Вентиляція погребу: варіанти облаштування та корисні поради з реалізації

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Як зробити вентиляцію у погрібі замислюється кожен власник приватного будинку. Оскільки це приміщення будується під землею нижче рівня будівлі, то циркуляція повітря там не виникає, а от вологість, навпаки, їх вірний супутник. Щоб там не виникало затхлого повітря, а ваші продукти харчування (овочі, консервація та інші припаси), господарський інвентар, стеля і стіни були захищені від негативних наслідків поганої вентиляції (цвілі, грибка, корозії, руйнування конструкцій будинку) потрібно правильно реалізувати повітрообмін. Він повинен відповідати певним нормам і температурно-вологісним параметрам, яких рекомендовано дотримуватись у даному приміщенні.

Типи побудови домашніх погребів для зберігання продуктів та консервації

Існує два варіанти побудови погреба:

  1. Погріб, який знаходитися окремо від будинку на вулиці. Це, як правило, класичні старовинні погреби, які робили ще наші бабусі і дідусі: у землі риється яма (траншея глибиною 3 метри), над нею перекриття або насип. Стіни такого погребу – це цегляна кладка, викладена в шаховому порядку, у проміжках якої буде земля, щоб підтримувався стабільний рівень вологості і температури (до +12°С) у будь-який час року для зберігання овочів. Кладка може бути і повністю цегляної без пропусків, бетонною або з щільних порід дерева, які довго не гниють (наприклад, дуба). Природна вентиляція в таких приміщеннях відбувається так: перший повітровід опускається в найнижчу точку погребу, свіже повітря надходить до приміщення через трубу і збагачує приміщення киснем й через інший повітровід у найвищій точці приміщення відбувається забір повітря.
  2. Погріб, який будується під будівлею є замкненим простором, де передбачається гідроізоляція. У таких приміщеннях може з'явитися затхлість. Щоб здійснити достатній повітрообмін у такому приміщенні потрібно прийняти доцільні запобіжні заходи.

Вентиляция погреба. Как сделать? Як зробити вентиляцію в погребі

Для льоху як для технічного приміщення система вентиляції потрібна більш спрощена, ніж для житлових будівель.

Вентиляція в льосі реалізується наступним чином:

  • припливний повітровід підводиться у нижню зону погребу, вісь сітки встановлюється на відстані 300 мм від підлоги;
  • витяжний пристрій монтується у верхній області даного приміщення (під стелею) по діагоналі від припливного повітроводу для того, щоб за допомогою розрідження повітря, тобто пониження тиску, повітря з припливного повітроводу заповнював весь об'єм приміщення поребу і ефективно віддалявся через патрубок витяжної вентиляції.

Така система вентиляції називається гравітаційною, тобто природньою.

Обладнання, яке вам знадобиться для вентиляції погребу: канальний витяжний вентилятор (радимо, Soler&Palau серії TD) або даховий вентилятор (наприклад, Salda VSA 3.0).

Рекомендації для правильної вентиляції льоху

Причиною виникнення проблем з якістю повітрообміну в погребі є помилки при його будівництві. Тому про вентиляцію даного приміщення потрібно замислюватися ще на стадії будівництва будинку і завчасно вносити потрібні параметри в проект будівлі.

Рівень вологості, де зберігаються свіжі продукти для побутового застосування, повинен бути високим, при цьому циркуляція повітря також повинна бути достатньою. Температура максимум до +12-15°С (влітку) і +8°С (взимку), а вологість до 90% аж до крапель на стелі.

В залежності від обсягу погребу і його призначення повітрообмін розраховується згідно інженерним розрахункам. Виходячи з отриманих результатів, підбирається діаметр припливного і витяжного патрубка.

При природній вентиляції швидкість руху повітря повітроводами безпосередньо залежить від різниці температурних показників всередині і ззовні приміщення, а також довжини каналу, за допомогою якого здійснюється викид забрудненого повітря на вулицю.

Обидва повітроводи (припливний і витяжний) бажано обладнати спеціальними захисними козирками або дефлекторами, а також повітряними заслінками взимку, щоб захистити овочі від морозу.

Для великих сховищ реалізовується загальнообмінна вентиляція, можливо із застосуванням парогенераторів.

Як бачите, ефективна вентиляція погріба в приватному будинку, а саме її реалізація здійснюється простими способами і без значних витрат. Якщо виникнуть питання або труднощі, то сміливо звертайтеся до нас в Альтер Ейр, наші фахівці вирішать будь-які завдання.

>

Наші останні проекти

Відгуки

Никогда раньше не задумывалась о важности вентиляции в подвале. Но теперь поняла, что нужно посоветовать родителям такое. Спасибо автору.

А какое еще оборудование можно использовать. Здесь указано только несколько моделей. Хотелось бы иметь более широкий выбор. Спасибо.

Вы можете прозвонить нашим консультантам и они подробно расскажут о всех моделях, которые вы можете использовать в системе вентиляции для подвального помещения.