2015 году, когда делал небольшую себе квартирку! Скажу одно, цены у них не самые сладкие, но как только приступили к проектированию квартиры я понял, что ребята профессионалы своего дела. Анализ, который я проводил по рынку показал, что качественный подход и концепция стоит денег, что соответственно повлияло на моё решение выбрать Альтер Эйр.

Нужен недорогой кондиционер на дачу, площадь - 83 кв.м. Помогите подобрать хорошую модель

Здраствуйте, Антон! Отправьте детальную информацию на почту project@alterair.ua или обратитесь напрямую к менеджерам нашей компании по тел. (044)223-7-223 для консультации. Спасибо за обращение!

Загнобили в статье украинские бренды или магазины масмаркета? я так и не понял: "Что касается разного рода OEM брендов больших украинских торговых сетей, то к данной продукции стоит относиться с опаской — покупка такой техники настоящая лотерея."