Розробники інженерних систем намагаються зробити так, щоб з меншої кількості обладнання користувач отримував більшу потужність і якнайбільше функцій. Скажімо, поява мультифункціональних кліматичних пристроїв, які працюють комплексно (на обігрів та на охолодження) – приклад такої тенденції.
Мультиспліт ми також можемо назвати взірцем удосконалення систем для зручності користувача. Мультиспліт-система кондиціювання передбачає лише один зовнішній блок, за наявності кількох внутрішніх.
У цій статті поговоримо про те, що таке мультиспліт кондиціонер, який у нього принцип роботи, про можливості цієї технології. Спліт чи мультиспліт-система? Про різницю та аргументи «за» і «проти» читайте далі.
Отже, звичайна спліт-система складається з двох компонентів – зовнішнього блоку та внутрішнього. Саме такі кондиціонери зустрічаються найчастіше, у будь-якому місті фасади нових та старих багатоповерхівок усіяні «гронами» зовнішніх блоків. Неестетичність цього явища (дуже рідко кондиціонери ховають у спеціальні кошики) змушує думати над альтернативою.
Мультіспліт-система – це часткове розв'язання проблеми дизайну. Зовнішній блок залишається — ви можете повісити один компонент, від якого будуть працювати від двох до восьми внутрішніх блоків. Тобто для створення комфортного мікроклімату вам достатньо встановити блок під одним вікном, а не під кожним. Ви купуєте одну систему, не переплачуючи за зайві зовнішні блоки. При цьому її функціональність і потужність анітрохи не поступатиметься стандартній спліт-системі кондиціювання.
Як правило, кількість блоків залежить від потужності системи. Чим більша потужність зовнішнього блоку, тим більше внутрішніх можна під'єднати. Якщо вона менш як 6 кВт — вам доступне приєднання трьох внутрішніх блоків (цього цілком вистачить для невеликої квартири). Якщо йдеться про потужність 12-14 кВт — їх кількість зросте до восьми (отже, можна забезпечити охолодження приватному будинку середньої площі).
Ви можете вибрати для встановлення в приміщенні будь-які типи внутрішніх блоків: настінні, канальні, касетні, підлогові, комбінацію різних видів.
У 99% випадків встановлюються інверторні кондиціонери. Інвертори мають безперервно працюючий компресор з можливістю регуляції потужності. Вони поступово регулюють процеси охолодження та обігріву, повітря в кімнаті охолоджується або нагрівається на 30% швидше. Такі кондиціонери коштують дорожче, але при цьому інвертор економить 30% електроенергії, компенсуючи частину своєї вартості. Ще одна перевага — в інверторних приладів менший термін зносу.
Як підбирається мультиспліт-система? Це досить стандартний процес.
Підбирати мультиспліт на 100% потужності недоцільно.
Якщо ви нарахували, що по всій будівлі надходить 10 кВт достатньо підбирати зовнішній блок на 60%, тобто, на 6 кВт.
Внутрішні блоки в житло не включаються одночасно, більшу частину часу вони працюють позонно. Ще рідше зустрічається робота на повну потужність, оскільки середня літня температура в Україні – +24-26℃, а пікове значення +35℃ буває дуже рідко.
Як і будь-який кліматичний пристрій, мультспліт-системи мають переваги та недоліки. Розглянемо основні з них.
До «плюсів» даного обладнання належать:
«Мінуси» також є:
У будь-якому випадку ми рекомендуємо перед покупкою обладнання порадитись із фахівцями. Вони зможуть запропонувати найвдаліші рішення для вашого будинку та грамотно їх реалізувати у проєкті.
Блоки мультиспліт-кондиціонерів можна об'єднати у такі групи:
Також системи кондиціювання бувають:
Як ми вже зазначали раніше, перший варіант кращий.
Для спеціалістів монтаж мультисплітів нічим не відрізняється від встановлення звичайної спліт-системи.
Важливо довірити монтаж фахівцям, які знаються на цьому питанні, і зроблять роботу грамотно, точно та акуратно.
Ми вже вказали на суттєві переваги мультиспліт-систем перед звичайними кондиціонерами. Безумовно, енергоефективність, ціна та дизайн – це слабкі місця звичайних кондиціонерів, що означає мультиспліт-система виграє за даними параметрами. Однак вибирати й тим більше купувати обладнання, не порадившись із фахівцями, не можна. Саме вони можуть оцінити нюанси вашого проєкту та дати заключне рішення на користь одного з варіантів.
Мультіспліт-система, швидше за все, обійдеться вам на 15% дешевше, ніж комплект із двох кондиціонерів. Якщо довжина фреонових трас дозволяє встановити в проєкті один мультиспліт, ми можемо рекомендувати цей варіант. Однак остаточне рішення найкраще приймати, порадившись із фахівцями.
Яку б мультиспліт-систему ви не вибрали, важливо, щоб обладнання технічно підтримувалося сервісом. Шукайте підрядників, які зможуть виконувати сертифіковане обслуговування. І тоді у вас не буде сюрпризів та позапланових витрат під час регулярного сервісу чи поломки.
Завдяки мультиспліт-системі кондиціонування можна поставити один зовнішній блок на три й навіть більше кімнат (до восьми). Для цих кімнат можна вибрати різні варіанти внутрішніх модулів – на стіну та на стелю, касетні, канальні, настінні. Однак якщо ви хочете встановити один внутрішній блок, і розраховуєте на те, що він охолоджуватиме й інші приміщення, ми не можемо гарантувати вам ефективність такого рішення. Навіть у маленькі кімнати з невеликими теплонадходженнями краще встановлювати окремі кондиціонери, хай і з маленькою потужністю.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Эрика
Хорошая статья, но хотелось бы больше узнать о внутренних блоках. Здесь они описаны кратко. Спасибо.
Альтер Эйр
Такую информацию вы можете изучить в соответствующем разделе, на каждый внутренний блок отдельно, воспользовавшись меню нашего сайта.
Семья Карамановых
Спасибо компании за информацию, консультацию по телефону, подбор оборудования под наши требования и быстрый монтаж. Очень довольны.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник