3 варіанти управління системами кондиціонування

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Головне завдання системи управління кліматом в приміщенні де знаходяться люди це утримання ключових параметрів в оптимальних діапазонах, для відносної вологості повітря показник повинен знаходитися в районі від 40 до 60%, для температури в районі від 20 до 24 градусів. Не менш важливими є режими роботи кліматичної системи за відсутності людей (у черговому режимі), а так само здатність підлаштовуватися під динамічна зміна зовнішніх температур і тепла, що виділяється в приміщенні (обладнанням і людьми). Від цього безпосередньо залежить економічність її роботи, споживана потужність. Тому коли розглядаємться мультізональна система кондиціонування для великих приватних будинків, офісів, виробничих підприємств, торгово-розважальних центрів припускають кілька варіантів управління кліматом, різної складності. Масштаб системи визначає складність і функціональність системи її управління, специфіку її налаштування. Для цього використовується комплекс апаратно-програмних рішень від виробників кліматичних систем.

Ми детально розглянемо кожну з них, оцінимо їх переваги та недоліки. Як «живий» приклад будемо розглядати продукцію компанії Дайкин (Японія), як виробника еталонних рішень в даній області.

1. Незалежне керування кожним внутрішнім блоком

Пульти дистанційного керування для кондиціонерів Daikin, Mitsubishi, CooperHunter, PanasonicСамий традиційний спосіб управління системою кондиціонування — індивідуальним регулюванням кожним внутрішнім блоком з пульта дистанційного керування.

Така система добре себе показується в тих випадках, коли мова йде про порівняно невелику мульти спліт систему, наприклад для квартири.

Однак, тут слід враховувати, що у звичайній мульти системи, на відміну від мультизональной VRV/VRF системи, всі внутрішні блоки можуть працювати тільки в одному режимі одноразово.

Тобто або все блоки працюють в режимі охолодження, або все в режимі обігріву приміщення. Тому при виборі обладнання важливо позначити вимоги, що пред'являються до системи інженеру, який буде займатися проектуванням систему.

2. Центральне управління системою кондиціонування

Дана система управління кондиціонуванням використовується в тих випадках, коли потрібно більший рівень автоматизації, а масштаб системи робить індивідуальне управління не раціональним. Система з центральним пультом управління може перемикати режими роботи в залежності від часу доби, підлаштовувати роботу системи згідно показань датчиків в автоматичному режимі. Крім цього, такий пульт управління може інформувати про параметри не тільки реальному часі, а й відправляти дані на віддалений комп'ютер, вести журнал роботи і що найбільш важливо для обслуговування — проводити самодіагностику обладнання.

Економія електроенергії правильно спроектованої, змонтованої і налагодженої системи автоматики може скласти до 70% щодо системи не має такої.

3. Центральне управління системою HVAC-R

Пульт Daikin Intelligent Touch Manager - повний контроль над кліматом в приміщенніЗастосовується з великими мультизональними системами кондиціонування, які в свою чергу інтегровані з системою вентиляції та опалення. Кращим прикладом таких систем є Daikin VRV IV, її можливості ми розглянемо далі в якості еталону.

Все управління системою кондиціонування в будівлі здійснюється з одного пульта, який може автоматизувати режими його роботи, вести облік спожитої електроенергії та давати дані про роботу системи в реальному часі. Для інтеграції з усіма кліматичними системами в будівлі використовується пульт Intelligent Touch Manager, що відноситься до класу систем управління BMS (Building Management Systems).

На відміну від звичайного пульта управління він буде контролювати роботу системи HVAC-R (опалення, вентиляція, кондиціонування та охолодження), а не тільки кондиціонування повітря. По суті в одній системі будуть об'єднані — кондиціонери, вентиляційні установки з рекуперацією тепла, теплові завіси, теплові насоси, датчики вологості, температури і навіть освітлення. Природно що в такій системі може (і буде) обладнання інших виробників, тому пульт ITM оснащується цілим набором інтерфейсів, в числі яких Modbus, KNX, BACnet, LonWorks, WAGO, Di / Pi, що дозволяє забезпечувати централізований моніторинг і управління.

Ще однією перевагою подібної системи Intelligent Touch Manager можна назвати функції обліку електроенергії і можливість оптимізувати на основі отриманих даних енергоефективність. Крім того, для зручності користування, можна моніторити і управляти системою через веб-інтерфейс віддалено, для чого потрібно організувати підключення до мережі (lan). З метою зручності та безпеки управління може здійснюватися виключно в рамках локальної мережі, при бажанні можна відкрити доступ і для зовнішнього управління з глобальної павутини. Природно монтаж систем кондиціонування такого класу найбільш складний і для виконання подібної роботи потрібна професійна монтажна бригада працює по грамотно складеної проектної документації.

Підсумки

З наведеної інформації наочно видно що чим більше масштаб системи, тим вище вимоги до системи управління. Збільшення масштабу веде за собою збільшення експлуатаційних витрат, що означає істотні фінансові втрати при від неточності вибору робочих параметрів. Саме з цього само по собі обладнання не є гарантією ефективності роботи системи, набагато важливіше грамотне проектування системи кондиціонування. Система не зможе ефективно реагувати на зміну кліматичних параметрів якщо обладнання буде не правильно розміщено, а датчики і лінії зв'язку не працюватимуть належним чином.

З урахуванням того, що навіть найпростіша система кондиціонування повітря для будинку працює в комплексі з вентиляцією і опаленням, слід або спочатку замовляти проект в комплексі у спеціалізованій компанії. Або при замовленні системи кондиціонування надавати документацію і доступ на об'єкт інженеру. Це дозволить йому створити для вас кліматичну систему по максимуму задовольняє вашим вимогам.

Відгуки

Очень хорошо, что существуют такие модули для управления. Технологии и до этого дошли. Спасибо автору за статью. Конструктивно, обширно и познавательно.

А что же делать, если один из таких пультов, по какой-либо причине, перестал функционировать? Они же чаще всего идут в комплекте со всем оборудованием.

Можно обратиться к официальному поставщику или в наш магазин. Для уточнения наличия конкретной модели, позвоните нашим консультантам.