Вентилятор побутовий для витяжки – вибрати і купити в Україні

Автор запису
01 сер 2018
9 хв читання
0 коментарів
0 / 5

Своїм наявністю різні запахи всередині приміщення, незалежно від того будинок це або квартира, вносять негативні корективи в комфортний мікроклімат кімнат. У багатоквартирних будинках присутній центральна система вентиляції, а й вона часто не приносить бажаного ефекту. Герметичність сучасних будинків не дозволяють природної вентиляції працювати повноцінно. Як же в такому випадку боротися з неприємними запахами, особливо в санвузлах та на кухні? У цій ситуації на допомогу приходить вентилятор побутовий для витяжки. Повний перелік витяжних пристроїв можна переглянути в розділі побутових вентиляторів.

Вентилятор побутовий настінний для витяжки Soler&Palau

Такі пристрої, крім основної функції витяжка, мають ряд додаткових функцій, яке сприятливо впливають не тільки на результат, а й спрощують процес роботи з вентилятором. Спочатку необхідно визначитися в якому приміщенні буде працювати вентилятор кухня, ванна, туалет (або суміщений санвузол), гардероб або технічне приміщення. Серед величезної кількості моделей, необхідно правильно підібрати пристрій, тільки в цьому випадку можна отримати необхідний результат відсутність неприємного запаху.

Щоб придбати витяжку з доставкою по Україні, можна звернутися в нашу компанію і вивчити весь модельний ряд вентиляторів.

Типи витяжних вентиляторів

Залежно від типу роботи, вентилятори бувають двох видів:

 • Осьові побутові вентилятори. Вважаються найбільш популярними вентиляторами, які змогли завоювати довіру користувачів завдяки численним перевагам. Вони відрізняються невисокою ціною, хорошою продуктивністю і простотою монтажу і експлуатації. Слід пам'ятати, що вони мають низькі напірні здатності.
 • Відцентрові витяжні вентилятори. Мають низькі показники шуму навіть на найбільшій потужності двигуна. У великому приміщенні швидко справляються зі своїм завданням, мають високу ефективність.

Залежно від типу монтажу, витяжні вентилятори поділяються на:

 • Канальні в залежності від типу воздуховода бувають круглі, квадратні і прямокутні. Монтаж проводитися безпосередньо в шахту центральної вентиляції, зовні закривається декоративною кришкою;
 • Настінні монтаж проводиться на вході вентиляційного каналу, різноманітність колірної гами лицьових панелей дозволяє вибрати пристрій, який підійде під будь-який інтер'єр;
 • Кухонні вентилятори призначені для установки в кухонній витяжці. Мають свої особливості висока продуктивність, пожежозахисту і захист від бризок жиру;
 • Віконні вентилятори працюють як зворотні клапани. Вони забирають повітря з кімнати і викидають його відразу на вулицю. Великим плюсом вважається простота конструкції і всієї системи в цілому. Але варто враховувати, що не всі кімнати мають вікно, більшість санвузлів і ванн обмежені в цьому питанні.

Слід звернути увагу, що всі витяжні вентилятори повинні мати зворотний клапан. Він виключає можливість появи зворотної тяги, і мешканці не відчують запахи з інших квартир, навіть при вимкненому двигуні вентилятора.

Підберіть для себе витяжний вентилятор

Додаткові можливості

Серед величезної конкуренції, виробники використовують нові технології для збільшення можливостей свого устаткування. Таким чином, з'явилися моделі, в комплектацію яких, крім двигуна і лопатей, входять додаткові елементи. Вони справляються не тільки з неприємним запахом, але і з підвищеною вологістю в кімнаті. Саме завдяки таким функцій змінюється і вартість побутового вентилятора, ціна залежить від їх кількості та призначення.

 • Таймер. З його допомогою можна регулювати час затримки або вибігання. У першому випадку, пристрій починає працювати через певний період після включення світла. Потім він автоматично відключає вентилятор. Час вибирається самостійно, під індивідуальні потреби.
 • Датчик вологості. Налаштувавши пристрій на певні показники вологості, вентилятор автоматично включається, як тільки волога в кімнаті досягне даних цифр. Вентилятор відключається, коли вологість досягне норми. Ця функція відмінно підійде для ванних кімнат, душових або санвузлів. Це виключає можливість появи шкідливої цвілі або грибка.
 • Регулятор швидкості. Дозволяє контролювати швидкість обертання лопатей. Можна вибрати максимально високу продуктивність при короткочасній роботі, або невелику швидкість при постійній роботі.
 • Датчик освітленості і руху. Вмикає вентилятор разом з активацією світла в кімнаті, або як тільки в приміщення входять мешканці. Зона роботи такого датчика досягає 5 метрів в довжину, 100° і 82° в горизонтальному і вертикальному діапазоні, відповідно.
 • Управління роботою вентилятора. Для регулювання режимів пристрою можна використовувати пульт дистанційного керування або шнурової вимикач.

Також вентилятори можуть працювати в реверсному режимі (на витяжку і на приплив, по черзі) або активуються за допомогою інтервального перемикача.

Критерії вибору

Перед тим, як купити побутової вентилятор, необхідно знати його продуктивність. З огляду на обсяг приміщення (Ш×Д×В), потрібно визначити необхідні свідчення витрати повітря. Також слід враховувати особливості кімнати, в якій він буде функціонувати і кількість мешканців. Необхідно знати тип воздуховода, його діаметр і спосіб монтажу вентилятора. Перед покупкою необхідно вивчити максимальний рівень шуму при роботі витяжного вентилятора, щоб шум від двигуна не заважав присутнім в кімнаті.

Залежно від дизайнерського рішення, можна вибрати і лицьову панель витяжного вентилятора. Різноманітна колірна гамма дозволить підібрати модель під будь-які вимоги інтер'єру. Також слід враховувати і виробника, адже саме він гарантує високу якість використовуваних матеріалів і довговічність роботи пристрою. Потрібно вибирати компанію, яка змогла завоювати свій високий рейтинг і підтримує його протягом тривалого періоду.

Серед європейських лідерів виділяється німецький виробник Maico, який відрізняється надійністю своїх пристроїв, високою продуктивністю та інноваційними технологіями при виробництві. Слід звернути увагу на витяжні вентилятори серії ER, ECA і AWB.

Вентилятор побутовий для витяжки Maico AWB: схема будови
Maico AWB

Якщо ж цікавить правильне співвідношення ціна-якість, то слід вибирати італійського виробника Elicent, який виділяє свій продукт за допомогою технічних переваг кожної моделі. Також слід звернути увагу на зовнішній вигляд пристроїв, що відрізняються унікальним дизайном в стилі мінімалізм. Вентилятори мають безліч додаткових функцій і вбудований зворотний клапан. Серед рекомендованих серій – Elegance, E-Style, E-Smile і ECO.

Вентилятори побутові настінні для витяжки Elicent Elegance
Elicent Elegance

Якщо мова йде про самих тихих вентилятори це звичайно ж пристрої від виробника Soler&Palau. Мешканці не будуть чути шум від їх роботи, навіть при максимальній продуктивності. Це обумовлено тим, що виробник використовує запатентований тип установки двигуна всередині вентилятора та спеціального матеріалу для поглинання шуму. Різноманітність лицьових панелей дозволяє вибрати модель навіть самому вимогливому покупцеві. Топові серії – Silent і Silent Design, з індексами CZ, CRZ і CHZ.

Після установки вентилятора, слід подбати про його правильної подальшої експлуатації. Кожен пристрій необхідно періодично очищати від засмічень, а кухонний ще й від жиру. Робити це рекомендується не рідше, ніж 1 раз в півроку.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Відгуки відсутні