Осушувачі повітря: види та принцип дії

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Для чого потрібен осушувач повітря?

Підвищена вологість повітря може суттєво зашкодити як промисловим процесам, так і людям, які знаходяться в приміщенні. Висока вологість утворює конденсат в приміщенні, який може нашкодити конструктивним елементам будівлі. Для підтримки необхідного мікроклімату використовуються осушувачі повітря.

Принцип роботи осушувача повітря залежить від обраної модифікації: у більшості випадків, повітря забирається з приміщення, потрапляє на випарник, де волога конденсується, і осушене повітря після цього потрапляє назад в приміщення.

Деякі осушувачі мають функцію постачання припливного повітря – коли частина повітря з приміщення видаляється назовні, а натомість поставляється сухе повітря з вулиці.

Перевагою даного типу є висока продуктивність, а недоліком – високі енерговитрати для нагрівання або охолодження припливного повітря і відносно велика вартість.

Вибираючи осушувач повітря, варто звернути увагу на додаткові приналежності, зокрема, наявність гігростата.

Осушувач повітря з гігростатом може автоматично контролювати вологість у приміщенні і вмикати осушувач, коли вона піднімається вище необхідного рівня.

Водяні або електричні нагрівачі можуть підігрівати повітря перед подачею його в приміщення, термостат може контролювати температуру повітря.

Осушувачі повітря – це механічні пристрої, в основі роботи яких лежить принцип конденсації вологи. Залежно від середовища застосування, осушувачі повітря діляться на кілька видів.

Види і призначення осушувачів повітря

Побутові осушувачі повітря

Побутові осушувачі повітря такі як, наприклад, Mitsubishi Electric MJ-E20BG-R1, Mitsubishi Electric MJ-E16VX або Dantherm CDF 10 можуть використовуватися в будинках і квартирах, а також осушувати великі студії.

Осушувачі повітря Mitsubishi Electric MJ-E16VX Осушувач повітря Mitsubishi Electric MJ-E16VX

Осушувачі повітря для будинку відрізняються невисокою продуктивністю роботи, якої, в принципі, достатньо для видалення вологи з побутових приміщеннях, наприклад, у ванних кімнатах, санвузлах, а також привабливим дизайном і низькою гучністю. Для цієї мети іноді використовуються також мобільні осушувачі повітря.

Напівпромислові осушувачі повітря

Полупромислові осушувачі повітря використовуються для осушення значних площ і видалення великої кількості вологи. Серед них можна виділити осушувачі повітря Сalorex – використовуючи їх, ви можете бути впевнені у високій продуктивності, а управління цими агрегатами досить просте. Осушувачі фірми Dantherm є найтихішими серед тих, що виробляються на ринку, а пристрої компанії Hidros славляться своєю функціональністю і можливістю працювати при низьких температурах.

Осушувач повітря Calorex DH 33 можна придбати в салоні кліматичної техніки Альтер Ейр Осушувач повітря Hidros

Промислові осушувачі

Промислові осушувачі повітря використовуються для видалення повітря і підтримання комфортного рівня вологості на виробництвах, де високий вміст вологи в повітрі може завдати істотної шкоди технологічному процесу або збереженню продукції.

У подібних пристроях, як правило, не так багато уваги приділяється створенню привабливого дизайну, але в той же час промислові осушувачі повітря відрізняються високою продуктивністю і можливістю точно регулювати вологість у приміщенні (це буде корисним при зберіганні продукції, наприклад, у винних погрібах або складах зберігання кисло-молочних продуктів).

Переглянути каталог осушувачів повітря

З цих трьох груп ще окремо виділяють:

Мобільні осушувачі

Мобільні осушувачі повітря з легкістю можна переміщати з одного приміщення в інше.

Ще однією істотною перевагою даних агрегатів є відсутність необхідності установки – для початку роботи мобільний осушувач повітря просто потрібно включити в розетку.

Мобільні осушувачі, крім використання у побутових цілях, знайшли широке поширення для осушення повітря при будівництві: всі мінеральні елементи, як цемент, пісок – виділяють вологу. Для переходу на наступний етап будівництва необхідно, щоб, наприклад, стяжка повністю висохла. Для цього і використовують подібні агрегати.

Мобільні осушувачі повітря для зручності транспортування можуть бути оснащені колесами і спеціальними ручками.

Мобільний осушувач Dantherm CDT 30Мобільний осушувач Dantherm CDT 30

Вони прості в обслуговуванні і можуть працювати при низьких температурах, на відміну від побутових осушувачів.

Класичним мобільним осушувачем є агрегат Dantherm CDT 30.

Осушувачі повітря для басейнів

Найбільш широко використовуються осушувачі повітря для осушення приміщень басейнів.

Осушувач повітря Dantherm CDP 35 Осушувая повітря Dantherm CDP 65

Такі світові виробники, як Dantherm, Calorex і Hidros випускають велику кількість продукції для осушення басейнів – від невеликих настінних осушувачів для приватних басейнів, до кліматичних установок для великих аквапарків як Calorex AA 1500 VH.

Кліматична установка (осушувач повітря) для аквапарків Calorex AA 1500 VH

Але, звичайно ж, основне середовище використання осушувачів повітря – приміщення, з яких необхідно видаляти значну кількість вологи і підтримувати оптимальний мікроклімат – басейни, сауни, аквапарки.

Осушувачі повітря для басейнів так само бувають промисловими і напівпромисловими.

Вибір осушувача повітря басейну залежить від параметрів приміщення – високотехнологічні осушувачі для великих басейнів (як, наприклад, Calorex Delta) можуть змінювати режим роботи, залежно від температури зовнішнього повітря, кількості відвідувачів у басейні і пори року. Більшість промислових осушувачів повітря для басейнів працюють з домішкою свіжого повітря, а для вирішення проблеми підвищеного енергоспоживання використовують систему рекуперації тепла.

Промисловий осушувач повітря для басейнів Calorex DeltaВисокотехнологічні установки Calorex Delta оснащені функцією рекуперації для економії енергії

За варіантом установки осушувачі повітря бувають:

  • настінні,
  • підлогові,
  • канальні.

Додаткове приладдя осушувачів

Більшість осушувачів повітря можуть оснащуватися безліччю додаткових речей – гігростатом для автоматичної підтримки необхідного рівня вологості, термостатом і калорифером для регулювання температури в приміщенні та інших.

Фільтр осушувача запобігає забруднення теплообмінника і гарантує додаткову роботу пристрою.

Підіб'ємо підсумки

Підбір осушувача стисненого повітря – річ складна. Іноді для осушення великого приміщення потужності одного осушувача недостатньо, а використовувати їх більшу кількість недоцільно. У таких випадках можна використовувати осушувачі разом з системою вентиляції приміщення. Інженери компанії Альтер Ейр знайдуть найбільш оптимальне рішення, яке підійде саме для Вас.

Підвищена вологість повітря часто є недоліком, особливо якщо йдеться про будівлі в безпосередній близькості до водойм або болотистої місцевості. Що вже говорити про приміщення, де апріорі вологість висока, незалежно від місцевості: наприклад, складах, підвалах або басейнах.

Деякі люди не розуміють, наскільки негативно може вплинути підвищена вологість повітря в приміщенні. Якщо говорити про підвищену вологість в будинку або квартирі, то вона має негативні наслідки для людей, які знаходяться в приміщенні – різко збільшується ймовірність захворіти ГРВІ або астмою (при низькій температурі повітря). Підвищена вологість у приміщенні приводить до виникнення цвілі, грибка на поверхнях, а в довгостроковій перспективі до корозії і руйнування опорних конструкцій будівель.

Купити осушувачі повітря ви можете, звернувшись в салон кліматичної техніки Альтер Ейр, зателефонувавши за вказаними телефонами. Продаж здійснюється по всій території України. Також ми здійснюємо проектування систем вентиляції і осушення та монтаж осушувачів в Києві.

Відгуки