Зелений тариф 2015: останні зміни

Автор запису
17 лют 2016
6 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Парламент змінив «зелений» тариф

Аcwa Power построит ветропарк за 1 млрд долларов под Бухарой

4 червня 2015 року Верховною Радою України був прийнятий законопроект № 2010-д "Про внесення змін у деякі закони України щодо конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії". Цей закон вносить зміни до законів України "Про альтернативні види палива", "Про електроенергетику" та "Про засади функціонування ринку електричної енергії Таким чином, народні депутати знизили «зелений» тариф, прирівнявши його до середньосвітових стандартів.
Незважаючи на зниження тарифу, міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин розраховує на поповнення енергоринку, що дозволить залучити 1 млрд гривень вже до кінця 2015 року.

Скасування правила місцевої складової

Згідно з новим законодавством, скасовується правило місцевої складової, яка, на думку багатьох експертів, була стримуючим фактором для міжнародних інвесторів.
Замість даної норми вводиться стимулюючий коефіцієнт, який повинен заохочувати використовувати обладнання українського виробництва. Розмір коефіцієнта становить 5% при локалізації 30% і 10% при локалізації 50%.

Зниження тарифу для великих електростанцій

Для сонячних електростанцій потужністю вище 10 МВт зелений тариф врізається фактично наполовину (44%) до 1 січня 2017 року.

Стимулювання використання енергії вітру

Згідно з новим законом, домогосподарствам дозволяється використовувати не тільки сонячні, але і вітрові установки потужністю до 30 кВт для продажу надлишок виробленої енергії в обленерго. Ця норма передбачаэ два нововведення:

  1. Збільшення максимальної потужності для приватних домогосподарств, які хочуть використовувати «зелений» тариф з 10 кВт до 30 кВт.
  2. У списку допустимого обладнання до фотомодулів (сонячних батарей) додаються вітрогенератори, чого не було прописано раніше. Це має стати серйозним поштовхом для зростання популярності енергії вітру в Україні.

Мережеві електростанції для дому та зелений тариф

«Зелений» тариф для геотермальної енергетики

Вперше в перелік об'єктів, на які може поширюватися «зелений» тариф внесені електростанції на геотермальних джерелах енергії (енергія з гарячих підземних джерел).

Підсумок

В цілому, зміни за «зеленим» тарифом варто сприймати радше позитивно. Україна гармонізувала своє законодавство з європейськими стандартами, знизивши явно завищені тарифи для великих компаній, прибравши правило місцевої складової і додавши геотермальну енергетику в перелік допустимих джерел.
Ще один плюс – можливість використання енергії вітру для приватних домогосподарств, а також підвищення максимуму з 10 до 30 кВт.

Читайте на нашому сайті всі останні новини про альтернативну енергетику в Україні.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні