Низькотемпературна система опалення

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Температурний режим приміщення
характеризується трьома основними параметрами:

  • температура на вході в котел;
  • температура на виході з котла;
  • температура повітря в приміщенні.

Наприклад, коли в «традиційних» системах опалення температура на виході і вході в котел становить 75/55°C, то в низькотемпературному опаленні 50/40°C і нижче. Якщо порівняти ці два види опалення (низькотемпературного і традиційного), то більш комфортні умови для людини створюють саме низькотемпературні системи, так як немає великих перепадів температур і вологи в приміщенні.

У чому ж переваги низькотемпературної системи опалення?

Низькотемпературна система опалення дозволяє використовувати високоефективне обладнання, таке як тепловий насос і конденсаційний котел. І чим нижче буде температура подачі, тим ефективніше буде дане обладнання і вся система опалення в цілому. 

Наприклад, в тепловому насосі типу « повітря-вода » Vitocal 100-S на 10 кВт при температурі зовнішнього повітря -7˚С при температурі подачі 55˚С СОР=1,66, при 45˚С СОР=2,07, а при 35˚С СОР=2,71.

Ми бачимо, що чим менше температура на виході з теплового насоса, тим вище СОР (коефіцієнт перетворення електричної потужності в теплову). Ефективну роботу теплового насоса при низькотемпературної системи опалення забезпечує контур випарника. Він стабілізує температуру випаровування « холодного » пара.

Конденсаційні котли також більш ефективні при низьких температурах подачі. Для того, щоб почав утворюватися конденсат на теплообміннику котла, температура подачі повинна бути не вище 55˚С, але при температурах до 45˚С ККД буде найвищим і дорівнюватиме 108-109%.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.Розподіл тепла в приміщенні при використанні радіаторів і системи теплої підлоги

Ефективність теплої підлоги в низькотемпературному опаленні

Зараз для низькотемпературної системи краще використовувати таке опалювальне обладнання, як система тепла підлога. Завдяки променистому теплообміну вона рівномірно розподіляє тепло по приміщенню. При температурі подачі 35°С система тепла підлога максимально використовує можливості конденсаційного котла або теплового насоса.

Радіатори і конвектори при низькотемпературному опаленні

Коли ми говоримо про комфортність, то потрібно згадати, що при «традиційному» опаленні радіатори дуже нагріваються. У свою чергу сильно гарячий радіатор дуже пересушує повітря в приміщенні, також підвищується циркуляції пилу, яка є практично в кожному приміщенні. При « традиційному » опаленні до радіаторів практично неможливо доторкнутися, так вони дуже сильно нагріваються.

Радіатори і конвектори можна використовувати в низькотемпературних системах опалення, але варто враховувати, що розмір даного обладнання повинен бути завищений і підібраний під температуру теплоносія 55 ˚С (конденсаційні котли) і 45 ˚С (теплові насоси).

Графік ефективності конденсаційного котла щодо температури подачі води

Основні переваги низькотемпературної системи опалення:

  • Комфортність перебування в приміщенні (за рахунок низького передача температури між системою опалення та приміщенням).
  • Ефективність (при використанні теплового насоса і конденсаційного котла, чим нижче температура подачі, тим вище ефективність всієї системи в цілому).
  • Значно менші витрати на опалення, ніж в традиційних системах опалення.

Основні недоліки низькотемпературної системи опалення:

  • Капіталовкладення на початковому етапі більше, ніж традиційна система опалення.
  • При використанні радіаторів обов'язково враховувати низькі температури в системі (доводиться завищувати типорозмір радіатора, щоб він видавав стільки потужності, скільки потрібно для приміщень).
  • При використанні конденсаційного котла, необхідно враховувати конденсат, який утворюється в перебігу його роботи.

Висновки

Низькотемпературне опалення зараз стало дуже популярним, так як має ряд вагомих переваг. Але потрібно також враховувати, що низькотемпературна система опалення найкраще використовується з добре утепленими будинками.

Наші фахівці можуть підібрати вам оптимальне рішення для опалення будинку. Вони врахують всі побажання і вимоги і зроблять систему, яка буде ефективно працювати протягом довгих років.

Відгуки

Вот как раз решил сделать в своем доме такое отопление с конденсационным котлом и радиаторами но после прочтения статьи решил все же остановиться на теплом поле. Хочу обратиться к вам за помощью

Здравствуйте, Виктор. Хорошее решение! Спасибо, что оценили наш материал! Конечно, обращайтесь. Мы с радостью вам поможем!

С какими брендами работаете в системах отопления?

Добрый день, Кирилл. Мы работаем с многими производителями и нам есть много чего предложить. Если речь идёт об отоплении, то это Viessmann, Vaillant, Protherm и др., если это теплый пол - Uponor и Rehau. За более подробной информацией обращайтесь по телефону (044) 223-7-223.