Як підключити зворотний осмос?

Автор запису
Опубліковано 24 лют 2017
9 хв читання
5 коментарів
12359
5 / 5
Зміст
  1. Підготовка до встановлення фільтра
  2. Порядок робіт зі встановлення зворотного осмосу
  3. Перший запуск фільтра

Причини покупки фільтра для води досить очевидні, ні подається з міських комунікацій, ні з колодязя, ні зі свердловини вода, як правило, не відповідає необхідному для стандарту питної якості. Звичайні проточні фільтри для води і вже тим більше фільтри глечики не забезпечують повну очистку води. Якщо ви хочете зробити собі фільтрацію води для системи водопостачання всього будинку (в тому числі і технічна вода) то вам буде потрібно зробити аналіз якості води, що б максимально ефективно підібрати фільтруючі матеріали.

Підбір зворотного осмосу

Однак, якщо вам потрібне тільки очищення питної води, можна сміливо брати фільтр зворотного осмосу, який встановлюється під мийку. Три фільтри попереднього очищення прибирають з води пісок, іржу, мул, агресивні хімічні сполуки, а також інші механічні забруднювачі. Мембрана зворотного осмосу прибирає остаточні забруднення, приводячи воду до стану, близького до хімічно чистого. Після цього пост-фільтр і мінералізатор « відновлюють » смакові якості води, приводячи хімічно чисту воду до оптимального для споживання людиною стану.

Підготовка до встановлення фільтра

Отже, ви вже встигли купити систему зворотного осмосу для дому та вирішили зайнятися установкою самостійно, для того що б трохи заощадити. Для зручності ми розглянемо в нашій статті приклад з установкою фільтра зворотного осмосу в максимальній комплектації, що не вимагає докупкі комплектуючих. Відкривши коробку ви виявляєте — три колби фільтрів попереднього очищення, корпус фільтра з монтажним кронштейном, мембрану зворотного осмосу, постфильтр, мінералізатор, 4-х ходовий клапан, кран для чистої води, гнучкі трубопроводи, муфту і кран для врізки в вашу водопровідну систему, накопичувальний бак, кран для бака, хомут і ключ для заміни картриджів в колбах фільтрів попереднього очищення. Звичайно, так само ви знайдете документацію по встановленню та гарантійну документацію.

Товари зі статті
Завантажити ще

Крім цього вам знадобитися скромний набір інструментів, що складається з дриля, ножа, фум стрічки і розвідного ключа. У більшості людей ці інструменти є або є можливість їх взяти у друзів, родичів, сусідів. В ідеальному варіанті непогано мати манометр для перевірки тиску води, але про це пізніше.

В інструкції, що додається, буде наочно викладена схема збірки і під'єднання фільтра зворотного осмосу, а ми постараємося дати вам корисні поради, які виробник не вважав за потрібне вказувати в інструкції.

Для початку розглянемо, що представляє собою схема підключення зворотного осмосу.

Схема підключення зворотного осмосу

Згідно чого ми розглянемо порядок робіт з монтажу для повного розуміння читачем, як підключити зворотний осмос.

Порядок робіт зі встановлення зворотного осмосу

  1. Фільтр встановлюється під мийкою, а значить вам буде потрібно максимум вільного простору, крім цього потрібно розстелити рушник і поставити таз для води, яка буде текти в процесі.
  2. Перед врізкою трубопроводу для фільтра потрібно перекрити кран стояка і злити воду відкривши кран на мийці. Після монтажу обов'язково спустіть повітря з гнучкого шланга.
  3. Після цього можна ставити кульовий кран і підводити гнучкий шланг для подачі води на фільтр.
  4. Оскільки частина брудної води утворюється при фільтрації має змиватися з мембрани зворотного осмосу вам необхідно підключити дренаж. У комплекті у вас вже є для цього дренажний хомут і гнучкий шланг, їх потрібно підключати до сифона, для цього в ньому буде потрібно просвердлити отвір відповідного діаметру. При цьому потрібно враховувати ще один нюанс - рекомендується ставити дренажний хомут вище розташування гідрозатвори. Вставляючи дренажну трубу в сифон потрібно протягнути її таким чином, що б вона вперлася в стінку труби і загнулася вниз.
  5. Ставимо кран чистої води на мийку, якщо немає можливості зробити кріплення в самій мийці, то вибираємо місце в стільниці поруч . Як правило зі звичайною мийкою з нержавіючої сталі проблем не виникає — досить просвердлити отвір в потрібно місці дрилем. Якщо мийка з керамограніта, то ситуація ускладнюється — звичайним свердлом такий матеріал не просвердлити, та й сама процедура загрожує сколами і тріщинами в матеріалі. Так що краще робити отвори поруч в стільниці. Благо виробники часто передбачають « з коробки » отвори для кранів чистої води і такі проблеми зустрінеш не часто. Якщо у вас в комплекті йде не звичайний, а так званий « двухрежимний » кран, то слід ретельніше ставитися до розмітки місця установки — потрібно не одне, а два отвори для монтажу.
  6. Після цього можна приступати до складання самого фільтра. Для того що б помістити картриджі попереднього очищення в колби в комплекті (як говорилося раніше) є спеціальний ключ, багато часу ця процедура не займає. Колби для мембрани зворотного осмосу і постфільтром потрібно спершу від'єднати від з'єднують гнучких трубок, після чого розкрутити бічну кришку.
  7. Далі переходимо до накопичувального баку — на різьбу слід намотати фум стрічку, після чого можна накручувати кран.
  8. Тепер вам потрібно вибрати місце під мийкою для зібраного фільтра і бака, фільтр може бути підвішений на дюбелях до внутрішньої стінки кухонної шафи під мийкою (для цього у нього є кронштейн).
  9. Тепер можна з'єднувати всі трубопроводи і герметизувати з'єднання. Подача водопровідної води — від кульового крана до першого фільтру в системі. Сток — від обмежувача потоку (за корпусом мембранного фільтру) до дренажного хомута. Від крана чистої води на мийці до накопичувального бака, від накопичувального бака до системи зворотного осмосу (гнучка трубка від бака ставиться в фітінг виходить з 4-ох ходового клапана і вставляється в постфильтр).
Потрібна допомога в установленні?

Перший запуск фільтра

Після завершення монтажу можна починати перший пробний запуск фільтра. Для цього вам знадобитися виконати просту послідовність дій:

  • перекрити кран накопичувального бака;
  • відкрити крани водопровідної і чтой води на мийці.

В результаті цього проходить випуск залишеного повітря з системи, за умови нормального напору води (3,5 атмосфери) це займе менше десяти хвилин.

Чому потрібно перекривати кран бака?

Для того, щоб вода від промивання фільтрів не залишилася всередині бака. Для повної промивки потрібно зливати воду з крана чистої води близько п'ятнадцяти хвилин. Тепер можна приступати до промиванні бака, потрібно відкрити кран накопичувального бака, для того що б в нього набиралася чиста питна вода, а система працювала в штатному режимі. Залежно від напору води це може зайняти близько години. Після цього потрібно спустити з бака всю воду. Так само не забуваємо про те, що ресурс фільтрів попереднього очищення води, в залежності від інтенсивності використання і якості води, становить від 3 до 6 місяців. А це значить що потрібно мати картриджі для зворотного осмосу в запасі, для того, що б при необхідності їх замінити. Адже від якості їх роботи залежить термін служби дорогої мембрани.

Важливо відзначити, що якщо у вас тиск води менше 3,5 атмосфер то фільтр зворотного осмосу не зможе в повній мірі якісно очищати воду. В такому випадку краще заздалегідь подбай покупкою системи зворотного осмосу в яку вже входить помпа. Вона не вимагає ніякої налаштування і буде працювати в автоматичному режимі підвищуючи тиск для нормальної роботи системи зворотного осмосу.

Сподіваємося, дана інформація була корисна для читачів і допомогла без особливих проблем впоратися з установкою фільтра зворотного осмосу для води, та у Вас вийде якісна водопідготовка для квартири.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
  • 5 / 5

    Екатерина

    Чистая вода действительно нужна для каждого из нас. Очень хорошо, что есть такое оборудование. Спасибо автору за распространение такой информации.

  • 5 / 5

    Алексей

    Круто, спасибо автору за подробную инструкцию. Все четко и понятно и доступно даже для новичка.

  • 5 / 5

    Евгений

    Благодарю!

  • 5 / 5

    Света

    А можно ли устанавливать накопительный бак краном вниз ?

  • Команда Альтер Эйр

    Добрый день, Светлана! Да, можно устанавливать накопительный бак краном вниз. В таком положении он также будет качественно выполнять свою функцию.

Схожі статті
Інші рубрики