Грибок у ванній не тільки псує зовнішній вигляд інтер'єру та предмети, але також загрожує мешканцям будинку чи квартири.
Позбавлятися плісняви чи ні — то питання не повинно стояти. Скоріше потрібно говорити про те, що її викликає і як позбавитися грибка у ванній.
Про це й поговоримо далі.
Головна небезпека грибка – це шкода вашому здоров'ю. Чим довше пліснява знаходиться в будинку — тим більше вона загрожує самопочуттю.
Зокрема, грибок може викликати проблеми з:
Також пліснява негативно впливає на оздоблення, меблі, предмети інтер'єру. Ну і, звичайно, не можна забувати про те, що грибок у будинку стрімко поширюється. І якщо зараз ви не розберетеся, як прибрати плісняву у ванній, то незабаром вам доведеться зіткнутися з нею в інших кімнатах.
Як не дивно, поява плісняви в будинку чи квартирі (за умови, що раніше її не було) може бути пов'язана із пластиковими вікнами.
Склопакети забезпечують герметичність (чого в радянських квартирах та ремонтах не було), природна тяга відсутня, а звідси виникнення конденсату — адже волога не може зникнути сама собою.
Встановлення витяжного вентилятора у цій ситуації не рятує, оскільки не забезпечує повноцінного повітрообміну.
Зазначимо, що проблема високої вологості притаманна також іншим технічним приміщенням, інколи навіть житловим кімнатам (наприклад, у кутових квартирах).
Далі розберемо тему вентиляції та інших причин цвілі докладніше.
Відсутність вентиляції — це шлях до того, що у вашому житлі з'являться і накопичуватимуться проблеми.
По-перше, природна вентиляція (тобто постійне провітрювання) призводить до того, що ви запускаєте в будинок холод взимку і спеку влітку. Рахунки на опалення та кондиціювання зростають.
По-друге, перепади температур, що виникають у такій ситуації, згубно впливають на вологість. Випадає конденсат, від якого багато проблем.
Крім цього, природна вентиляція погано справляється з виведенням вологи (чесно кажучи, з подачею свіжого повітря вона теж не справляється).
Висновок — не хочете, щоб у будинку з'явилася пліснява — почніть із повноцінної припливно-витяжної вентиляції у кожній кімнаті.
Напевно, не треба нікому доводити, що підвищена вологість – основна причина утворення цвілі.
Тоді як прибрати плісняву у ванній, де вологість виникає постійно? Для цього можна встановити витяжний вентилятор із датчиком вологості. Він працюватиме доти, доки гідростат не зафіксує оптимальний показник вологи в кімнаті.
Відповідь – ні, це міф. Не потрібно плутати вологість і відсутність сонячних променів, це не одне й те саме.
Нестача опалення може спричинити формування грибка на погано ізольованій стіні. Механізм такий: холод проходить через стіну, зустрічається із теплом, утворюється конденсат. Конструктиви під впливом постійної вологості гниють та утворюється грибок.
Як боротися з пліснявою у ванній кімнаті, яка з'явилася через це?
Рішення – теплоізоляція та додаткове опалення
У щілинах у стінах, між стінами та профілями ванних може накопичуватися волога. Як наслідок, в цих місцях може розмножуватися пліснява.
Вихід (якщо це ще не стало причиною грибка) — регулярне прибирання хімічними засобами (особливо стиків та швів), ремонт щілин, там де це потрібно і можливо.
Які види грибка зустрічаються у квартирах?
Найпоширеніша — чорна пліснява. Чорні, темно-сірі плями з'являються на стінах, кутах тощо. Вона небезпечна, як і інші види грибка.
Біла пліснява на вигляд схожа на сіль. Зазвичай її можна побачити на дерев'яній обробці, дверях, рамах, меблях. Іноді білий грибок з'являється на рослинах і помітний на ґрунті.
Синя пліснява також з'являється на дерев'яних предметах та оздобленні (зазвичай з хвойних порід). Сірі, синюваті плями мають властивість швидко поширюватися.
Чим раніше ви виявите плісняву в будинку — тим швидше зможете її вбити. Ось вірні ознаки того, що грибок з'явився.
Як позбутися плісняви у ванній чи іншій кімнаті?
Алгоритм дій такий:
Далі поговоримо докладніше про те, як знищити раз і назавжди.
Без правильної вентиляції пліснява з'являтиметься знову.
Яка буває вентиляція і який варіант кращий?
1. Природна вентиляція — повітря надходить у житлові приміщення через вікно, а виводиться через стандартні ґратки у ванній кімнаті, що зовсім не ефективно. Якщо у вас немає можливості забезпечити повноцінну припливно-витяжну вентиляцію, відкрите вікно можна комбінувати з витяжними вентиляторами у ванній, що дозволить трохи краще боротися з вологою.
2. Припливна + витяжна вентиляція може реалізовуватись бризерами або припливними клапанами.
Крім припливних установок у такій системі ставляться витяжні вентилятори, зазвичай двошвидкісні.
3. Децентралізована система вентиляції. У «брудних зонах» (ванних, на кухні, у санвузлах, вбиральні) ставляться витяжні вентилятори, у «чистих» (житлових кімнатах) — побутові рекуператори (вони й подають, і забирають повітря, і здійснюють рекуперацію).
4. Децентралізована система з розведенням повітроводів від Meltem. Якщо в попередньому варіанті потрібно ставити рекуператор у кожну кімнату в чистій зоні, то одна установка завдяки розводці може обслуговувати кілька приміщень.
5. Централізована система вентиляції. Одна потужна установка забезпечує забір та подачу повітря, а також рекуперацію.
6. Централізована система з позонним контролем CO₂ та змінною подачею повітря. Розробка компанії Jablotron на основі VAV-клапанів.
Будь-який варіант може забезпечити повноцінний повітрообмін та нормальну вологість у будинку.
Як прибрати грибок у ванній, якщо сантехніка встановлена з порушеннями й уже вражена пліснявою? Насамперед замінити чи відремонтувати те обладнання, яке стає причиною формування грибка. Ремонт може включати закладення щілин, швів, стиків.
Цей метод — про те, як видалити цвіль у ванній, але не її наслідки. При цьому окремі кошти дійсно досить ефективні.
Як видалити грибок у ванній радикальними методами?
По суті, таке механічне видалення передбачає заміну уражених грибком поверхонь та обладнання. Це дороге, складне, але іноді у важких випадках єдине рішення.
Чим можна забрати грибок в домашніх умовах? Серед народних засобів проти грибка називають перекис водню, соду, оцет, олії тощо. Їхня ефективність під великим питанням.
Вас затопили? Під час потопів вода проникає туди, де її раніше не було.
Як прибрати цвіль у ванній після таких неприємних випадків?
Головні правила досить прості.
Після усунення причин виникнення грибка ви можете зробити наступні способи:
1. Запросити фахівців для проведення іонізації.
2. Провести збирання з хімічними засобами (не забудьте очистити плитку від засобів).
Як вивести плісняву у ванній на стелі? Місцезнаходження грибка — основна проблема, але все одно спочатку потрібно з'ясувати й усунути причини появи грибка. Далі робимо таке:
Алгоритм довгострокового усунення грибка (краще для цього запросити спеціалістів).
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Раиса
Спасибо большое за материал. На самом деле грибок в ванной - это огромная проблема. У вас очень много полезной информации.
Мария
Когда купили квартиру, начали делать ремонт и сразу установили вытяжной вентилятор Elicent. Никаких проблем с плесенью и грибком у нас нет до сих пор!
Боговолова Мария
Alter Air, спасибо за советы и рекомендации, для меня, как для домовладелицы, эта информация была особенно ценной, она в действительности помогла мне понять потенциальную опасность появления плесени в моей ванной и дала практические шаги, которые нужно предпринять, чтобы предотвратить это. Честно сказать, многое я уже знала, но подчеркнуть для себя что-то новое, не будет лишним, тем более если это касается безопасности моей семьи.
Команда Alter Air
Дякуємо вам, Маріє, за позитивний відгук! Нам дуже приємно, що ви знайшли корисну для себе інформацію в нашій статті!
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник