Вентиляція в Україні: як її реалізуємо ми

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

 1. Значення здорового мікроклімату в будинку.
 2. Як організувати правильно повітрообмін.
 3. Устаткування для вентиляції:
 4. Реалізована вентіяція Україна:
 5. Підсумки


В світлі боротьби за зниження теплових втрат в сучасних будівлях вентиляція в Україні набуває все більшої актуальності. З одного боку, пластикові вікна і утеплені конструкції будівель запобігають втратам тепла і дозволяють економити газ і електрику, що витрачається на опалення, що само по собі позитивно. З іншого боку, підвищена герметичність приміщень створює нездорову ситуацію, коли природна вентиляція не в змозі задовольнити санітарним вимогам. Адже приплив свіжого повітря зведений до мінімуму. Без системи примусової припливної та витяжної вентиляції про здоровий мікроклімат не може бути й мови. Саме про це ми сьогодні поговоримо.

Вентиляція буває різною в залежності від застосовуваного обладнання. Вона може бути припливної, витяжної та припливно-витяжної з рекуперацією тепла. І що важливіше, вентиляція може бути енергозберігаючої. Саме такі системи проектує і впроваджує в життя компанія Альтер Ейр. Але, про все по порядку. Всі приміщення в будівлі умовно можна розділити на дві зони: «брудні» і «чисті».

Принцип організації повітрообміну в приміщенні

«Брудні зони»   – ті приміщення, в яких повітря піддається інтенсивному забрудненню. Це такі приміщення:

 • ванна кімната;
 • санвузол;
 • гардеробна;
 • кухня;
 • пральня.

«Чисті зони»  приміщення, в яких повітря не схильний до інтенсивного забруднення, але які потребують свіжому повітрі з вулиці. Це такі приміщення:

 • спальня;
 • вітальня;
 • дитяча;
 • кімнати для відпочинку.

На основі цього принципу ми і підбираємо системи вентиляції.Правильна вентиляція: приклади розв'язання.

Міста, в яких ми найчастіше реалізовуємо проекти по системам вентиляції:

 • Київ;
 • Львів ;
 • Одеса;
 • Черкаси;
 • Кіровоград.

Всі наші об'єкти з докладним описом, схемами і відео-оглядами на різних стадіях реалізації ви можете переглянути на сайті в розділі "Об'єкти"

Яке існує обладнання для вентиляції?

Вентиляцію в будівлі можна організувати за допомогою різного обладнання. Простий і бюджетний спосіб – комбінація припливного клапана і витяжного вентилятора. Припливне клапан вбудовується в отвір стіни і забирає повітря з вулиці, забезпечуючи їм приміщення. До речі, у нас на youtube-каналі на цю тему є цікава відео:


Витяжний вентилятор, як правило, встановлюється у ванній і санвузлі і усуває проблему високої вологості і неприємних запахів.

Серед пристроїв, які застосовують у ванній і санвузлах великий вибір. Але від якості виробництва, технічних характеристик залежить їх тривалість роботи і простота монтажу та експлуатації. Щоб не розгубитися серед безлічі пропозицій, виділимо для вас найбільш надійні та якісні моделі та їх виробників.

Всесвітньо відомий бренд по виробництву вентиляційного обладнання – Maico. Все, що виробляє ця компанія заслужено вважається ефективним і надійним. Елементи, вузли та модифікації витяжних пристроїв продумані до найменших деталей, орієнтовані на користувача і їх різноманітні переваги.

Серія ER – вентилятори відцентрового типу, можуть бути змонтовані як в стіні, так і в стелі. Ефективно видаляють відпрацьоване повітря з «брудних» зон. Максимальні витрати для вентиляторів ER 60 – 62 м3 / год і 101 м3 / год для ER 100 відповідно. За якістю виконання ці моделі однакові, відмінності у них тільки в потужності і шумових показниках. Характеризуючи їх роботу, по праву можна назвати одними з найпотужніших побутових пристроїв.

Рекомендуємо також придивитися уважніше до витяжного обладнання від цього ж виробника серії ECA ipro. Вентилятори осьового типу підходять для установки в санвузлах, гардеробних. Їх дизайн був відзначений престижною міжнародною нагородою Red Dot Design award і є для інших виробників орієнтиром. Моделі витяжних пристроїв даної серії двохшвидкісні, тобто мають 2 режими роботи. Такий принцип роботи дозволить використовувати вентилятор на нижчій швидкості, як черговий режим. Другу швидкість, вищу, підключати для інтенсивного повітрообміну. Реалізується це все за допомогою двоклавішного вимикача.


Італійський бренд Elicent пропонує користувачам елегантний і потужний вентилятор серії Elegance. У деяких випадках, не обов'язково винаходити неможливе, так і надходить італійський виробник. Мінімалістичний дизайн, але при цьому ефективність і якість стоять на перших місцях. Лицьова панель витяжного пристрою виконана таким чином, що захищає вентилятор від дратівливих зовнішніх факторів, в тому числі і ультрафіолетових променів. Осьовий тип витяжного обладнання ефективно видаляє все забруднене повітря з приміщення, навіть сильно зволоженого. Забезпечують комфортний мікроклімат в кімнатах, а наявність зворотнього клапана не дозволяє пропускати всередину неприємні запахи.

Приємно дивують вентилятори від цього ж італійського виробника серії E - Style. Класичний дизайн, функціональна лицьова панель у вигляді решітки. Вона захищає крильчатку вентилятора від механічних пошкоджень. Зворотний клапан запобігає потраплянню в кімнату неприємних запахів і домішок з повітрям, він перекриває повітропровід в випадках, коли вентилятор вимкнений.

Витяжні пристрої іспанського бренду Soler&Palau серії Silent. Серія вентиляторів осьового типу підходить для застосування в коморах і гардеробних кімнатах, санвузлах. Колірна палітра в дизайні пристроїв сприяє точному вибору під інтер'єр кімнат. На рівні, безсумнівно, технічні характеристики. Побутові вентилятори цієї серії – прекрасне співвідношення ціна/якість. Наявність різних модифікацій допоможуть підібрати саме той пристрій, що прослужить довго і якісно.

Не забудьте переглянути моделі іспанського виробника серії Silent Design. Наділені тими ж функціями, що і моделі попередньої серії, пристрої Silent Design виконані в стильному дизайні. Гладка лицьова панель, повітря забирається збоку. Абсолютно безшумні, але виконують свою основну функцію по заміні повітря з відпрацьованого на свіжий на всі 100%. Яскравий і оригінальний дизайн вентиляторів дозволить створити свій неповторний стиль в кімнатах, а робота пристрою забезпечить здоровий і комфортний мікроклімат в приміщенні.

Але очікувати від цього варіанту надприродного не варто. Якщо ви хочете, щоб система вентиляції була точно регульованою, високоефективної, що не витратною у використанні, в загальному кажучи, ідеальною, то потрібна   загально обмінна вентиляція. Це припливно-витяжні установки , які вбудовуються в підвісну стелю і від них розводяться повітроводи по всіх приміщеннях. Ці системи можуть і нагрівати повітря з вулиці, і очищати від пилу та іншого, і навіть зволожувати. Беручи вибір на користь таких систем, слід віддавати собі звіт, що стеля буде опущений на 17-22 см. На окрему увагу заслуговує  рекуператор, який застосовується в цій системі. Ця технологія дозволяє економити до 97% витрат на підігрів вхідного повітря. Саме завдяки йому ці установки дуже економні у використанні.

Підбираючи собі в квартиру йди будинок припливно-витяжні установки, хочеться зробити це один раз і на довго. У такому випадку без рекомендацій по виробникам від експертів вам не обійтися.

Перш за все, на окрему увагу заслуговує німецький бренд Maico. Це надійні і компактні вентиляційні установки з низьким рівнем шуму роботи. Їх встановлюють, як в квартирах багатоповерхових будинків, так і в приватних заміських будинках, котеджах. Серед серій пропонуємо розглянути установки WS та PushPull .

Моделі установок серії WS виготовлені з міцного нержавіючого заліза, мають невеликі габарити і тому не займають багато місця. Пристрої встановлюються в невеликих технічних приміщеннях – комори, наприклад. Якщо говоримо про квартиру, то це можуть бути гардеробні, комори та балкон. Високий коефіцієнт рекуперації 96% визначає це обладнання, як високоефективне. Огляд такої установки можна побачити на нашому каналі Youtube:


Припливно-витяжні установки PushPull – ідеально підходять в тих будинках, ремонт в яких вже завершено і організувати повноцінну загальнообмінну вентиляцію вже не вийде. Але таку установку можна поставити для ефективного повітрообміну тільки в одній кімнаті. Як правило, їх об'єднують в роботу попарно. Тобто, в одному приміщенні установка працює на приплив, в інший – на витяжку. В результаті реалізується якісний повітрообмін у всій квартирі або будинку. Німецький бренд гарантує довгий термін експлуатації моделей, якість виконання внутрішніх елементів установки і різноманітність аксесуарів, які можна підібрати індивідуально під свої переваги.

Ще один виробник, що викликає довіру у користувачів – це шведська компанія Systemair. Вентиляційні установки з впевненим коефіцієнтом рекуперації 75% створюють здоровий і комфортний мікроклімат в будинках і квартирах, при цьому дозволяючи користувачам економно споживати енергоресурси. Якісний повітрообмін, наявність сучасної автоматики і надійність обладнання – ось, що можна сказати про ці установках. Хочемо виділити найбільш популярні серії моделей цього виробника: Topvex та Save VTC .

В якості ще одного безпрограшного варіанту для застосування у себе в будинку вентиляційних установок пропонуємо познайомитися з моделями від литовського бренду Komfovent. Компактні розміри, коефіцієнт рекуперації в 90% чим не привід придивитися до них ближче. Низькі шумові показники роботи в сукупності з невеликими габаритами не доставляють незручностей і можуть бути застосовні в будь-яких житлових приміщеннях. Вент обладнання серії Domect може бути підключено до роботи в парі з кухонним парасолькою (витяжкою), для цього виробник передбачив таку можливість в установках.

Також, для вентиляції будівель застосовують витяжні і припливні установки. Якщо в попередньому варіанті така система зібрана воєдино, то тут функціонують два окремих агрегату. Таке рішення по ефективності можна поставити десь посередині між двома попередніми варіантами. Витяжні установки часто використовують на кухнях в ресторанах і кафе. Рекуператор в цих системах не передбачений, тому застосування таких систем може влетіти в копієчку.

Теорія – добре, але практика краще!

В арсеналі наших робіт вже багато об'єктів з реалізованими системами вентиляції на базі різного устаткування і різного бюджету. Ми наведемо кілька прикладів таких об'єктів, щоб ви мали уявлення про те, якою може бути система вентиляції.

Наші останні проекти

Приклад №1. Організація загальнообмінної системи вентиляції для будинку (п. Кротошині, Львівська область)

Обмін повітря в квартирі реалізується на базі обладнання з рекуперацією тепла від німецького виробника Maico WS 320 КВ. Одна установка цієї серії забезпечує вентиляцію в двох поверхах будинку. Розміщується в технічному приміщенні. Завдяки комбінованій решітці для розподілу повітря задіяно менше простору під повітроводи. Таким чином, всі норми по вентиляції на об'єкті були враховані, а мешканці отримали здоровий мікроклімат, з можливістю економного споживання енергоресурсів.


Приклад №2. Організація загальнообмінної вентиляції в каркасному будинку (п. Безуглівка, Бориспільський р-н, Київська обл.)

Будинок з СИП-панелей добре теплоізольовані, тому вентиляція в ньому особливо важлива. Вибір припав на припливно-витяжну систему вентиляції з рекуперацією тепла Systemair Save VTC 300, яка була розміщена в топкової.

Поповерхова розводка повітроводів дала можливість забезпечити вентиляцію всіх приміщень в будинку, а високоефективний рекуператор дозволив установці економити бюджет господаря на експлуатацію обладнання.

Відео з цього об'єкта ви можете побачити нижче:


Приклад №3. Організація кліматичних систем в котеджі (П. Нові Безрадичі, КГ "Урочище Гощів")

Завдання стояло налагодити енергоефективну систему вентиляції з рекуперацією тепла в двоповерховому об'єкті. Використовували компактну і високоефективну припливно-витяжну установку з рекуператором Maico WS 470 KB.

Робоча схема для повітрообміну в котеджі: приплив в житлові кімнати (спальні і вітальня), витяжка – частково з житлових кімнат, частково з «брудних» зон (кухня, комора, санвузли, гардеробна).

Розподілення повітря відбувається через щілинні решітки з загнутими ламелями. Забір свіжого і викид забрудненого повітря відбувається завдяки комбінованої решітці Combi Grille .

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Приклад №4. Організація загальнообмінної вентиляції в приватному будинку (п. Віта Поштова, Київська обл.)

На цьому об'єкті реалізована не тільки високопродуктивна, але і енергоефективна система вентиляції приточно-витяжної типу з рекуперацією тепла і вологи Maico WS 470 KB. Загально обмінна вентиляція покриває норми по повітрообміну всього котеджу за традиційним способом розподілу повітря, про який ми писали вище. Для гаража застосували витяжний вентилятор іспанського бренду Soler&Palau TD-350/125 Silent T. Також на об'єкті виконано роботи по системам опалення, кондиціонування, водопостачання та каналізації. Більш детально дивіться на відео:

Підсумки

Вентиляція (Україна) – система, яка забезпечить вам комфорт, гарний настрій, самопочуття і здоров'я. Подбайте про мікрокліматі вашого будинку, квартири або офісу завчасно, і ви зрозумієте, що без цього жити просто неможливо. Компанія Альтер Ейр з радістю зробить повітря у вашому будинку, квартирі, офісі і в будь-яких інших приміщеннях чистим, свіжим і здоровим. До ваших послуг кращі фахівці, з величезним досвідом роботи, здатні реалізувати проект оптимально задовольняє вашим вимогам і фінансовим можливостям.

Відгуки

материал мне понравился, написано просто и понятно!

Доброго ранку! Підкажіть, а скільки часу займає реалізація такої вентиляції для будинку приблизно 200м2?

Я считаю, что такое дорогое оборудование для вентиляции не стоит покупать. Вполне хватает проветривания и обычных вентиляторов для туалета!

Дмитро, добрий день! Щоб визначитися з точними сроками краще дызнатися яку саме систему ви хочете використовувати. Але щоб сказати вам приблизно - весь проект займе до 1 месяця разом з монтажем

Светлана, здравствуйте! Инженерные системы не дешевое удовольствие, но дело в комфорте и здоровье - чистый свежий воздух во всех помещениях правильной температуры многого стоит!