Доцільність заміни газового котла на новий високоефективний

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

У мережі дуже багато інформації присвячується можливості та доцільності заміни традиційних газових котлів на нові високоефективні. У ціій статті ми спробуємо розкрити всі підводні камені, з якими може зіткнутися людина, що вирішила зробити заміну.

Причини заміни обладнання

Насамперед, потрібно визначити причину заміни обладнання. Їх може бути кілька:
  • Заміна котла,який вийшов з ладу.
  • Заміна працюючого котла дуже старого (виробництва СРСР), який має явні ознаки некоректної роботи.
  • Спорудження нового приміщення.
Також більшість людей, прочитавши технічні дані котла, спочатку звертають увагу на високі показники ККД і зовсім не дивляться на технічні вимоги котла до системи опалення.
Визначити можливість встановлення високоефективного котла може тільки фахівець. При виїзді на об'єкт проводиться аналіз існуючої системи опалення, відповідні заміри. Після цього проводиться теплотехнічний розрахунок, за результатами якого відповідаємо на питання: чи має можливість високоефективний котел працювати з вашою системою опалення. Якщо мова йде про проектування системи опалення, то проект виготовляється на максимальний температурний режим 55/45.

Приклади (випадки) заміни котла

Тепер розглянемо кілька окремих випадків заміни газових котлів. До уваги візьмемо апарати преміум сегменту компанії Viessmann.

1. Заміна котла, який вийшов з ладу.

У такому випадку у людини є необхідність встановлення котла (тип не має значення). Візьмемо до уваги потужність котла 25 кВт. Капітальні вкладення будуть дорівнювати різниці між вартістю традиційного і конденсаційного котла. У випадку розгляду вищевказаного обладнання це котли Viessmann Vitopend 100-W 29 кВт (звичайний газовий) і Viessmann Vitodens 100-W 26 кВт (конденсаційний). Різниця в ринковій вартості такого обладнання складає приблизно 11 780 грн. При цьому, різниця в ККД таких установок становитиме 14,8%.
Відповідно, при обліку питомої теплоти згоряння природного газу в 9,14 кВт/м², вартість теплового кіловата від кожного котла буде становити 0,84 грн і 0,72 при обліку збереження нинішнього тарифу на газ на рівні 7,14 грн. При перерахунку одержуємо дані, що термін окупності для даного котла настане при досягненні його напрацювання позначки в 716,4 МВт, що з урахуванням статистики для даного будинку настане через 6 років. Чи це цікаво – вирішувати вам.
 

2. Заміна працюючого котла дуже старого (виробництва СРСР) має явні ознаки некоректної роботи.

У даному випадку потрібно почати з того, що котли такого типу не завжди коректно працюють. Найчастіше мають неточно прорахований теплообмінник, пальник. Внаслідок чого ККД таких установок ледь досягає 50%. Експлуатація таких котлів також завдає чимало клопоту, а надійність залишає бажати кращого. Тобто заміна такого обладнання на високоефективне зводиться до попереднього розрахунку.

Газовый котел, который вышел из строя и подлежит замене

3. Спорудження нового приміщення.

В даному випадку, насамперед, необхідно почати з правильного розрахунку системи опалення. Необхідно максимально знизити температуру подачі в систему опалення. Тільки за рахунок цього ми можемо досягти чималого результату по економії енергоресурсу.
Наступним моментом, який необхідно враховувати – це максимальне використання теплих підлог в якості основного джерела тепла. Це пов'язано з тим, що людина по-різному відчуває температуру приміщення, вироблену від теплої підлоги і, наприклад, від радіаторів.
Якщо при використанні традиційної системи опалення необхідно прогрівати повітря до температури 22°С, то при використанні теплої підлоги достатньо 20°С. Не дарма є прислів'я «тримай ноги в теплі, а голову в холоді». Якщо такі рекомендації дотримані, то добре підібрана система опалення в парі з високоефективним котлом здатна вам зекономити до 30 – 35% енергоресурсу у порівнянні з традиційною системою опалення і звичайним котлом.
 
Установка газового котла в доме

Відгуки