Технологію рекуперації створено для ефективного збереження теплової енергії потоку повітря, що відводиться, та її передавання припливному свіжому повітрю. Цей метод допомагає зберігати тепло всередині будівлі в холодний сезон, що призводить до більш високої енергетичної ефективності квартири або будинку.
Архітектурні тенденції сьогодення відрізняються від тих, що були поширені кілька десятиліть тому. Енергоефективність стала ключовим фактором у сучасному будівництві. Одним із головних кроків до поліпшення є прагнення до герметичності конструктиву будівлі, що допомагає ефективно зберігати енергію тепла і не пропускати холодний потік повітря з вулиці. Однак посилена герметичність призводить до збільшення рівня CO2, оскільки природна вентиляція через щілини в такому разі стає неможливою.
Накопичення вуглекислого газу в будівлі призводить до поганого самопочуття, а скупчення вологи може спричинити появу цвілі. Звичайно, відкриття вікна допомагає замінити відпрацьоване повітря на свіже, але цей метод нівелює всі переваги герметичності будівлі. Вирішенням цієї проблеми можуть стати вентиляційні установки з рекуперацією тепла, які дають змогу забезпечувати проникнення свіжого повітряного потоку в будівлю, не погіршуючи водночас температурних умов всередині приміщення.
Рекуперація тепла - це метод, за допомогою якого можна забирати енергію тепла від потоку повітря, що виходить, і передавати її припливному свіжому повітрю, без їхнього змішування. Цей метод допомагає заощадити енергію, підігріваючи вхідний потік повітря вже відпрацьованим теплим повітрям у системі вентиляції. Таким чином знижується навантаження на систему опалення, а також забезпечується комфорт для мешканців.
Системи вентиляції повітря з ентальпійним теплообмінником (рекуператором) включають не тільки рекуперацію тепла, а й передавання вологи від повітряного потоку, що виходить, припливному, що сприяє підтримці комфортного рівня вологості в будівлі, особливо в холодну пору року
Переважна більшість припливно-витяжних вентиляційних систем обладнані повітряними теплообмінниками
Рекуператори тепла поділяються на кілька типів:
Припливно-витяжні установки діляться на дві великі категорії: централізовані та децентралізовані.
Централізовані вентустановки з рекуператором тепла встановлюють в одному місці й обслуговують всю будівлю через повітропроводи, переробляючи великі об'єми повітря і передаючи енергію тепла від вихідного до вхідного свіжого потоку повітря. Централізована система подає повітря в чисті зони (житлові кімнати), і видаляє з брудних (санвузли, гардеробні тощо)
Децентралізовані установки (побутові рекуператори), навпаки, працюють локально, забезпечуючи рекуперацію тепла тільки для однієї певної зони. Це робить децентралізовані рекуператори більш гнучкими в установці та експлуатації, але менш ефективними. До того ж, у разі встановлення побутових рекуператорів у брудних зонах будинку (ванній, кухні) необхідно передбачити вентканали з витяжними вентиляторами, що викидатимуть більшу частину тепла на вулицю
ККД рекуперації показує, яка частка теплової енергії повертається в систему, а не втрачається. Цей показник важливий для оцінки ефективності вентиляційних систем і повітряних теплообмінників. Адже чим вищий ККД рекуперації, тим більше енергії тепла повертається в будівлю, і це сприяє значній економії на опаленні.
Від чого залежить ККД рекуперації:
Ми рекомендуємо обрати централізовані установки Stiebel Eltron і Awenta Auros, що забезпечують ККД від 85 до 90%.
Також варто розглянути унікальні ПВУ Meltem, які мають ККД у діапазоні від 76 до 94%. Ці установки спочатку є децентралізованою системою, але для досягнення максимальної ефективності їх можна встановити як централізовану систему вентиляції, підключивши гнучкі повітропроводи.
Найкращі показники ККД мають ПВУ Jablotron Futura M (ККД - 91,4%) та Jablotron Futura L (ККД) 91,8%). Їх рекуператор розроблений за новими інноваційними технологіями, має чотири рухомі заслінки, які здатні контролювати кожен потік повітря. Завдяки такій регуляції виникає конденсат, і потік повітря не тільки нагрівається, а й зволожується.
Використання ефективних моделей вентустановок з рекуператорами від Stiebel Eltron, Awenta Auros, Aerostar, Zehnder, Meltem, і зокрема, Jablotron Futura, може істотно підвищити продуктивність вентиляційної системи. Грамотне впровадження таких пристроїв у структуру централізованої вентиляції дає змогу досягти оптимального коефіцієнта корисної дії, що призводить до скорочення енерговитрат і підвищення якості повітря всередині будівель.
Плюси:
Основними недоліками вентиляції з рекуперацією є висока вартість і складність установки, для якої необхідний професійний підхід. Однак ваш комфорт того вартий.
Система вентиляції з тепловим поверненням значно покращує енергоефективність будівлі, зберігаючи теплоту від потоку повітря, який без такої системи пішов би назовні. До того ж, забезпечується стабільний приплив свіжого повітря, що сприяє формуванню комфортного і здорового мікроклімату всередині будівлі.
Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом
Надсилайте ваші запитання через цю форму, ми обов'язково на них відповімо
Сергей МазурИнженер-проектировщик
Оставьте свои данные, и наши менеджеры свяжутся с Вами в течение 10 минут
Надішліть інформацію за своїм об'єктом і фахівці Альтер Ейр підберуть оптимальне інженерне рішення. Ми обов'язково зв'яжемося з Вами найближчим часом і проговоримо всі нюанси, щоб точно зрозуміти Ваші потреби та уподобання. Рекомендуємо відразу прикріпити план Вашого приміщення - це спростить і прискорить процес комунікації, адже інженер зможе провести консультацію не наосліп, а відразу за візуальним сприйняттям Вашого будинку або квартири.
Сергій МазурІнженер-проєктувальник