Вентиляція у Львові: приклади об'єктів і варіанти рішень

10 років на ринку
10 років на ринку

Володіємо безцінним досвідом. Знаємо, що і до чого

Офіційний дилер
Офіційний дилер

Вся продукція сертифікована. Гарантія від виробника

Проектуємо по всій Україні
Проектуємо по всій Україні

Реалізація проектів з вентиляції, кондиціонування та опалення

Монтаж обладнання
Монтаж обладнання

Власні інсталятори виконають установку будь-якої складності з гарантією

Доставка по Києву і Україні
Доставка по Києву і Україні

Кур'єр і служби поштової перевозки. Замовлення більше 4000 грн - безкоштовно.

Проект інженерних систем
Проект інженерних систем

Підбір і проектування систем будь-якої складності. Розробка концепцій по всій Україні

Готівковий та безготівковий розрахунок
Готівковий та безготівковий розрахунок

Оплата при доставці, в офісі або через касу банку. Платник ПДВ

Постгарантійне осблуговування
Постгарантійне осблуговування

Обслуговування після закінчення терміну гарантії або не гарантійного випадку

Схожі матеріали

Зміст:

  1. Види вентиляції.
  2. Устаткування для організації повітрообміну:
  3. Приклади впроваджених інженерних рішень у Львові:
  4. Підсумки

Компанія Альтер Ейр вже протягом 10 років займається проектуванням та монтажем систем вентиляції, кондиціонування, опалення, водопостачання та каналізації. Наша команда зібрана в Києві, але втілюємо ми проекти по всій Україні. У цьому матеріалі ми хочемо розповісти вам про проекти вентиляції у Львові. Але перед тим, як перейти до огляду об'єктів, потрібно розібратися з основними поняттями та законами системи вентиляції і можливим обладнанням.

Який буває вентиляція?

Вентиляцію прийнято розділяти на природну і примусову.

Природна вентиляція   – то, що передбачено від забудовників і не передбачає ніякого вентиляційного обладнання.

В даному випадку все ж розрізняють два види такого повітрообміну в приміщенні: мимовільний і організований.

Мимовільне рух повітря в кімнатах відбувається за рахунок нещільності і щілин у віконних рамах. Таким чином, здійснюється приплив свіжого повітря. Назвемо його умовно « свіжим », тому що з вулиці заходить повітря в будинок без будь-якого очищення або обробки. Мимовільної вентиляцією так само буде провітрювання вручну приміщення. Відкривши в двох кімнатах вікна, повітрообмін буде здійснюватися за рахунок різниці тисків біля кожного вікна.

Організована природна вентиляція так само реалізується без допомоги спонукають пристроїв. І принцип той же – рух повітря здійснюється за рахунок перепаду тисків. Тільки в цьому випадку мається на увазі різниця в атмосферному тиску біля повітрозабірних решіток і верхньою точкою вентиляційної шахти. Такий вид повітрообміну застосовується в санвузлах, коморах, кухнях.

Відкрите вікно або двері, вентиляційна шахта – це все є природна вентиляція. Але таку вентиляцію ефективної та зручної не назвеш. Як щодо перспективи відкривати вікно в період сильних морозів або навпаки жарким літом? Крім того, не забувайте, що разом зі свіжим повітрям, ви отримуєте пил і шум з вулиці. В силу цих причин в якості заміни природної вентиляції ми пропонуємо розглянути варіант примусової.

Примусова вентиляція   – рух повітря, організоване за допомогою спеціального обладнання (вентиляторів, клапанів, установок). Спеціалізовані пристрої примусово викликають повітрообмін в приміщенні. Така вентиляція вважається більш ефективною і зручною у використанні. Особливо це стосується організації системи вентиляції для будинку або квартири.

Все що необхідно зробити при організації примусового повітрообміну – це грамотно розставити і підібрати необхідне обладнання. Залежить від конфігурації, розмірів самого приміщення і скільки людей проживає в будинку. Сучасні тенденції в будівництві будинків і квартир спрямовані на утеплення і герметичність. Тому просто може не виявитися щілин і віконних нещільності. Якщо взяти, наприклад, багатоквартирний будинок, якому більше 20-ти років, то з більшою часткою впевненості можна сказати, що вент канал давно не чистили. Згодом він забивається природним шляхом, в ньому накопичується пил і бруд, рух повітря стає скрутним. У таких випадках без примусової вентиляції просто не обійтися. Стосується це і тих ситуацій, коли мешканці свідомо організовують у себе вдома здоровий і комфортний мікроклімат, не сподіваючись тільки на один природний спосіб.

Іноді може виявитися, що буде досить удосконалити природну вентиляцію: встановити припливне клапан і витяжний вентилятор. Така концепція повітрообміну визначається як примусова.

Закон примусового руху повітря такий: паркан і викид повітря з «брудних зон» (ванна, санвузол, кухня, гардероб) і приплив свіжого в «чисті зони» (спальня, дитяча, вітальня).

Типи вентиляційного обладнання

Вентилятор побутовий витяжної і припливне клапан

Витяжний вентилятор – найпростіший спосіб організації примусової вентиляції. Це невеликий пристрій, який встановлюється на стіну і за допомогою лопат забирає відпрацьоване повітря разом з вологістю. Щоб зробити таку вентиляцію «працюючою» потрібно передбачити приплив повітря в житлових приміщеннях. Наприклад, припливний клапан, який буде постачати з вулиці свіже повітря.

Але це не межа досконалості. Існує більш технологічна техніка – вентиляційні установки . Вони в свою чергу можуть бути приточними, витяжними, а також суміщеними – припливно-витяжними з рекуператором тепла.

Типи вентиляційного обладнання

Припливно витяжна установка з рекуперацією

Припливно-витяжна система вентиляції з рекуператором – сама установка, мережа повітропровдів і повітророзподільні решітки (дифузори), за якими відбувається рух повітря, а також здійснюється його забір і подача. Обладнання встановлюється, як правило, в технічних приміщеннях і воздуховодами розлучається по всіх приміщеннях. Перевага таких агрегатів в тому, що це моноблочна установка. Всі необхідні елементи знаходяться в одному корпусі (калорифер, вентилятор, шумоглушник, фільтри, теплообмінник і ін.). Тому припливне повітря проходить ще дві стадії обробки: підігрів і очищення, що позитивно відбивається на здоров'я мешканців.


Припливно витяжна вентиляція з рекуператором – система, яка передбачає обов'язкове проектування, професійний підбір обладнання, а також грамотний монтаж. Така інженерна система реалізується в будинках і квартирах один раз і на довго. Тому і розглядати обладнання необхідно з особливою ретельністю. Вбудований теплообмінник дозволяє економно витрачати енергоресурси без шкоди якості повітрообміну. ​​

Для того, щоб краще і легше було орієнтуватися в сучасних установках, рекомендуємо ознайомитися з наступним матеріалом, в якому постараємося базово пройтися по основним виробникам і моделям.

Почнемо з всесвітньо відомої німецької компанії Maico, яка ось уже 90 років тримає першість на ринку. Технологічні новинки, скрупульозність в деталях і якість виконання характеризує вентиляційне обладнання від цього бренду.

Припливно-витяжні установки складний механізм і від злагодженої роботи всіх його пристроїв залежить якість повітрообміну в приміщенні. Найбільш популярні і широко застосовуються моделі серії WS та PushPull .

Моделі першої серії WS встановлюються в будинках, квартирах, котеджах на етапах будівництва. Необхідність ця викликана тим, що мережа воздуховодов, яка розходиться по всіх приміщеннях, знаходиться в застельовому зоні. Сам корпус розміщують в технічному приміщенні, це може бути комора, гардеробна, в квартирах – балкон. Компактні розміри, продуктивність, високий коефіцієнт рекуперації 96% - ось основні переваги цього обладнання. Теплообмінник зберігає тепло повітря, що видаляється, передаючи його свіжому припливному. Повітря в приміщення потрапляє свіжим і теплим, додатково нагрівати його не потрібно, а значить, скорочується загальне споживання енергоресурсів.

Установки PushPull , які можливо встановити в житловому приміщенні і на стадії ремонту. Вони не займають житлового простору, так як розташовуються в стіні під вікном. Так само не потрібно стельового простору під повітроводи. За потужністю установки даної серії трохи поступаються WS, але надійність, якість збірки і високий коефіцієнт рекуперації втілені і в цих моделях. Детальніше про механізм обладнання та його принципи роботи дивіться у відео матеріалі:


Заслуговують на окрему згадку припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла від шведського виробника Systemair. Надійне якість європейського стандарту, рекуператор 75%, що говорить про економію використання. Автоматичне управління спрощує експлуатацію. За допомогою обладнання цього бренду здоровий і комфортний мікроклімат в будинку буде забезпечений. Рекомендуємо придивитися до моделей наступних серій: Topvex та Save VTC .

Дбають про збалансовану і якісної вентиляції в приміщенні моделі серії Domect литовської компанії Komfovent. Рекуператор повертає до 90% тепла, що означає на обігрів повітря вам точно не буде потрібно додаткових витрат енергії. Низький рівень шуму, компактні розміри, сумісність роботи з витяжним кухонним парасолькою – характеристики, через які варто однозначно звернути увагу на ці моделі.

За рідкісним винятком застосовують окремо припливні і витяжні установки.

Припливні установки являють собою корпус, в якому зібрані всі важливі пристрої: фільтр, калорифер, вентилятор, звукоізоляційний матеріал. Але для збалансованого повітрообміну обов'язково наявність примусової витяжки.

Витяжні установки часто використовують на великих кухнях – в громадських закладах. Подібні приміщення мають потребу в окремому вентиляційному агрегаті, так як там потрібно впоратися з великими обсягами забрудненого повітря.

Приклади вентиляції у Львові: різні об'єкти – різні рішення

П. Кротошин, Львівська обл.

В цьому, здавалося б, невеликому селищі ми реалізували вже близько десятка проектів і хочемо показати деякі з них вам.

Приклад №1. Загально обмінна вентиляція котеджу в ЖК Паркове

Цей котедж є триповерховим, перші два відведені для житлових приміщень, на другому розміщений кінотеатр.

Вибрали установку литовського виробництва Komfovent Domekt CF 500 підвісного виконання з коефіцієнтом рекуперації 88%.

На першому поверсі повітря забирається з кухні і подається в вітальню і зону відпочинку, на другому паркан відбувається з гардероба і санвузлів, а подача в спальню. На третьому поверсі забір повітря відбувається за допомогою решіток, захованих за меблями, а подача за допомогою решіток, врізаних в повітропровід.

На об'єкті також реалізована система зволоження повітря, об'єднана з системою вентиляції.

Побачити на власні очі результат втілення системи вентиляції, а також систем кондиціонування і зволоження на даному об'єкті можна на нашому youtube-каналі:


Приклад №2. Загально обмінна вентиляція котеджу.

На цьому об'єкті ми використовували заслуговує увагу німецького виробництва Maico. Це приточно-витяжна система з рекуперацією тепла Maico WS 320 KB . Устаткування високо цінується у всьому світі завдяки його якості та багатогранним можливостям, які не доступні в техніці інших брендів. Устаткування також розмістили в технічному приміщенні щоб заощадити місце.

Забор і викид повітря відбувається за допомогою комбінованої решітки, яка економить місце і повітроводи.

Приклад №3. Загально обмінна вентиляція котеджу

Ще один об'єкт з реалізованої системою вентиляції тільки вже на базі Komfovent CS 700. З самого початку думали розмістити її в гаражі, але в внаслідок знайшли більш вдалий варіант – приміщення між гаражем і будинком.

розподілення повітря реалізовано наступним чином: на першому поверсі повітря забирається з кухні і санвузла і подається в житлові зони; на другому – забір повітря відбувається з вбиральні і санвузлів, а подача в спальні і дитячі.

Подробиці реалізації системи вентиляції на цьому і попередньому об'єкті дивіться на відео:

Г. Львів ЖК «Пасічний»

Приклад 4. Загально обмінна вентиляція квартири

При роботі над цим об'єктом перед нами стояло завдання не тільки організувати ефективну систему вентиляції, але при цьому мінімально опустити стелю з метою економії вільного простору.

Вентиляцію реалізували за допомогою припливно-витяжної установки Maico WS 320 KB , як і у випадку з першим об'єктом. При виборі трубопроводів для системи вентиляції ми намагалися підібрати максимально ергономічний варіант. Щоб заощадити вільний простір спальні, ми прийняли рішення змістити дифузор прихованого монтажу в санвузол. У зв'язку з незвичайним дизайном дитячої кімнати ми підбирали адаптери відповідно йому.

Не забудьте подивитися відео з цього об'єкта:

Підсумки

Приклади об'єктів у Львові демонструють варіанти реалізації систем вентиляції на базі різного устаткування. Вентиляція (Львів) – то, що необхідно передбачити в кожному приміщенні, не тільки вдома. Вентиляція впливає на здоров'я людини, його самопочуття, працездатність і настрій. Наші фахівці можуть запропонувати вам найрізноманітніші варіанти системи вентиляції на будь-який смак і бюджет. Живете за межами Києва і бажаєте замовити у нас проект інженерної системи? Без проблем - ми виїдемо в будь-яку точку України.

Відгуки

Дуже вдячний за роботу над моїм домом. Все зроблено якісно, обладнання підібрано з розумом, все вмонтовано як було потрібно.

Підкажіть яке рішення краще для будиночку 120м2?

Світлана, добрий день! Для того, щоб бездоганно підібрати рішення, яке буде еффективним і вигідним для вашої оселі, треба мати більше інформаціїї. Зателефонуйте нам на наші контактні номери або залиште заявку на сайті

Добрий день! А за який час було зроблено вентиляцію в П. Кротошино?

Дмитро, доброго ранку! Ось інформація по вашому питанню: проектні роботи - 1 місяць, узгодження проекту - 1 місяць, монтажні роботи - 7-10 днів.

Очень довольна общением с работниками этой компании, будем заказывать вентиляцию для квартиры только у них. Пересмотрела 6 разных видео по реализации, очень понравилось, молодцы!