Однотрубне або двухтрубне опалення будинку: порівняльний аналіз

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали
Організувати опалення в будинку - завдання не з легких. Для початку потрібно для себе визначити яка система опалення більше підходить для вас і вашого будинку: двотрубна або однотрубна. До цього потрібно підходити дуже відповідально і уважно, щоб вибрати найбільш ефективний варіант обв'язки, щоб в майбутньому не зіткнутися з постійно холодними радіаторами. Ця стаття допоможе вам розібратися яка система краща, порівняти їх переваги та недоліки, і в кінцевому підсумку зробити правильний вибір. Почнемо з однотрубного опалення в приватному будинку.

Однотрубне опалення в приватному будинку

Ця система опалення приватного будинку працює за досить простим принципом. По суті це одна труба, в якій по колу циркулює вода. Від котла відходить труба, прокладена по всьому периметру будівлі, до якої приєднані радіатори. Теплоносій від котла по черзі надходить в кожен радіатор, а потім назад повертається в котел. І так відбувається по колу.

В такому випадку обладнання об'єднано одним контуром. Залежно від підключення існує два види систем опалення:

 1. Вертикальна - це підключення радіатора до одного стояка, який йде «зверху-вниз». Даний вид опалення підходить для дво-, триповерхового будинку, але потрібно врахувати той факт, що температура на першому поверсі буде меншою.
 2. Горизонтальна - це підключення радіаторів послідовно до одного горизонтального стояку. Такий вид опалення підходить лише для одноповерхового будинку.

Чому варто замовляти у нас?

100% відповідність проектування

Повна гарантія відповідності роботи до документів – виконуємо всі роботи, прописані в договорі, якісно, в повному обсязі і вчасно.

Підбір обладнання по бюджету

Широкий діапазон бюджету на проектування дозволить кожному клієнту грамотно облаштувати систему вентиляції, виходячи з його фінансових можливостей.

Індивідуальна концепція

Ми не працюємо шаблонно, а розробляємо персональну концепцію під кожного клієнта і об'єкт, тому всі наші проекти унікальні.

9 років досвіду

Наш досвід у проектуванні вентиляційних систем більше 8 років, що є запорукою правильної та експертної розробки проекту та реалізації систем будь-якої складності.
О
днотрубна система опалення одноповерхового будинку переваги:

 • Менша вартість системи за рахунок невеликої кількості труб і витратних матеріалів.

Але незважаючи на це, є і ряд недоліків:

 • Так як радіатори підключені послідовно, то відповідно кожний наступний радіатор буде холодніший за попередній. Різниця температур між першим і останнім радіатором залежать від тривалості магістралі, діаметра трубопроводу, швидкості теплоносія і розмірів радіатора.
 • Немає можливості регулювати температуру в кожному радіаторі, так як все обладнання об'єднано одним контуром.

До того ж, вибір системи також залежить від площі вашого будинку. Для великої площі одноконтурні опалення приватного будинку не підійде через те, що останні радіатори в ланцюзі не будуть гріти приміщення.

Однотрубна або двотрубна система опалення

Однотрубна і двотрубна система опалення: що краще

Двотрубна система опалення приватного будинку

На відміну від однотрубної, двотрубна система опалення одноповерхового будинку включає в себе два трубопроводи, один з них подає гарячу воду до радіаторів - подаючий трубопровід, а інший відводить холодну воду від радіатора - «зворотка». Так само, як і однотрубна, двотрубне опалювання приватного будинку буває в двохваріаціях:

 1. Вертикальна - це система, в якій все обладнання з'єднане вертикальним стояком. Така система не заповітрюється, але основний недолік це її висока ціна.
 2. Горизонтальна - обв'язка відбувається завдяки горизонтальному стояку, що дозволяє обігрівати одноповерхові будинки з великою площею. У свою чергу горизонтальна ділиться на систему з нижньою і верхньою розводкою трубопроводу.

У двотрубної системи переваг більше, ніж в однотрубної:

 • Ця система дозволяє подавати теплоносій окремо в кожен радіатор і через це температура кожного радіатора може бути різною. Відповідно, є можливість контролювати температуру в кожній кімнаті.
 • При поломці одного або декількох радіаторів система зможе продовжити роботу. До того ж, щоб провести ремонтні роботи не потрібно буде зупиняти систему.

Основними мінусами цієї системи є:

 1. Ускладнений монтаж.
 2. Висока ціна системи.

Однотрубна і двухтрубная системи опалення

Якісне опалення - це один із важливих факторів, які забезпечують комфорт у вашому домі. Перш ніж вибрати собі відповідний вид опалення потрібно ретельно вивчити всі плюси і мінуси кожної з систем. Дана стаття допоможе вам зважити всі «за» і «проти», об'єктивно оцінити і вибрати буде ефективною саме для вас.
Про варіанти опалення квартири читайте у нашій статті: Опалення в квартирі: 4 варіанти обігріву житла

Відгуки

Прочитав статью точно решил ставить двухтрубную систему. Хочу расчитать сколько такая система обойдется, буду обращаться к вам

Здравствуйте, Валентин. Мы рады, что помогли вам определиться с выбором системы отопления и с радостью поможем вам с дальнейшими расчетами

Сейчас строим дом и как раз определяемся с отоплением. Хотелось бы конечно поставить двухтрубную систему, но не знаю потянем ли по бюджету. Можеете сориентировать по цене хоть приблизительнО?

Добрый день, Кирилл. Свяжитесь с нами по номеру (044) 223-7-223 либо оставьте заявку и мы перезвоним вам сами и мы обсудим этот вопрос.