"Зелений" тариф – це спеціальний тариф, за яким держава закуповує електроенергію по завищеній ціні у підприємств і приватних осіб, що використовують альтернативні джерела енергії.
Таким чином, юридичні та фізичні особи, які користуються енергією сонця, вітру, мікро-або міні гідроелектростанціями та іншими поновлюваними джерелами енергії, можуть продавати отриману електроенергію (цілком або частково) державі за вигідною для себе ціною.
У цій статті ми відповімо на всі ваші питання по «зеленому» тарифу, докладно опишемо всю процедуру і вкажемо на складнощі, з якими ви можете зіткнутися.
Родоначальником «зеленого» тарифу вважається США. Наприкінці 70-х років країну охопила затяжна енергетична криза, що змусила владу замислитися про енергозбереження. В результаті були прийняті знамениті акти, що регулюють енергетичну галузь в цілому, і відповідають за енергоефективність та енергозбереження. Спочатку 90-х подібне законодавство почало з'являтися і в Європі.
В Україні «зелений» тариф був законодавчо закріплений лише в 2008 році. На даний момент він регулюється Законом України «Про електроенергетику», а також низкою інших нормативних та підзаконних актів.
Дорожнеча традиційних енергоносіїв, поступове виснаження їх запасів, турбота про довкілля, боротьба з кліматичними змінами, а також стрімкий розвиток технологій стали основними причинами широкого використання альтернативних джерел енергії.
Завдання держави – всіляко розвивати цю галузь і робити використання безпечної, відновлюваної енергії вигідним для своїх громадян. Саме для цього й існує «зелений» тариф, який дозволяє продавати вироблену електроенергію за ціною вище ринкової.
Державним органом, який відповідає за регулювання «зеленого» тарифу в нашій країні, є Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).
Слід зазначити, що процедура оформлення, тарифи та норми відрізняються для підприємств і приватних осіб. Ми пропонуємо детальніше розібратися у всіх нюансах «зеленого» тарифу для юридичних та фізичних осіб.
Компанія, яка хоче продавати державі електроенергію за «зеленим» тарифом, повинна пройти досить складну процедуру оформлення та ліцензування. Після закупівлі та встановлення обладнання (яке повинно відповідати певним стандартам), юридична особа здійснює цілий ряд обов'язкових дій:
Також на законодавчому рівні прописаний план поступового зниження тарифів для нових електростанцій, залежно від дати введення їх в експлуатацію. Тариф знижується на 10% для станцій, введених в експлуатацію з 2015 року на 20% до 2020 року і на 30% до 2050 року.
З 2014 року в Україні ввійшов у дію "зеленій" тариф для приватних домогосподарств. Він регулюється «Порядком продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств».
Під дію даного тарифу підпадають сонячні системи (генеруючі установки) потужністю до 10 кВт, розміщені на території приватних домогосподарств.
Головною перевагою «зеленого» тарифу для приватних осіб є спрощена система його отримання, без зайвої тяганини і бюрократизму. Фізичні особи можуть продавати електроенергію, вироблену сонячними установками без ліцензії виробника і проходження комісії на місцеву складову.
З 2014 року в Україні почав діяти «зелений» тариф для приватних домогосподарств. Вона виглядає так:
Кожен місяць проводиться підрахунок різниці спожитої і згенерованої в електромережу енергії. Позитивна різниця оплачується власнику домогосподарства згідно з укладеним договором. Обленерго зобов'язана придбати за «зеленим» тарифом всю електроенергію, вироблену генеруючою установкою споживача понад кількості, спожитої за місяць електроенергії.
Сьогодні мало хто буде заперечувати той факт, що майбутнє за альтернативною енергетикою. Поновлювані джерела енергії незабаром повинні замінити дорогі і шкідливі для екології традиційні джерела енергії.
Крім того, на альтернативній енергії можна непогано заробити. Якщо підрахувати витрати на купівлю і встановлення обладнання, то враховуючи дані тарифи, ваша система досить швидко окупиться і почне приносити реальний дохід.
Дізнатися детальніше про «зелений» тариф, фотомодулі, вітрогенератори, сонячні колектори та інше обладнання можна в салоні Альтер Ейр. Наші фахівці дадуть відповідь на всі ваші питання і допоможуть підібрати необхідну техніку за найнижчою ціною.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Клементина
Извините если глупый вопрос. Есть большая территория на которой хотели бы установить панели, но вычитала в статье http://news.stem.if.ua/index.php/shho-ochikuvaty-vid-pryjnyattya-zakonu-vid-25-04-19-8449-d-dlya-ses/ что для зеленого тарифа панели нужно устанавливать на крышу дома, гаража или навеса своего как я поняла. Это правда, все так как написано? благодарна за любой ответ
Команда Альтер Ейр
Здравствуйте! Компания Альтер Эйр в последнее время отошла от реализации данных систем, так как солнечная энергетика с помощью фотомодулей (без должной поддержки государства) - экономически неоправданна. Есть смысл рассматривать такую систему, если дом находится в полной автономии. Поэтому мы не в курсе современных тенденций и требований.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник