Ремонт у будинку чи квартирі – відповідальний захід, до якого слід готуватися заздалегідь. В наш час все ще досить популярним є термін "євроремонт", під яким різні люди мають на увазі зовсім різні речі. Для когось "євроремонт" обмежується простими косметичними маніпуляціями, такими як заміна шпалер та перекладка паркету. Для інших "євроремонт" – це повноцінна переробка житлового простору, що включає покращення конструктиву та оновлення інженерних систем. Що ж таке "євроремонт" насправді? Давайте розберемося в цьому питанні, а також обговоримо, як створити ідеальний проєкт майбутнього житлового простору та які етапи охопити.
Тридцять років тому приставка "євро" означала обшивку стін і стель гіпсокартоном, в результаті якої житло набувало свіжого та акуратного вигляду. Але сьогодні гіпсокартон – звичайна справа, яка не має нічого спільного із актуальними європейськими стандартами. Жителі розвинених держав уже давно ставлять у пріоритеті комфорт проживання, а головне – енергоефективність приміщення, що дозволяє заощаджувати на оплаті комунальних рахунків.
Тому ми, говорячи про євроремонт, матимемо на увазі не просто красу кімнат, а капітальну зміну житлового простору, спрямовану на підвищення енергоефективності, використання передових інженерних систем, а також їхню інтеграцію в дизайн інтер'єру.
Як ми вже сказали, сучасний європейський будинок насамперед енергоефективний. Цей термін передбачає правильно зроблений конструктив, що забезпечує мінімальні тепло- та холодовтрати, тобто максимально герметичний.
Що таке коректний конструктив, який відповідає сучасним європейським стандартам? Це:
Дотримуючись цих правил, ви можете створити конструктив для вашої енергоефективної будівлі.
Тут важливо відзначити, що в даному випадку євроремонт для будинку та квартири буде відрізнятися. Якщо в будинку ви можете внести зміни до конструктиву, переутепливши стіни та покрівлю, то в квартирі такі трансформації зробити не вийде. Максимум, що ви зможете покращити в апартаментах – замінити склопакети більш якісними. Втім, як правило, у квартири тепловтрати завжди менше, оскільки знизу і зверху знаходяться квартири сусідів, а значить тепло не йде через підлогу і стелю.
Але навіть коли конструктив вашого житла буде відповідати високим європейським стандартам енергоефективності, на цьому євроремонт не закінчиться. Далі потрібно звернути увагу до інженерні комунікації.
Інженерні системи дуже важливі для створення європейського ремонту, що передбачає комфорт та енергоефективність. Відсутність певного обладнання або ж неправильно підібрані пристрої можуть повністю нівелювати всі старання реорганізації конструктиву.
Розгляньмо все по порядку.
Встановлення системи вентиляції з рекуперацією – один із головних етапів будь-якого якісного євроремонту. На це є кілька причин.
Ми вже згадували, що енергоефективний будинок – це герметичний будинок. Відповідно, природна вентиляція (або інфільтрація) через щілини та нещільності конструкцій, яка була у старих радянських будівлях, стає просто неможливою. У будинку накопичуватимуться вуглекислий газ і волога, що призведе до поганого самопочуття мешканців та псування свіжого, після євроремонту, інтер'єру.
Ви можете заперечити, що в такому випадку можна просто провітрити кімнати, відчинивши вікна. Але цього робити категорично не можна – через них до будинку потрапить холод чи тепло (залежно від погоди за вікном), які перевантажуватимуть системи опалення та кондиціювання відповідно, вдвічі скорочуючи отриману енергоефективність. "Бонусом" у квартиру або будинок потраплятимуть пил, комахи, алергени, запахи та шуми з вулиці. Саме тому приплив свіжого повітря повинна здійснювати вентустановка, яка може очистити і нагріти повітря, що подається.
Нагрівання повітря може здійснювати ТЕН, встановлений у вентиляційну систему, але таке обладнання споживає дуже багато електроенергії. Тому європейські стандарти передбачають наявність системи рекуперації у вентустановці.
Рекуператор – це теплообмінник, який захоплює теплову енергію витяжного повітря та передає її на приплив свіжого. Таким чином, на нагрівання потоку, що надходить, не витрачається багато електроенергії, а холодонадходження з вулиці значно зменшуються.
Рекуператори, через принцип своєї роботи, встановлюються лише у припливно-витяжному вентиляційному обладнанні. В ідеалі це має бути центральна установка, яка подаватиме та забиратиме повітря через повітроводи. Чисте повітря надходить у житлові приміщення, а виводиться із санвузлів, кухні, вбиральні та інших так званих брудних зон.
Ще одна перевага такого рішення – відсутність потреби у вентканалах, які б викидали тепле повітря на вулицю.
Таким чином, припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією – мастхев для енергоефективного будинку, і це потрібно враховувати під час планування євроремонту.
Якщо ваш євроремонт справді "євро", то необхідно подбати про правильну систему опалення. Ми вже згадували, що в енергоефективних будинках опалення має здійснюватися за допомогою теплої підлоги, яка займе 100% площі. Вони не тільки забезпечують комфорт, але також є низькотемпературною системою, що сприяє економії, і мають інертність, тобто довго остигають.
Для теплої підлоги необхідно підібрати правильне джерело тепла. Це може бути електрокотел (але він дуже дорогий в експлуатації), конденсаційний газовий котел (має високий ККД).
Але найкращим рішенням вважається тепловий насос, який може забезпечувати не лише опалення та гаряче водопостачання, а й кондиціювання житла. Для цього необхідно встановити фанкойли, які відповідатимуть за процес охолодження, а також за додаткове опалення у дуже морозні дні. До того ж, фанкойли мають вишуканий дизайн, який відмінно впишеться в будь-який євроремонт.
Теплові насоси працюють на низькотемпературну систему опалення (що є обов'язковим для енергоефективного будинку), і мають високі показники COP та EER, що демонструють відношення витраченої електроенергії до отриманої теплової та холодильної енергії відповідно. Грубо кажучи, теплові насоси споживають досить мало електрики, щоб обігріти чи охолодити ваш будинок.
Оскільки євроремонт у будинку чи квартирі має забезпечити не лише енергоефективність, а й комфорт, важливо подбати і про інші комунікації. Під час проведення євроремонту багато хто воліє замінити системи водопостачання та каналізації, щоб уникнути неприємних ситуацій у майбутньому.
Красива та якісна сантехніка, зручна та енергоефективна побутова техніка – це все про євроремонт. Одним із важливих сучасних рішень також є система водоочищення. Якісні фільтри можуть зробити воду м'якою, позбавленою запаху хлору та надлишків заліза. Такий підхід дозволить вам краще дбати про стан шкіри та волосся, а також допоможе зберегти зовнішній вигляд дорогої сантехніки та продовжити термін експлуатації пральної та посудомийної машин, бойлера.
При проведенні євроремонту багато хто замовляє встановлення зворотного осмосу, який дозволить питній воді литися прямо з під крану.
Також під час проведення євроремонту можна інтегрувати систему “розумний дім” чи інші рішення з автоматизації. Загалом політ фантазії може обмежити тільки бюджет, який ви плануєте витратити на свій комфорт в даний момент.
Бюджет – це перше, що ви маєте розпланувати на етапі підготовки до євроремонту. Від бюджету відштовхуватимуться компанії, які проєктуватимуть конструктивні зміни, інженерні рішення, а також дизайн.
Якщо ви запланували грандіозні зміни для вашого будинку чи квартири, не обійтися без проєктування. Для цього варто звернутися до фахівців, причому для кожного етапу доведеться знайти відповідну компанію.
Конструктивом вашої будівлі повинні займатися архітектори, опаленням, вентиляцією та іншими системами – інженерна компанія, дизайн-проект слід довірити відповідній фірмі.
Важливо! Усі компанії, які займатимуться проєктом євроремонту, мають діяти спільно. При проєктуванні конструктивних змін важливо спілкуватися з інженерами, які займаються кліматичними системами. При створенні схем інженерних комунікацій фахівцям обов'язково потрібно бути на зв'язку з дизайнером, який зможе грамотно інтегрувати всі системи в інтер'єр. Працюючи окремо один від одного, фахівці ніколи не зможуть вам надати комфортний і функціональний результат.
У результаті ви матимете на руках великий пакет документів, який включатиме всі найменші нюанси майбутнього житла.
Ця документація надається монтажним компаніям, які займатимуться реалізацією євроремонту. На об'єкті повинні бути присутніми фахівці, які стежитимуть за правильним впровадженням змін конструктиву, встановленням інженерних систем, реалізацією дизайнерських рішень.
Фахівці з монтажу повинні досконало дотримуватись проєктної документації, без жодних відхилень. У такому разі ваш євроремонт увінчається успіхом.
Євроремонт – це давно не тільки гіпсокартонні стіни та новенький гарнітур на кухні. Європейські фахівці з кожним днем вигадують все більше рішень для створення комфортного, красивого та енергоефективного житлового простору.
Якщо ваша мета – не просто освіжити інтер'єр, а й якісно покращити своє проживання, зверніться до фахівців, які створять проєкт сучасного європейського житла. Зверніть увагу на конструктив вашої будівлі, інженерні системи, і вже в останню чергу на дизайн кімнат. З більшістю питань вам завжди може допомогти інженерна компанія Альтер Ейр – звертайтеся за консультацією, щоб розпочати плідну співпрацю.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник