Електрокотел та тепла підлога — популярне у користувачів поєднання для опалення як приватного будинку, так і квартири.
Якщо ви змогли забезпечити своєму житлу стабільну подачу електроенергії, електричний котел буде непоганим варіантом обігріву. Водночас саме тепла підлога забезпечує максимальний комфорт, а також енергоефективність, оскільки є складовою низькотемпературної системи опалення.
Як вибрати електрокотел для теплої підлоги? Які нюанси потрібно знати? Про це читайте далі.
Будемо чесні, особливих переваг в електричного котла перед, наприклад, газовим немає. Єдиний важливий чинник — доступність газу, який став енергетичною зброєю в руках ворожої держави. Виходячи з цього, відмова від використання «блакитного палива» стає цілком виправданою. Ще існують твердопаливні котли – проте це рішення може вважатися застарілим. Обслуговування котла потребує фізичних зусиль, а також спеціального простору для зберігання палива. Та й паливо може зростати в ціні, а вам потрібно буде постійно дбати про його своєчасну закупівлю.
Як вже було сказано вище, при стабільності електропостачання електрокотел — це хороший спосіб опалення.
Ще одна умова, за якої розумно вибирати такий тип обладнання — невелика площа будинку.
Головна перевага електрокотла звучить так: якщо на його базі правильно побудувати низькотемпературну систему опалення, згодом можна спокійно перейти на енергоефективний тепловий насос «повітря-вода».
Навіть якщо ви вибираєте теплу підлогу як основне джерело тепла в житлі, електрокотел підбирається не під підлогу, а згідно з показниками тепловтрат будівлі. Будь-яке теплоджерело має генерувати тепло для компенсації цих втрат.
Зазначимо, що установка та обв'язка електрокотла з теплою підлогою може бути виконана разом з обладнанням будь-якого виробника.
Розглянемо основні різновиди електрокотлів та їхні технічні особливості.
Також за типом підключення до електромережі виділяють електрокотли:
Як правило, котли потужністю до 6 кВт однофазні, з потужністю понад 6 кВт – трифазні.
Для будь-якого котла або насоса, а також інших теплоджерел, які мають потужність, що вимірюється в кіловатах, необхідно насамперед зробити теплотехнічний розрахунок будівлі.
При теплотехнічному розрахунку слід врахувати:
Виходячи з цього, визначається кількість кіловат, яка повинна вироблятися котлом, та підбирається агрегат.
Максимальна кіловатність має компенсувати тепловтрати у найхолодніші дні року взимку. Як правило, на 1 квадратний метр площі для опалення потрібно 60 Вт. За цією формулою можна розрахувати, який котел потрібен для будинку чи квартири. Для житла площею 160-170 м2 встановлюється 10-кіловатний котел. Для будинку площею 300 квадратів – електричний котел потужністю 18 кВт.
За кількістю контурів розрізняють одно- і двоконтурні електрокотли. Зазначимо особливості даних різновидів, важливих для кінцевого користувача.
Одноконтурний котел за допомогою триходового клапана з автоматикою може перемикатися з опалення на гаряче водопостачання.
Двоконтурні мають невелику потужність по контуру гарячого водопостачання. Через це, якщо в будинку набирати гарячу воду з двох або більше кранів, котел не забезпечує своєчасний підігрів.
Виняток – двоконтурні котли компанії Jablotron. В них один контур контролює систему обігріву, другий відповідає за гаряче водопостачання.
У 90% випадків у будинках стоять одноконтурні електрокотли.
Витрата електричної енергії в електрокотлі залежить від:
Енергоефективна низькотемпературна система опалення будується саме на комбінуванні електрокотла з теплою підлогою.
Також енергоефективне витрачання енергії залежить від модуля погодозалежності, про що йтиметься далі.
Електрокотел для теплої підлоги може регулюватися двома способами:
Деякі моделі котлів мають керування окремими групами теплої підлоги або радіаторами, тобто позонне регулювання.
Однак у контексті управління набагато важливіше значення має не можливість ручного регулювання котла, а правильне автоматичне керування. Саме тому сучасний котел має бути оснащений погодозалежною модуляцією.
Ця опція означає, що системі надходить інформація про температуру ззовні, і завдяки цьому модулюється необхідна кількість кіловат теплової енергії. Температура на вулиці знижується або підвищується — пропорційно до цього підвищується або знижується потужність електрокотла.
Вмикати котел на повну потужність не потрібно, і це дозволяє не перевантажувати систему опалення, витрачати енергоресурси економно.
Для того, щоб погодозалежність працювала правильно, під час теплотехнічного розрахунку пишеться крива погодозалежності. Цей графік враховує показники зовнішньої температури та визначає, яка потужність потрібна для створення температурного комфорту в будинку.
Як ми вже зазначали, всі електрокотли підходять для теплої підлоги.
Який бренд вибрати? «Альтер Ейр» може порадити обладнання Valliant (Німеччина), Protherm (Чехія), Viessmann (Німеччина). Рішення про купівлю котла потрібно ухвалювати не за назвою компанії-виробника, а виходячи з ваших потреб.
Система «електричний котел - тепла підлога» досить проста в монтажі.
Схема підключення та монтаж електрокотла для теплої підлоги залежить від розміщення приладів на стінах, зокрема насосних груп, ємності бака ГВП, гребінок, підколекторів.
Електрична або частіше водяна тепла підлога безпосередньо від електрокотла підключається через насосну групу, гребінки та вузол змішування, який дозволяє контролювати температуру та не перегрівати підлогу.
Нижче ви можете ознайомитися зі схемами підключення електрокотла до теплої підлоги.
Найкращий варіант для вашого проекту ми розробимо з урахуванням усіх його нюансів та специфіки.
Однозначну відповідь можна дати лише після проведення теплотехнічного розрахунку, який визначить, обладнання якої потужності необхідно.
Компанія «Альтер Ейр» допоможе підібрати котел відповідно до ваших потреб і в рамках вашого бюджету.
Радіатори можуть доповнювати систему «електрокотел - тепла підлога». Декілька днів протягом зими теплої підлоги може бути недостатньо для підтримки комфортної температури в будинку чи квартирі. Саме в такі моменти до обігріву підключаються радіатори.
Електричний котел не можна назвати найвигіднішим способом опалення за всіх умов. Однак електрокотел у поєднанні з теплою підлогою – це вигідніше, ніж такий же котел із радіаторами. Незалежно від того, яке обладнання для обігріву вам припало до душі, краще створювати низькотемпературний режим з максимальним охопленням площі теплими підлогами.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник