Як правильно вибрати кондиціонер: розширена інструкція

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Вибір кондиціонера – справа не проста. Найчастіше, люди вибирають кондиціонер в теплу пору року, що не зовсім правильно. У цей час кондиціонери розходяться дуже швидко, а ті компанії, які можуть якісно змонтувати кондиціонер, вже зайняті. Як кажуть: "Готуй сани влітку, а кондиціонер взимку"!

Користувачі, підбираючи техніку для себе, керуються різними мотивами і вимогами. Ми спробували об'єднати і систематизувати всю інформацію для надання читачеві.

У статті будуть розглянуті побутові кондиціонери як обрати те обладнання, яке задовольнить потребу кондиціонування повітря в більшості приватних будинків і квартир.

На що слід звертати увагу при виборі кондиціонера?

Хотілося б виділити основні моменти, на яких слід акцентувати увагу:

 • По-перше, підбирайте кондиціонер, виходячи з типу приміщення: віконні і мобільні кондиціонери найкраще підійдуть для установки на дачі, так як вони мають відносно невеликий розмір, а мобільні зокрема - ще й не вимагають монтажу. Спліт-системи найбільшого поширення набули в квартирах, будинках і офісах.
 • Крім того, важливим фактором є ціна кондиціонера. Пам'ятайте, що не завжди висока вартість ототожнюється з високою якістю. Звертайтесь за консультацією до фахівців, щоб не переплатити лише за ім'я виробника. Якісна, але менш відома марка може нічим не поступатися дорожчому популярному аналогу.
 • Звертайте увагу і на монтаж кондиціонера: не замовляйте монтаж у сумнівних компаній, так як ефективність роботи кондиціонера часто залежить від якості монтажних робіт при його установці.

Щоб ваш вибір був обґрунтований особистими потребами, а не бажаннями продавця, потрібно володіти деякими знаннями в цій області. Найчастіше продавець намагається нав'язати покупцю той товар, який для нього вигідніше продати. Щоб не купити помилково неякісний продукт, ми пропонуємо прочитати цю статтю до кінця.

Спочатку потрібно розібратися, які ж бувають кондиціонери.

ПОТРІБНА ДОПОМОГА У ВИБОРІ КОНДИЦІОНЕРА? ТИСНІТЬ НА КНОПКУ

Вибір кондиціонера залежно від типу пристрою

В залежності від конструкції, побутові кондиціонери можна поділити на два типи: моноблочні і спліт-системи.

Моноблочні кондиціонери

Моноблочні кондиціонери включають в себе два види пристроїв: віконні і мобільні агрегати.

Віконні кондиціонери

З таких охолоджувальних пристроїв почалося масове використання кондиціонерів. Це моноблочні пристрої, які найчастіше монтуються у віконний отвір, іноді в отвір стіни. Останнім часом такі кондиціонери практично не використовуються, так як мають дуже високі шумові характеристики.

Переваги:

 • простота установки, навіть технічно підкована людина може встановити такий кондиціонер;
 • ціна, яка на 40-50% нижча, ніж у мобільних «родичів» і побутових спліт-систем.

Компресор моноблочного кондиціонера, так само, як і всі інші складові, знаходиться в одному корпусі.

Віконні кондиціонери, які користувалися популярністю ще років 10-15 тому, зараз поступилися своїм позиціям на ринку. І на це є ряд причин.

Недоліки:

 • великий рівень шуму при роботі, який неодмінно виникає через те, що всі деталі кондиціонера знаходяться безпосередньо в приміщенні.
 • обмежена площа дії: віконні кондиціонери не здатні охолоджувати великі приміщення, а їх ефект відчувається тільки при безпосередньому контакті.

Мобільні кондиціонери

Такі кондиціонери є даниною сучасним вимогам. Часто в охолодженні повітря потрібні приміщення, в яких немає сенсу або можливості встановлювати кондиціонер.

Переваги:

 • не вимагає монтажу, для установки не потрібно володіти спеціальними навичками, ви просто вмикаєте його в розетку і отримуєте холодне повітря.
 • дані агрегати можна використовувати в місцях, де установка зовнішнього блоку класичної спліт-системи неможлива: наприклад, портативні моделі кондиціонерів широко використовуються в музеях, бібліотеках і в будівлях з високою архітектурною цінністю.

Мобільні (переносні) кондиціонери не позбавлені недоліків віконних моделей.

Недоліки:

 • володіють значними шумовими характеристиками завдяки роботі компресора безпосередньо в обслуговуваному приміщенні;
 • у зв'язку зі своєю мобільністю і портативністю мають вищу вартість у порівнянні з іншими типами кондиціонерів, яка іноді перевищує ціну навіть спліт-системи;
 • складність і дорожнеча сервісного обслуговування;
 • незручність використання (необхідність постійного зливу конденсату вручну і так далі).

Спліт-системи

Спліт-системи – найпоширеніший вид кондиціонерів. Саме вони найчастіше використовуються для підтримки температури в будинках і квартирах. Назва таких кондиціонерів говорить про те, що дані пристрої складаються з двох блоків – зовнішнього та внутрішнього і є, майже, ідеальним рішенням. Такий поділ дозволяє зменшити шумність роботи кондиціонера.

Різні типи кондиціонер можуть об'єднаються в одну мультіспліт систему.

Залежно від типу внутрішнього блоку, «спліти» поділяються на кілька видів:

 • настінні,
 • канальні,
 • касетні,
 • універсальні та ін.

Для побутових цілей найчастіше використовуються системи настінного типу, відносно прості в установки і невеликій вартості.

Монтаж такого кондиціонера повинен проводитися фахівцем, зате він прослужить вам довгі роки.

Також побутові спліт-системи мають безліч додаткових, дуже зручних функцій:

 • робота як на обігрів, так і на охолодження;
 • очистку (фільтрацію) повітря;
 • можливість управління роботою кондиціонера за допомогою гаджетів (наприклад, взимку можете включити кондиціонер на режим обігріву тільки виїжджаючи з роботи і, коли ви приїдете додому, то там вже буде тепліше).

Сучасні настінні кондиціонери мають величезну перевагу – це можливість обігріву. Вони можуть обігрівати приміщення при зовнішній температурі до -15 С. Окремо взяті пристрої, такі як Mitsubishi Electric

Іноді в приватних будинках або квартирах монтують канальні кондиціонери, але для реалізації такого типу кондиціонування необхідно заздалегідь передбачити місце для розведення повітроводів і розміщення внутрішніх блоків у приміщенні. Крім того, необхідно чітко спроектувати розміщення всіх внутрішніх елементів.

Побутова серія кондиціонерів призначена для будинку, квартири або офісу.

Вибір кондиціонера залежно від принципу роботи

Основне завдання кондиціонера – охолоджувати приміщення в літній період. Але переважну більшість пристроїв можна використовувати для обігріву. Повноцінно опалювальні прилади кондиціонери не здатні замінити, але вони відмінно справляються з підігрівом приміщень в міжсезоння: навесні та восени.

В залежності від принципу роботи і найважливішого елемента – компресора, всі спліт-системи кондиціонування поділяються на інверторні і неінвенторні.

Неінверторні кондиціонери

Інвенторні моделі зі звичайним компресором - це ті пристрої, які працюють за стандартним принципом: досягають потрібного рівня температури і відключаються, але після певних коливань температури знову вмикаються. Такий принцип є досить витратним по рахунках за електроенергію.

Інверторні кондиціонери

Інверторні кондиціонери – це складніші кліматичні пристрої. Інвертор запускає компресор спочатку на максимальний режим роботи, за досягнення потрібної температури не відключає його, а підтримує роботу компресора на мінімальних обертах. Такий підхід до управління компресором істотно заощаджує витрачену електроенергію і робить кондиціонер ефективнішим, так як відсутні стрибки температури.

В першу чергу споживачеві впадає в очі різниця в ціні: залежно від виробника, вона може становити від 20% до 50%. Ми не будемо докладно пояснювати принцип роботи інверторного кондиціонера, скажемо тільки, що використовуючи інверторний кондиціонер, ви:

 • істотно економите споживання енергії,
 • швидше і точніше регулюєте температуру в приміщенні,
 • отримуєте надійний товар, який прослужить довше, ніж неінверторна модель.

Кондиціонери з інверторним управлінням коштують дорожче звичайних, але при нескладному підрахунку можна зрозуміти, що інверторний окупиться вам найближчим часом після початку роботи. Доведено, що такий кондиціонер не призведе своєю роботою до постійних захворювань людей у приміщенні, де він працює, так як відсутні скачки температури.

Завдяки зміні частоти обертання на низьких обертах кондиціонер інверторного типу створює менше шуму. Тому наша рекомендація – при виборі кондиціонера, насамперед, зверніть увагу на інверторні моделі.

Наочне порівняння інверторних і неінверторных кондиціонерів:

сравнение рабочих характеристик инверторных и неинверторных кондиционеров

Вибір кондиціонера залежно від потужності

При підборі кондиціонера для приміщення необхідно включати безліч факторів. Ми пропонуємо розглянути спрощений варіант підбору кондиціонера. Для цього потрібно скористатися подібною формулою:

Потужність охолодження кондиціонера (кВт) = Обсяг приміщення (м3) х Коефіцієнт теплопритоків приміщення (в середньому від 30 Вт/м3 для затемненого приміщення до 45 Вт/м3 для приміщень на сонячній стороні)/1000 + Теплопритоки від людей (у розрахунку 0,1 кВт на людину в спокійному стані і 0,2 кВт для кожної людини, який займається фізичними вправами) + теплопритоки від побутової техніки (в середньому 0,3 кВт від комп'ютера і 0,2 кВт від телевізора).


Приклад: потрібно підібрати побутовий кондиціонер для спальні. Розміри приміщення: довжина 4 м, ширина 3 м, висота стелі 2,5 м. В кімнаті будуть перебувати дві дорослих людини, є один телевізор. Вікна великі, виходять на південь, кімната добре освітлюється. Приблизна потужність кондиціонера буде становити:

Потужність Кондиціонера=4*3*2,5*45 (коефіцієнт теплопритоків)/1000 + 0,2 (теплопритоки від 2 людей) + 0,2 (телевізор)=1,75 кВт. Підбираємо найбільш підходяще значення: кондиціонера з потужністю охолодження 2кВт повністю вистачить, щоб забезпечити комфортну температуру в такому маленькому приміщенні.

Виробники найчастіше випускають кондиціонери стандартизованою потужності: 2,0 кВт, 2,6 кВт, 3,5 кВт, 5,3 кВт і 7,0 кВт.

Ці цифри деякі виробники вказують у маркуванні своїх спліт-систем (наприклад, Daikin FTX 25 має потужність охлажения 2,5 кВт).

Іноді потужність охолодження кондиціонера вимірюють у Британських теплових одиницях (БТО/BTU). 1000 БТЕ дорівнює 293 Вт. Деякі види виробників скорочують потужність охолодження, BTU і використовують її значення в маркуванні кондиціонерів.

Так, стандартна потужність охолодження кондиціонерів, виглядатиме так:

 • 7000 КАЛ = 2 кВткондиціонер «сімка» (наприклад, ToshibaRAS-07PKVP-ND/RAS-07PAVP-ND)
 • 9000 БТО = 2,6 кВткондиціонер «дев'ятка»
 • 12000 БТЕ = 3,5 кВт – кондиціонер «дванадцятка»
 • 18000 БТО = 5,3 кВт – кондиціонер «вісімнадцятка»
 • 24000 БТО = 7 кВт – кондиціонер «двадцять чотири».

Вибір кондиціонера залежно від бренду і ціни

*Інформація, представлена в цьому розділі, не претендує на звання істини в останній інстанції і є виключно нашою особистою думкою відповідно до досвіду роботи.

насамперед, при виборі бренду кондиціонера, варто поставити перед собою мету: чого ви хочете досягти?

Умовно всі бренди за якістю збірки кондиціонерів та цінової політики можна поділити на 4 класи:

1. "Преміум-рівень"

Представлений кондиціонерами Daikin, Mitsubishi Electric. Якщо порівнювати з автомобілями, то це «мерседес». Якщо коротко: дорого, якісно, довговічно. Ресурс роботи кондиціонерів цих брендів за умови правильного монтажу та експлуатації обчислюється десятком і більше років. «Просунута» система автоматики надійно захищає електроніку від стрибків напруги. 

2. "Міцні середняки"

Сюди можна віднести спліт-системи Toshiba, Panasonic, Mitsubishi Heavy, McQuay, у цю ж категорію з деякими застереженнями (про них трохи нижче) можна віднести китайські бренди Hisense і Gree.  Кондиціонери даного класу відрізняються більш дешевими матеріалами при виготовленні, та й електроніка у них простіша. Але свої гроші вони відпрацюють сповна. Якщо хочете отримати дійсно якісні товари, при цьому не переплачуючи, то ці кондиціонери будуть для вас ідеальним вибором.

Дизайнерська серія кондиціонерів Mitsubishi Heavy

3. "Дешево і сердито"

У цю категорію віднесемо такі бренди, як Sakata, Lessar, Neoclima, Midea й подібні. Кондиціонери даного класу відрізняються невисокою ціною, що поклало свій відбиток на якість пластику, а іноді - й на якість кондиціонера. Але, в принципі, не все так погано: більшість виробників дають на свої дітища 2-3 роки гарантії і цей термін кондиціонери часто відпрацьовують. Якщо вам потрібен недорогий і досить якісний кондиціонер на 3-5 років, то можна вибирати пристрої з цієї категорії.

4. "Не варто купувати в жодному разі".

Кондиціонери такого класу відрізняються надзвичайно низькою якістю і можуть вийти з ладу, не пропрацювавши і сезон. Загалом, ці бренди є власністю великих ритейлів ("Фокстрот", "Ельдорадо", "Епіцентр") і змагаються за звання хто швидше зламається найдешевшого кондиціонера на ринку. Дані пристрої слід купувати тільки в тому випадку, якщо хочете комусь насолити поставити кондиціонер на сезон і більше не плануєте його використовувати. Найвідоміші бренди: Delfa, Orion, Saturn й інші агрегати ціною в районі 2000-2500 гривень.

Окремо про китайські кондиціонери

Ми навмисно не поділяли кондиціонери по країні-виробнику. Багато елітних пристроїв можуть виготовлятися в Китаї і так само багато пристроїв, м'яко кажучи, невисокої якості робляться в інших країнах. Але слід пам'ятати просту істину: китаєць китайцю ворог. До прикладу, спліт-системи Gree розробляються разом з компанією Daikin, а ціна і якість кондиціонерів Hisense практично нічим не поступається пристроїм класу "міцні середняки".

Єдине, на що варто звертати увагу при покупці кондиціонера, особливо китайського, це наявність сервісного центру на території України: у випадку поломки власники «китайців» часто зіштовхуються з проблемою відсутності сервісного центру і запчастин, а отже, повноцінного і якісного обслуговування. Так що, перед вибором рекомендуємо ретельно ознайомитися з даним аспектом.

І пам'ятайте:

Щоб кондиціонер прослужив вам довгі роки, його необхідно правильно встановити. Не варто вестися на голослівні обіцянки про безкоштовне встановлення, на такі маркетингові виверти найчастіше йдуть компанії, які працюють на ринку нещодавно. Якісний монтаж не може бути безкоштовним, так як вимагає використання спеціальних інструментів і якісних комплектуючих.

Кондиционер поддержанвает комфортную температуру летом и греет зимой

Висновки

1. Кондиціонер - найважливіша річ для підтримки комфортної температури в літній період і обігріву приміщення в холодний.

2. Існує велика кількість різновидів кондиціонерів, що відрізняються один від одного потужністю, конструкцією, складовими частинами, способом монтажу і т. д.

3. Важливий не тільки підбір кондиціонера, але і правильна установка, яка забезпечить нормальну роботу всіх його елементів.

4. Компанія Альтер Ейр і її команда професійних інженерів й монтажників зможе підібрати і встановити саме той кондиціонер, який підходить для вашого приміщення та відповідає усім вимогам, а також влаштовує за ціною.

Якщо виникли якісь питання чи зауваження до цієї статті, ми із задоволенням на них відповімо.

БАЖАЄТЕ ОТРИМАТИ ПРОФЕСІЙНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ? ЗАПОВНЮЙТЕ ФОРМУ

Відгуки

Отличная статья, много интересной и полезной информации. И благодаря ей, я впервые узнал о мобильном кондиционере, очень удобная штука, как оказалось. Вот и задумался о покупке.

Очень много информации обо всем. Хотелось бы подробнее почитать.

Подробнее о каждой серии вы можете прочитать на нашем сайте, выбрав интересующий вас производитель и прокрутить страницу вниз.