Вентиляція лазні

Вентиляція лазні
Підтримка правильної температури та вологості
Своєчасна подача та видалення повітря
Фільтрація припливного повітря в кілька етапів
Дистанційне керування за допомогою додатку

Лазня – це місце, де скупчується багато людей, відповідно щоб вони відчували себе комфортно у них повинні бути певні умови, при яких організм людини буде відчувати себе комфортно, а саме правильна температура і вологість повітря. Щоб цього досягти – необхідно встановити вентиляційну систему, яка зможе впоратись з видаленням забрудненого повітря з підвищеним рівнем CO2 (який шкідливий для людини), та подачею чистого повітря для нормалізації кисню у приміщенні.

Також вентиляція у лазні здатна видалити надлишкове тепло, що утворюється пар/вологу з парилки та прилеглих кімнат. Крім того, система вентиляції допоможе вам зберегти внутрішню обробку від конденсату і грибка. Крім цього така міра служить для точної підтримки мікроклімату у приміщенні, будучи невід'ємною частиною обладнання для забезпечення відвідувачам комфортного перебування.

Реалізація вентиляції

Вентиляція в лазні – це в першу чергу турбота про клієнта або власне здоров'я, а також запорука довговічності приміщення, зручність в експлуатації та надійність його роботи на багато років.

Що важливо, вентиляція – це економія і ефективна робота системи вентиляції спільно з іншими інженерними комунікаціями.

Необхідність вентиляції в лазні
Необхідність вентиляції в лазні

Оскільки лазня – це замкнуте приміщення, у ньому накопичується багато відпрацьованого повітря, який потрібно правильно і своєчасно видалити.

Як організувати вентиляцію в лазні
Як організувати вентиляцію в лазні

Правильний підхід до проєктування вентиляції в лазні, допоможе створити ідеальний баланс подачі та видалення повітря без витрат на ресурсах.

Обладнання для вентиляції лазні
Обладнання для вентиляції лазні

Для вентиляції лазні інженери Альтер Ейр рекомендують використовувати техніку від перевірених брендів Maico, Systemair, Soler&Palau.

ЕТАПИ РЕАЛІЗАЦІЇ СИСТЕМИ

​При розробці комплексу кліматичної системи необхідно в першу чергу розуміти складові правильного проєкту та їх призначення у процесі її здійснення

Konsultatsiya i razrabotka kontseptsii
РОЗРОБКА КОНЦЕПТУ

Первинна консультація з фахівцями компанії

Raschet i proyektirovaniye
ПРОЄКТУВАННЯ

Плани, схеми і розрахунки по вентиляції лазні

Podbor oborudovaniya
ПІДБІР ОБЛАДНАННЯ

Варіанти вентиляційної техніки від фахівців

Montazh
МОНТАЖ

Встановлюємо вибране вентиляційне обладнання

Nastroyka i zapusk sistemy
ЗАПУСК І НАЛАШТУВАННЯ

Фінальне налаштування системи вентиляції

Servis
СЕРВІС

Контроль і обслуговування системи вентиляції

Отримайте
розрахунок від інженера

Надішліть запит і ми зв'яжемося з вами для точного розрахунку
за вашим проєктом

Часто задавані питання

Помилки, які допускаються при облаштуванні вентиляції в лазні та парильні

​Найбільш розповсюджені помилки при облаштуванні вентиляційної системи полягають в неправильному підборі цих параметрів для конкретного будинку.

​В результаті утворюється слабкий конвекційний потік, не здатний своєчасно освіжити повітря в приміщенні (а за 1 годину потрібно 5-10-кратне оновлення внутрішньої «атмосфери» в парильні). В гіршому випадку тяга повністю відсутня або, навпаки, вітер немилосердно віє холодом по спинах людей.

Припливний отвір зазвичай розміщується ближче до підлоги. Це потрібно для того, щоб у приміщення надходило свіже повітря. Деякі люди вважають, що висока температура - це головна вимога для парильні. Тому вони роблять отвір невеликого розміру, що не відповідає вимогам стандартів будівництва.

Насправді для підвищення температури, якщо обробка виконана неякісно, знадобиться лише заглушка. Якщо оцінити правильне розташування, стане зрозуміло, що припливний отвір повинен знаходитись якомога ближче до печі. В ідеалі вони розташовуються близько до підлоги поблизу печі. За рахунок цього поступаюче повітря швидко нагрівається, що дозволяє підтримувати постійну високу температуру в приміщенні.

​Витяжні отвори, навпаки, повинні знаходитися ближче до стелі. Вони необхідні для того, щоб чадний газ і перегріте повітря віддаляється з парної. При цьому здійснюється постійна протягом повітря, необхідне для очищення приміщення. Насправді пристрій вентиляції в лазні обов'язково вимагає наявності витяжних отворів, інакше в приміщенні постійно буде підтримуватися одне і те ж повітря. Поступово відсоток чадного газу почне підвищуватися, стаючи небезпечним для людського організму. Тому фахівці обов'язково повинні правильно розташувати витяжку, щоб уникнути неприємностей.

З точки зору розташування ніяких складнощів немає. Професіоналам слід створити циркуляцію повітря, тому витяжні отвори обов'язково знаходилися навпроти припливних під стелею. Саме такий варіант позитивно вплине на комфорт під час відпочинку.

Якщо потрібно підняти температуру в парильні або збільшити кількість чи насиченість пару, тоді достатньо буде закрити вхідні отвори заглушками. А після закінчення процедур зняти заглушки.​

Вентиляція предбанних приміщень

Для передбанних приміщень і кімнат відпочинку проєктується припливно-витяжна вентиляція. Розглянемо середньостатистичну лазню, де знаходиться близько десяти осіб й для дотримання санітарно-гігієнічних вимог щодо нормативного повітрообміну потрібно встановити систему примусової вентиляції.

Вона дуже важлива для зон відпочинку в бані, оскільки традиційно їх обробку роблять з дерева, яке добре утримує тепло, але здатне активно вбирати вологу. Інтенсифікація циркуляції повітряних мас захищає дерево від надмірної вологи при підтримці прийнятної температури повітря та рівня кисню.

Для душових же достатньо організувати витяжну вентиляцію і встановити пасивні припливні вентиляційні пристрої (до прикладу, вентиляційні решітки у дверях, через які буде здійснюватися приплив свіжого повітря з кімнат відпочинку, де, в свою чергу, працює і приточна вентиляція).

Типи вентиляції в лазні

Вентиляція в банному приміщенні (парильні) буває:

 • Природна, коли весь потік повітря відбувається через різницю тиску на вулиці і в приміщенні.
 • Механічна, коли і за температурою, і за подачею повітря стежать прилади.
 • Комбінована, коли тиск штучно створюється за допомогою вентилятора.

Механізм роботи вентиляції простий.

У приміщенні потрібно передбачити два отвори: для припливу свіжого і витяжки на вулицю відпрацьованого повітря. Інтенсивність і нормальна робота повітряного вихору в кімнаті пропорційна розміру і розташуванню припливних та витяжних віддушин.

Наші проєкти

Готові проєкти, реалізовані кваліфікованою командою Альтер Ейр

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

 • Переговорна
 • Шоурум
 • Open-space
ПВУ Jablotron Futura L з модулем Cool Breeze

Jablotron Futura L - інноваційна припливно-витяжна установка, що забезпечує вентиляцію в будинку, квартирі або офісі. Подає в приміщення свіже відфільтроване повітря і видаляє відпрацьоване. Вона автономна та інтелектуальна, інтегрується з системою розумного будинку і управляється за допомогою мобільного додатку. Сама повідомляє господарів про необхідність заміни фільтрів або виниклі неполадки. Модуль Jablotron CoolBreeze (білий блок зверху установки) працює разом з Jablotron Futura, охолоджуючи або нагріваючи повітря в залежності від сезону або особистих переваг власників.

Тепловий насос повітря-вода Viessmann Vitocal 100S

Тепловий насос Viessmann Vitocal 100-S AWB-M 230V 101.A04 "повітря-вода" призначений для забезпечення системи опалення та гарячого водопостачання. Складається з 2 окремих блоків - внутрішнього (який розміщений в нашому офісі) і зовнішнього (розміщений на зовнішній стіні будівлі). Між собою вони з'єднуються за допомогою фреонопроводів. За ним у внутрішній блок переміщається холодоагент (R410A) з високою температурою, віддаючи тепло в систему.

Розподільна гребінка Uponor

Розподільні гребінки Uponor - це скандинавський підхід до опалення. Являються елементом теплої підлоги і сприяють якісному та ефективному обігріву будинку або квартири. Випускаються для гарячої і холодної води, можуть з'єднуватися між собою і повністю виключають ризик прориву труб.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для підтримки температури і подачі води в системі опалення. Дозволяє точно управляти теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення, особливо широко використовується в контурі "Тепла підлога".

Насос Grundfos UPS 25/6

Циркуляційний насос Grundfos UPS 25/6 - малогабаритний і практично безшумний, відрізняється економним споживанням електроенергії. Застосовується для циркуляції води в системах опалення, в тому числі в системах обігріву підлог, і гарячого водопостачання. Насос Grundfos UPS 25/6 легко підключається і регулюється вручну.

Uponor Smatrix Base Контролер X-145 Bus 6X

Uponor Smatrix Base - це система інтелектуального управління температурою повітря в приміщеннях. Показує необхідність опалення або охолодження повітря, дозволяє включати і вимикати економний режим в окремих кімнатах, має 7 програм планування і кілька режимів управління - для температури в приміщеннях, для температури підлоги і т. д.

VAV-клапани Jablotron VarioBreeze

Jablotron VarioBreeze - це VAV-клапан змінної подачі повітря, один з компонентів VAV-системи. Являє собою регулюючу заслінку, яка коригує витрату повітря в конкретному приміщенні - від повної подачі до перекриття повітряного потоку. Тобто дозволяє реалізувати зональну вентиляцію зі змінною подачею свіжого повітря.

Насосна група Meibes

Насосна група Meibes використовується для регулювання температури і подачі води в системі опалення. Вона дозволяє точно керувати теплоносієм і регулювати його параметри. Відрізняється високою надійністю і стабільністю роботи, з її допомогою легко управляти температурою теплоносія. Інтегрується практично в будь-яку сучасну систему опалення.

Мідні труби системи опалення

При організації інженерних систем всі обв'язки котелень ми робимо на міді. Цей матеріал не боїться перепадів температури, не піддається негативному впливу ультрафіолетових променів і має термін експлуатації 50 років, що можна порівняти з терміном служби житлових об'єктів. Мідні труби забезпечують надійність і довговічність всієї системи.

Бак розширювальний Zilmet CAL-PRO 35 л

Розширювальний бак Zilmet CAL-PRO на 35 л призначений для компенсації зміни об'єму води в системі опалення. Він запобігає перепаду тиску і допомагає знизити споживання енергії. Використовується разом з котлами і насосами. Баки бренду Zilmet відрізняються високою міцністю, зносостійкістю та антикорозійними властивостями.

Акумулюючий бак Drazice UKV 102

Акумулюючий бак Drazice UKV 102 призначений для акумулювання надлишкового тепла від теплогенератора системи опалення (в нашому випадку - теплового насоса). Він виготовлений зі сталі, внутрішня поверхня залишається необробленою. Покритий поліуретановою теплоізоляцією, що не знімається. Ми віддаємо перевагу бренду Drazice при реалізації систем з нагрівальними елементами.

Шумоглушники для повітроводів

Шумоглушники для повітроводів необхідні для того, щоб знизити рівень шуму. В офісних приміщеннях ця вимога особливо актуальна. Шумоглушники монтуються в повітроводах безпосередньо за вентиляційним агрегатом і значно знижують рівень шуму в вентканалах. У проєктах ми використовуємо найякісніші шумоглушники відомих марок, наприклад - Systemair.

Лінійний стельовий дифузор TROX

Лінійні дифузори TROX - це стиль і комфорт в офісі та будинку. З їх допомогою реалізується ідеальний розподіл повітря зі стелі. Повітряні потоки, що подаються, змішуються з повітрям в приміщенні в безпосередній близькості від дифузора. Завдяки цьому виключається ефект протягу.

Каучукова ізоляція на повітроводи

Для повітроводів ми використовуємо ізоляцію зі спіненого каучуку. Вона надійно захищає трубопроводи від утворення конденсату, відрізняється легкістю, довговічністю і стійкістю до агресивних середовищ. Має низьку теплопровідність, високу еластичність і пароізоляційні властивості. Каучукова ізоляція - відмінне довгострокове рішення для ізоляції вентиляційного обладнання.

Інженерні системи в офісі Альтер Ейр

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

 • Кухня
 • Обідня зона
 • Гардероб
 • Вітальня
Припливно-витяжна загальнообмінна система вентиляції Maico WS 320 КВ

Припливно-витяжна установка Maico WS 320 КВ з рекуперацією тепла, призначена для забезпечення правильного повітрообміну у житловому або комерційному приміщенні. У цьому пристрої індекс KB вказує на наявність вбудованого калорифера та байпаса.

Кухонний змішувач MOONY

Змішувач для мийки, одноважільний, з поворотним виливом діаметром 28 мм, з подвійним потоком для чистої води. Ввімкнення та вимкнення води проводиться за допомогою одного хромованого важеля. Витончений дизайн та міцні матеріали, забезпечать надійність роботи змішувача на багато років.

Привід для повітряних заслінок Belimo

Призначений для управління повітряними заслінками. Може використовуватись в системах як вентиляції, так і кондиціонування. Привід виконує захисну функцію від обмерзання або задимлення.

Шумоглушники Salda

Шумоглушники Salda використовуються для зниження звукового тиску у вентиляційних каналах круглого перетину. Забезпечують тиху роботу вентустановки, монтуються на кожному з входів повітря у вентустановки. В даному випадку передбачено 4 шумоглушника.

Внутрішньопідлоговий конвектор Kampmann Katherm QK

Тепловий конвектор Kampmann Katherm QK – якісна техніка, для обігріву приміщень. Має функцію примусової конвекції (вбудований вентилятор), що об'єднав в собі ЄС-технології вентиляторів разом з плавним регулюванням його обертів (система управління KaControl). Таке рішення дозволяє підвищити енергоефективність до максимального рівня. Крім того, це гарантує більш тиху роботу без дискомфорту для мешканців.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Канальний кондиціонер Daikin FDXM25

Daikin FDXM25 – внутрішній блок канального типу, призначений для приміщень площею до 25 м2. Блок був розміщений в застельовому просторі, роблячи кімнату візуально вільнішою без зайвих деталей та техніки. Може працювати на охолодження, обігрів або осушення повітря.

Дизайнерський радіатор Jaga Strada

Радіатори Jaga Strada відрізняються високими тепловими показниками та стильним дизайнерськими виконанням: теплообмінник сприяє максимальному виробленню тепла при мінімальних витратах електроенергію, а панелі, у поєднанні зі стильними решітками, додають приладу витонченості. Можуть комбінуватись з конденсаційними котлами, швидко реагують на зміну температури у приміщенні.

Лінійні дифузори прихованого монтажу TROX

Щілинні дифузори Trox застосовуються у приміщеннях побутового та адміністративного типу, а монтуються в підвісних стелях. У конструкцію входять направляючі лопатки (за замовчуванням - чорного кольору, на замовлення колір може бути змінений), статична камера з патрубком. Дані пристрої застосовуються у системах припливної та витяжної вентиляції. Їх перевагою є можливість точного напрямку повітряного потоку. Корпус щілинних дифузорів Trox виготовлений з високоякісного алюмінію.

Система вентиляції, кондиціювання та опалення у квартирі, ЖК "Новопечерські Липки"

Підведемо підсумки

Цей текст лише коротке знайомство з організацією системи вентиляції в бані (парильні), адже проєктування – це складний процес, що вимагає розрахунків необхідної продуктивності і обліку руху повітряних потоків для забезпечення максимального комфорту відвідувачам.

Важливе значення має з якого матеріалу побудований будинок: проєкт вентиляції в лазні зі зрубу буде відрізнятися від проєкту для лазні з сіп панелей. Враховуючи специфіку роботи в умовах підвищеної вологості і температури, проєкт системи вентиляції повинен розроблятися кваліфікованим інженером з урахуванням санітарних нормативів.

Для отримання додаткової інформації та послуг проєктування і монтажу вентиляційних систем звертайтеся в компанію Альтер Ейр.

Бренди, яким ми довіряємо

Jablotron - чеська компанія, основним завданням якої є виробництво інтелектуального кліматичного обладнання. Це інноваційні припливно-витяжні вентиляційні установки, модуль Cool Breeze і ряд комплектуючих до них. Продукція Jablotron працює максимально автономно, інтегрується в систему "Розумний будинок" і управляється за допомогою додатку. Наша компанія - єдиний в Україні офіційний дистриб'ютор бренду.

MAICO - всесвітньо відомий німецький бренд, який виробляє вентиляційне обладнання. Його продукція відрізняється інноваційністю, високою технологічністю і абсолютною якістю кожної деталі. Має нагороди за відмінний дизайн. Компанія пропонує широкий асортимент вентиляторів, вентиляційних установок та інших рішень в області вентиляції для квартир, будинків і промислових об'єктів.

Японський бренд Daikin - визнаний лідер ринку кліматичної техніки. Компанія не тільки виробляє виключно якісні системи вентиляції, кондиціонування та опалення, а й займається розробкою інноваційних рішень, які регулярно впроваджує в своє виробництво. Альтер Ейр є офіційним представником Daikin в Україні, пропонуючи широкий асортимент кліматичних систем, професійний монтаж і якісний сервіс.

Шведська компанія Electrolux є одним з найбільших виробників кліматичної техніки, вона експортує продукцію в 150 країн світу. Її явна перевага полягає в тому, що якість гармонійно поєднується з лояльною ціновою політикою, а виражений фірмовий стиль давно став обов'язковою умовою поряд з функціональністю та впроваджуваними інноваціями техніки, що випускається.

Elicent - торгова марка відділу побутової вентиляції італійського підрозділу Maico. Продукція Elicent - це завжди витончений привабливий дизайн, функціональність і чудове технічне виконання. Ми пропонуємо широкий асортимент вентиляторів цього бренду - витяжних, стельових, зовнішніх - для будь-якого типу повітропроводів, різної потужності і під будь-які потреби.

Компанія Soler&Palau є одним зі світових лідерів в області виробництва вентиляційного обладнання. Вона вже понад півстоліття виробляє високотехнологічні пристрої для систем вентиляції будь-якої складності. Головний її пріоритет - безперервний розвиток і постійні інновації. Максимально тихі вентилятори, унікальний дизайн, що підходить під будь-який інтер'єр, широкий функціонал пристроїв - це все про продукцію Soler & Palau.

Віртуальний тур
реалізованими об'єктами

Пропонуємо вам відвідати один з наших об'єктів і оцінити високу якість нашого дизайнерського рішення і монтажу.

Етапи реалізації проєкту

Ми побудували процес, що гарантує відмінний результат
 • Консультація
 • Передпроєктна документація
 • Проєктування
 • Монтаж
 • Сервіс
01
Консультація

Консультація

Перш ніж запропонувати концепцію з вентиляції, нашим фахівцям необхідно розуміти потреби та можливості клієнта, а також отримати всі вихідні дані за об'єктом. Зустріч проходить або в офісі-шоурумі Альтер Ейр, де кожен може побачити, відчути і покерувати різними системами вентиляції, або через онлайн зв'язок. Протягом 1-1,5 години команда фахівців (ПМ й інженери) обговорюють з клієнтом можливі варіанти системи вентиляції, їх переваги та недоліки, зорієнтують по середній вартості. Після зустрічі спільним рішенням приймається концепція вентиляції, за якою буде відбуватися подальша робота.

02
Передпроєктна документація

Передпроєктна документація

На даному етапі клієнт отримує ряд документів з системи вентиляції: розрахунки за кількістю повітря (основа для розуміння типорозміру обладнання) й фіналізовану комерційну пропозицію в 3-х варіантах з різною ціновою політикою: бюджетний, середній та преміум (обладнання + обв'язування повітроводами). Фінальна вартість системи вентиляції після складання проєкту може змінитися в рамках 15% у більшу або меншу сторону, але глобально - точно не зміниться. На даному етапі клієнт вже має чітке розуміння щодо загального бюджету, концепції та необхідного вентиляційного обладнання.

03
Проєктування

Проєктування

Після вибору варіанту за бюджетом настає час проєктування системи вентиляції. Для старту робіт клієнт вносить 10% передоплати від загальної суми. Фахівці починають проєктування, в процесі комунікуючи з клієнтом і суміжними спеціалістами (дизайнерами, архітекторами, виконробами тощо). Вносяться правки і проєкт затверджується клієнтом при зустрічі. Інженери видають повний пакет документів з вентиляції, за яким можна реалізувати систему навіть в іншій компанії. Наші фахівці пояснять призначення кожного повітровода, дроселя або клапана, для чіткого розуміння функціональності й ефективності системи.

04
Монтаж вентиляції

Монтаж вентиляції

За нашими фахівцями - доставка і монтаж систем. Велика перевага - ми здійснюємо монтаж винятково власними бригадами. Вони проходять навчання і сертифікацію за кожним видом вентиляційного обладнання, тому можуть гарантувати якість і відмінний результат. Обов'язковий проміжний етап - пусконалагоджувальні роботи. Фахівці проводять налаштування і тестування системи, щоб переконається у правильності реалізації, а також її ефективності. Фінальний запуск вентиляційної системи проводиться у присутності клієнта і головного інженера, аби переконатись у коректній роботі всіх складових.

05
Сервісне обслуговування

Сервісне обслуговування

Гарантійне та післягарантійне обслуговування вентсистеми - за нами. Інноваційне вентиляційне обладнання, яке ми встановлюємо, часто навіть не вимагає нашої присутності - аналіз, налаштування і сервіс ми можемо провести онлайн. У випадку поломки або виникнення несправностей - наш сервісний інженер запропонує найкращий пакет послуг і вишле бригаду в зручний для клієнта день. Ми також зможемо проаналізувати систему і запропонувати варіанти її оптимізації - теж дистанційно. Запчастини для ремонту або витратні матеріали (наприклад, змінні фільтри для вентиляційної установки) - також можете замовити у нас.

Залишилися питання?

Швидка консультація від фахівця

Проєктування до початку робіт

​Чому проєктування варто робити на такій ранній стадії? Такий підхід допомагає врахувати всі можливі фактори, уникнути ризиків в майбутньому і підібрати оптимальне обладнання. Проектування - та база, без якої всі наступні етапи впровадження систем будуть не такими якісними й ефективними. Без вентиляції в лазні неможливо обійтися, інакше як видалити надлишкове тепло, що утворюється, пар/вологу з парильні і прилеглих кімнат. Тільки так ми збережемо внутрішнє оздоблення від конденсату і грибка. 

Що дає проєктування системи вентиляції?
Kachestvennyy rezultat
ЯКІСНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Ефективна система, яка підходить під всі параметри приміщення

Vnedreniye v dizayn interyera
ВПРОВАДЖЕННЯ В ІНТЕР'ЄР

Естетика і продуктивність кліматичної системи - результат спільної роботи

Soglasovaniye rabot so smezhnymi spetsialistami