Труби під покриттям підлоги з водою — це здавалося б простий винахід, проте він вивів комфорт у житлі на новий рівень.
Що таке водяне опалення? Чи правда, що така система з теплою підлогою краще, ніж з радіаторами? Як її реалізувати у будинку?
Про все це поговоримо у статті.
У системі водяного опалення теплоносієм виступає гаряча вода. Крім водяного, є ще повітряне опалення, але воно абсолютно не виправдовує себе в побутовому сегменті. На практиці таке опалення ефективне тільки в адміністративних та комерційних будівлях — офісах, ТРЦ і т. п.
Розподільниками тепла в системі водяного опалення можуть бути:
Найбільш поширеним рішенням для системи водяного опалення залишаються радіатори. Як правило, це високотемпературні розподільники тепла і всі чудово розуміють, як вони працюють. У цьому матеріалі ми зосередимося на більш сучасному та комфортному варіанті в порівнянні з радіаторами – теплих підлогах.
Система теплої підлоги — це трубопровід з шитого поліетилену. По контуру рухається теплоносій – гаряча вода, або холодоносій – відповідно, прохолодна вода.
Таке опалення забезпечує безпечне транспортування тепла шляхом того, що трубопровід є цілісним контуром, який виходить і заходить у гребінку. Завдяки цьому виключено можливість витоків.
Для водяного опалення температура теплоносія має бути +28-35℃, для пасивного охолодження - +18-19℃.
Роботу теплої підлоги необхідно обов'язково контролювати термостатом, зокрема він регулює температуру повітря і підлоги.
Зазначимо, що будь-яка система опалення має підтримувати у приміщенні комфортну температуру +22℃.
Тепла підлога не повинна бути гарячою і нагріватися більше +26℃, оскільки інакше людям буде некомфортно ходити нею. Також дуже гаряча підлога довго остигає (виникає інерція) і у разі різкого потепління (що не рідкість у наших широтах), у вас в будинку деякий час буде досить спекотно.
Буває так, що у будівлі великі втрати тепла, і тепла підлога, нагріваючись до 26-27℃, не може нагріти повітря до оптимальної температури У такому випадку термостат все одно не дозволяє підіймати температуру підлоги вище за норму, щоб не було вищезгаданого дискомфорту.
Що робити у разі великих холодонадходжень, коли підлога не справляється з опаленням? Застосовувати додаткові джерела тепла – теплі стіни, радіатори, внутрішньопідлогові конвектори, фанкойли, які догріють приміщення.
Однак у більшості випадків середня температура в Україні взимку становить -4℃, а втрати тепла під час проєктування опалення вважаються для -22℃. Тобто теплої підлоги, що нагрівається до +26℃, у будь-якому випадку вистачить до -10℃ на вулиці, а це 95% опалювального сезону, і радіатор чи фанкойл за зиму вам майже не знадобиться.
Розглянемо переваги системи водяного опалення з теплою підлогою.
Чи є недоліки в системі опалення з теплою підлогою?
1. Недоліком можна вважати те, що на першому поверсі необхідно передбачити висоту 200 мм для укладання підлог:
У деяких будинках (особливо вже збудованих) — це «критичні» сантиметри.
На другому поверсі укладається теплоізоляційний матеріал 3 см, а висота всього «пирога» теплої підлоги з трубами становитиме приблизно 11 см.
У проєктній документації важливо враховувати це, висоти мають бути передбачені на першому та другому поверхах — тобто вікнах, дверях тощо. виставляються під ці параметри.
2. Система водяного опалення з теплою підлогою – досить дорога.
Виготовлення підлоги без бетону, без плитки (тільки мати, труби та робота) коштує приблизно 2200-2400 грн на метр квадратної підлоги з 10 см теплоізоляції. Ціна актуальна на весну 2024 року.
Водяне опалення — цілком сучасне поняття, якщо під ним мається на увазі опалення теплою підлогою, де носієм тепла в трубах виступає гаряча вода. На додаток, такий тип опалення в комплексі з тепловим насосом вважається найбільш сучасним та придатним для енергоефективного будинку.
Попри те, що система водяного опалення з теплою підлогою — не бюджетне рішення, особливих альтернатив вона не має. Радіатори є менш вдалим варіантом для дому. Водяне опалення із теплою підлогою забезпечує високий комфорт у приміщенні, у парі з тепловим насосом – ще й високу енергоефективність.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник