Монтаж водопостачання, опалення та каналізації

Правильне проєктування згідно з документацією
Підбір якісного обладнання
Досвідчені бригади монтажників
Гарантія якості виконаних робіт

Одним з основних вимог до дому перед запуском в експлуатацію, є реалізація базових інженерних систем. Це водопостачання, каналізація та опалення. Ефективність роботи залежить від багатьох факторів:

 • правильне проєктування;
 • якісне обладнання;
 • висококваліфікований монтаж.

Тому до кожного з цих етапів необхідно підійти з особливою увагою і скористатися послугами перевірених і надійних інженерних компаній.

Типи монтажних робіт

Водопостачання

Система водопостачання - це запорука комфорту в будинку. На даний момент вода є необхідним атрибутом для безлічі цілей (харчова, гігієнічна, побутова і т.д.). Тому водопровід є в кожному будинку, як в житловому, так і в комерційному та промисловому.

Система водопостачання буває двох типів - централізована (міська) і автономна. Міський водопровід поширене явище для багатоквартирних будинків. Принцип роботи полягає в постачанні будинку або квартири водою з міської системи водопостачання.

Автономна система водопостачання найбільш поширена в приватних будинках, котеджах і дачах. Реалізується подача води за допомогою насоса зі свердловини або колодязя. Колодязь використовувати не рекомендується через гігієнічнї міркування. Тому свердловини - це перевірений і безпечний варіант. Її глибина повинна становити мінімум 60 метрів. Вода зі свердловини качається насосом і потім надходить в розширювальний бак, після чого йде безпосереднє поширення води по будинку за допомогою трубопроводів.

Креслення системи опалення та насосної станції

​​Обладнання

Для реалізації автономного водопостачання будинку використовується певне обладнання. Основне - це труби. Найчастіше використовуються труби із зшитого поліетилену, це обумовлено високою пластичністю, стійкістю до високих температур і різних навантажень, а також простим монтажем. Для запобігання потопу і протікання, через виникнення різних поломок використовується система антипотоп Нептун. Вона блокує надходження води при найменшому протіканні. Також важливим складовим автономної системи водопостачання вважається система водоочистки, яка очищає воду від заліза, сірководню, жорсткості і різних запахів, в результаті роблячи воду придатною для використання. Допоміжним обладнанням є: гребінки, фітинги, пристрої для підігріву води та крани.

Монтаж

Перед початком роботи, монтажна організація повинна отримати від інженера креслення, в яких будуть вказані чітке трасування трубопроводів, розгортки з розташуванням сантехнічного обладнання, висновки води з прив'язками від стін, і від підлоги. Монтажна організація повинна розуміти куди необхідно провести водорозеткі, де повинні бути встановлені змішувачі, інсталяції, ванни і т.д. Розташування труб в першу чергу залежить від специфіки будівлі. Монтаж можна проводити як в стягуванні підлоги по периметру, так і в штробі в стіні. Обов'язковою умовою є, то що труби обов'язково повинні монтуватися в утеплювачі, для того, щоб холодна труба не конденсувалась, а гаряча - не віддавала своє тепло стінам і іншим конструкціям. 

Для розгалуження труб, поворотів і переходу на інший діаметр використовуються фітинги. Основне обладнання для подачі і перекриття води найчастіше монтується в котельні або іншому підсобному приміщенні. Таким чином, ховаються всі об'ємні комплектуючі і не псують дизайн інтер'єру будинку.

Каналізація

Система каналізації - така ж важлива складова будинку, як і водопостачання. Реалізацію цих інженерних систем необхідно починати з проектування ще на етапі будівництва житла.

Каналізація буває двох типів: зовнішня і внутрішня. Зовнішня система каналізації складається з труб, насосів та іншого обладнання, що знаходиться поза зоною будівлі. Внутрішня система знаходиться безпосередньо в будівлі і складається з трубопроводу, ревізій, сифонів тощо.
Проєктування каналізації в квартирі

Обладнання

Для внутрішньої системи каналізації використовується різне обладнання. Однією з головних складових вважаються труби, які бувають двох типів:

 1. Чавунні. Такі труби стійкі до сильних навантажень, міцні, мають високу пластичність і підвищений термін служби. З недоліків можна виділити: шорстку внутрішню поверхню, висока маса і ціна.
 2. Пластикові. Ці труби більш поширений варіант і частіше використовуються в організації системи каналізації, це обумовлено високою пропускною спроможністю, використанням міцних і надійних матеріалів, невеликою вагою і такі труби не піддаються корозії. Недоліком вважається низька термостійкість.

Пластикові труби в свою чергу діляться на:

 • ПВХ (з полівінілхлориду);
 • ПП (з поліпропілену);
 • гофровані труби.

Найчастіше для внутрішньої системи каналізації використовуються труби з поліпропілену. Монтуються труби діаметрами до 110 мм. Труби діаметром 32 мм призначені для дренажу від кондиціонерів, вентиляційних установок і т.д. Діаметр 50 мм призначений для відводу стічних вод від умивальників, ванн, душових кабін і т.д. Діаметр 110 мм використовується виключно для унітазу.

Ревізія - необхідна вимога для труб, так як на поворотах і важко прохідних місцях можливі засмічення. Ревізія - це щільно закритий отвір в трубі, через яке усуваються засмічення.

Обладнання, яке запобігає розповсюдженню неприємних запахів називається сифон. Трап - це пристрій для стічної системи каналізації, його функціонал полягає в прийомі і відведенні води в каналізацію.

Монтаж

У будинку труби можуть монтуватися різними способами. Одним з варіантів є зашивання трубопроводу в стіни з гіпсокартону. Якщо специфіка приміщення не дозволяє реалізацію системи таким способом, труби прокладаються в штробі в стіні. Найчастіше це труби діаметром 50 мм, перехід на 110 діаметр здійснюється безпосередньо перед унітазом. Це обумовлено практичністю, особливостями сантехнічного обладнання.

У квартирі монтаж здійснюється простіше. У стандартних плануваннях все сантехнічне обладнання розташоване на одній стіні. Ванну з умивальником з'єднує труба діаметром 50 мм, від умивальника до унітазу так само прокладається така ж труба, після чого здійснюється перехід на 110 діаметр. Унітаз встановлюється з того боку, де знаходиться каналізаційний стояк. Таким чином зменшується довжина труби діаметром 110 мм. Важливим компонентом системи каналізації є фановий стояк. Його основне призначення - видалення неприємного запаху. Фанові стояки повинні встановлюватися вертикально і виходити у гору, в квартирах вони вже передбачені забудовником.

Опалення

Опалення - необхідна інженерна система в холодний період часу. Для реалізації даної інженерної системи необхідне джерело тепла в якості якого можуть виступати:

 • котли (традиційна система опалення);
 • теплові насоси (повітряні, геотермальні);
 • сонячні колектори.

Монтаж

​Монтаж системи опалення вимагає особливої уваги і зусиль. Кожен вид теплоносія встановлюється особливим способом, про який розповімо нище.​

Обв'язка котельні

​Котельня - це приміщення в якому розміщені всі необхідні базові елементи системи опалення. Котельні складаються з:

 • Котла (будь-якого типу);
 • Теплового насоса;
 • Гідравлічної стрілки і розподільного контролера;
 • Насосних груп;
 • Розширювальних баків;
 • Бака гарячого водопостачання;
 • Запірної арматури та інших комплектуючих.
В котельні можуть встановлюватися котли абсолютно різних типів (газові, твердопаливні та електричний). Монтаж кожного з них відрізняється від попереднього, тому подібні роботи варто проводити виключно з професіоналом. Що стосується приватного будинку, то рекомендується монтаж котла біля зовнішньої стіни, це обумовлено більш якісним і зручним видаленням продуктів горіння через димохід. Для того, щоб продовжити роботу теплообмінника і циркуляційного насоса, на введенні води краще ставити фільтри попереднього очищення.

Відмінності однотрубної і двотрубної систем опалення

Гідравлічна стрілка потрібна для того, що б здійснювати гідравлічну балансування між котельним і споживчим контуром і встановлюється стрілка на стіну. Після неї відразу монтується розподільний колектор. Теплові насоси бувають чотирьох видів і кожен з них відрізняється потужністю і ефективністю, так само вони відрізняються і способом монтажу. Більш складним є тепловий насос «вода-вода», так як для нього необхідно провести багато земельних робіт.

Особливості монтажу різних джерел тепла

Котли

Котли є найпоширенішим способом організації системи опалення. Вони діляться на кілька типів, в залежності від використовуваного палива. Котли бувають:​

 • Газові. Зручний і ефективний спосіб обігріву приміщення. Для них характерні високі показники продуктивності, економічність, невеликі габарити і стильний дизайн. Варто враховувати, що установка газових котлів можлива не у всіх приміщеннях, а лише там, де проведена газова магістраль, є природна вентиляція і т.д.
 • Електричні. Так само є популярним видом котлів. Вони ефективні і мають сучасний лаконічні дизайн, зручні в управлінні і цей вид устаткування можна монтувати в будь-якому приміщенні. Важливо враховувати, що раціональне і економне використання електричного котла, можна назвати за умови оформлення спеціальних тарифів на електрику.
 • Твердопаливні. Такі котли мають найнижчий ККД серед своїх аналогів. При цьому вони більш габаритні і для обігріву використовується тверде паливо. Для більш ефективної, якісної і довгострокової роботи котла паливо має зберігатися в певних умовах, бажано в окремому приміщенні. Тому твердопаливні котли переважно встановлюються в приватних будинках, котеджах і дачах.

Теплові насоси

Для такої системи опалення використовується не паливо, а природні джерела тепла, а саме повітря, земля, вода. Такий спосіб набирає все більше популярності.

Теплові насоси вважаються ще одним видом екологічного способу опалення. Вони бувають таких видів:

 • повітря-вода;
 • вода-вода;
 • повітря-повітря;
 • грунт-вода.

Для теплових насосів характерний тривалий термін служби, економічність, безпека і екологічність. Крім того, теплові насоси легко можна впровадити в будь-яку опалювальну систему.

Сонячні колектори

Ще одним джерелом тепла є сонячні колектори. Цей пристрій призначений для збору сонячної теплової енергії. Головною відмінністю від сонячних батарей вважається те, що батареї виробляють електрику, а колектори - нагрівання матеріалу-теплоносія.

Існує кілька основних типів сонячних колекторів:

 • плоскі;
 • вакуумні.

Система тепла підлога й радіатори

В умовах українського клімату, тепла підлога найчастіше використовується як додаткове джерело тепла. Він призначений для рівномірного розподілу тепла в приміщенні, таким чином більше не буде проблеми з конвекційним розшаруванням повітряних мас в приміщенні.

Тепла підлога буває двох видів:

 • електрична;
 • водяна.

Водяна тепла підлога вважається більш ефективним і економічним рішенням. І на відміну від електричної в ньому відсутні шкідливі випромінювання, які можуть негативно вплинути на здоров'я людини. Основним джерелом розсіювання тепла в приміщенні є радіатори. Конструкційно радіатор - це прилад, який складається з декількох секцій з внутрішніми каналами, по яких циркулює вода. Монтуються радіатори під вікнами, для того, щоб блокувати прохолодне повітря теплом випромінюваним з радіатора.

Розводка від котла труб до радіаторів може бути:

 • однотрубна;
 • двотрубна;
 • променева.

Система водяна тепла підлога

Важливим фактором у роботі опалювальної системи є не тільки підрахунок теплових втрат і грамотний проект, але і професійний монтаж. Основною умовою при монтажі теплої підлоги є правильне розміщення труб, укладання теплоізоляції і відповідність товщини і якості покриття. Непрофесійний монтаж призводить до неправильної роботи системи. Важливим аспектом так само є опресовування системи, що гарантує герметичність і безпеку експлуатації.

Бойлери

Тарифи на гарячу воду і регулярні перебої і відключення, роблять все більш популярним таке обладнання як електричний бойлер. Це пристрій, який забезпечує споживача гарячою водою через підключення до загальної системи водопостачання.

Монтаж електричного бойлера ділиться на кілька етапів:

 1. Розгляд особливостей приміщення, прорахунок вартості монтажу і підбір спеціального обладнання;
 2. Безпосередня установка бойлера;
 3. Установка зворотного клапана;
 4. Монтаж кранів;
 5. Підключення бойлера до мережі.
Чому ми?
01
РЕАЛІЗАЦІЯ СИСТЕМИ "ПІД КЛЮЧ"

Здійснюємо повний процес реалізації кліматичної системи - від створення концепції до монтажу і сервісу.

02
КОМПЛЕКСНИЙ ПІДХІД ДО КЛІМАТУ

Наші фахівці реалізують всі основні кліматичні системи в будинку - від вентиляції до автоматизації.

03
ДОСВІД РОБОТИ БІЛЬШЕ 12 РОКІВ

Надаємо інженерні послуги з 2008 року, але ніколи не зупиняємося. Щороку - нові технології та пропозиції.

04
ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД

Забезпечуємо повний технічний контроль інженерних систем на об'єкті - для клієнтів і суміжних організацій.

ВИСНОВОК

Кожна інженерна система виконує важливу функцію в організації комфорту в приміщенні. Для повноцінної і ефективної роботи необхідно продумати всі етапи реалізації систем, починаючи від проектування, закінчуючи підбором обладнання та монтажними роботами. У монтажі водопостачання, опалення та каналізації є безліч нюансів і правил для повноцінної роботи тому не варто проводити його самостійно.

Наші проєкти

Краще підтвердження нашого професіоналізму - реалізовані об'єкти

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

 • Вітальня
 • Ванна кімната
 • Міні-котельня - 1
 • Міні-котельня - 2
Двощілинний лінійний дифузор TROX

Канальний кондиціонер Daikin FDXM 35F

Бойлер непрямого нагріву Drazice ОКСЕ

Електричний котел Vaillant Eloblock

Розширювальний бак Zilmet

Рефайнер Ecowater - система пом'якшення і фільтрації води

Комплекс інженерних систем в квартирі царської будови, вул. Липська, м. Київ

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Розподільна гребінка Uponor

Насосна група Meibes

Насос Grundfos UPS 25/6

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Насосна група Meibes

Мідні труби системи опалення

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Шумоглушники для повітроводів

Лінійний стельовий дифузор TROX

Каучукова ізоляція на повітроводи

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Особливості монтажу опалювальних систем: водяна тепла підлога.
Автор запису
Особливості монтажу і сервісу систем водопостачання та каналізації
Автор запису
Реалізація опалення, водопостачання та каналізації у будинку (Зелений Бор)
Автор запису
Хочете відчути роботу клімат-систем?

Залишайте заявку і відвідайте наш шоу-рум, де встановлені всі інженерні системи і ви зможете наочно оцінити їх роботу до замовлення.

Етапи реалізації проєкту

Ми вибудували процес, який гарантує результат
 • Консультація
 • Комерційна пропозиція
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перша зустріч проходить в нашому шоу-румі і триває 1-1,5 години. Ми обговорюємо ваші побажання, особливості об'єкта і рентабельність того чи іншого рішення. Показуємо, як працює обладнання, реалізоване в офісі – ви будете мати наочне уявлення про впроваджувані інженерні системи, їх ефективність та ергономічність.

02
Комерційна пропозиція

Комерційна пропозиція

Ви отримуєте техніко-економічний розрахунок і зроблену на його підставі комерційну пропозицію. У неї також входить кошторис по обладнанню та обв'язки - з самого початку ви будете мати правильне уявлення про бюджет. Фінальна вартість після складання проєкту може змінитися в рамках 15% в більшу або меншу сторону.

03
Проєктування

Проєктування

Після узгодження комерційної пропозиції клієнт вносить 10% передоплати від загальної суми. Ми починаємо проєктування інженерних систем. Розроблений проєкт узгоджується з клієнтом, за необхідності вносяться правки. Потім проєкт затверджується обома сторонами в письмовій формі. Ви отримуєте повний пакет проєктних документів.

04
Монтаж систем

Монтаж систем

Ми доставляємо і монтуємо все необхідне обладнання. Ефективно інтегруємо його з іншими системами та інтер'єрними рішеннями. Проводимо пусконалагоджувальні роботи. Фінальний запуск інженерної системи відбувається в присутності вас і головного інженера, щоб ви переконалися в коректній роботі всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Здійснюємо гарантійне і післягарантійне обслуговування інженерних систем - протягом всього терміну їх експлуатації. Чистимо і міняємо фільтри, комплектуючі. За бажанням клієнта можемо модифікувати систему або оптимізувати її з метою зміни продуктивності або економії ресурсів.

Вартість монтажу

Вартість монтажу базових інженерних систем в ТОВ "Альтер Ейр"

Вартість монтажу залежить від багатьох параметрів, в першу чергу - це тип приміщення. Варто відзначити, ми подаємо лише деякі ціни на монтаж, які не включають монтаж сантехніки.

Вартість систем опалення

Установка котла газового підлогового
шт.
2 000 грн
Установка котла електричного навісного
шт.
2 000 грн
Установка твердопаливного котла
шт.
від 4 000 грн
Установка бойлера непрямого нагріву до 200 л.
шт.
1 500 грн
Установка бойлера непрямого нагріву понад 200 л.
шт.
2 000 грн
Монтаж теплового насоса повітря-вода
шт.
від 5 000 грн
Монтаж радіатора 11 і 22 тип до 1200
шт.
2 000 грн
Монтаж радіатора 22 і 33 тип від 1200
шт.
3 000 грн
Установка всерединупідлогового конвектору до 2м
шт.
3 400 грн
Монтаж сталевих конвекторів вбудованих в підлогу до 3 м
шт.
3 999 грн
Монтаж електричної теплої підлоги для мокрих зон
м2
225 грн
Монтаж електричної теплої підлоги для житлових зон
м2
170 грн

Вартість систем водопостачання та каналізації

Монтаж труби каналізаційної внутрішньої MAGNAPLAST
32х1.8х2000 мм 1 шт.
250 грн
Монтаж коліна внутр. MAGNAPLAST
32/87" 1 шт.
40 грн
Монтаж системи антипотоп Neptun (кран з електроприводом)
шт.
400 грн
Монтаж контролера Neptun
шт.
600 грн
Монтаж датчика контролю протікання води Neptun
шт.
200 грн
Монтаж фанів стояка
поверх
700 грн
Монтаж сифона мийки
шт.
400 грн
Монтажна точка (холодна, гаряча вода, каналізація)
шт.
2 000 грн
Монтаж труби із зшитого поліетилену в ізоляції д 40мм
PN 6/10
200 грн
Труба каналізаційна д110
шт.
250 грн
Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

Замовте монтаж інженерних систем

Подбайте про здоров'я та комфорт своєї сім'ї

Відгуки і питання
Відгуки відсутні