Вентиляція в приватному будинку через стіну - схеми, обладнання, огляди, рішення

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст
 1. Вентиляційна установка MAICO Push Pull 45: типи, характеристики, комплектуючі
 2. Модель MAICO Push Pull 45 K
 3. Модель MAICO Push Pull 45 O
 4. Модель MAICO Push Pull 45 RC
 5. Таблиця характеристик MAICO Push Pull 45
 6. З чого складається MAICO Push Pull 45
 7. Способи використання MAICO Push Pull 45
 8. Приклад децентралізованої системи вентиляції на реалізованому об'єкті
 9. Висновок

  Облаштовуючи будинок кожна людина думає в першу чергу про затишок і комфорт. Це не тільки стильні меблі, наявність різної побутової техніки, але якісні інженерні системи. Саме грамотно спроектовані системи допомагають організувати максимально комфортні кліматичні умови в будинку.

  Система вентиляції безпосередньо відповідає за якість повітря в приміщенні. Велика кількість вуглекислого газу негативно впливає на стан людини. Від нестачі кисню з'являється сонливість, поганий настрій, загальне нездужання організму і можливо навіть розвиток деяких хвороб. Саме тому організації правильного повітрообміну необхідно приділити особливу увагу. Принцип роботи даної системи полягає в подачі чистого повітря з вулиці в житлові зони (спальні, дитячі, вітальні) і видаленні такого ж об'єму повітря з «брудних» зон (ванні кімнати, кухні, санвузли).

Вентиляційна система у приватному будинку буває двох типів:

 • природна. Найпоширеніший і бюджетний варіант, який реалізується за допомогою вікон, дверей і різних щілин і нещільностей. Цей варіант не є максимально якісним, так як в зимовий період часу провітрювання приміщення не гарантує комфортні температурні показники в кімнаті.

 • примусова. Такий спосіб вентиляції полягає в організації повітрообміну за допомогою спеціального обладнання (вентилятори, вентиляційні установки і т.д.).

  Примусова вентиляція може бути централізованою і децентралізованою. Централізована система вентиляції - це цілісний блок з усіма необхідними комплектуючими і єдиною системою управління. Найчастіше таке обладнання монтується в окремому приміщенні і здійснює повноцінний повітрообмін по всьому будинку. Наприклад, вентиляційні припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла MAICO WS 320 KB і MAICO WS 470 KB. 

  Вентиляція в приватному будинку через стіну здійснюється локально - це і є децентралізована система вентиляції. Принцип роботи, якої ідентичний першому варіанту. Головною відмінністю є те, що повітрообмін здійснюється зонально в кожному приміщенні. У кожній кімнаті необхідно встановлювати індивідуальні прилади для повноцінної вентиляції. Приклад такої системи - вентиляційна установка з рекуперацією тепла MAICO Push Pull 45 і витяжний вентилятор MAICO ER.

 

Вентиляційна установка MAICO Push Pull 45: типи, характеристики, комплектуючі

  Основними перевагами цього обладнання є невеликі габарити і можливість монтажу по закінченню ремонту, що неможливо з централізованою системою вентиляції.

MAICO Push Pull 45 виконано в трьох різних базових моделях:

 • MAICO Push Pull 45 K;
 • MAICO Push Pull 45 O;
 • MAICO Push Pull 45 RC.
push pull 45

 

Модель MAICO Push Pull 45 K

 
  Обладнання виконано з електричною заслінкою. При деактивації пристрою, заслінка автоматично закривається. Монтаж зовнішньої решітки здійснюється в отвір або укіс стіни, таким чином здійснюється повітрообмін між вулицею і приміщенням. Середній відсоток рекуперації даного пристрою становить 83,5%, такий показник вважається досить великим для такого маленького пристрою.

  Базова комплектація складається з наступних компонентів:

 • вентилятор EC;
 • керамічниий рекуператор;
 • внутрішня кришка з приводом заслінки;
 • два фільтруючих елемента.

  Повноцінну й ефективну роботу з допомогою базового комплекту здійснити неможливо. Тому слід придбати такі складові:

 • пульт керування RLS 45 K, до якого можна підключити до 6 установок;
 • втулка для монтажу PP 45 RHК;
 • зовнішня решітка PP 45 AK.


  За бажанням клієнт так само може придбати датчик вологості і датчик CO2, це максимально автоматизує роботу пристрою і нормалізує всі показники повітря в приміщенні. Варто відзначити, що пристрій MAICO PP 45 можна з легкістю впровадити в систему «Розумний будинок».

 


Модель MAICO Push Pull 45 O

 
  Ця модель виконана з ручною заслінкою і на відміну від попереднього варіанту, після виключення приладу заслінку необхідно закривати вручну. При витраті згідно ЕМ 13141-8, ефективність рекуператора становить 83,5%. Базовий комплект даної моделі ідентичний MAICO PP 45 K. Для ефективного повітрообміну потрібні також додаткові комплектуючі. Вентиляційний контролер (пульт управління) RLS 45 O дозволяє установку внутрішнього (PP 45 HYI) і зовнішніх (PP 45 CO2, PP 45 VOC) датчиків вологості. Крім того, контролер може регулювати 5 ступенів вентиляції (15/20/30/36/42 м3 / ч) і 3 робочі програми:

 • постійна витяжна вентиляція з рекуперацією тепла;
 • поперечна вентиляція;
 • автоматична робота з управлінням по датчику, за умови підключення датчика.

 

Модель MAICO Push Pull 45 RC


  Модель Push Pull 45 RC з радіоуправлінням і електричною заслінкою. Ефективність рекуператора у цій моделі ідентична попереднім - 83,5%. Для організації повноцінної роботи пристрою потрібні комплектуючі: базова модель, втулка для монтажу PP 45 RHK або PP 45 RLK, зовнішня кришка PP 45 AK, PP 45 AE або PP 45 AW, а також радіовимикач DS 45 RC, до якого можна підключити необмежену кількість пристроїв. Важливою перевагою цього обладнання є практично беззвучна робота, таким чином при продуктивності 42м3 / год, рівень шуму дорівнює 23-40 дБА.

 

Таблиця характеристик MAICO Push Pull 45

 

 

PP 45 K

PP 45 O

PP 45 RC

Максимальне споживання потужності

1,2 W / 1,7 W / 2,1 W / 2,8 W / 3,5 W

1,2 W / 1,7 W / 2,1 W / 2,8 W / 3,5 W
1,2 W / 1,7 W / 2,1 W / 2,8 W / 3,5 W

Ступінь захисту

IP 00
IP 00
IP 00

Матеріал корпусу

Пластмасса

Пластмасса

Пластмасса

Матеріал теплообмінника

Керамика

Керамика

Керамика

Розмір (ВхШхГ)

246х 246х 329
246х 246х 329
246х 246х 329

Макс. коефіцієнт ефективності рекуперації тепла згідно DIN EN 13141-8

84,3 %
84,3 %
84,3 %

Необхідний вентиляційний контролер

 

RLS 45 K / RLS 45 O 
RLS 45 O / RLS 45 K
DS 45 RC или RLS 45 K с PP 45 EO

Рівень звукового тиску

21 dB(A) / 25 dB(A) / 31 dB(A) / 35 dB(A) / 38 dB(A)
23 dB(A) / 28 dB(A) / 33 dB(A) / 37 dB(A) / 40 dB(A)
23 dB(A) / 28 dB(A) / 33 dB(A) / 37 dB(A) / 40 dB(A)

 

 

З чого складається MAICO Push Pull 45


  Для організації якісної вентиляції за допомогою установки MAICO Push Pull 45 необхідні наступні компоненти. В першу чергу - це базова модель, яка може бути трьох типів (MAICO PP 45 K, MAICO PP 45 O, MAICO PP 45 RC). Для повноцінної експлуатації пристрою необхідно також придбати додаткове обладнання.

  Пульт управління RLS 45 K підходить як до Push Pull 45 K, так і Push Pull 45 O. З таким пультом можна одночасно регулювати роботу до 6 установок, що значно спрощує управління установками по всьому будинку. З цим комплектуючим так само можна налаштувати до 5 ступенів вентиляції і вибрати найбільш комфортну програму.

Функціональне наповнення RLS 45 K складається з:

 • постійна витяжна вентиляція з рекуперацією тепла;
 • поперечна вентиляція;
 • автоматична робота по датчику;
 • інтенсивна вентиляція з обмеженням за часом;
 • обмін даними з приладами витяжної вентиляції;
 • ModBus;
 • вимикання з метою захисту;
 • налаштування через ПК / ноутбук.


  Для вентиляційної установки Push Pull 45 O підходить так само і контролер (пульт управління) RLS 45 O. За допомогою даного контролера можна регулювати ступені вентиляції та робочі програми.

  Для установки MAICO PP 45 RC підбирається радіовимикач DS 45 RC. Контролер повноцінно працює без акумулятора, що значно збільшує термін служби. Крім того, за допомогою даного радіовимикача можна управляти необмеженою кількістю пристроїв, які знаходяться в його зоні дії.

  Ще одним комплектуючим без якого неможлива повноцінна робота обладнання є втулка для монтажу PP 45 RHK. Втулка призначена для всіх модифікацій. Її довжина може становити від 500 до 800 мм.

  Зовнішня панель PP 45 AK виготовлена з міцного і надійного пластика і призначена для кінцевого монтажу для всіх моделей Push Pull 45. Завдяки вбудованому стоку конденсату, пристрій захищений від води. А оптимізована аеродинаміка панелі зводить вихреутворення до мінімуму.

 

Способи використання MAICO Push Pull 45


Децентралізовану систему вентиляції можна реалізувати двома способами:

 • поєднання Push Pull 45 і витяжного вентилятора MAICO ER;
 • використання двох приладів MAICO PP 45.


  Розглянемо перший варіант. Поєднання припливно-витяжної установки MAICO Push Pull 45 і витяжного вентилятора MAICO ER вважається стандартним і найбільш поширеним варіантом. Припливно-витяжні установки монтуються в житлових зонах (спальні, дитячі, вітальні), а витяжні вентилятори в «брудних» зонах (санвузли, кухні та ванні кімнати). Принцип роботи полягає в періодичному припливі свіжого повітря з вулиці за допомогою Push Pull 45 і видаленні відпрацьованих повітряних потоків за допомогою витяжних вентиляторів. Таким чином, коли активується вентилятор, то Push Pull працює виключно на приплив. Обладнання прив'язане до одного пульта управління, що значно спрощує експлуатацію пристроїв.

  Другий варіант полягає в монтажі двох вентиляційних установок MAICO Push Pull 45 в одній кімнаті. В результаті, один працює на приплив, другий - на видалення повітря і навпаки. Пристрої так само прив'язані до одного пульта управління для зручного регулювання роботи.

 

Приклад децентралізованої системи вентиляції на реалізованому об'єкті в с. Чайки, вул. Лобановського.

  На схемі ми бачимо приклад реалізованої децентралізованої системи вентиляції в котеджі. Для організації ефективного повітрообміну використовувалося поєднання припливно-витяжних установок з рекуперацією тепла MAICO PP 45 K і витяжних вентиляторів MAICO ER 60 VZC і MAICO ER 60 H.

 

Система вентиляции на объекте

 

  Припливно-витяжні установки MAICO Push Pull 45 K з електричної заслінкою змонтовані в житлових зонах і забезпечують приміщення чистим повітрям. Витяжні вентилятори MAICO ER 60 VZC з вбудованим таймером і MAICO ER 60 H з датчиком вологості були встановлені в «брудних» зонах, а саме санвузли, ванні і кухня і призначені для видалення відпрацьованого повітря з приміщення.

 

Наші останні проекти

Висновок

  Якісна система вентиляції нерозривно пов'язана зі здоров'ям мешканців. Так як саме через нестачу кисню погіршується самопочуття і надалі можуть з'явитися різні хвороби. Існує два види примусової вентиляції: централізована і децентралізована (вентиляція через стіну).

  Організація децентралізованої системи можлива за допомогою приточно-витяжних установок з рекуперацією тепла MAICO PP 45. Основною перевагою яких є компактні габарити і можливість монтажу по закінченню ремонтних робіт. Існує три базові моделі Push Pull 45:

 • MAICO Push Pull 45 K (з електричною заслінкою);
 • MAICO Push Pull 45 O (з ручною заслінкою);
 • MAICO Push Pull 45 RC (з радіоуправлінням і електричною заслінкою).
  Використовуватися вони можуть як в парі, так і в поєднанні з витяжними вентиляторами MAICO ER. У другому варіанті одна установка працює на приплив повітря в житлові зони, а вентилятор - на видалення відпрацьованих повітряних потоків з ванної кімнати, санвузли або кухні.

Відгуки

Отличный материал! Столкнулись с проблемой, что ремонт уже сделан, а вот о системе вентиляции подумали поздно. Из этой статьи узнали о подходящем для нас решении. Спасибо большое за информацию.