Купуючи кондиціонер, багато користувачів стикаються з вибором: замовити його монтаж у спеціалізованої компанії або ж встановити пристрій самостійно. Другий варіант менш витратний, але підходити до монтажу кондиціонера своїми руками слід серйозно.
Перш ніж приступити до викладу основного матеріалу, компанія Альтер Ейр наполегливо рекомендує залишити монтаж кондиціонера фахівцям. В іншому випадку клієнт може зіткнутися з некоректною роботою, поломкою техніки та неестетичним зовнішнім виглядом системи. При зверненні до монтажної компанії - саме вони відповідають за результат і подальшу роботу системи.
Якщо все ж було прийнято рішення здійснювати монтаж кондиціонера самостійно або ви хочете бути проінформованим про те, як саме повинен проходити процес і що для цього необхідно - читайте далі.
В першу чергу потрібно визначити перелік обладнання та комплектуючих матеріалів, які необхідні для встановлення кондиціонера. У цей список входить значна кількість приладів і матеріалів, які допоможуть здійснити монтаж:
Це основний перелік, але крім цих інструментів необхідні ще додаткові пристосування:
Варто відзначити, що все перераховане вище обладнання коштує чималих грошей, але воно вже як правило є у людей, які самі займаються монтажем подібної техніки, а отже, також мають досвід і знання для подібної роботи. Кожен інструмент необхідний, якщо мета - отримати якісний результат і коректну роботу кондиціонера.
Приступаючи до встановлення кондиціонера самостійно, слід пам'ятати, що до цього питання необхідно підходити грамотно і без поспіху. Починати рекомендується з вивчення інструкції кондиціонера, в якій описані основні етапи монтажу. Дотримуючись рекомендації і ретельно роблячи крок за кроком, можна добитися відмінного результату.
На цьому етапі слід визначитися, де буде розміщений внутрішній і зовнішній блок спліт-системи. Необхідно пам'ятати певні правила:
Зовнішній блок монтується на відстані 20 см від стіни на спеціальних кронштейнах. В основному він встановлюється за вікном під підвіконням або ліворуч чи праворуч від вікна.
Варто не забувати, що між зовнішнім і внутрішнім блоком буде прокладена траса, яка складається з двох мідних трубок, дренажної труби для відведення конденсату і електропроводу. Тому рекомендується розміщувати їх на відносно близькій відстані один від одного.
У стіні, на якій будуть розміщені блоки кондиціонера, пробивається спеціальний отвір, необхідний для прокладання мережі комунікацій між зовнішнім і внутрішнім блоком. До таких комунікацій відносяться фреонова магістраль для руху холодоагенту, дренажна трубка та електричний дріт.
Якщо внутрішній блок розміщений не на тій стіні, що зовнішній, всі з'єднувальні труби, які йдуть уздовж стіни, ховаються в спеціальний пластиковий короб, який захищає їх від пошкоджень і не псує зовнішній вигляд.
В першу чергу слід встановлювати зовнішній блок кондиціонера. Після того, як він буде надійно закріплений на кронштейнах, до нього приєднують всі необхідні комунікації, а вже після цього – внутрішній блок. Товщина труб вказується в інструкції до кондиціонера, а необхідна їх довжина і форма досягається за допомогою використання труборізів і вальцювання.
Після під'єднання всіх необхідних з'єднувальних трубок важливим кроком є усунення повітря з холодильного контуру за допомогою вакуумного насоса, а ще видалення зайвої вологи. Також варто подбати про те, щоб не було витоку фреону. Запобігти цьому можна, наносячи на з'єднувальні ділянки спеціальний герметик.
Так само зро згадати, що заводська заправка каондіціонера фреоном не завжди може відповідати конкретним умовам монтажу, так як магістраль може мати протяжність понад розрахункової щодо заводської заправки. Це може загрожувати зниженням ефективності роботи спліт системи.
Цей етап також важливий при установленні спліт-системи. Окремий електропровід забезпечує захист від коротких замикань, перевантажень та інших неполадок в мережі при роботі кондиціонера. Для установки електропроводу слід зняти ізоляцію з кінців і якомога далі вставити їх у підготовлені для них отвори.
Після того, як монтаж спліт-системи завершено, а всі необхідні комунікації підключені, потрібно провести пробний запуск кондиціонера. Якщо він вмикається без проблем і ефективно охолоджує або нагріває повітря, не видає сторонніх звуків, не вимикається без причин – то всі етапи монтажу здійснено правильно. Якщо ж він з перших хвилин починає барахлити або зовсім не вмикається, то десь Ви допустили серйозну помилку.
У світлі написаного, займатися установкою кондиціонера самостійно досить сумнівна затія, якщо тільки ви самі не працюєте в сфері монтажу кліматичної техніки, маєте все необхідне і головне - час. У разі, якщо Ви все ж не впевнені у своій компетенції та знаннях щодо того, як правильно слід встановлювати кондиціонер самостійно, зверніться до професіоналів. Це заощадить Ваш час, фінансові витрати і нерви. Компанія Альтер Ейр має монтажну бригаду з багаторічним досвідом роботи в цій сфері, тому ми гарантуємо високу якість монтажних послуг, які надаємо.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник