Часом у багатьох із нас виникає проблема, коли у квартирі стає задушливо, і не вистачає свіжого повітря. Особливо це помітно в холодні періоди року, коли ми зачиняємо вікна, щоб уникнути надходжень холоду і шуму з вулиці.
Причина відчуття задухи криється в герметичності сучасних вікон і дверей. Хоча вони відмінно захищають нас від пилу і холоду, що проникають з вулиці, вони також не пропускають свіже повітря всередину приміщення. У результаті вологість швидко накопичується у квартирі, порушуючи мікроклімат, а рівень вуглекислого газу підвищується, створюючи таке неприємне відчуття, як задуха. У цій статті ми розглянемо питання, що робити, якщо у квартирі душно.
Виникнення задухи у квартирі може бути спричинене кількома факторами, такими як:
Погана вентиляція, своєю чергою, спричиняє підвищений вміст у кімнаті вуглекислого газу і ppm. Це викликано тим, що людська життєдіяльність сприяє скупченню вуглекислого газу та інших шкідливих речовин у закритих приміщеннях. Таким чином, у міру збільшення рівня ppm, якість повітря стає гіршою.
Тому важливо звернути увагу на ці фактори і вжити відповідних заходів, щоб створити комфортнішу атмосферу у вашій квартирі та забезпечити житловий простір свіжим повітрям. Далі ми розглянемо можливі наслідки застійного повітря і різні способи вирішення таких проблем.
Ознаки задухи в приміщенні можуть проявлятися у вигляді:
Погана якість повітря супроводжується низкою негативних наслідків:
Варто зазначити, якщо ми спимо в приміщенні, де забезпечується недостатня циркуляція повітря, то до ранку концентрація вуглекислого газу в ньому може досягати 2200 мг/м3, що в 1,5 раза перевищує норму.
Відчуття задухи безпосередньо впливає на наше самопочуття і продуктивність. Далі ми розглянемо, що робити, якщо у квартирі задушливо, і які методи вирішення цієї проблеми існують.
Насамперед - це правильна вентиляція або використання пристроїв для кондиціонування повітря в разі спеки.
Серед видів вентиляції варто виділити:
Однак природна вентиляція - це не найкращий варіант забезпечення свіжого повітря в приміщенні. Адже коли людина відчиняє вікно для провітрювання, у кімнату легко потрапляють пил, комахи, чути шум із вулиці та сторонні запахи. Ще одним недоліком природної вентиляції є утворення протягів у приміщенні та надходження в нього холоду/тепла, що підвищує навантаження на системи опалення/охолодження.
У такому разі оптимальним і найвірнішим рішенням є встановлення припливно-витяжної системи вентиляції. Припливно-витяжна вентиляція забезпечує надходження свіжого повітря в приміщення і одночасно виводить відпрацьоване повітря назовні, видаляючи з приміщення вуглекислий газ та інші забруднення.
У разі, якщо причиною задухи є спека, то достатньо встановити систему кондиціонування. Однак важливо пам'ятати, що кондиціонер не вирішує проблему забрудненого повітря з вмістом вуглекислого газу. Кондиціонер хоч і бореться зі спекою, але без належної вентиляції призводить до пересушування повітря. Тому, ідеальним варіантом створення комфорту в приміщенні є поєднання припливно-витяжної установки та системи кондиціонування.
Перш ніж підібрати систему примусової вентиляції для розв'язання проблеми задухи у квартирі, варто розглянути їхні види. Вентиляційні системи бувають:
Щоб допомогти вам визначитися з видом системи, розглянемо окремо припливну, витяжну і припливно-витяжну системи.
Припливна вентиляція відповідає за подачу свіжого і чистого повітря в житлові кімнати. Звісно, припливна вентиляція є кращою, ніж просто відчинені вікна, проте такий пристрій не здійснює витяжку відпрацьованого повітря, тому в брудних зонах припливні системи доповнюються витяжними вентиляторами. Серед систем припливної вентиляції існують:
Витяжна вентиляція видаляє відпрацьоване повітря з брудних зон (санвузол, кухня, гардеробна). Серед пристроїв із таким типом вентиляції слід відзначити витяжні вентилятори, які ефективно видаляють відпрацьоване повітря разом із вологою та запахами, характерними для забруднених зон.
Ми рекомендуємо встановлювати витяжні відцентрові вентилятори від компанії Meltem, які ефективно працюють навіть за високого місцевого опору в вентсистемі. Витяжні вентилятори від Meltem оснащені різними функціями керування:
Такі вентилятори можуть мати кілька швидкостей роботи, що дає змогу користувачеві регулювати швидкість відповідно до особистих уподобань, а також автоматично, ґрунтуючись на даних, отриманих із датчиків.
Однак, як правило, припливної та витяжної вентиляції недостатньо для забезпечення високого рівня комфорту будинку. Адже за наявності витяжних вентиляторів, разом із відпрацьованим повітрям із приміщення також видаляється тепло. Тому найкращим рішенням є встановлення припливно-витяжної системи вентиляції (децентралізованої або централізованої) з рекуператором.
Під час вибору централізованої системи вентиляції для квартири або іншого приміщення рекомендуємо звернути увагу на припливно-витяжні установки від чеського виробника Jablotron зі змінною витратою повітря, VAV-клапанами, датчиками вологості та СО2. Однак, якщо квартира або будинок перебувають на етапі завершеного ремонту, то встановлення ПВУ Jablotron Futura неможливе. У такому разі рекомендується розглянути децентралізовану систему вентиляції - побутові рекуператори або установки від Meltem з можливістю розведення повітропроводів.
Якщо ви не можете підібрати відповідну систему вентиляції, ми рекомендуємо звернутися до фахівців компанії Alter Air за допомогою у виборі оптимального рішення. Ми пропонуємо широкий модельний ряд вентиляційних систем і зможемо підібрати найбільш підходящий пристрій, ґрунтуючись на вашому бюджеті, типі приміщення і необхідних характеристиках. Наша мета - забезпечити вас якісною та ефективною системою вентиляції, яка створить комфортні умови в будинку або комерційному приміщенні.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник