Особливості і характеристики сонячних колекторів NARVA

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

У попередніх статтях "Використання енергії сонця акутально для України?" та "Сонячні батареї для дому в Україні: ефективно їх використовувати?" були висвітлені можливості систем на базі сонячних колекторів, були розкриті також конструктивні та експлуатаційні особливості колекторів різного типу.

У цій статті вашій увазі пропонується ознайомитися з обладнанням, що випускається німецькою компанією NARVA, його технічними характеристиками і особливостями технології виробництва.

Виробничі потужності компанії перевищують один мільйон вакуумних трубок у рік. На все випущене устаткування завод-виробник надає 10-річну гарантію.

Вакуумна трубка фірми NARVA: виготовлення і особливості

Спеціальне скло для захисних трубок, вироблене фірмою NARVA на власному скляному заводі, виготовляється з сировини з вкрай низьким вмістом заліза, що підвищує світлопроникність скла. Як додаток до цього на внутрішню і зовнішню поверхню скла наноситься покриття з наночастинок діоксиду кремнію. Вони спікаються з поверхнею і набувають стійкість до стирання. Завдяки цьому покриттю прозорість скла збільшується до 96% на максимумі кривої світлопропускання.

Принцип стhоения вакуумной трубки Narva

Крім того, покриття захисної трубки запобігає вивітрюванню поверхні скла і сприяє більш рівномірному розподілу міцності скла, закриваючи мікротріщини. Завдяки порівняно великій товщині стінок і покриттю трубка стає градостійкою, що було підтверджено службою технічного нагляду TÜV Rheinland в ході випробування на градостійкість за допомогою кульок льоду згідно стандарту EN 12975-2.

Спеціальне скло вакуумної трубки порівняно з боросиликатным склом, яке часто використосується, значно меншою мірою пропускає водень і гелій. Це дозволяє вакууму зберігатися навіть протягом 20 років.

График светопропускания стекла Narva без покрытия и стела с просветляющим покрытием

Склометалеве з'єднання

У вакуумних трубках фірми NARVA використовується нове високоміцне стеклометалеве з'єднання. Такий недолік звичайних рішень, як ламкість, запобігається шляхом застосування конструкції, в якій скло не піддається розтягуючій напрузі. Стеклометалеве з'єднання без зусиль витримує сильні осьові і поперечні напруги. Це технічне рішення фірми NARVA захищене міжнародним патентом:

 • міжнародна патентна заявка: PTC/DE2006/001244 від 13.07.2006;
 • міжнародний номер публікації: WO 2007/033630.

За результатами випробування відповідно до стандарту EN 12975-2 дана конструкція без проблем витримує як кавітаційні удари, так і термоциклювання шляхом поливу холодною водою в стані стагнації.

В вакуумных трубках фирмы NARVA используется новое высокопрочное стеклометаллическое соединение.

Абсорбер

У вакуумних трубках фірми NARVA використовуються найсучасніші з наявних на ринку мідні абсорбери з покриттям із оксид-нітриду титану. Абсорбер з'єднують з трубкою теплоносія методом ультразвукового зварювання.

Завдяки ефективним технологіям вакуумування і використання геттерів досягається великий граничний вакуум у трубках. Вакуум захищає абсорбер і запобігає його руйнуванню. Навіть після 20 років служби покриття абсорбера не виявляє ніякого погіршення властивостей (див. звіт інституту SPF за 2004 рік).

Пластини абсорбера мають або одностороннє (Standard) або двостороннє (Power) покриття. Двостороннє покриття використовується в колекторах, оснащених дзеркальними системами. За рахунок цього збільшення продуктивності трубки може досягати 30% в залежності від моделі.

Вакуумна трубка з прямим протоком

При вимірюванні кривої ККД модуля вакуумних трубок з прямим протокою службою технічного нагляду TÜV Rheinland були отримані наступні дані: оптичний ККД (η0): 0,781

Сравнение КПД различных коллекторов

 • коефіцієнт теплових втрат k1: 1,12
 • коефіцієнт теплових втрат k2: 0,004

Крива ККД вакуумної трубки фірми NARVA дуже рівна і лише злегка знижується в міру збільшення різниці температур, завдяки чому колектори, в яких використовується така трубка, не тільки можуть бути задіяні як доповнення до системи опалення, але і добре підходять для процесів, що вимагають нагрівання води до високих температур (системи кондиціонування, технологічне тепло, процеси сушіння, мийки, тощо).

Вакуумна трубка з тепловою трубкою

В тепловій трубці фірми NARVA використовується бесклапанна конструкція для обмеження температури. Температура конденсатора не перевищує 160°C навіть у випадку стагнації. Тому забезпечується автоматичний захист колекторної установки від перегріву. Випаровувана речовина підібрано з урахуванням вимог міцності і стійкості до розкладання протягом 20 років. При стагнації тиск всередині теплової трубки не перевищує 13 бар.

Нагрев и отключение тепловой трубки Narva

Розмір і форма конденсатора були підібрані так, щоб домогтися високого ККД і дуже великої робочої зони в значенні кута нахилу колектора. У вертикальному положенні і при куті нахилу до 20° колектор працює на повну потужність.

Для монтажу системи з сонячними колекторами використовуються наступні комплектуючі і аксесуари:

 • Монтажний комплект гнучкої труби
 • Альтернативний монтажний набір для жорстких труб (альтернатива гнучкої трубки)
 • Встановлювальна кришка
 • Універсальний вхід труби у дах (для більшості типів покриття)
 • Трійник
 • Ніпель
 • Гнучка труба
 • Гаки для встановлення на даху
 • Набір болтів
 • Базовий набір Flex Pro для встановлення в дах з відображувачем
 • Повітророзподілювач
 • Незамерзаюча рідина теплоносія S-SOL-VT50
 • Сонячна станція без або з блоком управління
 • Блок управління TDC 3 і TDC 4 + VFS2-40

Компания Альтер Эйр является официальным дилером NARVA в Украине

Компанія Альтер Ейр є офіційним дилером NARVA в Україні. Якість пропонованого обладнання вже знайшло визнання, як на міжнародному ранку, так і в Україні.

З питань розрахунку і придбання сонячних колекторів звертайтесь до наших менеджерів, а наші інженери допоможуть з розрахунком і вирішенням всіх технічних питань.

Фахівці компанії Альтер Ейр роблять розрахунок, монтаж і сервісне обслуговування (гарантійне та післягарантійне) сонячних систем на базі сонячних колекторів.

Заміна трубки сонячного колектора.

Конструкція сонячного колектора і принцип роботи

Відгуки