Енергоефективний будинок: приклад реалізації інженерних рішень (с. Рожни, Київська область)

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Рік реалізації: 2016 рік

Будинок вашої мрії, який він? Великий, сучасний і, звичайно ж, зручний. Будинок, в якому комфортно кожному члену сім'ї. Будинок, який підлаштовується під ваші бажання і потреби, а не навпаки. Повністю автономний, не залежить від перебоїв з газом, обриву електропередач або навіть примх погоди, будинок, який сам забезпечує свою життєдіяльність на 100%.
В ЄС або США вже мало кого здивуєш таким "розумним" житлом, однак на території України така галузь ринку нерухомості з цілком зрозумілих причин перебуває на початковій стадії розвитку. Тим не менш, прогрес не стоїть на місці, і з кожним днем з'являється все більше приватних будинків, що використовують енергію сонця, вітру та інші альтернативні джерела енергії, замість застарілих, дорогих і шкідливих для навколишнього середовища традиційних енергоносіїв.


Вашій увазі пропонується докладний звіт про такому будинку, характеристика всіх інженерних рішень, вказівку використовуваної техніки і матеріалів, опис систем опалення, водоочистки, вентиляції та кондиціонування.

Загальні характеристики будинку

Будинок з яким ми сьогодні познайомимося, являє собою 3-х поверхову будівлю площею 350 м², що знаходиться в селі Рожни під Києвом. На території ділянки також розташована електрощитова площею 7 м². Об'єкт обладнаний системою фотомодулів, вітрогенератором, сонячним колектором, твердопаливним котел, системами теплих підлог, вентиляції і кондиціонування.
Коротка ознайомча інформація про будинок:
 • Стіни з червоної цегли товщиною 40 см – надійність і довговічність будівлі, шумоізоляція і збереження тепла.
 • Теплова ізоляція стін з пінопласту товщиною 15 см (марка 35 ГОСТ) – енергозбереження, збереження тепла всередині приміщення.
 • Дах утеплений мінеральною ватою товщиною 40 см – додаткова теплоізоляція будинку.
 • Вікна з аргоном, дерев'яні, трикамерні – мінімальні втрати тепла. (Аргон – інертний газ підвищеної в'язкості, який заповнює простір між камерами і уповільнює передачу тепла від внутрішнього скла зовнішньому).
 • Освітлення будинку за допомогою діодних ламп – висока економічність та енергозбереження.
 • Системи опалення, водопроводу і каналізації працюють на базі труб Rehau (Німеччина) із зшитого поліетилену – мінімальний термін служби – 50 років, робоча температура до + 95°С, тиск до 10 атм.
 • Сантехніка німецького бренду Kludi – висока якість і стильний дизайн кожного виробу.
 • Електрофурнітура (розетки, вимикачі) Schneider Electric – надійність, безпека, вишукана деталь інтер'єру.
 • Побутова техніка з енергоефективністю класу А+++, включаючи інверторні кондиціонери та холодильники – максимальна економія електроенергії.
 • Система сигналізації і домофон – забезпечують безпеку та полегшують контроль всієї території.

Забезпечення будинку електроенергією

Будинок повністю забезпечується електроенергією за допомогою вітрогенератора і системи фотомодулів, які перетворюють енергію вітру та сонця в електрику. Відновлювані джерела енергії не тільки безкоштовні, а й безпечні для навколишнього середовища, вони можуть також приносити непогані гроші завдяки використанню «зеленого» тарифу.

1. Фотомодулі

На даху електрощитової розміщена система з 12 полікристалічних фотомодулів YabangSolar 240W/24V. Номінальна потужність кожного фотомодуля становить 240 Вт, а робоча напруга – 24 В.

Система поликристаллических фотомодулей

Важливо пам'ятати, що продуктивність фотомодулів безпосередньо залежить від пори року і сонячної активності. Інакше кажучи, влітку, в період максимальної сонячної активності, фотомодуль здатний зробити набагато більше електрики, ніж взимку.
Продуктивність даної системи складає 300-400 кВт/год на місяць в період з березня по вересень (найвища сонячна активність) і приблизно 150 кВт/год на місяць в інший час.

2. Вітрогенератор

Поряд з електрощитовою на спеціальній фірмовій щоглі висотою 26 метрів встановлений вітрогенератор FLAMINGO AERO 4-6,7/1000. Він відповідає за перетворення енергії вітру в електрику, його потужність становить 5 кВт, а діаметр вітротурбіни – 6,7 м.

Ветрогенератор в работе

Як і у випадку з фотомодулями, продуктивність вітрогенератора залежить від пори року. Але на відміну від активності сонця, "найвітряніша" пора – осінь-зима.
У найсприятливіший період (з вересня по березень), вітрогенератор характеризується продуктивністю 450-600 кВт/год на місяць, а в літній період часу (помірна активність вітру) – 200 кВт/год на місяць.
Так, весняно-літня сонячна активність компенсує помірну активність вітру в даний період, і навпаки.

Обустройство электрощитовой

Заналом використання системи фотомодулів і вітрогенератора дозволяє отримати приблизно 700 кВт/год на місяць і цього цілком достатньо для забезпечення життєдіяльності приватного будинку площею 350 м².

З березня по вересень – 300-400 кВт/год на місяць від фотомодулів + 200 кВт/год на місяць від вітрогенератора.
З вересня по березень – 450-600 кВт/год на місяць від вітрогенератора + 150 кВт/год на місяць від фотомодулів.

3. Акумулятори

Для накопичення і зберігання виробленої електроенергії використовується 40 акумуляторів АГМ ємністю 92 ампера/год. Вони розміщені під електрощитовою на глибині 4 метрів спеціальної бетонної чаші.

4. Інвертор

Інвертор Schneider Electric Xantrex CONEXT XW+ 7048 E 230 В з чистої синусоїди розташовується в електрощитовій і відповідає за перетворення енергії постійного струму акумуляторної батареї в змінну 230 В, що підходить для побутового використання.

Пример инвертора

Чиста синусоїда – це форма вихідної напруги інвертора, яка необхідна для коректної роботи абсолютної більшості побутової техніки. Тому для уникнення поломки кондиціонера, телевізора або холодильника краще вибирати інвертор з чистої синусоїди.

Альтернативна енергія для приватного будинку

Опалення будинку

За опалення будинку та приготування гарячої води відповідають відразу декілька пристроїв, які використовуються в залежності від пори року:
 • тепловий насос,
 • твердопаливний котел,
 • сонячний колектор,
 • система теплої підлоги.

1. Тепловий насос

Зовнішній блок мультизональної системи Daikin RXYSQ6P8V1 поєднує в собі функції, як кондиціонера, так і теплового насоса, який подає нагріте повітря з вулиці всередину. Пристрій відмінно підходить для обігріву приміщень при температурі повітря зовні до -10°С. тобто, такого агрегату цілком вистачає для забезпечення будинку теплом з квітня по жовтень.

2. Твердопаливний котел

Коли температура повітря за вікном нижче -10°С, в дію вступає піролізний твердопаливний котел Viessmann Vitoligno 100-S потужністю 60 кВт. Німецький котел виконаний зі сталі, а в якості палива використовує деревину. Він може функціонувати на одному завантаженні від 5 до 12 годин, а наявність вентилятора для управління потоком повітря, робить підключення до електромережі обов'язковим.

Котел на твердом топливе

Твердопаливний котел відповідає за підігрів води для радіаторного опалення та теплої підлоги. Також він нагріває воду в бойлері, якщо тепла, що виробляється сонячними колекторами, не достатньо.

3. Сонячний колектор

Для перетворення сонячної енергії в теплову, на даху встановлено сонячний колектор Atmosfera CBK-A на 40 вакуумних трубок (24 мм). Дана система здатна забезпечити 300 літрів гарячої води в день. Вироблена теплова енергія скидається в буферну ємність або підігріває гарячу воду в бойлері.
Цілком природно, що влітку, в період максимальної сонячної активності, відбувається надлишок теплової енергії, виробленої сонячним колектором. Коли температура води в 400 літровому бойлері досягає 60°С, контролер за допомогою триходового клапана направляє надлишкову теплову енергію в буферну ємність об'ємом 2000 м³. Така ємність має 45-кВатный вбудований теплообмінник і 2 ТЕНа, потужність кожного по 2 кВт.
В літній період часу теплова енергія з буферної ємності використовується тільки для обігріву підлоги в санвузлах та ванних кімнатах.

4. Тепла підлога

Для обігріву підлогових поверхонь у ванних кімнатах і санвузлах використовується система водяної теплої підлоги. Вона являє собою замкнуту систему труб розміщених у бетонній стяжці. По трубах циркулює гаряча вода, яка піднімає температуру підлоги і робить перебування у ванній набагато комфортнішим.
Крім всіх вищеперерахованих пристроїв у будинку існує можливість встановлення камінів, які можуть служити додатковим джерелом тепла (наприклад, із застосуванням камінного вентилятора Vortice Caldofa).

Система кондиціонування будинку

Система кондиціонування будинку створювалася на базі обладнання японського бренду Daikin, який по праву вважається флагманом світового ринку кондиціонерів.

План кондиционирования и вентиляции 1-го этажа

В будинку створена мультизональна система кондиціонування, яка включає в себе зовнішній блок і цілий комплекс канальних і настінних внутрішніх блоків.
Daikin RXYSQ6P8V1 – зовнішній блок, що відрізняється високою продуктивністю і забезпечує роботу внутрішніх блоків. Також може виступати в якості теплового насоса (див. розділ «Опалення»).
Канальні внутрішні блоки Daikin FDXS25F і Daikin FDXS35F розташовані на кухні і в спальні господарів. Основною перевагою кондиціонерів даного типу є прихований монтаж, який не порушує інтер'єр кімнати.
Настінні внутрішні блоки Daikin FTXS25K и Daikin FTXS35K встановлені в інших кімнатах на 1-му і 2-му поверсі. Вони відрізняються простотою установки і подальшого сервісу.
Так, всі кімнати будинку обслуговуються автономно, з можливістю виставлення індивідуальної температури в кожній з них. Істотним плюсом даної системи є підмішування свіжого повітря.
План кондиционирования и вентиляции 1-го этажа
Обладнання для кондиціонування будинку підібране так, щоб на кожен кіловат витраченої енергії вироблялося чотири кіловати холоду або тепла.

Наші досвідчені інженери, які працювали над цим об'єктом

...
 • Денис
 • Соловей
Керівник проектів по реалізації внутрішніх інженерних систем. Спеціаліст з більш ніж 15-річним стажом роботи. Володіє великим досвідом роботи у сфері будівництва. На його рахунку більше 1000 успішних проектів різної складності.
...
 • Дмитро
 • Бурахович
Інженер з 12-річним досвідом в проектуванні систем вентиляції і кондиціонування. Грамотно координує роботу проектувальників, швидко знаходить рішення важких задач.
...
 • Ярослав
 • Грига
Інжнер в області проектування систем вентиляції, кондиціонування. Майстер в грамотному індивідуальному підборі обладнання. Відразняється винятковою скурпульозністю при розрахунках систем.
...
 • Владислав
 • Лисак
Кваліфікований фахівець в області опалення, водопостачання, водоочищення і каналізації. Розробляє індивідуальні рішення для кожного клієнта.

Система вентиляції будинку

Для витяжної вентиляції санвузлів, ванних кімнат і вбиральні використовується обладнання німецької компанії Maico. Настінні вентилятори Maico ECA ipro 100 KVZC забезпечують ефективне видалення вологості, усунення неприємних запахів і характеризуються максимальною безшумністю.
Чертеж мансарды
Вентилятори оснащені таймером і датчиком вологості, що не тільки значно спрощує їх експлуатацію, але і робить їх дуже економічними. Ввімкнення і вимкнення вентилятора відбувається за допомогою вимикача освітлення, окремого вимикача або опціонального 2-ступеневого перемикача, який дозволяє пристрою працювати на "комфортному" або "інтенсивному" рівні.

Система водопідготовки

Для очищення питної і господарсько-побутової води в будинку встановлено обладнання відомого бренду Ecosoft. Вода низької якості згубно позначається на здоров'ї людини, приводить у непридатність сантехніку і побутові прилади (пральні і посудомийні машини, бойлери, котли, теплі підлоги), тому не варто забувати про важливість водопідготовки.

1. Очищення води господарсько-побутового призначення

У будинку встановлений фільтр для пом'якшення води і видалення заліза ECOSOFT FK 1354 C G, який забезпечує комплексне очищення води господарсько-побутового призначення. Цей пристрій розрахований для встановлення у приватних будинках з 2-ма або 3-ма санвузлами. Унікальний фільтруючий матеріал Ecomix пом'якшує воду, видаляє з неї залізо, марганець та інші шкідливі органічні сполуки.
Регенерація (очищення фільтруючого матеріалу розчином солі) проходить дуже просто і не потребує якихось складних дій.

Фильтр и обратный осмос

2. Очистка питної води

Для фільтрації питної води у будинку встановлена система зворотного осмосу Ecosoft 5-75, яка забезпечує видалення з води 99,8% мікробів, механічних забруднень та інших небажаних елементів.

Зворотний осмос складається з таких елементів:

 • 3 колби-фільтра попереднього очищення, які видаляють з води механічні забруднення, хлор та інші органічні сполуки. Розмір невидимих частинок - до 1 мікрона.
 • Зворотньоосмотична мембрана є найважливішим елементом всієї системи. Вона не пропускає навіть найдрібніші частинки до 0,001 мікрона.
 • Картридж з активованим вугіллям очищає воду від неприємного запаху і надає їй приємний смак.

Зворотний осмос змонтований під раковиною і не займає багато місця. Процес заміни картриджів також досить простий.

Як це все працює?

Електрика

Фотомодулі і вітрогенератор перетворюють енергію сонця і вітру в електрику, яка з допомогою контролерів заряджають акумулятори до напруги 56 Ст.

Якщо акумулятори вже заряджені, але вироблення енергії продовжується (тобто ще світить сонце чи дме вітер), контролери відправляють вироблену електроенергію безпосередньо в ТЕНи, вбудовані в буферну ємність, до розрядки акумуляторів до 54В.

При розрядці акумулятора нижче 54В вся вироблена електроенергія знову автоматично починає подаватися на акумулятори для їх зарядки. При досягненні напруги в них 56В цикл повторюється.

Всі системи, які споживають електроенергію (система освітлення, система кондиціонування і побутові прилади в будинку), беруть її з акумуляторів, розряджаючи їх. Напруга 230В на вході в будинок забезпечується інвертором.

Принцип работы ветрогенератора и фотомодулей. Получение электричества для дома от ветрогенератора и фотомодулей.

Опалення

При температурі повітря до -10 будинок опалюється за допомогою теплового насоса, що працює на електриці.

Коли температура опускається нижче, будинок опалюється твердопаливним котлом, який використовує дрова в якості палива.

Тепла підлога обігріває підлогові поверхні санвузлів і ванних кімнат круглий рік. Його функціонування забезпечується сонячним колектором або твердопаливним котлом.

Нагрів води

Основним пристроєм для нагріву води є колектор, який перетворює сонячну енергію в тепло.

Вироблювана теплова енергія нагріває бойлер. Якщо температура води в бойлері досягла 60°С, а теплова енергія ще виробляється, то контролер сонячної системи перенаправляє подачу тепла, що виробляється з бойлера на теплообмінник буферної ємності, заряджаючи її.

Якщо виробленого сонячним колектором тепла недостатньо, за підігрів води в бойлері відповідає твердопаливний котел.

Функціонування інших систем

Системи кондиціонування, вентиляції, освітлення, сигналізації, а також вся побутова техніка споживають електроенергію, вироблену за допомогою фотомодулів і вітрогенераторів.

Підсумок

Описаний будинок заслужено можна назвати ідеальним прикладом реалізації всіх найсучасніших і доступних на сьогодні технологій. Даний проект доводить, що такі будівлі в нашій країні можуть з існувати не тільки на папері, але і в реальному житті. Повна автономність такого житла робить його власників абсолютно незалежними від традиційних джерел енергії, ціна на які постійно зростає. 

Поза всяких сумнівів, придбання такого будинку буде відмінним капіталовкладенням, яке забезпечить новий рівень життя для всієї вашої сім'ї.

Наші останні проекти

Відгуки