Підбір канального кондиціонера: основні правила

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Спліт-системи канального типу мають цілий ряд особливостей.

Основною їх відмінністю є те, що внутрішні блоки системи встановлюються за підшивною стелею, а надходження повітря в приміщення організовано за допомогою системи повітроводів.

Канальний кондиціонер може охолоджувати декілька приміщень одночасно, за допомогою пульта можна вибрати необхідний режим роботи агрегату. Конструкція внутрішнього блоку кондиціонера простіша, порівняно зі спліт-системи настінного типу, оскільки до блоку не представлені архітектурно-дизайнерські вимоги.

Принцип роботи спліт-системи канального типу

Принцип роботи кондиціонера наступний: повітря забирається з приміщення через витяжні вентиляційні решітки, системою повітроводів подається у внутрішній блок, де охолоджується і після цього через повітропровід і припливні решітки подається в приміщення.
Сьогодні на ринку кліматичної техніки представлені моделі кондиціонерів з можливістю підмішування певної кількості свіжого повітря (зазвичай до 10%).

Характеристики канального кондиціонера

Основними характеристиками, відповідно до яких здійснюється підбір кондиціонера канального типу, є його охолодження і створюваний напір.

Потужність кондиціонера  максимальна кількість холоду, яку може виробляти кондиціонер за одиницю часу. Потужність кондиціонера вказується заводом-виробником в технічному паспорті.

Статичний напір  напір вентилятора кондиціонера, який здатний забезпечити надходження в приміщення розрахункової кількості повітря за одиницю часу, враховуючи конфігурацію конкретної мережі.

Отже, при підборі канального кондиціонера для квартири чи будинку, обов'язково необхідно враховувати не тільки холодопродуктивність системи, але і тиск, який створює система, особливо, якщо кондиціонер працює на кілька приміщень.

Робота системи кондиціонування на базі канального вентилятора

Необхідні розрахунки

Потужність кондиціонера, насамперед, залежить від кількості теплоти, що надходить у приміщення. Основним джерелом тепла в житлових, адміністративних будівлях є сонячна радіація, тепло в приміщення надходить через світлопрозорі і непрозорі огороджувальні конструкції. До приміщення також може надходити тепловий потік від людей, побутового обладнання. Таким чином, для визначення холодопродуктивності кондиціонера необхідно визначити кількість теплоти, що надходить в приміщення:

Qсв + Qст + Qпер + Qпт + Qлюд = Qхол

де:

Qсв - тепловий потік, що надходить у приміщення від сонця через світлопрозорі огороджуючі конструкції, Вт;
Qст, Qпер - тепловий потік, що надходить від сонця через непрозорі огороджувальні конструкції, перекритие Вт;
Qбт - тепловий потік від побутового обладнання, Вт;
Qлюд - тепловий потік від людей, що знаходяться в приміщенні, Вт.

Згідно рівнянню теплового балансу, кількість теплоти, що надходить в приміщення, повинна бути рівною холодопродуктивності кондиціонера, якщо не враховувати точку роси, тобто конденсацію вологи на холодних поверхнях агрегату.

Канальная сплит-система в интерьере столовой

Висновок

Аналізуючи вищенаведене рівняння, можна лише додати, що кожна його складова  це окремий розрахунок, який вимагає не тільки теоретичних знань, але і практичного підходу до конкретного випадку. Підбирати кондиціонер за спрощеним методом  неприйнятне рішення сьогодні, оскільки без урахування всіх факторів система не зможе повністю покрити всі теплонадлишки, буде відчуватися тепловий дискомфорт. З іншого боку, вибравши дуже потужний кондиціонер  ми погоджуємося платити більш високі експлуатаційні витрати, кондиціонер буде частіше вмикатися/вимикатися, що негативно впливає на строк його роботи.

Підбираючи кондиціонер відповідно до площі приміщення, пам'ятайте, що далеко не завжди однакові за площею приміщення мають однакові теплонадходження, які залежать від орієнтації будівлі, характеристик огороджувальних конструкцій і побутових умов. Отримати кваліфіковану консультацію і допомогу в підборі канального кондиціонера Ви можете, звернувшись в компанію Альтер Ейр.

Відгуки

А в чем отличие канального от настенного кондиционера? Какой лучше выбрать?

Все зависит от особенностей вашего помещения и личных пожеланий. Более подробную информацию вы можете получить у наших консультантов, позвонив в офис или оставить заявку на сайте.

Решили поставить кондиционер, хорошо потолки позволяли, Спасибо за подсказку о скрытности системы и за быстрый монтаж.