Мульти-спліт-системи кондиціонування: сфера використання, переваги і недоліки

Автор запису
25 лют 2016
6 хв читання
3 коментарі
5 / 5
Мульти-спліт-система

Мульти-спліт-система кондиціонування – це кліматичний комплекс, який за принципом роботи аналогічний спліт-системі, але, на відміну від неї, до одного зовнішнього блоку може бути підключено від 2 до 8 внутрішніх блоків різних типів (настінні, канальні, касетні, стелеві і т. д.).

Кожен внутрішній блок мульти-спліт-системи з'єднується з зовнішнім блоком окремою фреонової трасою. Потужності зовнішнього блоку вистачає для ефективного функціонування всіх внутрішніх блоків системи.

Товари зі статті

Кондиціонери мульти-спліт-системи – це порівняно нове рішення у сфері кондиціонування груп приміщень, що дає можливість задовольнити високі вимоги зовнішнього дизайну будівель в центральних частинах міст і не псувати вигляд історичної частини міста, а також задовольнити бажання замовника у секторі приватної житлової забудови, не захаращувати фасади будівлі численними блоками спліт-систем.

При цьому зберігається простота монтажу системи завдяки малим діаметрам фреонопроводів. Також зручним є не тільки монтаж, але і те, що регулювання мікроклімату відбувається у всьому приміщенні, при цьому в кожному приміщенні автономно.

Купити мульти-спліт-систему

Недоліки мульти-спліт-систем кондиціювання

Почнемо з недоліків мульти-спліт-систем, оскільки їх не така вже й велика кількість, а їх проява залежить від того, як була організована і реалізована система кондиціонування.

 • Для досягнення необхідних параметрів мікроклімату вимагається більш ретельне проєктування і грамотний точний монтаж;
 • Для розміщення обладнання і повітроводів необхідне обраштування фальш-стелі;
 • Неякісний проєкт і монтаж системи призводить до підвищеного рівня шуму при роботі системи і некомфортному повітророзподіленню.

Переваги мульти-спліт-систем кондиціонування

Мульти-спліт-системи мають ряд важливих переваг, які дозволяють рекомендувати даний тип устаткування для організації мікроклімату в будинку:

 • Можливість підключити до одного зовнішнього блоку декілька внутрішніх (близько 8 штук);
 • Можливість підтримувати різні параметри повітря в різних приміщеннях;
 • Не захаращуються фасади і не псується зовнішній вигляд будівлі;
 • При сервісному обслуговуванні необхідно обслуговувати тільки один блок, що особливо відіграє роль при розміщенні блоків на висоті;
 • Можливість подачі свіжого повітря з вулиці;
 • Система кондиціонування на базі канального кондиціонера може працювати спільно з системою вентиляції.

Це далеко не всі переваги мульти-спліт-систем, а лише основні. Встановлюючи такий кліматичний комплекс у своєму будинку, ви можете охолоджувати, обігрівати, очищати й іонізувати повітря, при необхідності регулювати рівень відносної вологості, а також подавати ззовні у приміщення чисте повітря.

Підберемо для вас мульти-спліт-систему

Щоб оцінити на практиці переваги мульти-спліт-систем і уникнути недоліків, наполегливо рекомендується довіряти проєктування і монтаж даних систем професіоналам, які мають досвід у даній галузі.

Такі системи кондиціонування повітря є оптимальним рішенням як для житлових (квартири, котеджі), так і для офісних приміщень, ресторанів, торгових залів. Вони дозволяють організувати високий рівень комфорту і при цьому не порушувати дизайн приміщень.

Компанія Альтер Ейр є вашим надійним партнером у проєктуванні, постачанні обладнання та монтажі систем кондиціонування будь-якої складності. Ми надаємо гарантію на придбані товари і ведемо подальше сервісне обслуговування даних систем.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
 • 5 / 5

  Эрика

  Хорошая статья, но хотелось бы больше узнать о внутренних блоках. Здесь они описаны кратко. Спасибо.

 • Альтер Эйр

  Такую информацию вы можете изучить в соответствующем разделе, на каждый внутренний блок отдельно, воспользовавшись меню нашего сайта.

 • 5 / 5

  Семья Карамановых

  Спасибо компании за информацию, консультацию по телефону, подбор оборудования под наши требования и быстрый монтаж. Очень довольны.