Сприятливий мікроклімат у будинку — запорука гарного самопочуття людини. У світі вважається, що якісний мікроклімат неможливо реалізовувати без систем:
Важливим фактором комфортних умов є температура повітря у приміщенні. Взимку контроль параметрів температури виконує система опалення.
Часто люди не замислюються про необхідність охолодження повітря. Однак, у зв'язку з високими температурами зовнішнього повітря в літній період, наявність системи кондиціонування в будинку — необхідність для створення комфортних умов.
Висока температура всередині приміщення сприяє:
Тому кондиціонування є необхідним елементом для комфортного середовища в приміщенні, особливо в літню спеку.
Досить часто, систему кондиціювання плутають із вентиляційною системою. Тому внесемо ясність.
Основне завдання кондиціонування – охолодження приміщень, а за подачу свіжого повітря та забір відпрацьованого повітря відповідає вентиляція. До того ж кондиціювання повітря не впливає на вологість усередині приміщення.
Класичне кондиціювання (спліт-система) складається з внутрішнього та зовнішнього блоків, які з'єднані фреономагістраллю, де рухається холодоагент.
*Фреон — холодоагент, який, залежно від свого агрегатного стану (газ або рідина), поглинає або віддає тепло. Таким чином, у внутрішньому блоці холодоагент "забирає" тепло кімнатного повітря, а у зовнішньому блоці "віддає" його вуличному повітрі.
Кондиціонер — це обладнання, яке підтримує необхідну температуру в літню спеку, також може використовуватися для нагрівання повітря у демісезон.
Цей пристрій не рекомендується використовувати як основну систему для обігріву приміщень, оскільки вона має кілька вагомих недоліків:
Кондиціювання необхідне в будинках різного призначення, це можуть бути:
Якщо розглядати квартиру або будинок, то система охолодження повітря реалізується в приміщеннях, де людина проводить багато часу:
У приміщеннях другорядного призначення (гардероб, пральня, санвузол) кондиціювання повітря не потрібне.
Принципи кондиціювання повітря
Принцип роботи полягає у рециркуляції повітря. Рециркуляція має на увазі те, що повітря у приміщенні циркулює "по колу": кондиціонер втягує тепле повітря, а випускає вже охолоджене. Дане обладнання не реалізує: зволоження та очищення внутрішнього повітря та приплив свіжого повітря.
Цей процес відбувається завдяки наступним внутрішнім елементам системи кондиціювання:
Розглянемо принцип роботи охолодження детальніше.
Спліт-система має на увазі наявність одного зовнішнього блоку та одного внутрішнього блоку, які пов'язані між собою фреоновою магістраллю.
Дана система використовується у квартирах та будинках.
Мульти-спліт система складається з одного зовнішнього блоку та кількох внутрішніх блоків (до 6 штук). У цій системі можна підібрати кілька видів внутрішніх блоків, це можуть бути:
Мульти-спліт система підходить як для будинків, так і квартир.
Мультизональна система – це вдосконалена мульти-спліт система, яка може підтримувати до 9 внутрішніх блоків. Такий тип системи кондиціонування ще має назву - VRV або VRF-система.
В основному мультизональна система використовується для великих об'єктів:
Являє собою багатозадачний комплекс, який одночасно може виконувати кілька функцій:
Ця система використовується тільки в:
Така система не застосовується у побутовому сегменті.
Найчастіше обладнання встановлюється на даху будівлі.
Кондиціювання здійснюється з використанням системи повітроводів від установки, і охолоджене повітря поширюється поверхами в кожне приміщення, щоб створити комфортний мікроклімат для персоналу та відвідувачів.
Без грамотного холодильного розрахунку не можна якісно підібрати потужність обладнання. У такому разі, продуктивності кондиціонера може бути недостатньо.
Якщо у приміщенні (наприклад, вітальня) буде 5 осіб, то з великою ймовірністю, при виборі настінного кондиціонера хтось відчуватиме дискомфорт через потік охолодженого повітря. Найкращим рішенням у даній ситуації буде придбати канальний кондиціонер. Це найкомфортніша система кондиціонування, але реалізація коштуватиме дорожче.
*Розвальцювання — процес збільшення діаметра мідного трубопроводу, щоб реалізувати герметичне з'єднання фреономагістралі з елементами системи кондиціювання (зовнішнім та внутрішнім блоками).
Кондиціювання повітря не завдає шкоди організму. Однак, температура внутрішнього повітря не повинна відрізнятись на більш ніж 7℃ від температури зовнішнього середовища. Оскільки, великий перепад температур шкодить здоров'ю.
Багато компаній використовують різні маркетингові ходи, щоб підвищити продаж свого обладнання. Ви, напевно, неодноразово чули, що кондиціонери здатні очищати і зволожувати повітря, проте це не так.
Система кондиціонування призначена тільки для охолодження повітря і не виконує функції фільтрації та зволоження.
Фільтри кондиціонера призначені для захисту внутрішнього механізму від пилу.
Якщо розглядати спліт-систему кондиціювання, вона складається із зовнішнього і внутрішнього блоків, які пов'язані мідним трубопроводом. Якщо мульти-спліт, система складається з одного зовнішнього і декількох внутрішніх блоків (до 6 штук). Основні елементи будь-якої системи кондиціювання, незалежно від виробника, це:
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Марина
Спасибо за такую интересную статью. Очень познавательно и доступно.
Марьяна
Вот отдельная благодарность за доступность в написании. Мне как девушке далекой от инженерии достаточно тяжело углубляться в точные термины. А на вашем сайте все расписано и понятно даже детям. Очень интересно всегда читать!
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник