Туманоутворення – штучний процес зволоження або охолодження повітря за допомогою системи розпилення води. Цей технічний спосіб контролювати зміни клімату здійснюється за допомогою установок, які широко застосовуються в побутовій сфері: будинку, тераси, веранди, альтанки, сади.
Продемонструємо процес туманоутворення на прикладі приватного будинку з дерева. Для того, щоб зволожити повітря, знизити його температуру і усунути пил усередині будинку (4 кімнати), на терасі й альтанці потрібно встановити систему туманоутворення.
Насос – головний пристрій в системі туманоутворення. Щоб забезпечити розпилення води в 4-рьох кімнатах будинку, терасі й альтанці доцільно використовувати насос високого тиску італійської компанії MGF. Серія пристроїв Аtom – оптимальний варіант для ефективного розпилювання води в будь-яких умовах. Агрегат такого типу здатний забезпечувати безперервну роботу.
Підтримка функції контролю і регулювання тиску забезпечує безпеку використання та можливість адаптувати роботу пристрою під призначення приміщення. Відмінною рисою насоса є його здатність працювати в особливо важких і несприятливих умовах, де інтенсивне розпорошення досягається завдяки передачі на 4 підшипниках.Запорука довгострокового використання пристрою – міцна збірка конструкції, де голівка виготовлена з латуні, а поршні керамічні. Тиху роботу агрегату забезпечують ніжки з гуми, яка попереджає виникнення вібрацій. Діапазон робочих температур широкий – від 0 до 50°С, кількість розпилення води – 2 л/хв.
Оскільки туманоутворення буде здійснюватися в різних приміщеннях і на вулиці, то система розпилення повинна включати мультизонний контролер, наприклад Digimist Custom. Він допоможе користувачеві керувати кількома зонами одночасно і контролювати швидкість обертання мотора. Так, пристрій захищає насос і зводить шумові характеристики до мінімуму.
Так як, в даному випадку туманоутворення повинно відбуватися в кількох місцях (будинок, альтанка і тераса), то в парі з контролером повинен бути і колектор на 3 зони, наприклад, Manifold Custom.
Якщо мова йде про розпилення води всередині будинку, то для контролю мікроклімату в житлових приміщеннях встановлюють електронний сенсор, який стежить за рівнем вологості і температури в приміщенні. Це потрібно для того, щоб вологість в кімнатах не перевищувала норму і, відповідно, не створювала дискомфорт мешканцям будинку.
Сфера застосування систем туманоутворення досить широка, адже можливість створення конфігурацій обладнання самої різної продуктивності дозволяє використовувати їх як всередині будинку, так і зовні. У зимовий час, коли система опалення та вентиляції може пересушувати повітря тумаогенератори забезпечують комфортну відносну вологість повітря. У літню пору системи туманоутворення можуть використовуватися для охолодження повітря, відлякування дрібних комах і пилоподавлення на терасі. Якщо у вас є оранжерея, то без подібного обладнання не можна обійтися тим більше - контроль за вологістю повітря для багатьох не типових для наших широкий рослин просто життєво необхідний.
Підводячи підсумки варто зазначити що, не дивлячись на складність, дані системи досить легко керуються. Керування системою здійснюється за допомогою пульта, котрий дозволить виставити інтервал розпилення, наприклад, раз в 20 секунд або 2 рази в хвилину і т.д. Масштаби системи при цьому можуть варіюватися в залежності від вимог замовника - набірна система може бути підібрана для приміщень і площ будь-якої конфігурації. Природно що монтаж та проєктування системи туманоутворення потрібно довірити фахівцям, щоб налагодити правильну роботу пристроїв, а також з метою уникнення можливих поломок в майбутньому.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник