Двотрубна або однотрубная система опалення - порівняння

Автор запису
Опубліковано 09 бер 2017
Оновлено 30 сер 2023
8 хв читання
7 коментарів
4541
5 / 5
Зміст
  1. Однотрубна система опалення
  2. Двотрубна система опалення
  3. Висновки — яка система краща?

Ми вже досить докладно висвітлювали різні види опалювального обладнання і його застосування в статтях на нашому сайті. Зокрема, ми детально зупинялися на особливостях роботи традиційних газових котлів та котлів конденсаційного типу, універсальних твердопаливних котлів і котлів піролізного типу, геліотермальних систем опалення заснованих на сонячних колекторах. Детально розглядали опалення з тепловим насосом (повітря-повітря, повітря-вода, геотермальним). Проводили детальне порівняння обладнання різних брендів, економічні аспекти застосування обладнання, обговорювали водяне опалення в квартирі та приватному будинку. У цьому матеріалі ми б хотіли докладніше розповісти про двох схемах розподілу тепла незалежно від джерела тепла, а так само з'ясувати — яка з систем краще підходить для споживача.

Однотрубна система опалення

Однотрубна система опалення була розроблена в Радянському Союзі, коли масове будівництво житла набрало таких обертів, що інженерам необхідно було придумати більш доступну опалювальну систему з швидким і дешевим монтажем. Саме таким рішенням і стала однотрубная система опалення — мінімальний витрата матеріалів і проста установка.

Однотрубна система опалення

Як же здійснюється циркуляція теплоносія в однотрубній системі?

Теплоносій нагрівається в котлі (або іншому джерелі тепла) після чого надходить на нагрівальні елементи (може бути використаний радіатор або конвектор) встановлені послідовно. Тобто теплоносій пройшовши один нагрівальний елемент надходить в наступний. Таким чином вода з кожним пройденим радіатором стає все холодніше і в останньому елементі цього ланцюжка вода буде найхолодніша.

З цього випливають і всі недоліки однотрубної системи.

Регулюючи витрата води в одному з радіаторів в однотрубної системі опалення, зменшується витрата і в наступних нагрівальних елементах цієї системи. Це означає, якщо теплоносій рухається від кухні до сантехнічного вузла (наприклад), і ми хочемо зменшити температуру внутрішнього повітря в кухні шляхом зміни витрати води в радіаторі термостатичним клапаном, ми автоматично зменшуємо температуру повітря і в сан вузлі, так як і там витрата води в радіаторі зменшився.

Отже, в однотрубної системі опалення не можна регулювати інтенсивність нагріву радіаторів.

Другий важливий мінус – розрахункові втрати тиск в однотрубної системі більше ніж в двотрубної. Це означає, що необхідно для такої системи встановлювати могутніше насос що б « проштовхнути » теплоносій по опалювальній системі.

У великих житлових будинках з однотрубної системою опалення теплоносій дійшовши до останнього споживача тепла сильно остигає, варто враховувати це при підборі радіаторів. Зазвичай всі останні радіатори в ланцюжку однотрубної системи підбираються з великою кількістю секцій ніж на самому початку.

Переваги однотрубної системи:

  1. Величезним плюсом однотрубної системи є її значно менша вартість у порівнянні з двухтрубной.
  2. В однотрубній використовується менша кількість труб, поворотів, трійників і тд.
  3. Менша кількість монтажних робіт.
Протрібна консультація по опаленню?

Двотрубна система опалення

У двухтрубной системі опалення теплоносій подається до кожного радіатора по одній трубі, а віддаляється за іншою.

Двотрубна система опалення

В експлуатації двотрубна система набагато зручніше ніж однотрубная, так як є можливість регулювати витрату води в кожному з радіаторів в опалювальній системі не впливаючи жодним чином на наступні нагрівальні елементи. Саме цим варіантом зараз віддається перевага, адже в кінцевому підсумку найкраща керованість знижує експлуатаційні витрати.

Недоліки двотрубної системи:

  1. Один з головних недоліків є її вартість.
  2. Складніший монтаж ніж в однотрубній.

Переваги двотрубної системи:

  1. Температура води, яка надходить в кожен з радіаторів однакова (якщо не брати до уваги теплові втрати на трасі, але вони незначні).
  2. Зручне регулювання температури внутрішнього повітря шляхом зміни витрати води термостатичному клапаном.
  3. Якщо з ладу виходить один опалювальний прилад це ніяк не впливає на роботу інших.

З цих причин фахівці Альтер Ейр пропонують в першу чергу двухтрубную систему клієнтам коли планують починати робити розрахунок системи опалення.

Висновки — яка система краща?

Двотрубна система опалення вимагає в два рази більше запірної арматури і трубопроводів, її вартість і установка безумовно дорожче. Але при цьому вона дозволяє з високою точністю регулювати подачу тепла в кожне приміщення, а значить при її експлуатації ви отримуєте більший комфорт помножений на економну витрату енергоносіїв (газ, електрику, тверде паливо).

Професійно спроєктована однотрубная система опалення здатна забезпечити прийнятний комфорт, однак в остаточному підсумку незначна економія на матеріалах при її облаштуванні втрачається протягом найближчих кількох років експлуатації. Що особливо відчутно для приватних будинків великої площі, де ще гостріше стоїть питання регуляції температури для різних приміщень.

Що стосується монтаж таких систем, то для них існує кілька варіантів підключення радіаторів, дізнатися про це докладніше можна в розділі "Установка радіатором опалення". Так само в Альтер Ейр ви можете дізнатися вартість встановлення опалення в будинку, замовити не тільки необхідне обладнання, але і монтаж системи опалення.

Хочете стати нашим партнером?

Залиште свої контакти і наш співробітник зв'яжеться з Вами найближчим часом


Відгуки і питання
Залишити відгук
  • 5 / 5

    Евгений

    Даже и не знал, что существует два варианта, всегда жил в квартире, теперь планирую построить дом и очень хорошо, что вовремя почитал эту статью. Спасибо автору.

  • 5 / 5

    Стас

    Правильно написали в выводе, уж лучше раз потратиться, и иметь хорошую систему отопления. Она же ставиться не на год, а на десять, как минимум. Тем более для себя, то тут уже вопрос об экономности не актуален.

  • 5 / 5

    Богдан

    Хорошая статья, спасибо за разбор. От совка давно пора отходить. Очень нравится подход вашей компании, давно за вами слежу. Респект!

  • Команда Alter Air

    Дякуємо за ваш відгук, Богдане! Завжди раді бути корисними для вас!

  • 5 / 5

    Неля

    Я колись знімала будинок у студентстві, то одна з батарей у хаті була просто льодяна, спали ми під трьома ковдарми в тій кімнаті. Тепер зрозуміло що то було - геніальна розробка совка) Зараз плануємо з чоловіком систему опалення в будинку, поки що думаємо, чи зробити двутрубну, чи дивитись в сторону теплих підлог. Порекомендуйте, що у вас тут можна почитати з цього приводу, бо дуже багато всього на сайті, не можу розібратися.

  • Команда Alter Air

    Добрий день, Неля! Дякуємо, що прочитали нашу статтю та написали відгук. Рекомендуємо щодо вашого питання також звернути увагу на цю публікацію: https://alterair.ua/stati/chto-luchshe-teplyj-pol-ili-radiatory/ . Якщо у вас залишаться питання, звертайтесь до наших консультантів, вони з задоволенням допоможуть!

  • Команда Alter Air

    Добрий день, Богдан! Дуже дякуємо за такий приємний відгук! Будемо радувати вас корисною інформацією і надалі.

Інші рубрики