Часто ті чи інші інженерні розробки опиняються в центрі уваги, але при цьому не всі знають, чим це спричинено.
Інверторні кондиціонери справді мають багато переваг: вони економічні, тихі, довговічні. Але що за цим стоїть, внаслідок чого досягаються дані плюси, нарешті, що таке інверторний кондиціонер?
Заглибимося у тему.
Що таке інвертор, який дав назву кондиціонеру та ще низці агрегатів?
Інвертор – це пристрій, який керує частотою струму. Саме завдяки інверторній технології стало можливим дуже точно регулювати обертання компресора у спліт-системі.
Тобто основна відмінність такого кондиціонера — наявність компресора з регульованою потужністю.
Інверторний кондиціонер нагріває або охолоджує повітря за допомогою стиснення холодоагенту і його циркуляції по магістралях. Досягнувши заданої температури, пристрій не відключається, а зменшує потужність компресора і продовжує підтримувати комфортний клімат у приміщенні.
Які основні відмінності інверторного кондиціонера від звичайного? Неіверторний спліт працює принципово інакше. Щоб краще зрозуміти, у чому відмінність розробки, потрібно порівняти її традиційною технологією, яку також називають старт/стоп.
Розглянемо, як функціонує звичайний спліт.
Процес циклічного увімкнення/вимкнення триває, доки ви не вимкнете кондиціонер повністю.
Звичайний кондиціонер задіює свою потужність на 100% (забігаючи наперед — такий принцип функціонування має розумнішу альтернативу), він працює, намагаючись якнайшвидше домогтися встановленої вами температури. Така робота «з надривом» призводить до великого споживання електроенергії.
Крім того, мікроклімат у приміщенні буде непостійним – особливо якщо на вулиці екстремальні температури.
У такому разі, як працює інверторний кондиціонер і це чим відрізняється від стандартної технології?
При запуску інверторної спліт-системи компресор виходить плавно на потрібну продуктивність. Не завжди це максимальна потужність.
Коли повітря в приміщенні охолоне до потрібної температури, кондиціонер не вимикається — він знижує оберти, температура при цьому підтримується на заданому рівні.
Цикл послідовних увімкнень/вимкнень не повторюється без кінця, завдяки цьому компресор і двигун спліту прослужать набагато довше. Та й витрати електроенергії при інверторному управлінні будуть не такими великими (менше, ніж при звичайному).
Є в інверторного кондиціонера переваги й іншого плану, про всі плюси поговоримо далі.
Що означає інверторний кондиціонер для користувача, які переваги змушують вибирати саме його? Це той випадок, коли плюсів набагато більше, ніж мінусів. Розглянемо позитивні моменти докладніше.
Ми вже згадували, що технологія звичайного кондиціонера передбачає роботу на максимальних обертах відразу після включення. Якщо кімната нагрілася до +28℃ або більше градусів, а ви хочете встановити комфортні +21℃, спліт-система почне працювати із загрозливим гулом. Звичайно, є різні моделі та виробники, але неприємного шуму все одно не уникнути.
Як ми пам'ятаємо, компресор інверторного кондиціонера — це елемент, що працює на знижених оборотах. Завдяки цьому він не такий шумний.
Часто можна почути думку, що інверторна спліт-система більш довговічна, ніж звичайний кондиціонер. Чи так це?
Насправді, тривалість роботи будь-якого обладнання для кондиціювання залежить від кількох факторів:
Кожен випадок — індивідуальний, при покупці техніки варто оцінювати її потенціал, виходячи з вашої ситуації.
Як відомо, кондиціонери можна використовувати як для охолодження, так і для обігріву. Зазвичай власники звичайних спліт-систем такою можливістю користуються, коли на вулиці не нижче ніж 0 градусів за Цельсієм.
Завдяки особливому компресору інверторна технологія дозволяє працювати в режимі обігріву на нижчих температурах — до -15℃, а деякі моделі — навіть до -25℃.
Про економію електрики ми також говорили.
Як правило, лише 10-15% від загального часу кондиціонер має працювати на повну номінальну потужність. Інверторні спліт-системи так і працюють, витрачаючи енергоресурси економно. У неінверторних спліт-систем максимальний режим включається завжди — якщо температура хоч трохи відхиляється від заданого параметра. Через високі пускові струми, в 7 разів вище номіналу, виникає постійне підвищене навантаження на мережу.
У спекотну пору року кожні пів градуса важливі для комфорту. Інверторні спліти дають більше можливостей створити саме ту температуру, яка вам потрібна.
Крок температурного регулювання такого кондиціонера становить 0.3-0.5 градусів. У звичайних — 1 або навіть 2 градуси.
Такий ідеальний контроль доступний завдяки точному регулюванню роботи двигуна компресора та вентиляторів.
Чи є у таких кондиціонерів недоліки?
Ця технологія дорожча, в порівнянні зі звичайними кондиціонерами, тому і продукція на виході дорожча.
Але ми хочемо нагадати, що слід враховувати не тільки первинну інвестицію в обладнання, а й наступні витрати. Інвестиції в інверторну технологію компенсуються економією енергоресурсів. Кондиціонер зношується менше, а отже й прослужить довше. Підвищений комфорт – ще одна перевага. Тож «мінус» із високою ціною стає не таким уже й значним.
Здавалося б, у попередніх розділах ми вичерпно відповіли на це питання і вибір очевидний. Однак в Альтер Ейр ми вважаємо, що в кожній ситуації необхідно застосовувати індивідуальний підхід, рішення має враховувати ваші потреби та бюджет, і ми ніколи не чинимо тиск на клієнтів, намагаючись переконати у купівлі дорожчої техніки.
Що таке інверторний кондиціонер? Це технологічне обладнання з акцентом на енергоефективність. Кондиціонер з інверторним компресором варто вибирати, якщо у пріоритеті:
Такі умови важливі у дитячих, спальнях, спортзалах, медичних закладах тощо.
Спліт-система з неінверторним компресором має право на життя в житлових та нежитлових просторах, де:
У житлових приміщеннях його можна встановлювати у вітальні або кухні (зрозуміло, вимоги до комфорту у всіх індивідуальні, тому орієнтуйтеся на свої побажання), також звичайний кондиціонер підходить для технічних приміщень.
При виборі будь-якої системи кондиціювання важливо враховувати теплонадходження до приміщення. Вони залежать від різних чинників — куди виходять вікна, якого вони розміру. Також під час вибору спліт-системи певної потужності враховується площа кімнати, наявність у ній побутових приладів.
Щодо компаній-виробників, ми можемо рекомендувати такі бренди як Daikin, McQuay, Mitsubishi Electric, Toshiba, Fujitsu, Mitsubishi Heavy, LG.
Інвертор керує частотою струму, контролює обертання компресора спліт-системи. Він робить це плавно, а не зі ступінчастим регулюванням потужності. Інверторний компресор поступово виходить на потрібну продуктивність – це дозволяє працювати, не використовуючи номінальну потужність та плавно регулювати температуру.
Яке обладнання встановлене у приміщенні — інверторний кондиціонер чи звичайний? Різниця помітна за деякими ознаками, хоча виробники не роблять жодного секрету з цього факту.
Ви можете помітити таке:
І не забувайте, точна та вичерпна інформація про будь-яке обладнання міститься в технічному паспорті.
Зазвичай інверторні кондиціонери мають клас енергоспоживання А чи навіть вище. Порівняно зі звичайними, вони заощаджують до 30% електроенергії.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Елизавета
Спасибо! Очень интересно написано. Вот как раз выбираю кондиционер и ранее даже не знала, что такое инверторные кондиционеры. Теперь буду обращать внимание только на эти модели!
Алексей
Спасибо за доступную и грамотную информацию! У Вас на сайте много интересных материалов на разную тематику.
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник