Канальні системи кондиціонування: особливості проектування та використання

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали


Проаналізувавши вибір типу кондиціонера нашими замовниками, ми відзначили, що більшість з них вважають за краще системи з канального типу, замість вважалися раніше «традиційними» настінних спліт-систем. Канальне кондиціонування в повній мірі виправдовує себе і в даному матеріалі ми пояснимо чому, порівняємо два найбільш популярних типів систем.

Порівняння настінних і канальних систем кондиціонування

Настінна система 

Внутрішній блок настінного типу встановлюється на стіні всередині приміщення. Така схема активно використовується до сих пір, так як має достатню кількість переваг:

 • Низька собівартість. Це обумовлено тим, що для такої системи не потрібно прокладати повітроводи, повітророзподільні пристрої і монтаж її більш простий.
 • Не потрібно опускати стелю, а це мінус близько 17-20 см від висоти приміщення.
Але є і досить значні мінуси, які і схиляють багатьох до вибору канальних систем кондиціонування:
 • Блок, який висить на стіні – додатковий елемент інтер'єру, який інколи дуже складно вписати в задумку вашого дизайн проекту.
 • Нерівномірний розподіл повітря. Це обумовлено тим, повітря виходить з обмеженого отвори блоку.
 • Чути шум. При роботі настінного кондиціонера, швидше за все ви будете чути шум, що виникає внаслідок роботи вентилятора. А це приносить дискомфорт для людей, які там знаходяться, особливо що стосується спальні, дитячої кімнати і т.п.

Канальний або настінний кондиціонер

Канальна система

Канальний кондиціонер з припливом свіжого повітря працює за тим же принципом, що і настінний, різниця лише в конструкції. Канальна система кондиціонування пристосована для подачі повітря в воздуховод. Таке рішення було придумано для більш якісного забезпечення мікроклімату в будівлях. Канальне кондиціонування квартири або будинку називають прихованим, так як, ховаючись в простір підвісної стелі, він залишає на увазі лише грати подачі повітря. Часто можна зустріти поєднання «кондиціонери з припливом свіжого повітря» і це чиста правда, адже в пристрої дійсно є здатність підмішування повітря з вулиці.

Переваг у блоку канального типу багато:

 • Рівномірний розподіл повітря по всьому об'єму приміщення. Це забезпечується тим, що таке обладнання подає і забирає повітря з віддалених точок кімнати.

Для прикладу візьмемо схему, зроблену нашим інженером:

Креслення канальної системи кондиціонування від фахівців Альтер Ейр

На зображенні синім кольором зображені повітроводи з подачею холодного повітря, а червоним – рециркуляція. Зі схеми ми бачимо, що перетік повітря відбувається по всій площі кімнати. В цьому випадку у всіх зонах кімнати температура повітря буде однаковою. Крім того, дуже важливо, що подача повітря відбувається біля вікна. Саме вікна доставляють складності при проектуванні вентиляції, адже через них в приміщення потрапляє тепло.

 • Повільний рух повітря. Розподільний отвір в канальному кондиціонері не обмежена площею. Для подачі повітря використовуються решітки, які підбираються інженером.
 • Низький рівень шуму. Канальна система зазвичай розміщується подалі від зон відпочинку (дитяча кімната, спальня) і інших зон, де потрібна тиша (кабінет). На таку схему ви можете побачити, що канальний блок максимально віддалений від цих зон:

Схема системы кондиционирования от Альтер Эйр

Канальний кондиціонер в квартирі має і мінуси:

 • Висока вартість. При тому, що ціна на обладнання приблизно однакова, але остаточна вартість системи канального типу на 30-50% вище в порівнянні з настінними. Подорожчання такого інженерного рішення відбувається за рахунок довжини повітропроводів і їх обв'язки.
 • Необхідно опускати стелю. Так як канальна система кондиціонування працює з великою кількістю повітря(522-1080 м3/ч), для неї потрібно забезпечити транспортування повітря через повітроводи великих габаритів (від 300х150 мм до 500х200 мм). В середньому опуск стелі становить 170-220 мм. При грамотному проектуванні можна зробити так, щоб опустити стель був не по всьому периметру кімнати, а тільки в зонах подачі і рециркуляції повітря. Нижче на зображенні ви можете подивитися приклад такої системи:

Эргономичное размещение оборудования для систем кондиционирования от Альтер Эйр

Порівнюючи два типи кондиціонерів, потрібно визначити головні критерії, які важливі для вас. Цей вибір суто індивідуальний. Наприклад, якщо у вас в приміщенні високі стелі і опуск їх для вас не особливо важливий, але ви шукаєте максимально ефективний спосіб для охолодження приміщення, то пристрій канального типу – то, що вам потрібно. Якщо ж висота приміщення і так критична і опускати стелю вже нікуди, то більш вдалим рішенням буде покупка настінного кондиціонера. Але якщо порівнювати ці два типи систем чисто з технічної точки зору, то канальний кондиціонер все ж виграє у настінного.

Застосування канального кондиціонера в будинку можна подивитися в цьому відео, де наші фахівці реалізували систему з двома канальними і двома настінними блоками.

Особливості проектування канальних систем кондиціонування повітря

Канальне кондиціонування в будинку чи квартирі вимагає професійного підходу. Якщо внутрішній блок настінного типу ще можна встановити без проектування, то у випадку з канальним обов'язково потрібен розрахунок системи кондиціонування. Це пов'язано з повітроводами, місця розміщення яких потрібно продумати і накреслити на папері. При безграмотному проектуванні канальної системи всі її плюси перетворяться в мінуси. Наприклад, звузивши перетин і збільшивши швидкість руху повітря, система почне шуміти. Того ж ефекту можна очікувати, неправильно підібравши шумоглушители або зробивши різкі повороти повітропроводів. Часто неякісний монтаж стає причиною нерівномірного розподілу повітря по кімнаті.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.

Монтаж канальної системи кондиціонування відбувається наступним чином:

 1. Спершу встановлюються внутрішні блоки кондиціонерів з адаптерами.
 2. Потім прокладаються повітроводи і адаптери під решітки.
 3. Наступний етап - закладаються комунікації (фреоновий і дренажний трубопровід, міжблочні кабелі живлення).
 4. Установка зовнішнього блоку. Цей крок не залежить від попередніх етапів. Його проводити можна, як на самому початку робіт, так і по завершенню перед пуско-налагоджувальних етапом.
 5. Завершуються монтажні роботи установкою повітророзподільних пристроїв - решіток.


Канальний кондиціонер для квартири або будинку потрібно передбачити ще до початку ремонту. При цьому, ви зможете реалізувати будь-яку дизайнерську задумку інтер'єру, не переживаючи про те, що він своїм виглядом її зіпсує.

Пам'ятайте, що канальні кондиціонери вимагають більше часу для підготовки до монтажу і самого монтажу. Проектування канальної системи, що складається з 4-5 внутрішніх блоків, займає приблизно 3-8 днів. 5-10 днів буде потрібно на узгодження і можливо зміни деталей проекту. 1-10 днів потрібно для замовлення комплектуючих системи і 10-15 днів займає установка канального кондиціонера. Подбавши про це, ви будете насолоджуватися злагодженою роботою системи терморегуляції в будинку протягом багатьох років.

Відгуки

Вот не знала, что канальники охлаждают несколько комнат одновременно и вообще. Тут уже вопрос личного выбора, наставить настенных на каждую комнату, или один канальный.

Да, так и есть, но при значительном таком преимуществе канальных кондиционеров в сравнении с настенными, не стоит забывать, что для качественной работы этого типа устройств очень важен их правильный монтаж.

Благодарю за ценный материал. Присматриваюсь к канальным кондиционерам, но в квартире не смогу их поставить. Стоят уже настенные, да и опуск потолков не сдвинешь уже. Буду ставить канальные у себя в частном доме, как раз приступаем к строительству. Там и проверятся все перечисленные вами преимущества и недостатки.

Герман, рады, что Вас заинтересовал данный материал. Обращайтесь к нам за проектированием и реализацией системы кондиционирования. Тем более, что очень важно приступить к проектированию инженерных систем до начала строительных работ.